Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Czy ADHD to coś zakazanego? Przemyślenia Paniusi69

Moderator: Moderatorzy

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 28-06-2007 22:03

Cały czas powtarzam, że państwową służbę zdrowia należy wysadzić w powietrze, a ruiny posypać solą. Żeby nie odrosło. Bo państwowy szpital jest w stanie zmarnować każdą kwotę.

Swoją drogą co za idiota wymyślił nazwę "służba zdrowia", to brzmi jak ministerstwo prawdy u Orwella.

Wanda Baranowska

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 28-06-2007 22:33

Jestem gotowa na taki sabotaż!!! Potrzebuję namiary na dostawcę materiałow wybuchowych i wskazówkę, od którego szpitala zaczynamy.
:?:

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 29-06-2007 14:26

Wanda Baranowska pisze:Jestem gotowa na taki sabotaż!!! Potrzebuję namiary na dostawcę materiałow wybuchowych i wskazówkę, od którego szpitala zaczynamy.
:?:
gekugvb :hammer: :help: :hmmm:

Osobiście pójdę wysadzić CZMiD na Ligocie a póżniej Szpital na Truchana w Chorzowie i nie wspomnę o najbardziej irytującym Szpitalu na Batorego dla którego to nie jest powód do leczenia.

Nawiasem mówiąc czekam teraz na wyznaczenie nam terminu w CZMiD w Warszawie na Oddziale patologi słuchu,pocieszona mnie że czeka się tylko ok 6mc więc okres oczekiwania zbliżony do naszych tutaj idiotycznych oddziałów.Trzymajcie kciuki. :oops:
SZCZĘŚLIWA MAMA TRZECH WSPANIAŁYCH SYNÓW.

smoczydlo

Awatar użytkownika

Forumoholik

Post 30-06-2007 21:08

Paniusiu a czy słuszałaś coś o Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu w Międzynarodowym Centrum Słuchu i Mowy w Kajetanach k. Nadarzyna :?:

A zapalenia uszu z płunem za bębenkowym to faktycznie jest zwana "urodą" dziecka - czyli inaczej złą bydową (w przypadku mojego Rafała) trąbek słuchowych. Właśnie w w/w instytucji syn miał 2 operacje czyli drenaż i redrenaż jam bębenkowych.

Co najważniejsze pomogło :)
Człowiek jest wielki,
nie przez to, co ma, lecz przez to kim jest,
nie przez to co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 01-07-2007 07:40

smoczydlo pisze:Paniusiu a czy słuszałaś coś o Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu w Międzynarodowym Centrum Słuchu i Mowy w Kajetanach k. Nadarzyna :?:

Zanim się tam dostane to muszę przejść przez konsultacje w tym drugim instytucie.Dzwoniłam tam i właśnie mam termin konsultacji mieć ustalony.Mój maluszek już miał robiony drenaż i karateryzację obustronną uszu i nic nie pomogło,dalej coś jest nie tak jak powinno.

Dzięki za wsparcie i namiary.Pozdrawiam pa pa.

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 13-07-2007 20:25

Witam wszystkich!!! :D :D :D

Może i dzień dziś pechowy bo piątek 13 ale jakoś dziś w miarę normalnie mi zeszło.Chłopcy Spali u teściowej a ja z rana jechałam z małym do alergologa.Bardzo mnie tylko irytują te strajki bo nie mam mocnych aby jakiekolwiek dokumenty wypisali specjaliści a ja dowiedziałam się że jest szansa na

"Kształcenie specjalne dla uczniów z zaburzeniami zachowania i emocji-nadpobudliwość psychoruchowa z deficytem uwagi ADHD z realizacją w szkole ogólnodostępnej"

.Bombarduję lekarza rodzinnego różnymi dokumentami aby wypisywał a on powoli zaczyna się wściekać na mnie co ja za bzdury chcę od niego jak on nie ma czasu na te papierki!!Czysty egoizm-nic od siebie dla pacjenta.

Mam w końcu osobą w moim regionie która na pewno zechce ze mną coś w naszej szkole zmienić bo sama ma syna obecnie już w 2 klasie ,więc moze jakieś światełko w tunelu??Gorąco pozdrawiam wszystkich pa pa.

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 13-07-2007 22:49

PANIUSIA69 pisze:"Kształcenie specjalne dla uczniów z zaburzeniami zachowania i emocji-nadpobudliwość psychoruchowa z deficytem uwagi ADHD z realizacją w szkole ogólnodostępnej"
Basiu, temat o tym orzeczeniu jest tutaj:
http://portal.adhd.org.pl//phpbb/viewtopic.php?t=1378

Lekarz przy nim nie ma nic do roboty oprócz wypisania, że dziecko przejawia "zaburzenia zachowania", reszta w rękach poradni PPP.
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 14-07-2007 12:48

Dosia pisze:Lekarz przy nim nie ma nic do roboty oprócz wypisania, że dziecko przejawia "zaburzenia zachowania", reszta w rękach poradni PPP.

Dzięki!!
Widzisz mnie odmówiono w zeszłym roku takiego kształcenia gdyż stwierdzono że dla naszych dzieci nie ma nic takiego i że nasza poradnia nie daje dzieciom tego!A jednak mam znajomą i ona mieszka koło mnie i ma syna w 2 klasie i dostała dla syna takie orzeczenie z PPP.Dlatego ja też będę się starać tak jak to ona zrobiła ze wszystkimi papierkami.Trzymajcie kciuki!!!

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 16-07-2007 20:16

Dosia pisze:Lekarz przy nim nie ma nic do roboty oprócz wypisania, że dziecko przejawia "zaburzenia zachowania", reszta w rękach poradni PPP.

Właśnie lekarz odmówił mi potwierdzenia ich zaburzenia i po mimo to i tak w środę złożę ponownie wniosek o wydanie mi tego nauczania specjalnego a jak nie to się odwołam bo ostatnim razem to zawaliłam.Trzymajcie za nas kciuki!!

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 16-07-2007 20:42

PANIUSIA69 pisze:Właśnie lekarz odmówił mi potwierdzenia ich zaburzenia
Bez stwierdzonych zaburzeń zachowania Poradnia PP Ci odmówi, bo zgodnie z obecnym prawem nie będzie mogła wydać takiego orzeczenia :( .
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 16-07-2007 20:46

Dosia pisze: Bez stwierdzonych zaburzeń zachowania Poradnia PP Ci odmówi, bo zgodnie z obecnym prawem nie będzie mogła wydać takiego orzeczenia :( .

Pediatra chodż jest lekarzem rodzinnym odmówił mi wydania takiego zaświadczenia bo powiedział że to w kompetencji psychiatry a tego nie ma bo strajkuje i wziął urlop bez płatny.Koło się zamyka ! Kurka co w takim razie mam robić??

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Ja: tego nie wiadomo

Post 16-07-2007 20:58

Idź raz prywatnie. Pewnie strajkuje, ale tylko w Poradni ;)
Stowarzyszenie Akceptacja Gliwice
Klub Rodziców Autyzm HELP Fundacji JiM

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 19-07-2007 11:40

matken pisze:Idź raz prywatnie. Pewnie strajkuje, ale tylko w Poradni ;)

Trzymajcie kciuki!
Byłam w PPP i mam wstępny termin na komisje odnośnie kształcenia specjalnego w szkole ogólnodostępnej na 6 września.A na dodatek mam na 8 sierpnia termin do innej poradni do psychiatry dzieciecego z funduszu więc może nam się poszczęści i uda mi sie załatwić potrzebne dokumenty wcześniej i je oddam.Tak więc trzymajcie za nas kciuki bo muszę to moim chłopakom pozałatwiać tak aby mieli jakieś równe szanse w szkole i z nauczycielami nam się poukładał w miarę normalnie.

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 09-08-2007 18:30

Dzisiejszy dzień jest piękny.Pomimo nerwów i szaleństw dzieci nawet dzisiejszy dzień uznaje za udany.Dominik miał komisje i przeszedł pozytywnie a nawet nie musiałam się bardzo starac o to aby pani psycholog widziała to jego ADHD.Jak sama okresliła ona nasze dzieci już od razu rozpoznaje więc chyba dobrze ja mieć po swojej stronie.Na dodatek udało mi sie dla małego wydreptać także zasiłek i masm duze szanse na refundacje na podróż i na sprzęt więc jestem bardzo z siebie zadowolona.Teraz pozostaje tylko kwestia kształcenia specjalnego w szkole bo już mam kartki wypisane i czekam na komisję w PPP.Mam nadzieję że tam też mi tak gładko pójdzie.Pozdrawiam pa pa.

Apisto

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 10-08-2007 19:51

Nooooo, brawo, świetnie sobie z tym poradziłaś. Oby więcej takich pozytywnych dni. Tego życzę, trzymam kciuki. :wink:

Apisto

Post 10-08-2007 19:54

matken pisze:Idź raz prywatnie. Pewnie strajkuje, ale tylko w Poradni ;)

Niekoniecznie jest to dobry pomysł. To ich tylko, łobuzów, utwierdza w przekonaniu, że jak zastrajkują i zaczną odchodzić od łóżek chorych, to wszyscy pobiegną do nich i będą napychać kieszenie pieniędzmi. Słuchać tego po prostu nie mogę!!! Wrrrrrrr!!!!!!!!! :police:

monika.zdz

Awatar użytkownika

Dzieci: Kuba, lat 13, autyzm wysokofunkcjonujący,a oficjalnie ZA

Post 12-08-2007 21:08

A, jak jest realizowane "kształcenie specjalne w szkole ogólnodostępnej"? Rozumiem, że nie chodzi o klasę integracyjną tylko zwykłą. Dają jakiegoś nauczyciela wspomagającego czy jak? Ja się informuję na wszystkie okoliczności bo chociaż staram się o orzeczenie w ppp o kształceniu specjalnym w oddziale integracyjnym dla syna to jednak przewiduję ,że go nie dostanę. Może opinia od psychiatry prowdzącego coś tu zmieni ?

olasp

Awatar użytkownika

Post 13-08-2007 09:01

W szkole ogólnodostępnej nastepuję dostosowanie wymagań na podstawie orzeczenia ppp. Szkoła ma obowiązek zapewnic uczniowi dodatkowe zajęcia rewalidacyjne (ale na to wyraża lub nie zgodę miasto). Zajęcia prowadzi specjalista, jeżeli takiego nie ma organizuje sie kogoś z zewnątrz). Tak jest u nas przynajmniej.
Ola terapeuta integracji sensorycznej
http://www.integra.edu.pl

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 13-08-2007 18:43

No własnie o takie cos mi chodzi.Nie wiem czy aby dostane pozytywnie rozpatrzone moje wnioski ale na pewno wiem że robie wszystko co w mojej mocy i że mam prawo odwołac sie od niesłusznej decyzji.Nawet ta nowa pani psychiatra powiedziała że nie powinni mi wtedy odmawiaż tych zajęć.Mam na 6 września termin zespołu i ja w każdym razie na nim jestem bo nie pozostawię im wolnej ręki wkońcu mnie na tym ogromnie zależy i chcę aby moi chłopcy mieli coś z tego w dobrym pozytywnym znaczeniu..Dziekuje za wszystkie dobre duszki które trzymały za mnie kciuki. [smilie=kiss of love.gif]

monika.zdz

Awatar użytkownika

Dzieci: Kuba, lat 13, autyzm wysokofunkcjonujący,a oficjalnie ZA

Post 13-08-2007 18:46

No,a jeżeli miasto się nie zgodzi to co? Mamy sobie sami, rodzice te zajęcia zorganizować? Jeżeli Państwo nakłada na obywatela obowiązek posłania dziecka do szkoły to powinno wszystko temu dziecku zapewnić,czyż nie? Mnie już ręce opadają bo obywatel to wszystko "musi",a Państwo to "może". Jak zechce. A,przecież Państwo to jest za nasze pieniądze.

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 13-08-2007 18:54

monika.zdz pisze:No,a jeżeli miasto się nie zgodzi to co? Mamy sobie sami, rodzice te zajęcia zorganizować? Jeżeli Państwo nakłada na obywatela obowiązek posłania dziecka do szkoły to powinno wszystko temu dziecku zapewnić,czyż nie? Mnie już ręce opadają bo obywatel to wszystko "musi",a Państwo to "może". Jak zechce. A,przecież Państwo to jest za nasze pieniądze.

Popieram cie w całosci ale niestety nasze społeczeństwo w wielu dziedzinach tylko bierze a jak sa osoby naprawde potrzebujące to nie chcą nam nic pomóc.Sama muszę nieżle sie głowic jak i co dobrze4 pozałatwiać bo niekiedy już rąk brak a i języka w buzi za mało aby tym baranom wszystko tłumaczyć.

olasp

Awatar użytkownika

Post 13-08-2007 20:03

jeszcze się nie zdarzyło u nas żeby nie wyrazili zgody. Z orzeczeniem o kształceniu specjalnym do dyrekcji a u dyrekcji wypisuje się wniosek do prezydenta miasta. I machina rusza. Może w innych szkołach procedura wygląda inaczej.

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 13-08-2007 20:09

olasp pisze:jeszcze się nie zdarzyło u nas żeby nie wyrazili zgody. Z orzeczeniem o kształceniu specjalnym do dyrekcji a u dyrekcji wypisuje się wniosek do prezydenta miasta. I machina rusza. Może w innych szkołach procedura wygląda inaczej.

Nie umiem się wypowiedzieć na ten temat bo pierwszy raz załatwiam takie coś i chyba powoli mnie to przerwza bo sama mam już dosc biegania.Ale mimo wszystko mam już papiery oddane na zespół orzekający i czekam......

Apisto

Post 15-08-2007 08:12

Niestety często wygląda to tak, że załatwić cokolwiek "urzędowego" z opinią o ADHD w dłoni, to niemal granica cudu. Nie do końca wiem, dlaczego tak się dzieje, ale mam na to pewną własną teorię. Może jedynie troszkę więcej dobrej woli ze strony "załatwiających" w stosunku do "załatwianych" tzw. petentów by się przydało i może wtedy wszystko wyglądałoby nieo inaczej.[smilie=real mad.gif]

Póki co, życzę wiele siły, samozaparcia i wiary we wlasne możliwości. Istnieją na pewno, nie pozwólmy sobie wmówić niechętnym nam ludziom, że jest inaczej. :ithl:

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 15-08-2007 09:36

Apisto pisze:

Póki co, życzę wiele siły, samozaparcia i wiary we wlasne możliwości. Istnieją na pewno, nie pozwólmy sobie wmówić niechętnym nam ludziom, że jest inaczej. :ithl:

Dzięki.Mimo wszystko strasznie się obawiam i mam czarne myśli i może dlatego chę być dobrze przygotowana i wiedzieć o co mi chodzi z tym nauczaniem.Nie wiem czemu ale jednym daja a inni co na prawde muszą coś dla dzieci uzyskac to mają pod górke.Szlak potrafi człowieka trafić.Ale się nie poddam i pozałatwiam chodżbym miała się odwoływac.

olasp

Awatar użytkownika

Post 15-08-2007 09:59

BĘDZIE DOBRZE!!!!!!!!!!!!!!!!!! [smilie=be mine!.gif]

Apisto

Post 15-08-2007 10:00

Trzymam kciuki i jestem dobrej mysli. Ale faktycznie, szlag czasem potrafi trafić!!! :evil:

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 30-08-2007 12:17

Pomimo urlopu męża cały czas jestem na nogach i nie mam chwili wytchnienia.Na dodatek już mam wszystko przygotowane do szkoły a trochę latania było więc samna radość robienia zakupów.Nie powiem że się nie cieszę że zaczyna się szkoła.Wiem,ze radek dostał tą panią o która prosiłam panią dyrektor i co ważne nie rozwiązali klasy Dominika tylko inną.Niby takie małe problemy ale jakie nerwy nas to kosztowało.Nasze maleństwo zaczyna zbierać wszystkie nie chciane knify i zachowania od tych 2 starszych i nie wiem jak z tym walczyć aby byłóo inaczej.Moje relacje z moją mamą też nie są za dobre zawsze chodzi o jakieś drobiazgi ale tym razem poszło o sporą sprawę i na razie mam problem niechcianych chorych wnuków z głowy.Teraz szybciutko załatwiam nowe stypendia dla chłopaków bo skoro idzie coś otrzymac dodatkowo dla nich to czemu nie załatwiac i tak ciągle przez 2 mc biegałam i załatwiałam.Wiem bynajmniej że wszystko try6bi i ze jestem nie zawodna w mojej rodzinie.Juz odliczam dni do tej przekletej komisji w PPP i boję się jak przed jakimś egzaminem ale mimo wszystko nie popuszczam wcale i jestem dobrej mysli.Chce jak się wszystko uspokoi pojechać na 2 tygodnie jakiś małych wagarów od rodzinki i chyba na głowie stane aby chociaż na parę dni się wyrwac z domu.Gorąco wszystkich pozdrawiam i ściskam bo zapewne wszyscy potrzebujemy mieć nowe baterie w naszych trybikach a po wakacjach to chyba więcej niz pewne ze mamy dobre nastawienie do świata.

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 08-09-2007 11:37

W czwartek miałam komisję w PPP w sprawie kształcenia specjalnego.Nie powiem że było mi miło--ja sama i 6 osób przeciwko mnie.Gdybym nie poszła na tą komisje to pewnie nic bym wcale nie wskórała a tak bynajmniej chociaż Dominika przepchnęłam.Powiedziano mi że oni w sumie nie widzą wystarczających powodów aby mu takie kształcenie dac ale w drodze wyjatku
dają mu na ten rok szkolny z jednoczesnym zaznaczeniem że dziecko ma chodzic na terapie grupowa do poradni.Zarówno jak i Dominik tak i Radek mają być objęci pomoca poradnii i mają byc na zajęciach.W zeszłym roku też obiecywali góry i doliny i spadło na niczym więc teraz też nie pałam większą życzliwością do nich.Do Radka mam dostać dodatkowe zalecenia odnośnie szkoły i metot postępowania z nimi więc chyba moje zamierzenia z początkiem roku zostały chociaż w częsci spełnione.Teraz czekam na wydanie ich opinii i jak tylko cos odbiore to na pewno się podziele z wami informacjami.Pozdrawiam pa.

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 18-09-2007 17:57

Dziś odebrałam opinie--orzeczenia od moich chłopaków.

Od Radka mam taką opinię końcową:
Mimo zdiagnozowanych cech nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem koncentracji uwagi nie zaobserwowano u dziecka trudności w zakresie zachowania w placówce przedszkolnej oraz podczas badań w PPP.

Zgodnie z opinią wystawiona przez przedszkole(chodził do integracyjnego ze wczesnym wspomaganiem) chłopiec łatwo nawiązywał kontakt słowny,był zdyscyplinowany i chętnie brał udział w zajęciach.
W trakcie badań psychologiczno-pedagogicznych na terenie tut.Poradni dziecko pracowało wytrwale i odpowiednio reagowało na polecenia(wyrażne obniżenie poziomu koncentracji uwagi zaobserwowano po upływie pewnego czasu).Zachowanie chłopca było pogodne i spokojne.
W związku z powyższym nie występuje potrzeba kształcenia specjalnego.Sugeruje się natomiast baczną obserwacje przebiegu adaptacji do warunków szkolnych, a w razie potrzeby zapewnienie wsparcia za strony wychowawcy klasy i pedagoga szkolnego.Proponuje się takze objęcie terapią na terenie Poradni.

Orzeczenie od Dominika.
Kształcenie specjalne dla dzieci z zaburzeniami zachowania i emocji realizowane w szkole ogólnodostępnej.
1)Biorąc pod uwagę całokształt badań psychologiczno-pedagogicznych oraz diagnozę lekarska proponuje się dostosować wymagania edukacyjne do indywidualnych potrzeb i możliwości psychofizycznych ucznia.
2)Zapewnić uczniowi dodatkową pomoc za terenie szkoły w postaci zajęc rewalidacyjnych o charakterze edukacyjnym.
3)Objąć dodatkową opieka pedagoga szkolnego(kontakty z dzieckiem oraz matką)
4)Ograniczyć bodżce rozpraszające uwagę dziecka.
5)Kierować do chłopca jasne i precyzyjne polecenia w razie potrzeby powtarzać i zwracać uwagę czy prawidłowo je wykonał.
6)Umożliwić chłopcu rozładowanie potrzeby ruchu podczas lekcji (poprzez m.in. rozdawanie pomocy ,zeszytów,starcie tablicy itp.)
7)Utrzymywać ścisły kontakt z matką w celu zachowania ciągłości oddziaływań dydaktyczno-wyrównawczych.

w uzasadnieniu napisali:
Przejawiana przez chłopca nadpobudliwość psychoruchowa i deficyt uwagi znacznie utrudniają nabywanie wiadomości i umiejętności szkolnych oraz właściwe przestrzeganie norm obowiązujących w szkole.Objęcie chłopca kształceniem specjalnym ,a co za tym idzie dodatkową pomocą na terenie szkoły pozwoli na pełniejsze dostosowanie metod i form pracy do stanu zdrowia oraz potrzeb psychofizycznych dziecka.

Mogę za tym powiedzieć że chociaż w połowie nam sie coś udało wyegzekwować od naszej poradni

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 29-09-2007 18:54

Penie już was zanudzam ale dla mnie to jakaś forma refleksji.Nie mam z kim pogadać ani się zwierzyć a to forum i Wy oczywiście to mój azyl.Jadę z najmłodszym synem na diagnostykę do W-wy i mam mieszane uczucia bo zostawiam męża z dzieciakami.Jak na swój debiut nie musiał ciężko się napracować bo miał tylko chłopaków popilnować i rezultat--wsiąknął zeszyt od małego z Polskiego.Masakra zadanie do odrobienia ale zeszytu nie ma.Cały dom postawiłam do góry nogami a zeszytu ani widu.Nie wiem co zastanę jak wrócę z tej stolicy.Aż się boję nie tyle o dom-bo się posprząta ale o dzieci i edukację.A może to moje przewrażliwienie na tym punkcie?
Ostatnio powiedziałam pani psycholog że prężnie działa nasze forum i że ten mój zeszyt sprawdza się w innych szkołach.Wzięła adres internetowy i chyba odwiedzi forum.Dużo mówiła ale ja byłam chyba bardziej wtajemniczona od niej bo na niektórych płaszczyznach aż jej dech zapierało.Powiedziała pani to na prawdę ma ogrom wiedzy i warto aby pani chodziła na takie grupy wsparcia dla rodziców.Pomyślałam sobie----ha ha dobrze wam się mówi tylko w Bytomiu nic nie ma,I tez tak jej powiedziałam na co ona Bytom trochę podupadł w tej kwestii. Pozdrawiam was i trzymajcie sie cieplutko pa pa.

Baska

Berbelucha

Post 29-09-2007 19:02

końcówwki nie kapuje ale ok , bedzie ok

chłopy sie zawsze dogadają , tylko im zrób duuzo jedzenia przed wyjazdem i jakieś chipsy , cole i co tam lubią bo jak nic nauka podupadnie to niech sie chociaż dobrze bawią . :)
a tak poważnie to z nauką tez sobie mąż poradzi. my sie tak zawsze na zapas boimy :wink:

fima

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 29-09-2007 20:55

Trzymam kciuki!Ale chipsów i coca-coli nie polecam. :)
Wszystko jest trudne nim stanie się proste....

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Ja: tego nie wiadomo

Post 30-09-2007 11:41

Nasza grupa spotyka się już w tę środę. W Zabrzu, tam gdzie wcześniej. Przyjedź ;)
Stowarzyszenie Akceptacja Gliwice
Klub Rodziców Autyzm HELP Fundacji JiM

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 30-09-2007 22:56

matken pisze:Nasza grupa spotyka się już w tę środę. W Zabrzu, tam gdzie wcześniej. Przyjedź ;)

W środę niestety ale już będę w pociągu.Nie wiem kiedy wrócę ale jak tylko będę w domu to się odezwę.Już zapasy in porobiłam i ostatnie instrukcje na kartce spiszę żeby wiedzieli że ich z tego wszystkiego rozliczę.Strach mnie ogarnia torba napchana a ja nie wiem co mnie czeka.Mam tylko nadzieję że chociaż pomogą małemu i powiedzą mi co mu dolega bo nie znoszę już powoli jak mi się dziecko męczy.Dzięki za wsparcie pozdrawiam wszystkich pa pa.

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 02-10-2007 11:02

Dziś już mamy 2 pażdziernika i jak to w zwyczaju bywa ---UWAGA--- następna z matematyki.Pani napisała ze Dominik był niegrzeczny i przeszkadzał na lekcji.Jeśli tylko mi się uda to pójdę dziś do tej pani wyjaśnić tą uwagę bo mnie szczerze już krew zalewa jak takie coś czytam.Ciekawe jak to do końca szkoły będzie się toczyć.Zamiast wyciągać na bieżąco konsekwencje to oni myślą że niby ja w domu z nim porządek zrobię i poukładam mu klepki na miejscu.Szkoda moich nerwów.

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 02-10-2007 11:22

Ja bym zapytała pani jakie zachowania Dominika jej najbardziej przeszkadzały w prowadzeniu lekcji, bo to, że był niegrzeczny i przeszkadał, to Tobie nic nie mówi.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 21-10-2007 14:00

Dopiero teraz mogę na chwilę przysiąść na komp.Wróciłam z W-wy i mam masę zaległości.Tak jak się obawiałam w szkole powstało dużo zaległości i oczywiście masa jedynek się posypała.Nie wiem jak oni funkcjonowali przez ten czas ale na pewno nie było to dla nich korzystne.Mąż udawał że daje sobie radę ale w rzeczywistości to raczej był bardziej zagubiony od nich.Rozmówiłam się już z paniami z polskiego i matematyki i strach miałam w oczach bo tyle ciekawego się dowiedziałam.Na dodatek poszłam do dyrekcji dowiedzieć się dlaczego dziecko nie ma swoich godzin rewalidacyjnych z matematyki i jak szkoła ma zamiar w stosunku do syna wywiązać się z zaległości.Pani z matematyki napisała w zeszycie kontaktowym że za te 2 dni co była na urlopie to ona to odpracuje a te ze zwolnienia nie ma już obowiązku więc sukces połowiczny.Nie wiem co mnie czeka w tym tygodniu bo dopiero następne przedmioty mieć będzie ale coś czuje że i tam się nie popisał swoim intelektem i coś zmajstrował.Nie wiem jak długo wytrzymam ten cały bałagan ale powoli mi ręce opadają już do wszystkiego tym bardziej że za mc znowu muszę jechać z małym do szpitala do W-wy i nie wiem na jak długo.Tym bardziej że nie mam jeszcze wszystkich wyników i na pewno w styczniu znowu muszę jechać na 3 wizyty w poradniach specjalistycznych.Szkoda komentować.Pozdrawiam wszystkich pa.

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 21-10-2007 16:17

PANIUSIA69 pisze:... Nie wiem jak oni funkcjonowali przez ten czas ale na pewno nie było to dla nich korzystne.Mąż udawał że daje sobie radę ale w rzeczywistości to raczej był bardziej zagubiony od nich ...
... coś czuje że i tam [syn] się nie popisał swoim intelektem i coś zmajstrował...
Paniusiu droga,
jeżeli dobrze zrozumiałam, to tylko i wyłącznie Ty potrafisz zapanować nad całym tym bałaganem.
Zgadza się?

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 21-10-2007 19:35

zonadreptaka pisze:Zgadza się?

No tak samo sedno!
Nic nie robie już od 3 dni jak tylko piorę sprzątam kupuje zapasy i nadrabiam zaległości ze szkoły.Mam już kres sił ale jakoś to będzie a następnym razem to ja juz sobie postanowiłam że rozpiskę na tablicy zostawię co i jak.Ale dla męża nie dzieci.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 21-10-2007 20:46

Jeżeli będą mieli gwarancję, że przyjedziesz i posprzątasz, to oleją rozpiskę.

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 21-10-2007 22:00

PANIUSIA69 pisze:
zonadreptaka pisze: ... tylko i wyłącznie Ty potrafisz zapanować nad całym tym bałaganem
Zgadza się?

No tak samo sedno!
A kiedy dasz im szansę na samodzielność?

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 23-10-2007 15:04

zonadreptaka pisze:A kiedy dasz im szansę na samodzielność?

Już taka jestem że lubię mieć ład i porządek.To co on w ciągu 2 tyg zmaścił to ja naprawiam i w ten sposób w piątek Radek ma zabieg na polipy z dnia 9 pażdziernika a mały ma termin na dreny na 21 grudnia.

Nie wyręczę ich z wszystkiego na część rezultatów sami muszą zapracować ale niestety nawet mnie samej zdarzają się wpadki i wstyd się przyznać załapali brak zadania.A mąż no cóż wrócił do pracy i z zadowoleniem stwierdził że nie nadaje się na siedzenie w domu z dziećmi bo do głowy dostaje.Więc chyba jakiś efekt osiągnęłam.

Dreptaczku dzięki za radę nie dam in gwarancji a tym samym poinformuję o tym co oczekuję i z jakich obowiązków się mają wywiązać.

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 23-10-2007 15:48

A w jaki sposób zamierzasz sprawić, aby za kilka lat Twoi synowie sami dbali o swoje sprawy?
Nie od razu oczywiście. Stopniowo, po kolei. Ale jak mianowicie?

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 23-10-2007 17:02

zonadreptaka pisze:A w jaki sposób zamierzasz sprawić, aby za kilka lat Twoi synowie sami dbali o swoje sprawy?
Nie od razu oczywiście. Stopniowo, po kolei. Ale jak mianowicie?

Na początku to na pewno muszą mi pokazać ze są w stanie sami zadbać o odrabianie lekcji i porządek w swoim pokoju bo jak na razie to ja ciąglę muszę mieć rękę na pulsie.Nawet dziś zapomniał by zeszyt z muzyki i oczywiście nie wie za co ta pała z plastyki.Czas pokarze jak to wszystko się rozwiąże no i mam nadzieję że Wy moi drodzy podpowiecie mi ciekawe rozwiązania. :D :D :D

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 23-10-2007 19:56

PANIUSIA69 pisze:no i mam nadzieję że Wy moi drodzy podpowiecie mi ciekawe rozwiązania.
Podpowiemy, a jakże :twisted:

Otóż:
PANIUSIA69 pisze:Na początku to na pewno muszą mi pokazać ze są w stanie sami zadbać o odrabianie lekcji i porządek w swoim pokoju
Problem w tym, że w ten sposób NIGDY Ci nie pokażą.

Jesli pragniesz wychować osobników,
którzy nigdy sami nie wpadną na pomysł,
że należy pozmywać, uprać, zapłacić rachunek, złożyć PIT, lub tp.
- jesteś na dobrej drodze!

Jeśli marzysz o tym,
by na takim osobistym permanentnym
pilnowaniu, pamiętaniu o wszystkim, przypominaniu i poganianiu
upłynęło Ci najbliższe 20 lat (lub więcej)
- spełniasz oto swe marzenia!

Powodzenia :!:

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 24-10-2007 09:08

zonadreptaka pisze: - spełniasz oto swe marzenia!

Powodzenia :!:

Moim marzeniem jest pojechać chodż na 3 dni sama i nie myślec o domu dzieciach mężu obowiązkach,wiem że nie łatwo jest wyciągnąć konsekwencje obowiązków domowych ale może uda nam się znależć złoty środek aby zadowolić wszystkich??

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 24-10-2007 12:27

To wyjedź na te 3 dni i sprawdź, czy rzeczywiście uda Ci się przez ten czas nie myśleć o dzieciach, mężu i obowiązkach.

Na serio i bez taryfy ulgowej.

Ostatecznie przecież, to o czym myślisz zależy od Ciebie.

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 25-10-2007 14:12

zonadreptaka pisze:To wyjedź na te 3 dni i sprawdź, czy rzeczywiście uda Ci się przez ten czas nie myśleć o dzieciach, mężu i obowiązkach.

Na serio i bez taryfy ulgowej.

Ostatecznie przecież, to o czym myślisz zależy od Ciebie.

Wezmę sobie twoją radę do serca i jak tylko wszystko się wyjaśni to sama się odstresuję.Dziś znowu byłam w szkole w PPP i u okulisty gdyż jesteśmy w trakcie badań psychologiczno-pedagogicznych i nie wiem gdzie mam ręce wsadzić bo taki zakręt.Rozmawiałam z wychowawcą od Dominika i pani łaskawie powiedziała że podczas mojej nieobecności był rozbity zagubiony i ona widziała ewidentnie że nie czuje się za dobrze.Nie wiem ale ja mam 3 dzieci i z każdym nie dam rady być a mąż no cóż nie daje sobie za dobrze radę ale bynajmniej stara się cos w tym kierunku robić.Buziaki dla was wszystkich pa pa.

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 29-10-2007 19:32

Od paru dni biegam jak oszalała i załatwiam wszystkie zaległe sprawy.W Piatek byłam z Radkiem na zabiegu-polipy,a dziś zaliczyłam wizytę w szkole i na zajęciach wspomagających w PPP.Nareszcie coś ruszyło w naszej gminie bo już myślałam że Bytom schodzi na psy.Panie zgodnie stwierdziły jak i w szkole tak i w PPP że średni ma za mało wyćwiczoną rękę i nie cierpi dostosowywać się do kształtów i rysować zachowując ramki.Mamy dużo ćwiczyć ale jakoś nie widzę siebie klęczącą nad jego rysowaniem zadaniem logopedą itp.Jednak zadowolona jestem że jednak dostał szansę uczęszczania na takie grupowe zajęcia bo to na pewno mu nie zaszkodzi a wręcz przeciwnie może pomóc.Dominik natomiast staję się typem buntownika i zaczyna pokazywać swoje fochy.W szkole nie ma za rewelacyjnych ocen chociaż panie nie skarżą się na niego bo jednak widzą że się biedak stara.Nie umi sobie sam postanowić że zeszyty powinny być w miarę oki dlatego zaliczył przepisywanie religii i chyba teraz wie że musi się starać bo znowu czeka go przepisywanie.Polski i matematyka nawet idą zgrabnie ale ma te zajęcia rewalidacyjne i tak na prawdę nie wiem co powinni oni z nim tam przerabiać,panie są chyba zachwycone jego pracą na oddzielnej lekcji bo i efekty widać już nawet w jego podejściu do przedmiotu.Najważniejsze jest dopracować resztę komunikacji między nami a chyba wszystko się zacznie samo dobrze układać i jakoś współdziałać i przynosić efekty.Pozdrawiam wszystkich.

Podpowiedzcie co przerabiają wasze pociechy na tych dodatkowych godzinach w ramach kształcenia specjalnego w szkole ogólnodostępnej!!
PoprzedniaNastępna

Wróć do Wychowanie, czyli jak być rodzicem