Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

BRAK MI CIERPLIWOŚCI, MAM JUŻ DOŚĆ!!!

Moderator: Moderatorzy

karina

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 03-09-2005 15:54

ja mam dokładnie to samo
nawet dziś pytałam to moje wścieknięte dziecię czemu to tak musi być??czemu dopiero jak ja się wścieknę ,albo jak dam mu szlaban na coś to on posłucha??baaa--przeprasza,przyrzeka poprawę,błaga o anulowanie kary??
a jak ja spokojnie z nim rozmawiam,tłumaczę .proszę --to jak grochem o ścianę,to nawet dziwny miny mi robi,język pokaże...............heeeeeeeeehhhhh
nie mam pojęcia o co tu chodzi.................. :(
KARINA
mama Martina-chłopca z"domowym,kanapowym"ADHD
(\--/)
(O.o)
(> <)To jest Króliczek. Skopiuj Króliczka do swojego podpisu i pomóż mu w jego misji zdobywania dominacji nad światem!

karina

Awatar użytkownika

Post 03-09-2005 16:11

powiedział mi właśnie,że dopóki nie zaczynam krzyczeć to on ma nadzieję ,że mu się upiecze i że to nic poważnego
dopiero jak się wścieknę to widzi ,że przegiął
to pewno wina mojej niekonsekwencji i braku stanowczości wobec niego :(
KARINA
(\--/)
(O.o)
(> <)To jest Króliczek. Skopiuj Króliczka do swojego podpisu i pomóż mu w jego misji zdobywania dominacji nad światem!

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Dzieci: Synowie: 16 lat - ZA z cechami ADHD, 9 lat

Post 03-09-2005 16:48

Super. Ja bym nie chciala, zeby jednymym sposobem na zalatwianie spraw byly wrzaski, ale u mnie jest tak samo. Czemu oni tak chca? to znaczy mysle, ze to tez nie do konca jest tak, ze im sie to podoba. Kuba jak zaczynam krzyczec prosi tylko nie krzycz na mnie, ale spokojnego tonu zupelnie nie rozumie. Cały czas zastanawiam sie czemu tak jest i nic nie przychodzi mi do glowy. I dokladnie tak samo, potem przeprasza i obiecuje, ze to po raz ostatni. Ręce opadają.
Obrazek
Agnieszka -starszy syn lat 16 - ZA, drugi - lat 9 - takie sobie zwykłe, niezwykłe dziecko.

karina

Awatar użytkownika

Post 03-09-2005 17:00

wiesz co,młody ma już taką fobią z tym moim krzyczeniem,że ja mu niekiedy (albo mąż]zwracamy uwagę spokojnym tonem-a on mi wyjeżdża ,że mamy nie krzyczeć na niego
i wtedy mnie dopiero cholera łapie-ja do niego spokojnie a on mi :shock: nie krzycz po mnie :shock:
nie wiem czemu,nie wiem po co-tak się zachowują,mnie też ręce opadają :cry:
KARINA
(\--/)
(O.o)

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 03-09-2005 18:04

No to przegiął. Ja chyba jeszcze nigdy tak nie wrzeszczałam i potem nie ryczałam jak dzisiaj. Po prostu miarka sie przebrała. Znowu wynosił jedzenie z domu i mial gdzies co mówię. I to nawet nie jest to że dzisiaj było gorzej niz zawsze, ja juz nie mam siły po prostu. Miałam ochote wprac mu tak, zeby popamietal, ale sie powstrzymałam. Ale wrzeszczalam tak, że nie wiem co sobie sąsiedzi pomyśleli, aż i głupio. babcia mi powtarza, że ja sie moge tak denerwowac, bo jest w ciąży i wogóle, ale co z tego, że ja to wiem. Mozna sobie powtarzac, ale nerwy puszczają. Siedze sama z nim, a każdy z otoczenia udziela tylko dobrych rad: nie krzycz, nie denrwuj sie. Tylko ja ja mam to zrobic????
Jestm smutna, zła na Kube, jest mi przykro i jestem zła na siebie, że znowu dałam sie poniesc. Ja zapanować nad sobą? Az mi głupio wyjsc z domu, wiem ze powinno mnie to obchodzic co inni pomysla, ale to tez silniejsze, wyglada jakbym ja nic tylko wrzeszczała na niego. A jeszcze do tego od rana sprzatałam dom - a jest co sprzatac - a on jakby nigdy nic wparowuje za kazdym razem z brudnych buciorach na pietro, mimo, ze ciagle gadam zdjemij buty.
Moze ja za duzo gadam?
Obrazek
Agnieszka -starszy syn lat 16 - ZA, drugi - lat 9 - takie sobie zwykłe, niezwykłe dziecko.

karina

Awatar użytkownika

Post 03-09-2005 19:12

hmmmm....cóż powiedzieć? :cry:
takie momenty zdarzają się niestety każdej z nas :cry:
po moich takich awanturach jest zawsze smutno,ale jak mówiłam martinowi zawsze szybciej przechodzi niż mnie
potam godzenie sie jest jak balsam na moje udręczone serce,młody wesoły,spokojny a mnie gryzie sumienie,że pękłam i się darłam
ale trudno tak się stało i tyle,zostają wyrzuty sumienia
teraz głowa do góry kolejny dzień ,musi być dobrze :lol:
ciepła kąpiel jak Kuba zaśnie,trochę relaksu i czasu dla siebie
może czasami warto odpuścić,nie wściekać się?
ja tak kilka razy zrobiłam-normalnie bym musiała sie wściec o wieczorne mycie-ale zostawiałm go w łazience i poszłam na Forum poczytać :lol: po 10 minutach młody wołał,że się umył-burza przeszła bokiem :lol:
przestałam uważać każdą naszą azwanturę jako koniec świata i moja porażkę-po prostu kłótnia to kłótnia i tyle,ja się staram jak mogę a że nie zawsze wyjdzie to trudno
jutro też jest dzień i kolejne próby przede mną
nieszo będzie dobrze ,pozdrawaim cię mocno???Kuba już w łóżku?bo mója młody patrzy na mecz
ściskam
pewno pisałam bez sensu,ale nie umiem inaczej :lol:
KARINA
(\--/)
(O.o)

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 04-09-2005 07:31

Miałam jeszcze wczoraj problem z myciem, on chcial spac ze mna, ale nie zgodzilam sie z dwoch powodów - ten z moczeniem w nocy jeszcze bylabym w stanie jakos obejsc, ale powiedzialam mu, ze skoro on na moje pozostaje gluchy to ja rowniez jego prosb sluchac nie bede. Byl mocno rozzalony, aletrudno, nie dalam sie. Wiec jeszcze bylo troche stresow, ale juz nie dalam sie.
Mam nadzieje, ze dzisiaj bedzie lepiej, bede sie staral nie dac, tylko, ze jak ja w takiej sytuacji pronbuje sie odciac i wyjsc do innego pokoju to on lezie za mna i dalej meczy, wiec w koncu burza wybucha. Narazie jest OK, ale to dopiero godzina od wstania.
Dzieki za mile slowa.
Obrazek

karina

Awatar użytkownika

Post 04-09-2005 15:55

witam cieplutko :lol:
nieszki- jak mija niedziela??
u nas w miarę spokój,oprócz marudzenia ,które w nic poważniejszego na razie się nie przeradza to jest ok
robię podobnie---nie umyjesz rąk ,nie dostaniesz ciastka
nie spakujesz plecaka do szkoły,nie grasz na kompie
generalnie staram się nie wsłuchiwać w jego komentarze na mój temat :wink:
ważne że robi to o co go proszę :twisted:
KARINA
(\--/)
(O.o)

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 04-09-2005 17:03

Wiesz co, to jest tak jak gadałam z psychologiem, niech to co sie dzieje po tym jak dziecko nie slucha nie jest kara, tylko konsekwencją jego własnego działania, to ma zupełnie inny oddzwięk, to Ty dokonujesz wyboru czy coś chcesz czy nie, a nie ja Ciebie karzę. To Twój wybór, że nie chcesz jeść ciastka, albo że nie chcesz sie ubrać, a nie kara.
Powiem szczerze ze pomału ale zaczyna to działać.
Alr po wczorajszej awanturze naprawdę dzisiaj jest nieźle.
Obrazek

karina

Awatar użytkownika

Post 06-09-2005 15:59

nooo i dupa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
czytam ye wasze mądre rady i co????????????????
tak mnie wkurzył ,że mu wlałam,naryczałam
i aż się cała trzęsę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!bo jemu się nie chce zadania odrabiać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!no przecież mnie chyba rozniesie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a teraz siedzi w pokoju(mam nadzieję że odrabia te cholerne zadanie!!!!!!!!!!!!!)i płacze no się chce przytulić
a ja jeszcze się cała trzęsę i mam ochotę mu tak dupę przetrzepać a nie przytulić go
ale jestem zła!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
KARINA
(\--/)
(O.o)

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 06-09-2005 16:07

Odczekaj, nic na siłę, powiedz, że teraz nie masz ochoty go przytulać, bo jesteś zdenerwowana. I nie chcesz anrazie rozmawiać. I witaj w klubie - pamiętasz, że miałam tak w sobotę. Wycisz się, popłacz jak Ci pomoże, a pomaga, ja ryczałam jak bóbr - a Kuba to widział i wiedział, że to przez jego zachowanie. Możesz mu zaproponować, że możecie razem odrobić zadanie jak sie uspokoicie i porozmawiacie, ale na spokojnie, bez nerwów, bo teraz to chyba marny efekt będzie z odrabiania.
Trzymam kciuki - i powiem szczerze, że u mnie po sobotniej awanturze jest o niebo lepiej - nie wiem na jak długo, ale cieszę się tym co jest.
Ale warto rozmawaic potem, jak sie uspokoicie, i zaznaczyć, że to JEGO zachowanie tak Cię z równowgi wyprowadziło.
Kuba wczoraj nie chciał lekcji odrabiać, ale jak dzisiaj miał BRAWO napisane pod zadaniami to był dumny z siebie.
Dasz radę :ithr: trzymam kciuki
Obrazek

karina

Awatar użytkownika

Post 06-09-2005 16:31

wkurza mnie to ,że te kosmiczne awantury są o pierdoły
od sierpnia już ustalaliśmy sobie jak będzie w szystko wyglądać we wrześniu
więc po szkole do domu,potem obiadek,potem zadanie,potem trening a jeżeli nie mam to wolne
i wszystko jasne,nie?
a że dzisiaj nie umiał uruchomić programu kopmuterowego to się nakręcił
i nie będzie odrabiać zadania teraz tylko wieczorem,a teraz podwórko
no więc ja teraz zadanie potem podwórko -i się zaczęło
ufffffffff trochę mi mija
głowa mnie boli,żołądek boli---
a on już sie nie chce przytulać ,bo do takiej mamy to nie warto
pozdrawaim
KARINA
(\--/)
(O.o)

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 06-09-2005 17:20

e tam, zawsze warto sie przytulac. Wiesz czemu tak to sie kreci? Ty sobie cos zaplanowalas, jak ma wygladac, a tu klops nie wyszlo i koniec, oboje sie nakrecacie.
Ja tez wczoraj mialam, że najperw idzie na dwor potem lekcje i uparlam sie, ze odwrotnie, a potem sama sie zastanpowilam czemu? Pzreciez on byl tyle godzin w szkole, uczyl sie, to moze najpierw niech odpocznie, a potem lekcje? tylko oczywiscie najpierw uklad do ktorej na dworze.
musze sama to przemyslec.
Obrazek

karina

Awatar użytkownika

Post 06-09-2005 19:41

heeeehhhhh
on się nakręcił nie tymi lekcjami tylko tym programem komputerowym,który mu nie chodził
a to zadanie to był chyba pretekst ,żeby wybuchnąć
sama nie wiem
w każdym razie po jakimś czasie weszłam do kuchni a tam moje wścieknięte szczęście robi nam sałatkę jarzynową :lol:
weszłam w odpowiednim momencie jak pracowicie kroił śmierdzące jajo
brrrrrrrrrrrrrrrr
poprzepraszaliśmy się ,poprzytulaliśmy się
przeżył to też bardzo nasz piesek-on bardzo nie lubi jak w domu jest głośno
no cóż........chwilowo cisza
natomiast tego zadania chyba nie odpuszczę -najpierw zadanie potem luz
jak w zeszłym roku przychodził z podwórka albo z treningu wykończony-to potem mu zadania nie szły wcale
dzięki wielkie nieszki [smilie=heart fill with love.gif]
pozdrawiam
KARINA
(\--/)
(O.o)

masia

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 06-09-2005 19:45

wiecie co u mnie o 6 rano była wojna o kieszonkowe.Był układ- w poniedziałki dostaje 5 zl na cały tydzień-1zł na dzień powinna mu wystarczyć ma się uczyc samokontroli a tu masz wczoraj spóżnił się na lekcje bo kolejka była w sklepiku szkolnym i nie dał rady zjeść wszystkiego co kupił,do tego ja się wściekam że kanapki przynosi spowrotem do domu.On swoje i ja swoje -wywalił wszystkie ubrania z szafki ,zaczął płakać,prosić i co jak zwykle wymiękłam dostał 50gr na lizaka. Cały dzień byłam o to zła sama na siebie,oczekuje od Damiana czegoś czego sama nie jestem w stanie przestrzegać. :evil:

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 07-09-2005 11:56

Ja chcialam wtracic swoje 5gr.co do odrabiania lekcji.W zeszlym roku szkolnym ustalilismy ze jak synciu wraca ze szkoly to do godz.18.00 ma luz.O godz.18.00 odrabia lekcje i wzaleznosci ile czasu mu to schodzi ma potem jeszcze czas na zabawe,komputer do godz.21.00.Jak narazie sie sprawdza ale jak odrabia lekcje to zawsze mu mowie ze jak cos bedzie trudnego,to mu pomoge.No i oczywiscie zawsze musze sprawdzac czy cos jest na zadane,bo moj kochany synek nigdy nic nie ma do odrobienia.
ADHD'OWCY WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ!!!
"...I MĄDRY MYLIĆ SIĘ MOŻE, LECZ TRWA W BŁĘDZIE TYLKO GŁUPI".

karina

Awatar użytkownika

Post 07-09-2005 13:08

ja nie mogę mu dać np.do 18 luz-bo o tej porze na podwórku on się najlepiej bawi i nie przyjdzie
także trzymam się tego,że może oczywiście w domu po szkole poleniuchować trochę na kanapie-ale potem lekcje,trning,kompek mu w tym roku pozwalam do 22.05
hmmmm......te 5 minut to oczywiście jego ostatnie słowo-zawsze musi być jego!!!
ok 20,00 robi przerwę na kolacje ,mycie no a potem o 22.05 do łóżka
pozdrawiam cieplutko
KARINA
(\--/)
(O.o)

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 07-09-2005 13:21

Pewnie, kazdy z nas wie najlepiej jak jego dziecko reaguje. Ja tez nie wiem, czy bym sciagnela do domu na robienie lekcji, wiec poki mi sie udaje to robi zanim na dwor pojdzie. Ale ze spaniem to mam lepiej :) po dobranocce czytamy i do lozka i nawet ostatnio z powodzeniem przeprowadzam to.
U mnie dzisiaj troche gorszy dzien, ale co tam nie jest źle.
Obrazek

karina

Awatar użytkownika

Post 07-09-2005 13:27

właśnie o to chodzi,że ja też bym go ściągnęła do domku na odrobienie zadania-więc musi przed
ja miałam nieciekawy ranek bo lekcje były na 12.20-więc go nosiło jak cholera :lol:
hmmmm..po szkole trening może się wyładuje i wróci wieczorkiem zmęczony i....spokojny???
heeeh
pozdrawiam
KARINA
(\--/)
(O.o)

masia

Awatar użytkownika

Post 07-09-2005 16:56

Wróciłam wcześniej z pracy cała w skowronkach że wcześniej odrobimy lekcje[nigdy Damian nie odrobil sam aa jak już to wszystko żle] obiadek i mamy wieczór wolny na leniuchowanie. A TU MASZ -2 uwagi na dzieńdobry,lekcji fura a do tego Damianowi co chwilke zmienia sie chumorek. w tej chwili wygoniłam go na dwór bo ma znależć jarzębine ,kamyki ,listki do pracy domowej,

matko boska ile mnie to nerwów kosztowało żeby w końcu wyszedł
sami tak sobie pomyślałam że jak usiąde do kompa i postukam w klawisze to się troche odstresuje

wiecie POMAGA :jestes_wielki:

masia

Awatar użytkownika

Post 07-09-2005 17:15

Właśnie wrócił teraz on cały w skowronkach przyniósł wszystko a nawet jeszcze więcej przytargał na 3 pietro kamyk taki ''maleńki'' jak do beczki z kapusta a teraz siedzi i mysli jak go włożyc do doniczki i zanieść do szkoły.Ratunkuuuuuuuu--
wymyślił zawiezie autobusem a pani będzie zdziwiona :shock: i dostanie 6 oby??? :wink:

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 08-09-2005 16:50

No i zaczęło się

No dziś pierwszy telefon ze szkoły Piotrek uciekł z zajęć rewalidacyjnych, I co ja mam zrobić, on ma już 15 lat, a Pani wspomagającej, z którą ma rewalidację nie lubi, bo ona strasznie się go czepia, zawsze ma sprawdzone zadania domowe, nawet jak nie napisze malutkiej części, to się czepia i ja wcale mu się nie dziwię , że ma dość tych zajęć, na których podobno odrabia lekcje, w poniedziałek wywiadówka i zobaczymy co będzie się działo.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

karina

Awatar użytkownika

Post 08-09-2005 17:02

masia i co z tym kamyczkiem???? :lol: :lol: :lol:
była duuuuuuuża szóstka????? :lol:
KARINA
(\--/)
(O.o)

basia

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 09-09-2005 14:25

Halinko to jest naprawde problem,no bo przeciez nawet my zdrowi dorosli uciekamy od ludzi którzy nie daza nas sympatia,a co sie dziwic dziecku które jest jeszcze w okresie dojrzewania.Napewno znajdziesz madre rozwiazanie czego zycze ci z calego serca.

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 09-09-2005 15:20

Halinko napisz co po wywiadowce.A czy nie mozna zmienic tej pani z ktora syn ma rewalidacje?

karina

Awatar użytkownika

Post 09-09-2005 15:32

Halino
jak po wywiadówce??
KARINA
(\--/)
(O.o)

masia

Awatar użytkownika

Post 09-09-2005 15:57

Karinko--niestety 6 nie było pani dała czas do końca nastepnego tygodnia a Damianowi zapał do wykonania pracy oczywiście odszedł.Ale za to pojawiły sie nowe uwagi co do zachowania [normalka]. Własnie wykłóca sie ze mną o neta ........ [smilie=real mad.gif]

DorDa

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 10-09-2005 09:13

Masiu, a może warto porozmawiać z Panią (chyba, że to robiłaś i jak grochem o ścianę...) żeby zwróciła pozytywną uwagę na zapał Twojego synka! Przecież Damianowi, podejrzewam, ustna pochwała przed całą klasą lub ogromny + w dzienniku też pewnie by wystarczył-na zachętę! A wtedy i tych uwag w dzienniczku pewnie by nie było...
:kermit:

Halinko, ta wywiadówka ma być dopiero w poniedziałek czy mi się coś wydaje?
Zgadzam się z Rysią co do zmiany pani... Z założenia te zajęcia powinny różnić się od lekcji tym, że są miłe, może nie łatwe ale przyjemne..
Wiem, że w szkołach brakuje chętnych, ale 15 latka nie zmusisz, jeśli uzna, że pani go nie lubi (a z tego co napisałaś z wzajemnością :twisted: )

Trzymam kciuki!
Pozdrawiam,
Dorota

Halina

Awatar użytkownika

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Post 10-09-2005 11:26

Pani sie nie da zmienić, ale spróbuję ją podkręcić, żeby wymyślała mu na tych zajęciach jakieś specjalne zadania, może się uda.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 10-09-2005 13:20

Przecież to powinno być tak, że ta Pani jest dla niego i robią rzeczy z którymi on ma problemy i sobie nie radzi, prawda? Czy te zajęcia mają na celu odrabianie lekcji? Ja jeszcze nie jestem w temacie, bo mój Kuba dopiero zacznie takie zajęcia w szkole w świetlicy socjoterapeutycznej. Ale ma zapisane dwie godziny tygodniowo, tylko że mi sie wydawało, że te godziny są przeznaczone na terapię, a nie na odrabianie lekcji. A może ja mieszam pojęcia?
Moje dziecko wstało dzisiaj o 4.30 - bo tata szedł na ryby, a on jak czujnik wstaje razem z nim. Szlag mnie trafił, bo ledwo udało mi sie pospać dłużej i wbrew sobie jestem zła. Sama bym chciała żeby mi już przeszło, ale jakoś taka nakręcona jestem strasznie, że co on sie nie odezwie to warczę. Nie mam na nic ochoty ani siły. Mimo, że oprócz tego on jest grzeczny.
Obrazek

Halina

Awatar użytkownika

Post 10-09-2005 13:27

Agnieszko, przecież tu chodzi o chcenie, to znaczy czy się Pani chce, jak jej nie będzie się chciało, to Piotrek będzie uciekał i to jest zamknięty krąg.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 10-09-2005 13:35

To ja rozumiem, jak sie nie chce to nici z tego. Tylko, że ja juz myslałam, że to ja mieszam pojęcia zajęć, że może to są jakieś inne rzeczy. :oops:
Ale wygląda na to, że nie. Ale szczerze mówiąc zastanawia mnie co w gruncie taka osoba tam robi? Co znaczy nie chce jej się? Rozumiesz? JA nie wiem, czy to ja do tej pory mam szczescie, że trafiam na ludzi, którym po prostu sie chce? Ciekawe kiedy to sie skonczy, oby nigdy.
Kurcze w koncu oni tam sa po to, zeby pomagac, a nie odbebnic swoje. Ja wiem, ze patrze poki co na to optymistycznie i az glupio to brzmi, ale trafia mnie takie podjescie.
trzymam kciuki Halinko, oby udało sie po rozmowie cos wskórać.
A tak swoja drogą to jak naszym dzieciakom ma sie chciec, jak widza postawe dorosłych???
Obrazek

Halina

Awatar użytkownika

Post 10-09-2005 13:38

Tylko dorośli tego nie rozumieją, że mają byc przykładem dla naszych dzieci, bo im się wydaje, że to my rodzice jesteśmy odpowiedzialni za to chcenie.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 11-09-2005 18:16

Zgadzam sie w zupelmosci z Halinka.Niektorym pedagogom wydaje sie ze maja odbebnic swoje i do widzenia.Wlasnie i jak takiemu dziecku ma sie chciec jak nie chce sie doroslemu,zwlaszcza ze powinien byc przykladem.Tak Nieszki tez tak uwazam ze to pani powinna byc dla niego.Ja bede musiala isc do szkoly i porozmawiac z kazda pania z osobna o Andym ale szczerze mowiac nie bardzo w to wierze zeby to cos dalo.

karina

Awatar użytkownika

Post 11-09-2005 18:30

ja tego wszystkiego nie rozumiem
przecież te panie szkoliły się,żeby być"frontem" do dzieci,otwarte na rady rodziców ,chcące pomagać
zdaniem mojego męża ,nauczycielki są od tego jak d..a od sr...a
może brutalnie,ale w sumie się z nim zgadzam
to nie my-mamy-powinniśmy chodzić do szkoły z książkami, artykułami
tylko one powinny nas uświadamiać i nam pomagać w prowadzeniu dzieciaków
heehhhh co za świat -pokręcony
pozdrawiam
KARINA
(\--/)
(O.o)

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 11-09-2005 18:39

Taj jest Karina popieram w 100% to co ty mowisz i twoj maz.

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 11-09-2005 18:55

Do mnie własnie zadzwoniła pani nauczycielka wspomagająca, że jutro mamy pierwsze zajęcia w świetlicy socjoterapeutycznej. I że razem z pania je prowadzącą uzgodniły, że najlepiej dla Kuby będzie, jak na pierwszych zajęciach będę razem z Kuba, żeby sie oswoił, a potem juz sam będzie chodził. Zobaczymy jak bedzie u nas.
Obrazek

Ilona Lelito

Post 11-09-2005 19:12

Trzeba być dobrej myśli. Wszystko zależy od nauczycielki. Ja o mojego Cyprianka beż bardzo się bałam (od półtora tyg. jest ślicznym pierwszoklasistą :) ), ale widzę, że jego wychowawczyni chce z nim pracować. Zaburzenia koncentracji moje dziecię ma ogromne, tak że pani sama doszła do tego, że musi jedno mówić do całej klasy, a potem extra do Cyprianka, ale na razie jest dobrze. Czas pokaże co będzie dalej...
Faktem jest, że u nas jest o tyle lepiej, że mój syn ma bardzo mało nadruchliwości i skłaniam się już do tego, że on ma ADD, więc mozecie powiedzieć, że łatwo mi mówić.

Jeszcze jedno, jedna znajoma matka, która miała STRASZNE przejścia ze swoim kilkuletnim adhad-kiem powiedziała mi, że po zmianie szkoły zmieniła taktykę rozmawiania z nauczycielkami. Już nie przynosi książek o adhd, ani żadnych materiałów jak do popredniej placówki. Żeby w najmneijszym stopniu nie urazic dumy nauczycielek udaje kompletnie ciemną w tej dziedzinie i na każdy mały sukces nauczycielek w wychowaniu jej dziecka reaguje strasznym entuzjazmem: "Jak Pani to zrobiła?! Jak to osiągnęła?! To wspaniałe, że coś takeigo się udało!" itp.
Mówi wprost, że objęła taktykę "lizania d..." i jak na razie to bardzo działa. Nauczycielki są "happy" i oni też.
I o to loto... Choć nie zawsze sie to będzie sprawdzać... Trudno znaleźć ten złoty środek.
Pozdrawiam gorąco !
Ilona Lelito - Polskie Towarzystwo ADHD
www.ptadhd.pl, e-mail. ilelito@tlen.pl, tel. 0 693 357 434
Kampania Społeczna ADHD - ŚWIAT TO ZA MAŁO!

masia

Awatar użytkownika

Post 13-09-2005 19:57

ja chyba przestane chwalić swojego Damiana na forum ,bo zawsze na drugi dzień jest o 180 stopni różnicy. Byliśmy dzisiaj u psychiatry na kontroli i co od 5 rano kręcił się i wiercił jak nakręcony a do tego 100000 słów na minute,100000000 myśli na sekunde i najlepiej żeby to wszystko zrobić od razu .Po ćwiczeniach u logopedki miał jeszcze spotkanie z psychologiem i wtedy zaczeło się na maxa-zrobił się arogancki ,bezczelny,żadnej z nas nie chciał słuchac a to się śmiał albo wył .Wierzcie mi dzisiaj jestem już tak umęczona że chyba przywiąże go do kaloryfera i zaknebluje [smilie=love sick.gif]

Halina

Awatar użytkownika

Post 13-09-2005 21:09

A mnie się zaczynają telefony ze szkoły, tego jeszcze nie przerabiałam, i trzecia gimnazjum i już trzy razy zwiał z ostatniej lekcji, bo kolega tak chciał, bo odrabiał u kolegi lekcje i było fajniej niż w szkole. I jak do tej pory przynajmniej zachowanie miał dobre, to po jeszcze kilku takich numerach nie rokuje dobrze.
Ostatnio zmieniony 13-09-2005 21:51 przez Halina, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

ela lech

Wsparcie

Post 13-09-2005 21:49

A u mnie w szole odwrotnie,niż u znajomej Ilony.Zaniosłam materiały m.in.ściągnięte z internetu,jak pracować z dzieckiem,zaproponowałam książki.Na spotkaniu z wszystkimi nauczycielami,którzy uczą syna Pani wicedyrektor sama zapytała czego oczekuję od nauczycieli.Powiedziałam i jak narazie jest bardzo dobrze!Łukasz polubił wszystkich nauczycieli,a i Oni zdają się być pozytywnie nastawieni.Trzymam za Nich kciuki!

Ilona Lelito

Post 14-09-2005 09:27

:)

Pamiętajcie też, że zawsze Polkie Towarzystwo ADHD może zorganizować szkolenia dla kadry pedag. Jeśli tylko widzicie, że są zaintesowani poszerzeniem umiejętności, to można delikatnie zaproponować coś takiego. Mówię "delikatnie", żeby się nie zniechęciły tym, że ich ktoś uważa za niedouczone.
Takie warsztaty możemy zorganizowac nawet na miejscu u nich w szkole, 10-15 godz. Koszt naprawdę jest niewielki, a będą mieć oficjalne, porządne zaświadczenia o ukończeniu, materiały i fachową wiedzę.
Szczegóły na priva: ilelito@tlen.pl
Pozdrawiam gorąco !
Ilona Lelito - Polskie Towarzystwo ADHD
www.ptadhd.pl, e-mail. ilelito@tlen.pl, tel. 0 693 357 434
Kampania Społeczna ADHD - ŚWIAT TO ZA MAŁO!

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 14-09-2005 11:12

Wlasnie ja tez zamierzam spotkac sie z nauczycielami mojego syna ale nie do konca wiem jak sie do tego zabrac albo bardziej jak i co mowic.Ja sama do konca nie poznalam problemu adhd.Wiem ze jego wychowawczyni pomoze mi w zorganizowaniu takiego spotkania,mysle ze powinna tez byc pedagog szkolna.Jak macie jakies pomysly to prosze piszcie.

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 14-09-2005 11:15

Rysiu, wejdź na forum "Psycholog radzi":
http://portal.adhd.org.pl/phpbb/viewtopic.php?t=623

Ten temat został tam poruszony.
Ostatnio zmieniony 14-09-2005 13:16 przez mtmonika, łącznie zmieniany 1 raz
Monika
"Rodzice to skomplikowany system operacyjny" - wg Wiktora, czerwiec 2005

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 14-09-2005 11:27

Monia dzieki.

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 14-09-2005 13:15

Ja dzisiaj po raz pierwszy od dłuższego czasu nie wyrabiam z moim młodym. Złośliwiec jeden, Od rana. Najpierw zmoczył wyro w nocy - OK jestem w stanie przełknąć (tylko zastanawia mnie to, ze potrafi kilka miesięcy sie nie moczyć i wstawać w nocy, a potem nagle nie czuje???).
Potem po raz drugi juz nasikał na podłogę w swoim pokoju - nie wiem co z tym robic, najchętniej bym chwyciła i wlała, ale tego nie robię, dostje szmatę w łapę i wyciera. A to juz mam wrażenie, że jest złośliwe z jego strony, no bo przecież ciężko uwierzyć, żeby siedmiolatek nie zdążył, skoro był przed chwila w łazience i siusiu robił???? Ubierze sie za chwilę, pościeli łózko jak skończy. Cholery można dostać - a na ósmą do szkoły trzeba zdążyć. I do tego jest ironiczny i bezczelny
Po powrocie ze szkoły ciąg dalszy. Właśnie od godziny zaczyna sprzątać swój pokój, dostał wybór albo szybko sorząta i idzie na dwór, albo siedzi w domu, no i chyba mu nie zależy. Ci ągle jest jak cos kończę.
ręcę mi opadają, juz brakuje mi argumentów. Nie wiem, czy on emocje ze szkoły rozladowuje na mnie, bo w szkole OK i na zajęcia z Terapeutą w szkole też OK, więc już nie wiem.I pierwszy raz wkurzałam sie o lekcje - a to są póki co tylko szlaczki - niby widziałam ze sie stara, ale i tak kombinowal i robil sto rzeczy dookoła, a szlaczki kiepsko wychodziły, więc mazałm mu co chwila gumką.
Wiem czego mi zaczyna brakować - CIERPLIWOŚCI.
Obrazek

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 14-09-2005 13:49

ja go zaraz zamorduje. Najpierw otwierał drzwi od balkonu i prawie wyleciały z zawiasów - wie ze nie wolno mu dotykac sie do drzwi, po czym poszłam z psami na spacer, patrze, a on okno u siebie otwierał i ta sama sytuacja, nie dociśnie, bo nie umie i wisi takie okno na jednym zawiasie. A wieje jak.... i jeszcze wyleci nie daj boze mu na głowę. Już nie wyrabiam, ledwo panje nad soba i staram sie do niego nie zblizac, bo bedzie lanie.
Obrazek

basia

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 14-09-2005 14:49

Mój Maciek dzisiaj panu od matematyki powiedział że był na wakacjach w Niemczech,ana pytanie pana czy ma ćwiczenia do matematyki odpowiedział że nie bo sprzedał za 200 zł bo przecież potrzebne mu były pieniądze na wyjazd do Niemiec Na koloniach owszem był ,ale w Runowie koło Lęborka,a ćwiczenia wszystkie miał w plecaku.

karina

Awatar użytkownika

Post 14-09-2005 14:57

taaaaaa
tak jak napisałam na innym wątku--a co dla nas,biednych,umęczonych mam?
może faktycznie mu puściło napięcie związane ze szkołą?
u mnie wybuchło w niedzielę
w szkole ok,treningi ok -no to w domu buuuuuum
ja starałam się to "olewać"
wydałam polecenie raz -jak zrobił to ok
a jak nie a chciał iść do kolegi czy koledzy do niego-to mu przypominałam spokojnym tonem co miał zrobić
no i robił
w sumie udało mi się w miarę spokojnie
to załatwić
trzymam kciuki,twojemu diabełkowi też pewno przejdzie :lol:
powodzenia
KARINA
(\--/)
(O.o)

hella100

Awatar użytkownika

Post 14-09-2005 14:58

Basiu, ale za to jaka ma wyobraznie :wink:
Tobie pewnie nie jest do smiechu ale ja sie rozesmialam :) (wybacz:)
Pozdrawiam
Agnieszka
PoprzedniaNastępna

Wróć do Wychowanie, czyli jak być rodzicem