Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

może ktos mi coś doradzi .......

Moderator: Moderatorzy

Azucena

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 09-09-2005 13:39

może ktos mi coś doradzi .......

jest tak : we wtorek Bartuś obudził się z temperaturą powyżej 38, utrzymywała się przez 3 dni, zbijana spadała, wtedy dziecko było jak zwykle wszędobylskie i szalone, potem się podnosiła to narzekało na ból głowy i tak w kółko innych objawów nie zauważyłam, dzisiajsza noc była cięzka 39,7 ! spał dzisiaj do 11.30 i wstał wyspany , bez temperatury i w dobrej formie, przezornie jednak wybrałam się do lekarza, który nic nie stwierdził , "może lekko gadło ale nieznacznie", po drodze w sklepie Bartuś stwierdził że się źle czuje więc czym prędzej ruszyliśmy do domu , zanim otworzyłam drzwi dziecko leżało na chodniku blade jak ściana ze szklistymi nieprzytomnymi oczami , pomogły mi sprzedawczynie z zaprzyjaźnionej cukieni , posadziły go na krześle, dały wody, jak trochę oprzytomnial to zawlekłam go do domu i położyłam , teraz jest ok. ale mnie sie przypomniała sytuacja sprzed około 2 miesięcy kiedy to Bartuś tak samo zemdlał w kościele , mąż go zaniósł wtedy do domu potem mały dostał wysokiej gorączki przez jeden dzień i noc, następnie rano wstal zdrowy i nic mu nie dolegało , gubie się w domysłach i powiem szczerze nie wiem co mam zrobić .........może ktoś wie

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 09-09-2005 13:53

Azucena, a czy po tym omdleniu ma gorączkę, bo jesli tak to jest jakies wytłumaczenie dla zasłabnięcia, a jeśli nie... to może trzeba by iśc na konsultacje neurologiczną? Nie wiem sama.... poobserwuj go jeszcze, może dzisiejszy dzien przyniesie jakieś inne czynniki, jesli będa jakieś niepokojące, to jedź na pogotowie i neich zostawią go w szpitalu i gruntownie przebadają. Ja osobiście nie boję się szpitali i dla mnie są one miejscem, gdzie powinno się diagnozowac i leczyć, więc tak bym rozwiązała ten problem.
Monika
"Rodzice to skomplikowany system operacyjny" - wg Wiktora, czerwiec 2005

karina

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 09-09-2005 14:00

Azuceno
ja tam nie wiem-ale ja bym tak długo nie czekała,temperatura jest od wtorku,czyli coś się nie tak dzieje w organizmie chłopca,z czymś walczy
przy tak wysokiej gorączce i omdleniu ja bym poszła albo na ppogotowie albo od razu na oddzial do szpitala
tego pewnie nie można zlekceważyć albo przeczekać
napisz co postanowiłaś i co się dzieje
a tak a'propo---co z BIEDRONECZKĄ??czy ktoś coś wie??
KARINA
mama Martina-chłopca z"domowym,kanapowym"ADHD
(\--/)
(O.o)
(> <)To jest Króliczek. Skopiuj Króliczka do swojego podpisu i pomóż mu w jego misji zdobywania dominacji nad światem!

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 09-09-2005 14:02

Ja czym predzej lecialabym do lekarza rodzinnego.Czy twoj lekarz wie o tych objawach?Zastanawiam sie dlaczego mie wrocilas do lekarza,moze wtedy by cos wykryl.
ADHD'OWCY WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ!!!
"...I MĄDRY MYLIĆ SIĘ MOŻE, LECZ TRWA W BŁĘDZIE TYLKO GŁUPI".

Azucena

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 09-09-2005 14:26

własnie po wielu problemach ( Bartuś czuje się dobrze i ma juz znowu nowe pomysły na zycie w których mierzenie temperatury nie było przewidziane) udało mi sie małemu zmierzyć temperaturę, jest w normie, do lekarza nie wróciłam z dwóch powodów dziecko nie byłoby w stanie sie dowlec, chcialam jak najszybciej dać mu mozliwośc położenia się i dlatego że byliśmy jednymi z ostatnich pacjentów i lekarka kończyła już, co do szpitala to jak mam być szczera to troche mnie przeraża, chyba jeszcze się wstrzymam chyba że coś się (tfu tfu ) wydarzy, Bartuś jest po 8 tygodniowym pobycie na oddziale psychiatrycznym w Orzeszu było to dla niego cięzkim przezyciem więc mam nadzieję że nie będę mu musiała zafundować nastepniego podobnego dlatego jeszcze się powstrzymam od radykalnych kroków jeżeli sytuacja mnie nie zmusi - dzięx wszystkim, dobrze mi zrobił sam fakt że ktoś się do mnie odezwał jestem sama z dziećmi borykam się ze sfrustrowaną gimnazjalistką poddawaną zabiegom 'kocenia" w szkole i chorym na niewiadomo co synkiem, jestem po nieprzespanej nocy i z lekka spanikowana

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 09-09-2005 15:08

Zycze ci wszystkiego dobrego i duzo wytrwalosci.Mysle jednak ze powinnas porobic malemu badania.Dla mnie to bardzo nie pokojace chociaz nie dotyczy mnie bezposrednio.Napisz jak bedzie cos wiadomo.

gabriela

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 09-09-2005 15:23

Azucena,
przeczekałabym jeszcze jedną noc. Jeżeli gorączka się nie pojawi to ok. Ale gdy będzie pakuj Bartka do samochodu i jedzcie na izbę przyjęć "dobrego" szpitala dziecięcego. Tyle dni gorączki, a teraz jeszcze omdlenie to nie jest normalne. Szpital dziecięcy to nie oddział psychiatryczny w Orzeszu. Możesz być z nim. Trzeba wiedzieć co się dzieje.

pozdrowienia gabrysia

karina

Awatar użytkownika

Post 09-09-2005 15:30

dokładnie
Azuceno daj znać co z twoim synkiem czekamy na wieści
trzymamy kciuki
ściskam mocno :)
KARINA
(\--/)
(O.o)
(> <)To jest Króliczek. Skopiuj Króliczka do swojego podpisu i pomóż mu w jego misji zdobywania dominacji nad światem!

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 09-09-2005 15:32

GABRIELA MASZ 100% RACJI.POPIERAM,POPIERAM,POPIERAM.AZUCENA POSLUCHAJ GABRIELI MADZRE MOWI.Jak nie chcesz zeby dziecko balo sie szpitala to mow mu zawsze jak tam bedzie.Jezeli beda zastrzyki to mow ze beda ale powiedz ze jest dzielny i taki maly zastrzyk wytrzyma jak nic itp.Ja przynajmniej tak robilam i moj syn uwielbia byc w szpitalu[mowi ze jak jest w szpitalu to sie cieszy bo mama wszystko mu kupoje]POWODZENIA.

ZERÓWKA

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 09-09-2005 15:36

Sytuacja nie jest wesoła - współczuję, ale na Twoim miejscu już bym był w szpitalu. Wiem, że mały ma złe wspomnienia, ale trudno sie mówi i trzeba robic swoje. Co będzie jesli po nastepnej gorączce straci przytomność i jej ( odpukać) nie odzyska ?!!. Weż się w garść i do lekarza !!! . Przecież to poważna sprawa ;trzy dni wysokiej goraczki i te omdlenia. Proszę Cię , nie zwlekaj a będzie dobrze, musi być.
pozdrowienia dla Bartka od mojego Kubusia ( tak kazał napisać)

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 09-09-2005 15:42

Wiecie co?Wlasnie opowiedzialam mojemu synowi o tym i tez prosil zeby pozdrowic Bartka.Bartek masz pozdrowienia od Andy'ego.

karina

Awatar użytkownika

Post 09-09-2005 16:01

mój Martin czyta niektóre posty razem ze mną
akurat ten też
prosi żeby przekazać Bartkowi,z e zastrzyki aż tak nie bolą jak się mocno wtuli w mamę
pozdrawia mocno Bartka
a ja trzyam kciuki za ciebie
KARINA
(\--/)
(O.o)

Azucena

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 09-09-2005 16:28

jesteście absolutnie kochani!!!!!!!! wszyscy!!!!!!! z dzieciakami włącznie !!!!!!!! z niewielkim trudem wyjasniłam Bartusiowi skąd nagle pozdrowienia od nieznanych kolegów , jak załapal kazał pozdrowić wszystkich, póki co jest ok, zjadł solidny obiad i szleje.
Z temperaturami Bartusia były zawsze problemy już jako kilkumiesięczne niemowlę dostał drgawek gorączkowych, ktore potem powtórzyły się kilkakrotnie i kończyły się pobytem w szpitalu doszło do tego że musiałam mu podawać relanium już przy 37,5, a chorował baaaardzo często i zawsze z wysoka gorączką( w przeciwieństwie do swojej siostry u której jak stwierdzę 37 to już poważny alarm bo większośc nawet poważniejszych infekcji przechodzi bez temperatury ). Problemy się skończyły między 5 a6 rokiem życia, mniej chorował i lepiej znosił temperatury, ale czasem mial tzw. trzydniówkę czyli 3 dni temperatury bez objawów i następstw dlatego teraz tez nie zareagowałam od razu myśląc że albo wykluja sie objawy i bedzie wiadomo z czego albo znowu trzydniówka, wyglądaloby na to ostatnie gdyby nie to omdlenie.
Posłucham Gabrysi , a poza tym porobię mu dodatkowe badania i skonsultuję się z psychiatrą

karina

Awatar użytkownika

Post 09-09-2005 16:45

no to Azuceno czekamy na dalsze wieści :lol:
ściskam Bartusia
KARINA
(\--/)
(O.o)

Azucena

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 12-09-2005 09:28

hihihihi maluszek !!!!!!!!!!!!!! mały byczek !!!!! mówię na niego mały bo jego o rok starsza siostra przerosła go o dwie głowy, dziewucha ma 13 lat 176 cm i 41 rozmiar buta , no ale ja sama ma 181 cm o 42 buty to co się dziwić . ale wracajc do "maluszka" to poszedł do szkoły bo jest ok. wszystko wskazuje że to po prostu grypa, rozmawiłam z koleżanką i opowiedziała mi że jej syn ma grypę objawiająca się wysoka temperaturą bez innych objawów po której jest tak osłabiony że jej kiedyś zemdlał i wtedy miala dopiero problem bo jej "maluszek" ma 19 lat 193 i 90 kg żywej wagi jak rymnął to żiemia zadudniła, widocznie jakas tak zaraz panuje w naszej okolicy ............Uwaga więc wszyscy z Bytomia i okolicznych wiosek !!!!!!!!!!!!

karina

Awatar użytkownika

Post 12-09-2005 13:15

hmmm........ ja z Chorzowa :D
mam się bać??? :lol:
KARINA
(\--/)
(O.o)

Azucena

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 12-09-2005 13:33

po prostu nie oddychaj powietrzem wiejącym z naszej strony niestety nie powiem ci jak się to ma do stron świata bo z tym mam od dziecka problemy tak jak z tym gdzie lewa gdzie prawa, swoją droga ciekawy temat czy są też inni dorośli z takimi problemami czy tylko ja taka durna i jak się to ma do adhd

karina

Awatar użytkownika

Post 12-09-2005 13:55

ja się często gubię,natomiast wiem,że chyba nieszki pisała o tych prawych i lewych stronach,jej się też mylą :lol:
KARINA
(\--/)
(O.o)

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Dzieci: Synowie: 16 lat - ZA z cechami ADHD, 9 lat

Post 12-09-2005 15:59

jest o tym na wątku dorośli. Ja kompletnie nie rozróżniam stron i ta ja też o tym pisałam.
Obrazek
Agnieszka -starszy syn lat 16 - ZA, drugi - lat 9 - takie sobie zwykłe, niezwykłe dziecko.

karina

Awatar użytkownika

Post 24-01-2006 18:59

witajcie
powiedzcie mi w jaki sposób "wpłynąć,zmusić"dzieciaka do zrobienia tego o co się go prosi??np.do odrobienia zadania-nie stosując kary(jeśli tego nie zrobi),nie krzycząc i oczywiście nie wychodząc z siebie? :shock:
u nas chwilowo spokój-młody leży na tapczaniei ...nie odrabia zadania-ma czas do 20.00
hmmm...tylko co potem? :shock: :cry:
pomóżcie mi-bo nie chcę tego zmaścić.....
czuję się bezradna....a on chyba tego zadania nie odrobi
i znów będzie moja porażka :cry:
KARINA
(\--/)
(O.o)

karina

Awatar użytkownika

Post 24-01-2006 19:34

chyba mi się przypadkiem udało :?
odrabia to zadanie--ale gdyby dalej nie chciał :shock: ???
jak wtedy postępować?
KARINA
(\--/)
(O.o)

Anka

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 28-01-2006 20:10

Tez mam z tym problem.Na zajęciach dla adhdowych rodziców mówili o konsekwencji nadrzędnej.Tylko ja teraz juz oprócz katastrofy albo najazdu Hunów konsekwencji nadrzędnej nie mogę wymysleć.Zreszta moze ktoś mi odpowie czy te nasze dzieci to zawsze musza miec jakiś miecz Demoklesa nad glową?
Niezdiagnozowana Mama 12 latka zdiagnozowanego i 5 latki

kbaling

Awatar użytkownika

Post 01-02-2006 13:04

piszę może troszkę (hi hi) nie na temat ale nie wiem gdzie mam umieścic moje pytanko dotyczące tików, co zrobic z ta przypadłością? michaś wydaje różne dźwięki z siebie, ni to kasłanie, ni to wydmuchiwanie powietrza, połączone z chrząkaniem co jakieś 3-10 sekund, ma z tym problem (chociaz mówi że ma to w d... i nic go to nie obchodzi ale zaraz sam przychodzi i mówi, że sie stara panować nad sobą) bo koledzy z klasy się śmieją a "jemu się wtedy gotuje w środku" i rzuca sie z pięściami! chodzi do logopedy bo sie zacinal przy mówieniu, juz jest ok ale ticzek pozostał. help!
Pozdrawiam
Kamila-podobno z ADHD i mama 9-latka z ADHD, mężuś oraz 2 koty bez ADHD ;)

monis

Awatar użytkownika

Post 01-02-2006 15:37

Witam Kamilko!
Mój syn poza adhd cierpi również na zespoły tików.
Trwa to już od kilku lat, nie są to cały czas te same tiki . Najpierw było chrząkanie, pociąganie nosem póżniej mruganie okiem, teraz kiedy nówi macha nogą albo głową.
Ma problem z zacinaniem się i twierdzi ,że to machanie mu pomaga.
U twojego syna z tego co piszesz występują prawdopodobnie tiki fonetyczne.
Napisz ile ma lat i jak długo to trwa, czy się nasila?

U Filipa lekarz podejrzewał przez jakiś czas zespół Touretta i wcale go nie wykluczył.
Bierze w związku z tym Haloperidol i troszke pomaga, ale jemu to bardzo utrudnia życie i strasznie się przejmuje.
Pozdrawiam Monika

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Dzieci: Synowie: 16 lat - ZA z cechami ADHD, 9 lat

Post 01-02-2006 15:51

to jest troche podobnie jak nas z nerwica natrectw, kubie bardzo utrudnia zycie, a ja nie umiem mu pomoc - tylko zoloft podzialal, ale tez nie na dlugo. a teraz dalej nie jest dobrze - meczy sie z tym bardzo.
Obrazek
Agnieszka -starszy syn lat 16 - ZA, drugi - lat 9 - takie sobie zwykłe, niezwykłe dziecko.

kbaling

Awatar użytkownika

Post 01-02-2006 18:09

witaj monis! michaś ma prawie 8 lat, tiki ma od baaardzo dawna,l przerobilismy juz prawie wszystkie-pociąganie nosem, wycieranie nosa palcem, wykrzywianie ust, mruganie oczkami, wywalanie gałkami ocznymi, teraz jest pocieranie kącików oczu i chrząkanio-kasłanie, wszystko nasila sie w sytuacjach stresujących zarówno pozytywnie i negatywnie, on twierdzi że ma to gdzieś ale nie jestem pewna...
Pozdrawiam

monis

Awatar użytkownika

Post 01-02-2006 19:03

Filip ma 9 lat.
U niego też nasilają się w sytuacjach stresujących.

Co na to lekarz ?
Myśle że twojemu dziecku bardzo to przeszkadza tylko się do tego nie przyznaje.
Pozdrawiam Monika

kbaling

Awatar użytkownika

Post 02-02-2006 10:27

monis, lekarz mówi, że tak musi byc przy ADHD i zebym sie nie przejmowala, nie zwracala uwagi to przejdzie,
poniewaz jestes z wwy moze kiedys sie spotkamy i ponarzekamy razem albo sie posmiejemy, dla odmiany?? jakas kawa??
Pozdrawiam

monis

Awatar użytkownika

Post 02-02-2006 13:37

Ja też myślałam ,że przejdzie i czekam 4 lata bo zaczeło się kiedy Filip miał 5 lat i co .....
Gucio nie przechodzi ....
A co do spotkania i kawy to bardzo chętnie :wink:
Pozdrawiam Monika

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 04-02-2006 11:14

Drogie mamy! Dzieci się zawsze bardzo przejmuja tikami (dla zmyły mówią mamie, że nie), tym bardziej się przejmują, im mamy bardziej to przeżywają.
Tiki najczęściej występuja właśnie w sytuacjach stresowych. Mogę powiedzieć tylko jedno - naprawde nie zagrażają życiu ani zdrowiu, więc jeżeli możecie, to choć troszę przestańcie się tym przejmować, to Waszym chłopcom będzie troszke lżej 8)
jestem psychologiem:) i lubię to forum
Agata Orzeł-Żukowska
psycholog dziecięcy i terapeuta rodzinny
terapeuta biofeedback

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 04-02-2006 13:02

Ja miałem i przeszło.
Długo to trwało, ale jak miałem 16 lat to już nie było śladu. Więc nie przejmować się.

monis

Awatar użytkownika

Post 04-02-2006 15:25

Dzięki ,pocieszyliście mnie bardzo!
Tylko jak widze jak on się czasami męczy ....
Pozdrawiam Monika

kbaling

Awatar użytkownika

Post 16-02-2006 09:57

ja znowu w sprawie tikow bo pojawil sie nowy problemik-michas popuszcza siusiu w trakcie tikania a poziewaz tika co kilka sekund wiec nie jest dobrze... :( przylapalam go jak wsadzal sobie reke do majtek i wachal, przyznal sie ze popuszcza i rzeczywiscie-mial wilgotne majtki, co robic??!! jak mu pomoc?? czy jakies leki pomoga? i czy to jest wskazanie do lekow?
Pozdrawiam

monis

Awatar użytkownika

Post 16-02-2006 14:29

Witam Kamilko ponownie!
Więc sprawa wygląda tak : na tkiki są leki ,mój syn dostawał dwa różne najpierw Rispolept ale po nim miał kiepską morfologię dlatego przestał natomiast na tiki działał bardzo dobrze.
Drugi lek który bierze teraz to Haloperidol, póki co działa , badania w normie.
Minusem jest to ,że pobudza apetyt i dziecko tyje, dwa to stany depresyjne.
Ale coś za coś !
Na każdego lek działa inaczej , musisz pogadać z lekarzem on znajdzie coś odpowiedniego.
Pozdrawiam Monika

Wróć do Wychowanie, czyli jak być rodzicem