Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Łatka

Moderator: Moderatorzy

Kicia

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 11-10-2005 12:47

Łatka

Bardzo często gdy w szkole dwoje dzieci np. się pobije czy pokłóci a jedno z nich ma ADHD nauczyciel tłumaczy temu zdrowemu dziecku:,,Zostaw go, on jest chory, ma ADHD". I to ma być niby dla dobra dziecka z ADHD?To byłoby dobre gdyby dzieci były tolerancyjne i wrazliwe, a nie takie jakie są. Tak ałatka robi dziecku z ADHD więcej złego niż dobrego. Zdrowe dziecko, które dowiedziało się, że jego kolega/koleżanka ma ADHD zaraz powtórzy to innym dzieciom i razem będa znęcac się nad chorym dzieckiem.
Kicia

Kicia

Post 11-10-2005 13:01

Aha i chciałam jeszcze dodac jedną rzecz (nie na temat). Możliwe że jutro i pojutrze nie będzie mnie na tym forum bo jutro wracam do szkoły po chorobie (dziś ostatni dzień anginowej sielanki) i będę miała sporo zaległości do nadrobienia (nienawidzę nadrabiac zaległosci!). Ale w piatek na 100% wejde na forum i na pewno bardzo duzo napiszę!
Kicia

karina

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 11-10-2005 13:08

czekamy na ciebie,po odrobieniu zaległości :lol:
wniosłaś jakiś inny powiew"ADHD" na forum :lol: mimo,że piszesz o swojej niskiej samoocenie twoje posty są pełne trafnych spostrzeżeń,napisane inteligentnie i sensownie.także wracaj ,bo od ciebie również duuużo się już nauczyłam
wracaj i pisz,pisz,pisz :lol:
KARINA
mama Martina-chłopca z"domowym,kanapowym"ADHD
(\--/)
(O.o)
(> <)To jest Króliczek. Skopiuj Króliczka do swojego podpisu i pomóż mu w jego misji zdobywania dominacji nad światem!

Kicia

Post 11-10-2005 13:09

Dziękuję za słowa uznania!
Kicia

DorDa

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 11-10-2005 13:33

Co racja to racja! Najgorsze są "łatki" i "etykiety"! Obojętnie co się nie wydarzy to "kozioł ofiarny" w postaci ADHD-owca jak znalazł!! Krew mnie zalewa, kiedy słyszę: "ustąp mu on ma ADHD i musisz być mądrzejsza", "nie zaczepiaj Patryka", najlepiej odejdź jak od zadżumionego!! To boli...
Ale my, Rodzice, sami też jesteśmy temu winni!! Czasami nie wiemy czego chcemy!! To prawda!! Chcemy orzeczenie o niepełnosprawności ale żeby czerpać z tego tylko jednostronne korzyści, chcemy orzeczenia z PPP- z tej samej przyczyny. Ale jak ktoś powie o NASZYM BRZDĄCU, że jest "inne", "te", "chore" to działa na nas jak płachta na byka...
Pozdrawiam,
Dorota

małgosia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 14-10-2005 08:30

DorDa pisze:Ale my, Rodzice, sami też jesteśmy temu winni!! Czasami nie wiemy czego chcemy!! To prawda!! Chcemy orzeczenie o niepełnosprawności ale żeby czerpać z tego tylko jednostronne korzyści, chcemy orzeczenia z PPP- z tej samej przyczyny. Ale jak ktoś powie o NASZYM BRZDĄCU, że jest "inne", "te", "chore" to działa na nas jak płachta na byka...

Kij ma zawsze dwa końce, niestety.
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi." /Albert Einstein/

biedroneczka33

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 14-10-2005 14:45

DorDa pisze:Co racja to racja! Najgorsze są "łatki" i "etykiety"! Obojętnie co się nie wydarzy to "kozioł ofiarny" w postaci ADHD-owca jak znalazł!! Krew mnie zalewa, kiedy słyszę: "ustąp mu on ma ADHD i musisz być mądrzejsza", "nie zaczepiaj Patryka", najlepiej odejdź jak od zadżumionego!! To boli...
Ale my, Rodzice, sami też jesteśmy temu winni!! Czasami nie wiemy czego chcemy!! To prawda!! Chcemy orzeczenie o niepełnosprawności ale żeby czerpać z tego tylko jednostronne korzyści, chcemy orzeczenia z PPP- z tej samej przyczyny. Ale jak ktoś powie o NASZYM BRZDĄCU, że jest "inne", "te", "chore" to działa na nas jak płachta na byka...

..no niezupelnie ...tylko etykietowanie dziecka czesto wplywa na fakt ze malo kto zauwaza ze to samo dziecko ma przeciez zalety i czesto potrafi pokazac sie tez z innej strony ..ale co to za motywacja skoro o dobrym nie mowi sie wcale albo mowi sie krotko ..Jestem w stanie wysluchac kazdej uwagi jak i krytyki ale nie oznacza to wcale ze nie potrafie pani nauczycielce wytknac bedow chocby w postaci tej ze nie potrafi powiedziec ani jednego dobrego zdania na temat mojego dziecka .Czesto sluchajac ja mam wrazenie ze jest to samo chodzace zlo i najlepiej go usunac z widoku innych ..wiec po co bzdurne gadanie o tolerancji skoro sama pani mgr.wyuczona do pracy z dzieckiem integracyjnym i wymagajacym specjalnej troski nie potrafi z nim pracowac ..:-((

darek4040

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 07-04-2006 09:50

Uważam,że zachowanie takiej nauczycielki jest naganne!Czy ja do Kasi mówię "no przestań nie szarp na Patryku tej bluzy-on ma adhd" lub "nie krzycz na niego w tej łazience-on ma adhd" Zwracamy sobie w domu nieraz nawzajem uwagi po to aby się sprowadzić na ziemię,bo w zdenerwowaniu nieraz nas ponosi.Nikt nie może być odpowiedzialny za chorobę natomiast jest odpowiedzialny za postępowanie z tą chorobą.Czy komuś kto ma cukrzycę na okrągło się mówi,że ma cukrzycę?Nie!choćby dla tego,że jest to nietaktem.Sam się jednak przekonałem,że delikatna sugestia o zachowanie taktu przerasta możliwości,niektórych ludzi.To też nie jest ich wina zamiast ADHD mają inne przypadłości.Pozostaje tylko pytanie czy powinni uczyć dzieci.Teraz jest dobry moment mamy niż demograficzny-można by pomyśleć o weryfikacjach.Pedagogiki można się nauczyć,ale pedagogiem trzeba się urodzić. :idea:
darek4040

hook33

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 10-02-2007 09:55

mój synek chodził do przedszkola kilka miesięcy choć nie miał jeszcze trzech latek. dzieci z grupy rozpoznawały go w szatni lub na ulicy i mówiły: MAMO TO JEST WIKTOR, ON JEST NIEGRZECZNY, ON NIE SŁUCHA PANI. może to mała łatka i nie taka straszna jak "zostaw go, on ma ADHD" ale i tak bardzo boli. chlip, chlip.

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 10-02-2007 12:16

darek4040 pisze:Uważam,że zachowanie takiej nauczycielki jest naganne!Czy ja do Kasi mówię "no przestań nie szarp na Patryku tej bluzy-on ma adhd" lub "nie krzycz na niego w tej łazience-on ma adhd" Zwracamy sobie w domu nieraz nawzajem uwagi po to aby się sprowadzić na ziemię,bo w zdenerwowaniu nieraz nas ponosi.Nikt nie może być odpowiedzialny za chorobę natomiast jest odpowiedzialny za postępowanie z tą chorobą.Czy komuś kto ma cukrzycę na okrągło się mówi,że ma cukrzycę?Nie!choćby dla tego,że jest to nietaktem.Sam się jednak przekonałem,że delikatna sugestia o zachowanie taktu przerasta możliwości,niektórych ludzi.To też nie jest ich wina zamiast ADHD mają inne przypadłości.Pozostaje tylko pytanie czy powinni uczyć dzieci.Teraz jest dobry moment mamy niż demograficzny-można by pomyśleć o weryfikacjach.Pedagogiki można się nauczyć,ale pedagogiem trzeba się urodzić. :idea:

Dokładnie. Bo w sumie taki o to wniosek mi sie nasuwa:

"Nie szarp go za bluzę, bo on ma ADHD!"

A czy gdyby nie miał ADHD, to można go szarpać??

I zdies sabaka zaryta .. :evil:

Wróć do Wychowanie, czyli jak być rodzicem