Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

potrzebna pomoc

Moderator: Moderatorzy

weczi

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 04-06-2005 20:46

potrzebna pomoc

orzymalem list zdesperowanej matki, brzmiacy nastepujaco:

"dzień dobry jestem matką 10latka ze stwierdzonym adhd miało to miejsce rok temu sporo czasu straciłam na szukaniu pomocy oprócz stwierdzenia na piśmie horoby nie mam zadnej pomocy z zewnątrz mieszkam od 2 lat w Terespolu nała miejscowoś a tutejsza poradnia nie umie bądz nie chce mi pomóc nie wiem gdzie mogę się udać z prośbą o pomoc po przeczytani pańskiej odpowiedzi na pytanie jednej z mam syna z adhd postanowiłam napisać do pana nie wiem co robić syn ma powazne problemy z nauką mówieniem prawdy i co najgorsze zaczął kraść nie umiem do niego dotrzeć mimo ze przeczytałam poradnik dr Wolańczyka ma się to nijak do rzeczywistości moze będzie pan w stanie mi pomóc
BOŻENA"

prosilbym jesli ktos jest w stanie sluzyc rada i jakakolwiek pomoca dla pani Bożenki - piszcie tutaj
Bartłomiej Weczera
www.ADHD.org.pl
bo razem łatwiej
weczi@o2.pl

verowa

Post 05-06-2005 09:42

terespol jest w lubelskiem, wiec moze jakos przez lublin niech poszuka pomocy, poradnie itd, jesli kobieta ma choc czasem dostep do internetu, to niech zaglada i pisze na forum, bo inaczej chyba sie jej nie da pomoc...

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 05-06-2005 09:52

Pani Bożenka juz zagląda na forum, koresponduje ze mną prywatnie, może nam się uda jakoś jej pomóc.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

filip222

Post 05-06-2005 17:31

Nijak się ma do rzeczywistości... To może w takim razie NIE adhd, albo adhd + zaburzenie. o którym pisałem a propo "Onej"?

Halina

Awatar użytkownika

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Post 05-06-2005 17:38

Filip nie znamy sprawy, tak przedstawiona nie wygląda wesoło, to może byc już powikłane ADHD, mogą to być także zaburzenia zachowania i wiele innych przyczyn. Ale niewątpliwie trzeba dziecku i matce pomóc.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

filip222

Post 05-06-2005 21:25

Zgadzam się. Pomoc jest potrzebna i bardzo podoba mi się, że tak się zaangażowaliście. Robicie kawał dobrej roboty :).

Jeśli chodzi o mnie to po prostu myślę, że od czasu do czasu warto przypomnieć, czym ADHD jest, a czym nie jest. Wiele opisanych na forum przypadków to moim zdaniem już efekty w wyniku nie rozpoznania i nieumejętności poradzenia sobie z problemem.

Tworzenie sytuacji, kiedy naganne zachowania próbuje się uzasadniać ADHD prowadzi do błędnego koła. Otoczeniu daje się sygnał, że dziecko jest niebezpieczne (jeśli genetycznie przez ADHD kradnie, kłamie), przez co jest coraz bardziej izolowane i następuje pogłębienie zachowań.

Może to widzę w zbytnim uproszczeniu, ale wydaje mi się, że ADHD należy propagować jako różnicę, a nie wadę, czym moim zdaniem zresztą jest. Pokazywać zalety itd., umacniać przekonanie, że dziecko jest warte większej uwagi i pracy też wśród opiekunów poza domem.

Oczywiście to wiecie lepiej ode mnie, ale myślę, że warto od czasu do czasu to przypomnieć.

Halina

Awatar użytkownika

Post 05-06-2005 21:30

Doskonale wiesz, że przypominać należy bardzo często, niektórzy twierdzą, że to staje się już nudne takie przypominanie, ale bez przypominania, oczywiście życzliwego niewiele jesteśmy w stanie zrobić. Natomiast przypominanie nieżyczliwe, prowadzi do buntu, a tak trudno odróżnić to życzliwe od nieżyczliwego.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

weczi

Awatar użytkownika

Post 05-06-2005 23:46

ciesze sie ze tak szybko odpowiadacie i nie zostawiacie ludzi potrzebujacych w pomocy... dziekuje w imieniu Pani Bożenki oraz innych osob ktore do nas zawitaja w przyszlosci... tak 3mac ekipa!
Bartłomiej Weczera
www.ADHD.org.pl
bo razem łatwiej
weczi@o2.pl

BENA

Post 06-06-2005 07:07

DZIĘKUJĘ za pomoc. Syn ma adhd stwierdzone przez dr Kołakowskiego.Według niego o wiele za póżno.Niestety nikt nie wpadł na to wcześnie.Byłam kierowana do laryngologa,okulisty ,psycholog robiła mu różne testy z których nic nie wynikało. Nie chciano stwierdzić czy jest dyslektykiem, bo w pierwszej klasie nie mozna mówić o dysleksji u dzieci.Neurolog też badał syna, zlecił nawet rezonans magnetyczny.Nic nie wykazało.Testy alergiczne też.Dopiero rok temu trafiłam do dr Kołakowskiego.Stwierdził, ze jest to adhd juz z powikłaniami.Przepisał imipraminę,ale nie podziałała. Następny miał być ritalin. Niestety nie dostałam refundacji. Bałam się też podawać tak silny lek.Bałam się slutków ubocznych.Myślałam ,ze dam sobie radę sama,ale nie. Wiem,że muszę szukać pomocy z zewnątrz.DZIĘKUJĘ HALINO! :)

Na forum istnieją zasady, że zwracamy się do siebie po imieniu, nie paniujemy sobie.
POZDRAWIAM

kaszka

Awatar użytkownika

Post 06-06-2005 08:29

Bożeno, napisałam do Ciebie na priva.
Kaśka
Chodzi właściwie tylko o to, żeby mieć trochę troski, trochę względów o innych

Halina

Awatar użytkownika

Post 06-06-2005 08:29

Cieszę się, że Ci się udało, teraz odwagi i pisz też na innych forach.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Wróć do Wychowanie, czyli jak być rodzicem