Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Książki dla dzieci

Moderator: Moderatorzy

olajaksa

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 19-08-2005 17:07

Książki dla dzieci

Krążę wokół tematu książek :) i tym razem chcę zapytać jakie książki czytacie dzieciom. Niech będzie to na naszym forum miejsce, w którym polecamy innym rodzicom książki, które podobają się naszym dzieciom.
Trochę oderwą od filmów i gier komputerowych, a przy okazji nauczą czegoś i w czymś pomogą :) .
Ja polecam:
1. Astrid Lindgren "Dzieci z Bullerbyn"
2. A.A. Milne "Kubuś Puchatek", "Chatka Puchatka"
3. Tove Jansson - seria o Muminkach
4. C.S. Lewis "Opowieści z Narnii"
z polskich autorów:
1. książki Edmunda Niziurskiego, Bahdaja, Z. Nienackiego -seria z Panem Samochodzikiem

[smilie=happy.gif]

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Dzieci: Synowie: 16 lat - ZA z cechami ADHD, 9 lat

Post 19-08-2005 17:17

U nas głównie Kubuś Puchatek - takie serie w twardych okładkach, abtdzo fajne, mamy tego duzo i Kuba uwielbia je. Poza tym Plastusiowy Pamiętnik. Do innych ciężko go zachęcić, dla zasady słyszę nie.
Obrazek
Agnieszka -starszy syn lat 16 - ZA, drugi - lat 9 - takie sobie zwykłe, niezwykłe dziecko.

ag.ma72

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 19-08-2005 19:46

Moje dziecko nie bardzo lubiło jak czytam mu ksiązki.Wobec tego na bazie jego zabaw pluszakami (a wyobraznięmiał ima ,że ho ho)pisałam mu bajki i potem czytałam.Bardzo to lubił.Teraz ma 11 lat i już nie bawi się tak jak kiedyś ale wspomina te bajki i trzyma w pokoju zapisane zeszyty zagladając do nich czasem.
Majda Agata
Pracownia Terapeutyczna ALFA
ag.ma@poczta.onet.pl, tel. 512 331 430
www.pracowniaterapeutycznaalfa.manifo.com
Baza danych instytucji pomagających osobom z ADHD i innymi problemami.

DorDa

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 26-08-2005 10:38

Długi czas nie udawało mi się przeczytać synkowi żadnej książeczki. Chciał wertować książkę, oglądać obrazki, bez ładu i składu. Teraz jest lepiej: podzieliliśmy książki na te do oglądania (z obrazkami) i te do czytanie (bez obrazków). No i przed zaśnięciem potrafi słuchać... z przerwami na "najważniejsze" rzeczy na świecie oczywiście, ale właściwie to czytam do jego zaśnięcia, albo takiego wyciszenia, że już tylko głaskam go po pleckach...
Pozdrawiam,
Dorota

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 27-08-2005 14:52

A mnie jest wstyd, bo ja nie czytam swojemu dziecku ksiazek.Ale moze dlatego ze on chyba by niechcial bo ma juz[albo dopiero]11 lat.Zapytam go dzisiaj i zobacze co mi odpowie.Jak bedzie chcial to zaczne czytac.
ADHD'OWCY WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ!!!
"...I MĄDRY MYLIĆ SIĘ MOŻE, LECZ TRWA W BŁĘDZIE TYLKO GŁUPI".

anna.j

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 28-08-2005 15:02

Rysiu wstyd czy nie wstyd ale ja też teraz nie czytam Damianowi bajek.pewnie bym znalazła kilka usprawiedliwień na to,zabiegana ,zmęczona ,Damian sam często nudził sie przy czytaniu uwielbiał 'Bolka i Lolka' a teraz nic go nie ciekawi a i ja jestem wieczorem tak zmęczona .że ogarnia mnie totalny leń .Nic się w tedy nie chce a naszym dzieciakom przydało by się takie wieczorne czytanie.Więc cóż rodzice do czytania :OK:

stworzonko

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 28-08-2005 16:49

Mojej koleżance ojciec czytywał Cyberiadę Lema O_O
Trochę dziwny wybór lektury dla dziecka :D
A mnie opowiadano bajki, a potem to już wolałam czytać sama. Ale niektóre dzieci lubią, jak im się czyta.

"Orinoko" Fiedlera jest świetnie, aczkolwiek nieco krwawe.
Z tych znanych polecam wszystkie Mary Poppins, Księgę Dżungli, książki Edith Nesbit ("Pięcioro dzieci i coś" oraz sequele), Jean Webster "Tajemniczy opiekun", wszystkie Lindgren (najlepsza jest "Ronja"), Muminki. Były kiedyś jeszcze takie zbiory baśni i legend. Mój brat dostawał śmiechawki na baśniach z byłego ZSRR, ktore zaczynały się zdaniami typu "Byli sobie chłop i baba"...
"Gdybym był rybą z Ukajali, to oczywiście wciąż bym śpiewał.
Rodacy by mnie się słuchali i podziwiali jak Szopena. Uma uma um."

olajaksa

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 31-08-2005 14:11

...bardzo starzy oboje". Tak, te bajki są jednak niezapomniane :D

Wróć do Wychowanie, czyli jak być rodzicem