Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Czy ADHD to coś zakazanego? Przemyślenia Paniusi69

Moderator: Moderatorzy

Krzysionek

Awatar użytkownika

Wsparcie

Dzieci: Piotrek 14 lat ADHD z cechami Aspi i zaburzenia zachowania

Post 21-03-2008 12:55

Żunia pisze:Bzdury gadasz , mój Szymon chodzi do Prawdziwej szkoły inregracyjnej.

To wszystko zależy od dyrekcji-u nas ze względu na to , że 2 adehadków znalazło się w jednej klasie integracyjnej, dyrekcja utworzyła dwie klasy integracyjne ( a ponoć od września mają być 3 , bo ma dojśc jeszcze jedno dziecko nadpobudliwe)

A mój chodzi do takiej z nazwy,gdzie uczni z ADHD i ZA się zaszczuwa,piętnuje i najchętniej pozbywa.
Ogry mają warstwy... jak cebula.
Shrek

Ogr bagienny.

Żunia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 21-03-2008 13:30

A to walczcie o swoje.
mój kochany czternastolatek ma zdiagnozowane ZA i ADHD

Krzysionek

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 21-03-2008 13:43

Jak :(
Shrek

Ogr bagienny.

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 21-03-2008 15:26

Krzywa pisze:Zachowujecie się(oprócz Haliny) jak rozkrzyczane sobki.
:lol: i kto to mówi?

Krzywa pisze:A może kobieta ma jakieś kłopoty i dlatego nie ma czasu albo możliwości żeby tu zajrzeć?Gdzie Wasza troska o innych się podziała?Łatwo obsmarować nieobecnego.

- Po pierwsze Paniusia ma poważne kłopoty, ale chyba nie chciało Ci się przeczytać, skoro piszesz w trybie przypuszczającym.
- Po drugie Paniusia jest obecna na forum bardzo regularnie.
- Po trzecie troszczymy się o nią, i to nie tylko Halinka ale chyba przede wszystkim Żona Dreptaka. Gdybyś przeczytała temat, również o tym byś wiedziała.
- Po czwarte gdzie się Twoja troska o innych podziała? Czemu sama nie pomagasz?

PANIUSIA69 pisze:Problem: Jak wyegzekwowac teraz aby moich synów przyjęto do szkoły integracyjnej skoro rejonowa nie podołała obowiazkom??
Tak jak mówi Krzysionki. Idź do lekarza i poproś o zaświadczenie dla celów Orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego w szkole integracyjnej, potem to wraz z podaniem o Orzeczenie złóż w PPP. Bez orzeczenia raczej nie uda Ci się załatwić szkoły integracyjnej.
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

wiola

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 21-03-2008 16:55

Krzysionki pisze:Po 3 szkoły integracyjne są tylko z nazwy :evil:

I to jest to, o czym mówię od kilku lat. W szkole moich dzieci integracja jest, przede wszystkim, na tabliczce na murze.

Nie chce mi się rozpisywać o problemach, bo pisałam o nich na innym wątku.

Ręce mi opadają, gdy słyszę od zdziwionej wychowawczyni, że mój syn nie rozumie poleceń w zadaniach i ćwiczeniach, potrzebuje wspomagania, wierci się w czasie lekcji, jest wrażliwy na złośliwe uwagi pod swiom adresem.

Myślę, że spora część nauczycieli nie zna problemu ADHD. Mimo, że uczą takie dzieci i to jest największy problem.
Ja - ?, mąż - ADHD, do którego nie przyznaje się, córka (16 lat) - ADHD?, syn (12lat) - zdiagnozowane ADHD

Żunia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 21-03-2008 18:06

Za każdym dzieckiem mającym orzeczenie idą" pieniądze, które przeznaczone są na jego kształcenie (także pozaprogramowe). Należy popytać na cco szkoła przeznacza te pieniążki? Jeżeli klasa integracyjna, to konsekwentnie wymagać aby nauczyciel wspomagający realizował zalecenia PPP. W wypadku uchybienia PISAĆ prośbę o wyjaśnienie np.

1, nauczyciel ma dopilnować aby zapisało pracę domową- nie ma zapisane w zeszycie i następnego dnia dostaje 1. Kserujemy kartkę z zeszytu (i tę na której powinna być zapisana praca domowa i tę z oceną) i idziemy do wspomagającego z pytaniem "dlaczego mimi zaleceń ,nie przypilnował? Mówimy też, że konsekwencją jego zaniedbania jest 1 i prosimy o wpłynięcie na nauczyciela przedmiotu , aby anulował ocenę. Jeżeli tego nie zrobi , idziemy do dyrektora, następnie do PPP, i na koniec do kuratorium. Zwykle na którymś etapie nasza wędrówka daje efekt, ocenę anulują a wspomagający zaczyna się pilnować i troszeczkę nas bać.

Wiem,że to męczące i pracochłonne ale warto.

Krzywa

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 21-03-2008 20:10

Chciałam was bardzo przeprosić . Przez moje roztargnienie poplątałam wątki.Weszłam w pierwsze posty z tego wątku i stąd mój komentarz :oops: Jak ostatni ślepak nie zauważyłam daty :doh: Proszę wybaczcie :sorry:
"Lepiej zacznij pływać albo pójdziesz na dno jak kamień"

Krzysionek

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 21-03-2008 20:30

Nie myli sie tylko ten który nic nie robi :)
Shrek

Ogr bagienny.

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 21-03-2008 21:50

bardzo przepraszam,że wprowadziłam zamieszanie na forum :oops: :oops:

Nie było to moim celem. :cry: :cry: :cry:

Kto ma mi wypisac wnisek na kształcenie specjalne w szkole integracyjnej?? Ten sam lekarz co wypisała na kształcenie w masówce??
SZCZĘŚLIWA MAMA TRZECH WSPANIAŁYCH SYNÓW.

Żunia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 21-03-2008 22:31

PPP

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 22-03-2008 08:07

Żunia pisze:PPP

Ale czy należy znowu zwrócić się z zaswiadczeniem od lekarza??O to mi chodziło!!

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 22-03-2008 08:16

Orzeczenie do nauczania specjalnego jest podstawą do starania się o przyjęcie do klasy integracyjnej.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Żunia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 22-03-2008 09:42

Tak. Masz iść do PPP z wszystkimi zaświadczeniami. Tam odbędzie się posiedzenie na którym zakwalifikują Twoje dziecko do ksztzłcenia specjalnego

Wcześniej będzie dodatkowo musiało przejść testy w PPP.

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 22-03-2008 11:29

Żunia pisze:Tak. Masz iść do PPP z wszystkimi zaświadczeniami. Tam odbędzie się posiedzenie na którym zakwalifikują Twoje dziecko do ksztzłcenia specjalnego

Wcześniej będzie dodatkowo musiało przejść testy w PPP.

Ja mam juz na ten rok orzeczenie o kształceniu specjalnym ale w szkole ogólnodostępnej a testy on przechodził wszystkie w grudniu wiec nie wiem czy aby jeszcze cos bedę musiała załatwiać.

Żunia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 22-03-2008 12:37

Jeżeli masz orzeczenie tylko na rok , to musisz wystąpić o nowe-na kolejny rok lub lata

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Ja: tego nie wiadomo

Post 22-03-2008 18:27

Basiu musisz powiedzieć, że chcesz takie orzeczenie, do klasy integracyjnej i basta. Z pewnością tłumaczono Ci, że nie ma takiej klasy, albo miejsc brakuje, czy też nie ma zapotrzebowania na tego typu klasy. Przerabiałam wszystko. Jak się uparłam, że chcę orzeczenie, to i klasa się znalazła. Powodzenia.
Stowarzyszenie Akceptacja Gliwice
Klub Rodziców Autyzm HELP Fundacji JiM

Żunia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 22-03-2008 23:07

I oprócz orzeczenia koniecznie Wskazania do pracy z uczniem.

maciej

Awatar użytkownika

Post 23-03-2008 17:14

Tylko czy ktoś będzie odpowiedni aby te wskazania wprowadził ?
U nas raczej trudno takiego znależć.

Jadźka

Awatar użytkownika

Post 23-03-2008 18:07

Mam orzeczenie z PPP o nauczaniu specjalnym,na cale nauczanie zintegrowane(obecnie 2kl).
Nie mam jednak wskazan do pracy z uczniem z ADHD,czy poradnia wystawi mi coś takiego?
Jak to powinno wyglądać i jak mam to załatwić?
Ja ADHD,Miś 13 lat- ADHD

adamino

Awatar użytkownika

Post 23-03-2008 22:24

Ja również otrzymałam orzeczenie z PPP o kształceniu specjalnym dla mojego syna, lecz nie ma żadnych wskazań do dalszej pracy dla nauczycieli.
Mama 9-letniego Adama z ADHD.

wiola

Post 23-03-2008 22:39

My też nie mamy żadnych zaleceń w orzeczeniu.

Poproszę w najbliższym czasie o ewentualny aneks, bo wraz z IV klasą wrócił okres burzy.

Myślę, że bez sensownych zaleceń, w szkole nadal nie będą rozumieć problemów dziecka.
Ja - ?, mąż - ADHD, do którego nie przyznaje się, córka (16 lat) - ADHD?, syn (12lat) - zdiagnozowane ADHD

Żunia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 23-03-2008 23:42

Gdzieś tu zamieścilam wskazania , które otrzymałam z PPP. Jutro sprawdzę i podam gdzie. Szymon jest w klasie integracyjnej i nie ma problemu z osobą, która ma je realizować.

Jest jakiś przepis, który mówi ,że jeżeli w danym poziomie klasowym znajdzie się min. 3 dzieci z orzeczeniem lub opinią, to Dyrekcja ma obowiązek zapewnić osobę wspomagającą-czyli utworzyć klasę integracyjną.

Żunia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 23-03-2008 23:43

Zalecenia są osobno , z tym, że opieczętowane przez PPP

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 24-03-2008 21:58

Żunia pisze:Gdzieś tu zamieścilam wskazania , które otrzymałam z PPP. Jutro sprawdzę i podam gdzie.

Po nitce do kłębka szukajcie tu:
http://portal.adhd.org.pl/phpbb/viewtopic.php?t=2938

Mamy 3 bardzo ładne zestawy zaleceń. Brać-wybierać!

Żunia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 25-03-2008 10:25

Dzięki za pomoc.

Może wydrukujcie sobie wszystkie trzy i DELIKATNIE zasugerujcie paniom w PPP, że tak to wygląda w innych miastach i może będą chciały łaskawie rzucić okiem itd......

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 08-08-2008 08:02

Witajcie.
Dawno mnie nie było i wiele spraw się nawarstwiło.Teraz najważniejsze jest to czy ja jako rodzic mam prawo do spożądzenia tzw kontraktu ze szkołą na nowy rok szkolny.??No i czy i kiedy to powinno nastąpić oraz jak taki dokument napisać.Będę wdzięczna za wszelkie informacje.Buziaczki.

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 08-08-2008 10:30

PANIUSIA69 pisze:Dawno mnie nie było i wiele spraw się nawarstwiło.Teraz najważniejsze jest to czy ja jako rodzic mam prawo do spożądzenia tzw kontraktu ze szkołą na nowy rok szkolny.??No i czy i kiedy to powinno nastąpić oraz jak taki dokument napisać.Będę wdzięczna za wszelkie informacje.
to pytanie z zakresu prawa? Masz prawo sporządzać co chcesz a szkoła na prawo odmówić podpisania go z Tobą. Kontrakt to umowa. Przykład kontraktu jest na forum ale nie dam Ci linka, bo mam teraz ograniczone możliwości nawigowania.
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 08-08-2008 21:08

Dosia pisze: to pytanie z zakresu prawa? Masz prawo sporządzać co chcesz a szkoła na prawo odmówić podpisania go z Tobą. Kontrakt to umowa. Przykład kontraktu jest na forum ale nie dam Ci linka, bo mam teraz ograniczone możliwości nawigowania.

Wiem,i raczej moja szkoła w to nie wejdzie,ale powiedz mi jak mogę sprytnie i mądrze rozdać karty tak aby jednak jasno i sprecyzowanie określić wszystkie moje i ich postulaty?

aneczka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 09-08-2008 00:38

PANIUSIA69 pisze:
Dosia pisze: to pytanie z zakresu prawa? Masz prawo sporządzać co chcesz a szkoła na prawo odmówić podpisania go z Tobą. Kontrakt to umowa. Przykład kontraktu jest na forum ale nie dam Ci linka, bo mam teraz ograniczone możliwości nawigowania.

Wiem,i raczej moja szkoła w to nie wejdzie,ale powiedz mi jak mogę sprytnie i mądrze rozdać karty tak aby jednak jasno i sprecyzowanie określić wszystkie moje i ich postulaty?

Witaj!

Napisz najpierw konkretnie czego ty oczekujesz od szkoły,a czego szkoła oczekuje od ciebie.

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 09-08-2008 07:26

aneczka pisze:Witaj!

Napisz najpierw konkretnie czego ty oczekujesz od szkoły,a czego szkoła oczekuje od ciebie.

Witaj!

Widzisz ja prowadzę batalię o godne warunki i bezpieczeństwo moich synów w szkole oraz o konkretną celową i bieżącą informację o wydażeniach tak bym mogła w każdej chwili odpowiednio zareagować.W zeszłym roku syn został kilka razy pobity na terenie szkoły i to największy bół ze on nie widział w tym nic złego.

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 09-08-2008 21:23

OK.
A tak konkretnie, to czego Ty oczekujesz od szkoły, a czego szkoła oczekuje od ciebie?

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 10-08-2008 11:19

zonadreptaka pisze:OK.
A tak konkretnie, to czego Ty oczekujesz od szkoły, a czego szkoła oczekuje od ciebie?

Witaj!!
Z tego co się orientuję to szkoła najchętniej dała by mi zakaz wejścia na teren szkoły.!!!!Taki zakaz w formie ustnej otrzymałam od pani dyrektor.Nie zyczyła sobie abym rozmawiała z nauczycielami przedmiotowymi na temat synóww czasie przerw,miałam mieć wyznaczone dni i godziny w których mogłabym po uprzednim umówieniu o to poprosić ale niestety nie dali mi przez 4mc żadnej takiej intormacji.A potrem był koniec roku.

Ja tylko chcę aby nauczyciele w razie problemów jakich kolwiek odnotowali to w zeszycie kontaktowym i jasno respektowali zalecenia z PPP do których wcale się nie stosowali.No i co najważniejsze abym była informowana jak moje dziecko zostanie stłuczone na terenie szkoły,nie miło robi się dzieciom obdukcje lekarskie.Nic więcej ot zwykłe przyziemne sprawy.

anka-niko

Awatar użytkownika

Wsparcie i Łowca Talentów

Dzieci: młody dorosły z ADHD (wbrew pozorom)

Ja: takie sobie coś ;)

Post 10-08-2008 17:02

w kazdej szkole nauczyciel ma "godziny otwarte", tzn. jest do dyspozycji rodziców.

Polecam zapytanie się na pierwszym zebraniu, kiedy który nauczyciel ma takowe i przychodzenie do nich własnie wtedy. To normalne, ze podczas przerw nauczyciel też chce chwilę odpocząć, przygotować się do następnej lekcji. Moze tez mieć dyzur na korytarzu. Trzeba to uszanować.

Jeżeli rodzic nie zostaje wezwany w nagłym wypadku, to dziwne. Nalezy zgłosić dyrekcji, a jeśli nie pomoze - w kuratorium. Ja jestem zawiadamia nawet jak Nika boli głowa, albo nie przyszedł na jakąś lekcję.
Obrazek
mama super syna - KĄT-owicza z ADHD, dysgrafią... i pasją

Jerzy Liebiert
Uczyniwszy na wieki wybór// w każdej chwili wybierać muszę... Jeździec

Uczę się ciebie człowieku.//Powoli się uczę, powoli.//Od tego uczenia trudnego//Raduje się serce i boli. *** (Uczę się ciebie, człowieku...)

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 11-08-2008 23:18

anka-niko pisze:w kazdej szkole nauczyciel ma "godziny otwarte", tzn. jest do dyspozycji rodziców.

Polecam zapytanie się na pierwszym zebraniu, kiedy który nauczyciel ma takowe i przychodzenie do nich własnie wtedy. To normalne, ze podczas przerw nauczyciel też chce chwilę odpocząć, przygotować się do następnej lekcji. Moze tez mieć dyzur na korytarzu. Trzeba to uszanować.

Jeżeli rodzic nie zostaje wezwany w nagłym wypadku, to dziwne. Nalezy zgłosić dyrekcji, a jeśli nie pomoze - w kuratorium. Ja jestem zawiadamia nawet jak Nika boli głowa, albo nie przyszedł na jakąś lekcję.

No własnie u nas w szkole nie ma takowych godzin a mnie nikt nawet po pobiciu syna nie wezwał,to jest bardzo przykre.

aneczka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 12-08-2008 05:43

Jeśli chcesz napisać pismo do szkoły ,wypunktuj w konkretach czego oczekujesz od szkoły i dodaj ,że w zamiam ty zobowiązujesz się do....

Napisz i wrzuc na forum.

napisz to w formie uprzejmej,nie roszczeniowej i zaproponuj konkretne rozwiązania,np.ustalenie na jakiej zasadzie ma wyglądać twój kontakt ze szkołą i jak mają docierać do ciebie informacje o synu

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 12-08-2008 22:04

aneczka pisze:Jeśli chcesz napisać pismo do szkoły ,wypunktuj w konkretach czego oczekujesz od szkoły i dodaj ,że w zamiam ty zobowiązujesz się do....

Napisz i wrzuc na forum.

napisz to w formie uprzejmej,nie roszczeniowej i zaproponuj konkretne rozwiązania,np.ustalenie na jakiej zasadzie ma wyglądać twój kontakt ze szkołą i jak mają docierać do ciebie informacje o synu

Dziękuję za podpowiedż jak tylko napiszę pismo to na pewno je tu przed pójściem do szkoły dam do dopieszczenia.Pozdrawiam serdecznie.

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 03-03-2009 15:55

Kochani wiele czasu mnie nie było.Wiele się zmieniło.W szkole to ja juz wiem ,że dzieci są dyskriminowane i na razie sama nic nie zmieniłam.Ale od stycznia mamy nasze Bytomskie stowarzyszenie.Współpracuje z nami kurator sądowy-wieloletni pedagog-sexuolog i mam nadzieję ze dalsza współpraca bedzie duzo lepsza.Mamy osoby chetne działac w wolontariacie i zaczynam się realizować na łamach naszego Oddziału.Jest nas 4 ,wszystkie mamy swiadomosć walki dzieci o swoje przetrwanie w szkołach.Udało mi sie co jest chyba cudem uzyskac dla wszystkich dzieci w orzeczeniach punkty 7i8 i o oddzielnym pokoju także.W przyszłym roku bede wnioskować o kartę parkingowa.Nie pracuje i jestem na razie w posredniaku ale nie obawiam sie o swoją przyszłosć mam dzieci i dla nich muszę walczyc tym bardziej ze mały ma trwały uszczerbek w słuchu,ma stwierdzona celiakę,anemię pod opieka 12 specjalistów i ma zajecia rewalidacyje organizowane na terenie przedszkola do którego pójdzie od września.Udało mi sie tak wiele.Chłopcy mają kształcenie specjalne na terenie szkoły przyznana aż na dwa lata.To chyba duży sukces.Pozdrawiam wszystkich i chętnie przeczytam wszystkie wskazówki jak prowadzic swoich podopiecznych i jak im w całej krasie móc pomagac.Ufam że osoby które mają swoje koła i stowarzyszenia na pewno udzielą mi kilka cennych wskazówek.Dziekuję juz za nie dzis.
Poprzednia

Wróć do Wychowanie, czyli jak być rodzicem