Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Będziemy mieć coś do gadania o wychowaniu naszych dzieci !!!

Moderator: Moderatorzy

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 10-04-2007 19:58

Będziemy mieć coś do gadania o wychowaniu naszych dzieci !!!

Niestety to co stało się w senacie nie pozwoli nam na jaki kolwiek wpływ na szkołę jeśli chodzi o wychowanie naszych dzieci.

Przytaczam apel do środowisk zainteresowanych wpływem na wychowanie dziecka w szkole.

Warszawa, 10 kwietnia 2007 r.

Szanowni Państwo,

w przyjętej przez Senat RP uchwale z dnia 29 marca br. proponuje się pozbawienie rodziców realnego wpływu na system wychowawczy szkoły. Powyższe rozwiązania będą omawiane w trakcie prac Sejmowej Komisji Nadzwyczajnej w dniu 11 kwietnia br. i głosowane w Sejmie w dniu 13 kwietnia br. Musimy dążyć do ich zdecydowanego odrzucenia i powrót do rozwiązań przyjętych 7 marca br.
przez Sejm. Jedyną drogą jest szerokie poparcie dla przygotowanego listu (w załączeniu) skierowanego do Posłów i przeprowadzenie ogólnopolskiej akcji informacyjnej mobilizującej media, rodziców i parlamentarzystów oraz obecność na posiedzeniu Sejmowej Komisji Nadzwyczajnej w dniu 11 kwietnia br. o godz. 11.00.

Bardzo gorąco prosimy o włączenie się do powyższych działań poprzez:

1. wyrażenie zgody na umieszczenie Pańskiego nazwiska i Pańskiej organizacji pod listem do Posłów
2. szybką mobilizację lokalnego środowiska, dotarcie do mediów, „swoich” parlamentarzystów” i rodziców
3. udział w posiedzeniu Komisji Sejmowej w dniu 11 kwietnia br. oraz ewentualny udział w piątkowej (13.04.) sesji Sejmu RP, na której będą głosowane w/w poprawki.

Czasu jest bardzo mało, ale możliwość doprowadzenia do rozwiązań, o które od lat zabiegamy powinno nas wszystkich zmobilizować do najwyższej aktywności w ciągu najbliższych kilku dni.

W imieniu Ogólnopolskiego Forum Rodziców

Wojciech Starzyński Elżbieta Piotrowska – Gromniak

Fundacja „Rodzice Szkole”

Maria Szpilowska

Jeśli chcecie wyrazić poparcie dla tego przedsięwzięcia można wysłać je na adres mailowy: maria.szpilowska@onet.eu
Ostatnio zmieniony 12-04-2007 10:27 przez Halina, łącznie zmieniany 1 raz
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 11-04-2007 09:48

Przyznam sie, że nie rozumiem :? Fundacja "Rodzice Szkole" prosi się sama o to, by odebrano rodzicom prawo brania udziału w wychowywaniu dzieci przez szkołe ?? Dla mnie to jest niejasne....
Monika
"Rodzice to skomplikowany system operacyjny" - wg Wiktora, czerwiec 2005

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 11-04-2007 09:57

Re: Nie bedziemy mieć nic do gadania o wychowaniu naszych dz

Halina pisze:w przyjętej przez Senat RP uchwale z dnia 29 marca br. proponuje się pozbawienie rodziców realnego wpływu na system wychowawczy szkoły. (..) Musimy dążyć do ich zdecydowanego odrzucenia i powrót do rozwiązań przyjętych 7 marca br. przez Sejm.
Moniko, ja z tego fragmentu powyżej rozumiem, że dążą do odrzucenia uchwały, w której pozbawia się rodziców wpływu na wychowanie dziecka w szkole, a więc uchwały złej. Czyli idea wydaje mi się OK.

Halina pisze:Jedyną drogą jest szerokie poparcie dla przygotowanego listu (w załączeniu) skierowanego do Posłów
Halinko, dostałaś ten list? Jak on wygląda?
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 11-04-2007 10:18

Teraz już rozumiem sens tej akcji, tylko mnie tytuł wątku wprowadził w błąd.
Monika
"Rodzice to skomplikowany system operacyjny" - wg Wiktora, czerwiec 2005

Halina

Awatar użytkownika

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Post 11-04-2007 11:19

Tu list do Posłów

Warszawa, 10 kwietnia 2007 r.

Szanowna Pani Poseł
Szanowny Panie Pośle

w przyjętej przez Sejm Rzeczpospolitej w dniu 7 marca br. ustawie o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz o zmianie niektórych innych ustaw znalazły się rozwiązania, o które liczne środowiska oświatowe, a przede wszystkim rodzice zabiegali od lat. Zapisy art. 54 ustawy o systemie oświaty stwierdzające, że do kompetencji rady rodziców należy: - uchwalanie w porozumieniu z radą pedagogiczną programu wychowawczego szkoły obejmującego wszystkie treści i działania o charakterze wychowawczym skierowane do uczniów (...) - stanowią fundamentalną zmianę w stanie dotychczasowym. Wyposażają one przedstawicieli rodziców w realne możliwości oddziaływania na szkołę własnych dzieci i tym samym, oprócz wartości merytorycznych, niosą za sobą znaczące pobudzenie aktywności obywatelskiej tej grupy społecznej.
Niestety, w uchwale Senatu RP z dnia 29 marca br. proponuje się wykreślenie powyższych zapisów i powrót do rozwiązań wcześniej obowiązujących. Odebranie rodzicom wpływu na wychowywanie ich dzieci poza domem rodzinnym uważamy za zdecydowanie niekorzystne dla polskiej szkoły i dla tworzącego się ruchu rad rodziców. Będzie ono skutkowało dalszym pogłębianiem się szeregu patologii występujących w systemie oświaty i zahamuje aktywność milionów Polaków, którzy angażują swój czas i energię wierząc, że dobra szkoła i dobre wychowanie to klucz nie tylko do sukcesu ich dzieci, ale do dynamicznego, prawidłowego rozwoju kraju.
Zwracamy się do Pań i Panów Posłów o uwzględnienie powyższych argumentów w głosowaniu nad senackimi poprawkami i powrót do zapisów proponowanych przez Sejm RP. Licząc na pomoc w tej tak ważnej dla dobrego funkcjonowania polskiej szkoły sprawie,

łączymy wyrazy szacunku,
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Halina

Awatar użytkownika

Post 11-04-2007 14:36

Komisja sejmowa negatywnie zaopiniowała tę poprawkę, ale co dalej zobaczymy w piątek

http://www.gazetaprawna.pl/wydarzenia/? ... 1140271065
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 11-04-2007 15:53

Halina pisze:Jeśli chcecie wyrazić poparcie dla tego przedsięwzięcia można wysłać je na adres mailowy: maria.szpilowska@onet.eu
Czy to poparcie jest jeszcze aktualne i jak miałoby brzmieć(mniej-więcej)?
ADHD'OWCY WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ!!!
"...I MĄDRY MYLIĆ SIĘ MOŻE, LECZ TRWA W BŁĘDZIE TYLKO GŁUPI".

Tusiek

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 11-04-2007 15:54

Dziś manifestacja w obronie Konstytucji. Będę :twisted: , właściwie to już ruszam.

Halina

Awatar użytkownika

Post 11-04-2007 17:54

Rysia pisze:
Halina pisze:Jeśli chcecie wyrazić poparcie dla tego przedsięwzięcia można wysłać je na adres mailowy: maria.szpilowska@onet.eu
Czy to poparcie jest jeszcze aktualne i jak miałoby brzmieć(mniej-więcej)?

Bardzo gorąco prosimy o włączenie się do powyższych działań poprzez:

1. wyrażenie zgody na umieszczenie Pańskiego nazwiska i Pańskiej organizacji pod listem do Posłów

tak ma brzmieć
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Halina

Awatar użytkownika

Post 12-04-2007 10:22

Szanowni Państwo,

wczoraj, 11 kwietnia br., Sejm na swoim 39 posiedzeniu, odrzucił poprawkę Senatu RP stanowiącą, że do kompetencji rady rodziców należy opiniowanie opracowanego przez radę pedagogiczną programu wychowawczego szkoły. Tym samym utrzymana została propozycja rządowa nadająca radzie rodziców uprawnienia do uchwalania programu wychowawczego i programu profilaktyki w porozumieniu z radą pedagogiczną. To wielkie zwycięstwo Rodziców i wielkie wyzwanie, do którego wszyscy musimy się dobrze przygotować.
Serdecznie gratuluję wszystkim stowarzyszeniom i środowiskom rodzicielskim; zachęcam do współpracy i współdziałania. Nadanie radom rodziców tak szerokich kompetencji pozwala uczynić z rodziców autentycznych partnerów w relacjach z dyrektorem i nauczycielami a szkołę może uczynić prawdziwą szkołą dialogu.

Maria Szpilowska

Prezes Zarządu Fundacji
„Rodzice Szkole”
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

zbuntowana mama

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 13-10-2007 12:48

uprawnienia do uchwalania programu wychowawczego i programu profilaktyki w porozumieniu z radą pedagogiczną.-czy nadal to mogą robić?
Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem.Albert Camus

Wanda Baranowska

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 13-11-2007 19:44

Możesz, ale opiniować, nie uchwalać. :wink:

Halina

Awatar użytkownika

Post 13-11-2007 21:10

Obecnie Rady Rodziców muszą uchwalać Program Wychowawczy szkoły, gdy go nie uchwalą robi się dym, bo sama rada pedagogiczna nie może tego zrobić i wtedy kuratorium zgadza się na program wychiowawczy uchwalony przez radę pedagogiczną.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Wanda Baranowska

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 14-11-2007 08:42

Halina ma rację- sorki- małe nieporozumienie :wink: - wyjaśnienie z mojej strony:
"uchwalać" mogą ciała kolegialne, a więc cała Rada Rodziców - pojedynczy rodzic (każdy, nawet jeśli nie jest członkiem Rady Rodziców) może opiniować projekt Programu Wychowawczego.
[smilie=heart fill with love.gif]

diablica

Waleczny rodzic

Post 22-06-2008 10:59

to czysta dyskryminacja :evil: może jeszcze odbiorą nam prawo do wydawania opini i rozmow na terenie szkoły ??

kasia3443

Dzieci: Wiktoria 9 lat ZA

Post 07-10-2013 09:06

Rodzice musza wspołgrac ze szkoła, inaczej z wychowania nic nie wyjdzie.

Wróć do Wychowanie, czyli jak być rodzicem