Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Praca w grupie

Moderator: Moderatorzy

Kicia

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 12-10-2005 20:10

Praca w grupie

Nie wiem jak Wasze Dzieci, ale ja odkąd pamiętam zawsze miałam problem z pracami w grupie, np. jak trzeba było w szkole robić jakiś plakat w grupach itp. to zawsze się pokłóciłam z innymi dziećmi, na dodatek zawsze malowałam niestarannie, wszystko i wszystkich przy tym brudząc. Ciekawa jestem czy Wy też macie takie spostrzeżania dotyczące Waszych Dzieci.
Kicia

missblack

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 12-10-2005 20:40

Oczywiście kiciu. Ja bynajmniej mam takie problemy.
Moja córka odkąd poszła do przedszkola (trzy lata temu) na problemy z pracą w grupie. Usłyszałam to już po pierwszym tygodniu pobytu dziecka w tej placówce. Jak to adhdowiec - chce wszystko po swojemu, a jak nie wychodzi - to wrzask albo w ogóle odsunięcie się od grupy. Potem opowiada w domu, że jej nikt nie słucha i nie lubi.

małgosia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 14-10-2005 08:27

Re: Praca w grupie

Kicia pisze:Nie wiem jak Wasze Dzieci, ale ja odkąd pamiętam zawsze miałam problem z pracami w grupie, np. jak trzeba było w szkole robić jakiś plakat w grupach itp. to zawsze się pokłóciłam z innymi dziećmi, na dodatek zawsze malowałam niestarannie, wszystko i wszystkich przy tym brudząc. Ciekawa jestem czy Wy też macie takie spostrzeżania dotyczące Waszych Dzieci.

Kiciu skoro to o sobie wiesz to przecież można postarać się i spróbować popracować w takiej grupie inaczej. Postarać się na tyl ile możesz - jesteś swiadoma tego, że sie pokłóciłaś, ze malujesz "niestarannie, wszystko i wszystkich przy tym brudząc." Poza tym idea pracy w grupie polega na uzupełnianiu sie tzn., że poszczególnym członkom grupy przydziela sie takie zadania w realizacji których będą najlepsi - jeden rysuje, drugi..... może przydzielono Ci złe zadanie do wykonania?
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi." /Albert Einstein/

Wróć do Wychowanie, czyli jak być rodzicem