Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Dyskusja :-)))

Moderator: Moderatorzy

biedroneczka33

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 16-09-2005 13:12

Dyskusja :-)))

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=575&w=28958867

ciekawe ile z nas bylo w takiej podbramkowej sytuacji ,gdzie ze wzgledu na zachowanie dzieci nie byly mile widziane :-(((

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Dzieci: Synowie: 16 lat - ZA z cechami ADHD, 9 lat

Post 16-09-2005 13:36

Zjadło mi to co napisałam - jakiś błąd strony :evil:
A napisałam, że nie zdarzyło mi sie do tej pory być w takiej sytuacji, że mnie nie chcą, bardziej ja jak widziałam, że początkowo z Kuby zachowaniem było źle izolowałam się od ludzi, żeby ich nie obarczać. Ale CI prawdziwi przyjaciele są, wspierają i nie dali sie zbyć. Teraz w zachowaniu Kuby jest ogromna poprawa, co dużo ludzi widzi i zauważa, a i też ja nie tłumaczę każdego złego zachowania mojego dziecka adhd. Gdzie adhd tam adhd, a gdzie chamskie i po prostu złe jego zachowanie to interweniuę ostro i nie daje się zbyć i Kuba o tym wie.
A tak swoją drogą to chyba pierwsze pozytywne opinie o adhd na tamtym forum.,
Obrazek
Agnieszka -starszy syn lat 16 - ZA, drugi - lat 9 - takie sobie zwykłe, niezwykłe dziecko.

jarek

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 16-09-2005 14:10

Każde dziecko potrzebuje reguł i konsekwencji, dziecko z ADHD tym bardziej, niestety część rodziców nie traktuje tego jako swego rodzaju wyzwanie szczególnego zwrócenia uwagi na własne metody postepowania wobec dziecka lecz traktuje to jako wymówkę.

Dziecko z ADHD często może "zapomnieć się", bo dziala impuls, dziecko z ADHD może drażnić, psocić, ale będzie to tylko próba, gdy przyjmiemy własciwa postawę wobec dziecka.
I tak nie zawsze sie nam uda - to bardzo trudne.
W tym przypadku matka nieświadomie już przez 3 czy 4 lata robi krzywdę swojemu dziecku - trudną do odrobienia.

Za parę lat , będzie już zapóźno prosić o pomoc, próbować coś zmienić.
ADHD nie trzeba leczyć w wieku przedszkolnym, ale to najważniejszy okres jeśli chodzi o uksztaltowanie podstawowych nawyków, budowanie autorytetów i umiejętności spolecznych.

Czego można żądać od nauczycieli, jeżeli matka ogranicza się do rozciagnięcia ochronnnego parasola nad takim 6 latkiem, i tak nie pomoże mu to zachować poczucia własnej wartości, a zagubiony bez szacunku dla otoczenia, dorosłych, rozumienia reguł zachowania.... prawdopodobnie, że zycie dziecka jako osoby przebiegać będzie tragicznie.

Zdiagnozowane ADHD u dziecka, ktore ma taką mamę , to kompromitacja ADHD jak dysfunkcji, to woda na młyn tej konserwy, ktora każe karać dzieci fizycznie.

Nie czytałem zbyt wielu komentarzy do tego postu - obeszli się z nią dość łagodnie.

slawia

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 16-09-2005 15:08

O mnie:
Urodziłam córeczkę. Córcia rosła była grzeczna, śliczna,prawie zawsze się słuchała rodziców. Miała koleżankę, dziewczynkę "z piekła rodem"lubiły się razem bawić chociaż moja córka często była ofiarą pomysłów koleżanki. Jak można tak żle wychowywać swoje dziecko? Skoro ja potrafię nauczyć dziecko zasad i posłuszeństwa to gdzie jest tamta matka? - Tak myślałam. Po jakimś czasie zabroniłam córce spotykać się z tamtą dziewczynką. Potem urodziłam synka, który jak się później okazało ma ADHD... Te same metody,te same zasady i wszystko jak kulą w płot. Dzisiaj inaczej oceniłabym tamtą kobietę
Iwona

ela lech

Wsparcie

Post 16-09-2005 16:41

Znów mam wrażenie,że to już pisałam,no ale cóż,może to deja vu?
Wychowywanie dziecka z ADHD jest bardzo trudne, mozolne,ale możliwe.Moja Pani neurolog powiedziała"można wyćwiczyć jak psa".Brutalne sformułwanie,ale prawdziwe.Mnie się udało.Mały przykład:Łukasz jako malec,zaczął niszczyć kwiatki.Postawiłam na podłodze kaktusy-po kilku dniach,wielu podejściach zrezygnował.Nigdy więcej żadnego nie tknął.Brutalne,ale skuteczne(oczywiście pod moim nadzorem, były też moje tłumaczenia,a kaktusy miały tylko duże ostre kolce).Mama tego chłopca nistety z jakichś powodów nie była w stanie zapanować nad synem,rokowania marne,jeśli nie weźmie się w garść,nie poszuka pomocy.I macie rację ,czas działa na jej niekorzyść.

basia

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 16-09-2005 18:20

Kiedyś bałam się wizyt z Maćkiem u znajomych,ale kiedy odważyłam się ,żałowałam że nie robiłam tego wcześniej,nie miałam problemu z jego zachowaniem,chodził oglądał wszystko ale niczego nie dotykał,jedyne co było to to że nie usiedział chwili na miejscu,ale to nikomu nigdy nie przeszkadzało.

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 16-09-2005 23:32

Czytalam ale niechce mi sie o tym dzisiaj gadac.
ADHD'OWCY WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ!!!
"...I MĄDRY MYLIĆ SIĘ MOŻE, LECZ TRWA W BŁĘDZIE TYLKO GŁUPI".

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 16-09-2005 23:33

Aaaaa no i witaj biedroneczko!!!
ADHD'OWCY WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ!!!
"...I MĄDRY MYLIĆ SIĘ MOŻE, LECZ TRWA W BŁĘDZIE TYLKO GŁUPI".

karina

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 17-09-2005 09:59

Biedroneczko!!!!witaj :lol:
co u ciebie?tak nagle wtedy zamilkłaś???
napisz co nowego
pozdrawiam
KARINA
mama Martina-chłopca z"domowym,kanapowym"ADHD
(\--/)
(O.o)
(> <)To jest Króliczek. Skopiuj Króliczka do swojego podpisu i pomóż mu w jego misji zdobywania dominacji nad światem!

Wróć do Wychowanie, czyli jak być rodzicem