Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Czy ADHD to coś zakazanego? Przemyślenia Paniusi69

Moderator: Moderatorzy

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 03-01-2007 22:47

[smilie=hi ya!.gif]
Dziś zawiozłam chłopaków.---chwila relaksu i ciszy
Na dzień dobry bardzo nie milo się poczułam widząc reakcje pielęgniarek zaraz z pokoju 6cio osobowego dostli 2 osobowy.Reakcja wychowawcy też zostawiała dużo do myślenia!! :( Od razu stawiali ich na straconej pozycji :? Jednak ja już mądrzejsza wyprzedzałam ich zapytania i uspokajałam obawy.Wkońcu moje ancymonki nie są złe tylko rostrzepane :) Radek spoczątku nie chciał-płakał ale ja nic na siłe nie robiłam.Stał sobie sam na korytarzu jak ja pisałam sam sobie wybrał łóżko i na hasło "obiad" już ich nie było.Wieczorem dzwoniłam podobno wszystko oki.Zadzwonie rano to sie dowiem. :o Pozdrawiam pa pa
SZCZĘŚLIWA MAMA TRZECH WSPANIAŁYCH SYNÓW.

mamaGumisia

Awatar użytkownika

Post 04-01-2007 12:27

To, se odpoczną trochę, od swojej szkoły i naładują swoje akumulatory.

malgo

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 04-01-2007 18:20

W mom synu, poza psychologiem z przychodni, tez nikt nie dostrzega ADHD, łacznie z psychologiem z byłej szkoły (jego wersja to "dziecko ma niedobre oczy"). Dobrze, że psycholog z CBT sie ze mna zgadza i potwierdza(!). bo pomyślałabym ze jestem szurnięta. A rady wszytkich dookoła "weż go w karby", "zdyscyplinuj", "ukarz" lub odwrotnie "jestes za surowa" a potem jak staja sami woko w oko z moim skarbem to są kompletnie bezradni. I różne porady i komentarze (jak ja je kocham): np. "co dziecko bezstresowo chowane?". To, szkoła i mój synek do kupy sprawiają, że jestem czasem kompletnie wykończona..
Musze przyznać, że i mnie emigracyja się marzy... tyle, że gdzies daleko, do lasy...
Ale nic z tego -od poniedziałku nowa szkoła.
Malgosia.......

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 05-01-2007 09:01

Codziennie do nich dzwonie.Pierwsze słowa.
Jak ja cie mamusiu kocham!!!!!
Jak ja się stęskniłem !!!!
A gdzie tam koniec turnusu!Niech sobie odpoczywaj i czerpią radość z dzieciństwa.Dominik powiedział że jeśli przez 2tyg będą mieli porządek w sali to dostaną karte magnetyczną do telefonu.Mają zatem cel do osiągnięcia to ich motywuje tym bardziej że w domu też musieli ścielić sobie łóżko i mieć porządek w pokoju.Trzymam za wszystkich kciuki.Głowy do góry.pa pa

mamaGumisia

Awatar użytkownika

Post 05-01-2007 11:09

To, bardzo dobrze, że są zadowoleni !!!
Najwazniejsze, że się tam zaklimatyzowali i są zadowoleni :)

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 05-01-2007 11:18

Czy mi się wydaje, czy Paniusi nieco świat przejaśniał?
Jak zajrzałem na początek wątku....
Cieszę się, że wszystko idzie w dobrym kierunku :)

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 05-01-2007 11:41

dreptak pisze:Czy mi się wydaje, czy Paniusi nieco świat przejaśniał?
Jak zajrzałem na początek wątku....
Cieszę się, że wszystko idzie w dobrym kierunku :)

Oj tak. To jest wprost niesamowite!
A wydawało się, że .....
oj nie będę do tego wracać.
bardzo sie cieszę. [smilie=heart fill with love.gif]

mamaGumisia

Awatar użytkownika

Post 05-01-2007 12:20

To, bardzo dobrze, że Paniusia znalazła wiarę w siebie, dzieci i potrafi walczyć, żeby dzieciom było lepiej.

To, Forum ma wielką moc jak widać !!!

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 05-01-2007 13:00

Witam wszystkich :D Miło mi że ktoś zauważył ze mi troche jest weselej :) Dużo czasu mam teraz aby naładować swoje akumulatory i odpocząć. 8)
Drogi dreptaku świat mi nie przejaśniał tylko chmury gradowe odpłynęły w dal :shock: Na początku sama nie wiedziałam że tyle będę miała pracy i ogromu zajęć do opanowania :o Świat wcale nie był kolorowy tylko szaro-biały. :P Teraz moge sama sobie dać mały medal za zasługi.Dzwoniłam do lekarza i powiedzaił że chłopaki nie sprawiają nikomu kłopotu są grzeczni i mają zabiegi solankowe i inne,tak więc chodż jedna dobra wiadomość.Potrafią być sami i się zachować a to już jest początek dobrej drogi.Niesądzicie. :oops: Pozdrawiam wszystkich i dzięki za tak miłe posty.Mam nadzieję że jeszcze nie raz mnie czymś miłym zaskoczycie.Pa pa buziaczki
[smilie=heart fill with love.gif]

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 05-01-2007 13:47

PANIUSIA69 pisze::P Teraz moge sama sobie dać mały medal za zasługi.Dzwoniłam do lekarza i powiedzaił że chłopaki nie sprawiają nikomu kłopotu są grzeczni i mają zabiegi solankowe i inne,tak więc chodż jedna dobra wiadomość.Potrafią być sami i się zachować a to już jest początek dobrej drogi.Niesądzicie. [smilie=heart fill with love.gif]

To duzo więcej niż jedna dobra wiadomosc. :D
A ja juz od dawna Ci kibicuje i cieszyłam sie po cichutku, że zaczynasz widzieć całą tęczę, a nie tylko czerń i biel.
Teraz mówię głośno:
Gratuluję i cieszę sie z Tobą.
Ładuj akumulatory, bo to narazie tylko jedna bitwa. [smilie=heart fill with love.gif] Trzymam kciuki.

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 05-01-2007 15:48

Jak tylko minie mi grypa zamierzam zacząć biegać po urzędach w celu wyniuchania czegoś nowego.Narazie cieszę się z tego źe moi chłopcy dobrze się bawią w sanatorium i nikt nic złego nie widzi. :D teraz załatwiam jeszcze sprawy finansowe ale wszystko na dobrej drodze do sukcesu. :o Mam sporo czasu więc się nie muszę gonić..Dziś znowu będę dzwonić i usłyszę mamo kocham cię,stęskniłem się.To miło mi znowu będzie.A co do szkoły to ja już sobie poradze z nim,.chdżbym miała do samego prezydenta iść. :lol: Pozdrawiam pa pa

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 09-01-2007 22:53

Chłopcy się zaklimatyzowali.Dominik nawet się cieszy powoli sie klimatyzuje.Ciężko mu ale wie że my mieszkamy daleko i nie mamy auta. :) Sama powoli się stęskniłam za nimi mimo że codziennie dzwonie to i tak jakoś za cicho w domu 8) Nawet Błażej się powoli denerwuje bo nie ma z kim szaleć. :? Mam nadzieje że jakoś nabiore dystansu do zycia przez te 27 dni.Teraz się relaksuje wiedząc że im się krzywda nie dzieje i że sa w miare szczęśliwi. :o Pozdrawiam wszystkich pa pa.

mamaGumisia

Awatar użytkownika

Post 10-01-2007 09:54

Widzisz, PANIUSIA69 jakich masz dorosłych facetów :)
Super chłopaki !!!

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 10-01-2007 17:33

Dzią w szkole było zebranie.Mimo że mojego syna nie ma ja poszłam.Dowiedziałam się że na dzień dzisiejszy pani chce zostawić 8 osób i że już nie potrzebna jest zgoda rodzica na poprawke roku.W ten sposób chca nam rozwalic klasy i z 4 zrobić 3.Nie wiem co z tym fantem mam zrobić ale coś tu chyba nie pachnie za ładnie.Podobno ja nie mam się co obawić mój Dominik daje rade.Zobacze 7 lutego.Dostanie stopnie na semestr.Pozdrawiam pa pa

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 18-01-2007 16:59

Już tyle dni są tak daleko a ja nie wiem jak mam sobie miejsce znaleść.Serce mi sie kraja bo nie moge ich odwiedzić.Na dodatek mam nadwyrężony kręgosłup i nie umie chodzić.Pociesza mnie fakt że radzą sobie tam znakomicie.Codziennie dzwonimy i wiem że się im podoba.pozdrawiam pa pa

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 18-01-2007 17:29

Paniusiu,
odpocznij i zadbaj o siebie ( i o swój kręgosłup też :) ).
Oni wrócą :twisted:

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 18-01-2007 18:53

Dzięki za miłe słowa. :D Wiem że już niedługo wrócą :) Właśnie grają mecza w sanatorium i nie mają czasu nawet podejść do telefonu. :o Może dlatego ze ich nie ma a ja mam więcej czasu do siebie wszystko mnie dopada :( Wcześniej nie miałam czasu chorować to teraz mnie wszystko na raz dopada. :? Ale dam rade 8) Pozdrawiam pa pa

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 22-01-2007 13:08

Hej witam wszystkich!! :D
Dawno nie pisałam ale moich chłopaków nie ma i wydaje mi sie że i dobrze sobie tam radza. :)
Jeszcze dokładnie tydzień i wracają do domu :D
Właśnie odświeżam im pokój :o
Troche nowości dobrze im nastrój poprawi :P
Mam nadzieje że nie zanudzam was na forum bo ostatnio coś nikt nie odzywa się czyżbym już do końca zdziwaczała? :?
Pozdrawiam wszystkich pa pa :D

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 22-01-2007 17:54

Wcale nie zanudzasz ani nie zdziwaczałaś.
Bardzo się cieszymy, że zmieniłaś podpis na taki śliczny 8) i zaczęłaś wyciągać z dołków zrozpaczone matki ;) .
Cieszymy się razem z Tobą :D !
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 26-01-2007 09:57

Hej wszystkim :D :D :D
Jeszcze 3 dni i moi chłopcy będa w domu!! :)
Wczoraj mi opowiadali jakie to powodzenie mają u dziewczynek!!He he :lol:
Dominik dostał nawet 4 buziaki a Raduś stwierdził że "Taka piękna Oliwka pojechała do domu"mmm moi chłopcy dorastaja. :oops:
Mam nadzieje że jak do domu przyjadą to nie będą bujac w obłokach tylko staną na ziemi.Moj najmłodszy syn znowu jest chory ręce mi opadaja bo nie umie mu ni jak pomóc.Same antybiotyki je średnio co 2-3 tyg.Widziałam ze stęsknili sie za domem. :roll: Przysłali mężowi kartke-serduszko na urodziny i napisali'Jak nam żle że nie mogliśmy być na twoich urodzinach'Więc postanowiłam na poniedziałek zrobić tort i ciasto i wystawny obiad i jak przyjedziemy to jeszcze raz uczcimy urodziny taty.Moze nie bedzie im tak przykro.Zdają sobie sprawe z priorytetów rodzinnych.To chyba dobrze.
Pozdrawiam wszystkich.Pa pa trzymajcie się cieplutko. :D :D :D

ciocia

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 29-01-2007 00:48

Paniusiu, fajnie że masz powera do zmian i walki:DSuper się czyta takie słowa! Trzymaj się dzielnie cały czas i napisz, jak kochane dzieciaki po powrocie z sanatorium :D
I dbaj o siebie [smilie=heart fill with love.gif]

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 30-01-2007 19:35

Witam wszystkich siemka :D :D :D :D :D
Wczoraj odebrałam chłopaków z Rabki!! :)
No nie moge powiedzieć żebym nie była zadowolona z ich dopilnowania.chodż jak każdy wie zawsze są jakieś niedociągnięcia :? :? :? :? Dominik ma ogromne zaległości w szkole-ponad 30 kart pracy do nadgonienia a to dużo :x Radek szedł w miare programu też są niewielkie zaległości ale jednak da sie je nadgonić.Opinie na temat dzieci są pozytywne same dobre strony nie ma żadnych uwag ani głupich dopisków i tak na ogół to wszystko jest oki 8) 8) 8) Nawet ubrania są w dobrym stanie chociaż połowy nawet nie założyli wiec chyba nie chodzili za czyści tam :cry: :cry: :cry: Pani z szatni pochwaliła ich że są dobrze wychowani i że czasem chodzili do szatni po zmiane ubrań i bielizny.Ale ich piżamki---Masakra szkoda pisać.W każdym razie dały się doprać. 8) 8) Dziś już Dominik był w szkole.Poszłam do pani pedagog i pani z zajęc wyrównawczych z zeszytem POCHWAŁ i prosiłam o systematyczne wpisywanie osiągnięć syna i jak na to zasłuży to o pochwałe i nawet dziś dostał takie :P Szkoda tylko że jego pani sie pomyliła zaraz na pierwszej stronie bo to strasznie razić będzie w oczy ale to jet także człowiek :? :? :? .Jak na dzisiaj to mieli dość atrakcji,chłopaki strasznie sie drapali po głowie ale nic naszczęście gości mie przywieżli.Może to przez zmiane wody albo co??Ciesze się bo wkońcu mam ich trzech już w domu ale jak to zwykle bywa zawsze mamy pod górkę.Mój najmłodszy syn znowu jest chory.Lekarze podejrzewają u niego Astmę oskrzelową jest na inchalacjach i lekach rozkurczowych i oczywiście antybiotyk.Sama już nie wiem gdzie mam szukać dobrego pediatrę lub alergologa?Może jeśli wy znacie to polećcie mi coś.okolice Zabrza,Bytomia Gliwic Katowic najważniejsze żeby nam pomógł i mały był zdrowy. :cry: :cry: Dawno nikt nie dopisywał nic na forum więc mam nadzieję że nie rozpisałam się za dużo. :)
Pozdrawiam wszystkich i trzymajcie się cieplutko pa pa :D :D :D :D :D

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 31-01-2007 11:47

PANIUSIA69 pisze:Witam wszystkich siemka :D :D :D :D :D
Wczoraj odebrałam chłopaków z Rabki!! :)
No nie moge powiedzieć żebym nie była zadowolona z ich dopilnowania.
Czyli w zasadzie radość, ale jednak nie całkiem?

PANIUSIA69 pisze:Dominik ma ogromne zaległości w szkole-ponad 30 kart pracy do nadgonienia a to dużo :x Radek szedł w miare programu też są niewielkie zaległości ale jednak da sie je nadgonić..
Fakt. Tym trzeba się zająć.

PANIUSIA69 pisze:Opinie na temat dzieci są pozytywne same dobre strony nie ma żadnych uwag ani głupich dopisków i tak na ogół to wszystko jest oki 8) 8) 8)
Super :!: :D

PANIUSIA69 pisze:Pani z szatni pochwaliła ich że są dobrze wychowani
Świetnie :!: :D

PANIUSIA69 pisze:Nawet ubrania są w dobrym stanie chociaż połowy nawet nie założyli wiec chyba nie chodzili za czyści tam :cry: :cry: :cry: ... Ale ich piżamki---Masakra szkoda pisać.
Paniusiu, dzieci dzielimy na czyste i szczęśliwe :!: :!: :!:
PANIUSIA69 pisze:W każdym razie dały się doprać.
I dobrze. Na takie tematy - nie marudzimy :!: :wink:

Uszy do góry i trzymaj się mocno!

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 31-01-2007 19:39

Hej witam. :D Od wtorku Dominik ma zeszyt pochwał i osiagnięc.Wiem świetny pomysł ale chba jego pani nie dorosła do chawenia go za osiągnięcia. :( Pisze że był grzeczny i na przerwach nie gania się ale za to nie sprawdza co on robi na lekcji. :? Masakra.wcale nie ma niekiedy ochoty nic robić.pozdrawiam pa pa

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 31-01-2007 21:52

Panią też trzeba wychowywać :)
Chwal ją za to co robi. Nie gań i nie popędzaj.
Mów dużo na temat, tego że takie chwalenie dobrze wpływa na dziecko, ale nie mów "pani ma to wpisywać".
Zrób tak, żeby jej się dobrze kojarzyło. Na przykład w czasie rozmowy na ten temat poczęstuj ją czekoladowym cukierkiem.

Nauczyłaś się już dużo, to teraz naucz się jeszcze jednej rzeczy: manipulowania ludźmi :)
Nawet sobie nie wyobrażasz jak takie zabiegi są skuteczne.

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 31-01-2007 22:12

dreptak pisze:Panią też trzeba wychowywać :)
Wiem że trzeba cały czas się uczyć i manipulować ludżmi.Ja powoli zatracam się sama co jest rzeczywistością a co nie. :( Rozmawiałam z pedagogiem szkolnym i nic nie działa na naszą kadre nauczycielską :( Szkoda że moje maleństwo jest chore bo bym się przeszła do szkoły na poważną rozmowe z wychowawczynią.Już niedługo zebranie wtedy sobie pogadamy. :( Dzięki za otuche pa pa

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 31-01-2007 22:52

Paniusiu
Nie na poważną rozmowę! Czytaj uważnie to co napisałem!!!
Na rozmowę przyjazną i na temat. Jak będziesz wredna i upierdliwa to nic nie uzyskasz!!
Interesuje cię, żeby nauczycielka zrobiła to, o co ją prosisz. Jak na nią nakrzyczysz to się na dziecku odegra.

Spokojnie rób swoje, jesteś od niej mądrzejsza. Wykorzystaj to.

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 01-02-2007 08:59

dreptak pisze:Paniusiu

Na rozmowę przyjazną i na temat. Jak będziesz wredna i upierdliwa to nic nie uzyskasz!!

Spokojnie rób swoje, jesteś od niej mądrzejsza. Wykorzystaj to.
Ja jeszcze nie krzyczałam na nią.Zawsze staram się ją wziąść pod włos.My poprostu nie umimy się dogadać.Zawsze staram się rozumieć nauczyciela ale ona musi mnie też zacząć słuchać.To jest mój cel.
Dzięki za wsparcie.Pa pa

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 01-02-2007 15:48

Dziś w szkole dostał podobno 5 lub 6 za przygotowany materiał na lekcje.Z zaciekawieniem słuchał tego co pani czytała bo nie znał wcześniej tematu.Pozostali uczniowie byli już na tyle znudzeni lekcją i tematem że rozmawiali i jej nie słuchali i mają za kare jakieś tam zadanie domowe.Pierwszy raz nie dostał za kare zadania domowego.To chyba jest już jakiś postęp.Nie wiem co będzie dalej bo ma do przeczytania lekture a nie bardzo mu to idzie.Mam nadzieje że jakoś do ferii zimowych coś nadgonii a ja do tego czasu nie osiwieje z radości oczywiście.Pozdrawiam wszystkich i trzymajcie się cieplutko pa pa.

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 04-02-2007 13:33

Siedze sobie tak na forum i czytam różne sposoby pomocy.Wiem że podobno te tabletki cuda działają ale mnie niestety na nie nie stać.Ja niekiedy zostawiam co miesiąc na nasza gromadke jeszcze więcej w aptece a szczególnie teraz gdy mały ma podejrzenie astmy.Szkoda że nikt z ministerstwa nie chce nam pomóc i lek zacząć refundować.Może doczekamy się tych czasów! :( Tak pozatym to ciągła gonitwa szkola dom lekarze bo jakbyśmy mogli bez nich żyć.Już niedługo ferie zimowe i ulga troche czasu aby z nimi posiedzieć nad nauką.Teraz Dominik siedzi nad matematyką nie idzie mu to ma 1000 innych zajęć ale ja mu nie odpuszczam za niego nie będę odrabiać lekcji.Co chwile pić jeść siusiu itd.Mam nadzieje że do wieczora skończy odrabiać bo mi aż żal ale no cóz musi się zacząć uczyć.Ma mnożenie dodawanie w słupkach liczby 3-4 cyfrowe więc i zastanowić się musi..Idę go pilnować dalej zatem pozdrawiam pa pa. :?

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 10-02-2007 21:04

Dziś mimo wielkich obaw pojechałam na pierwszy zlocik z forum :D Myślałam że będzie gorzej :? Najpierw długa jazda 2 autobusami i prawie 1.45 min pociągiem.Było wesoło,Ciekawiła nas jazda w nieznane i wypatrywanie stacji docelowej. :) Martwiłam się jak dzieciaki się zaklimatyzują tym bardziej że kazde ma swoisty temperament, :) Nie było zle.Było wspaniale,prawie wcale nie musiałyśmy ich upominać bawili się ze sobą na całego, :D My miło spędziłyśmy czas na rozmowie i kątem oka podglądaliśmy jak zachowują się dzieci w ekstremalnych warunkach..Szkoda tylko że tak mało osób przyjechało na zlocik bo imprezka była wyśmienita.Mam nadzieję że się jeszcze kiedyś spotkamy i znowu miło nam zleci czas i się odstresujemy. :P :P :P Pozdrowionka dla wszystkich pa pa.

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 12-02-2007 19:36

Z ogromnym żale ale dziś się zaczęły ferie zimowe.Chłopaki cały dzień w domu a na dodatek nie ma śniegu. :( :( :(
Myślałam że może się jakoś zgodzą ze sobą bo i mąż miał 4 dni wolnego-ale gdzie tam ciągle trzeba ich upominać. :) Mam nadzieję że jednak jutro jak pójdą do szkoły na ferie sportowe to się troche wyszaleją i ten nadmiar energii im przejdzie. :) :) Dominika ząb boli a ja po przykrych doświadczeniach nie mam odwagi z nim iść do dentysty więc mąż musi iść.Aż mu współczuje. :) :) Kupujemy kolekcje samochodów policyjnych może zainteresują się nią na dłużej ale za to po kieszeni nieżle nas to szrpnie.Czego nie robi się dla dzieci powiedzcie sami. :? :? No i wkońcu powiedzcie jak ja mam dziecko gramatyki nauczyć w ciągu 2 tyg skoro pani 3 lata nie starczyły!!Pozdrawiam pa pa :? :?

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 12-02-2007 20:03

PANIUSIA69 pisze:Myślałam że może się jakoś zgodzą ze sobą ... ale gdzie tam ciągle trzeba ich upominać.

A może by się tak oni trochę posiłowali w sposób kontrolowany?
We trzech z tatusiem. Na dywanie, albo dużym tapczanie (jeśli takowy macie).
Kto kogo w pięty połaskocze?
15-20 minut ostrego do-pięt-się-dobierania, a potem spokój, bawimy się grzecznie.

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 12-02-2007 22:14

Kto kogo w pięty połaskocze?

A wiesz ze nie pomyślałam w ten sposób.!!
Na dodatek jutro nie ominie mnie wizyta z najstarszym u dentysty...brrrr aż mnie skręca.Nie lubie kiedy mi tak cyrki odstawia ale cóż kochany tatuś jutro do pracy idzie i nici z jego pomocy.Pozdrawiam pa pa,

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 13-02-2007 19:26

Diś wielki dzień nastał. [smilie=heart fill with love.gif]

Mój Dominik sam spokojnie na fotelu dentystycznym siedział.Bolał go ząb od 3 dni jak jasny gwint i gdy już zadecydowane było o wizycie uprzedziłam moją latorośle że jak cyrk zrobi po raz którś z rzedu to ja z nim już nie pójde tylko tata i do tej kliniki co się nie zastanawiają co dzieci chcą a co nie. :D :D :D
Kurcze jak pięknie siedział na fotelu,czekał cierpliwie aż mu zęba wyboruje i zaklei aż 3 dziurki w jednym zębie,myślałam że będzie tragicznie a okazało się że naprawde musiał porządnie dostać w dupe z bólu i poszedł sam od siebie.Nawet nie wiecie jaka dumna z niego jestem.Nawet zadowolona jestem z tego dentysty bo podszedł do niego normalnie i okazał serce i nic nie szkodzi że musiałam dopłacić 30 zł do plomby.Znowu mamy termin na 27 luty i 1 marca to szybciej jak do psychitry bo u niego dopiero mamy termin na 3 kwiecień i co najgorsze to nie chciała abym przyjechała z nimi dwoma na raz bo za dużo hałasu robią..... a ostatnio byłi bardzo grzeczni nie moge nic im zarzucić bo naprawde się starali dobrze zachować.Pozdrawiam wszystkich pa pa.

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 14-02-2007 09:26

Super!
Pochwaliłaś młodego za dzielność tak wielką?
I dentystę też?

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 14-02-2007 11:21

zonadreptaka pisze:Super!
Pochwaliłaś młodego za dzielność tak wielką?
I dentystę też?

Pewnie że ich obu pochwaliłam a małego aż pod niebiosy że jest dzielniejszy od taty bo ten nawet nie chce słyszeć słowa dentysta :) :) Następną wizyte mamy już 27 lutego i idziemy plombować.Pozdrowianka pa pa.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 14-02-2007 11:33

ups... znowu podważyłaś autorytet taty.

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 14-02-2007 11:38

dreptak pisze:ups... znowu podważyłaś autorytet taty.

Oczywiście nie powiedziałam synowi że tato się bał.
Miał iść z mężem ale jakosik nie doszedł.....znowu mama musiała wziąść sprawy w swoje ręce.Syn powiedział że on z mamą będzie chodził mimo iż z ojcem nigdy nie był.U dentysty chwaliłam go że jest dzielny i duży facet już z niego a dentysta też go tam pochwalał za każdą próbą wiercenia.Nawet mi się obcisło bo lekarz powiedział mama bardziej jest zdenerwowana od ciebie ....ha ha śmieszne wtedy to nie było.Ale mężowi na osobności powiedziałam do słuchu że znowu dupa nawalił.

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 19-02-2007 18:55

:D :D Witam :D :D
Przez całą niedziele wył jak lew bo boli go ząb.
Dziś pojechaliśmy do innego dentysty bo nasz by nas nie przyjął a z resztą gdzie tam wieczór.Powiediał że on bląbować to wszędzie może byle by tylko nie rwać.Oczywiście okazało się że dziura jak berlin i trzeba dać zastrzyk kurcze ile tłumaczeń ale dał się przekonać.Nawet sam spokojnie buzie otwarł i pozwolił sobie tam pokopać byle by go nie bolało.Nawet powiedział że wszystkie wyleczy bo chce mieć aparat ortodontyczny i mieć proste zęby.Zobaczymy jaki słomiany zapał go zmęczy szybko.Mam nadzieję że najszybciej jak się da to poleczymy wszystkie zęby aby tylko mu się nie odwidziało.Tak pozatym mamy ze szkołą luz bo ferie więc odpoczywam.Pozdrowionka pa pa :P :P :P

malgorzata rodak

Awatar użytkownika

Post 02-03-2007 10:20

Masz super odważnego syna :D Mój jakiś czas temu zroział się do dentysty, gdy trzeba było wyrywać mleczaki, bo drugie już rosły, a pani dentystka (stomatolog dziecięcy- specjalizacja, ha, ha) wcale nie miała podejścia do dziecka, a ja dostałam ochrzan, że nie nakleiłam mu na czole etykietki- ADHD :wink:
Małgorzata R (psycholog)
Ja- samodzielnie zdiagnozowane ADHD, mąż- na szczęście nie, syn (9 lat)- ADHD, córcia (5 lat)- mam nadzieję, że nie

Jamniczek

Awatar użytkownika

Post 02-03-2007 10:23

A mój syn MNIE wlecze do dentysty... I nawet proponuje trzymanie za głowę, w razie czego. :D
Ja - "książkowe" (i rzeczywiste) DDA, Syn Kornel, 15 lat - ChAD i ADHD jako impreza towarzysząca ;)

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 02-03-2007 19:37

Jamniczek pisze:A mój syn MNIE wlecze do dentysty... I nawet proponuje trzymanie za głowę, w razie czego. :D

To bynajmniej masz wsparcie u syna.Tak jak długo go będą boleć zęby to będzie chodzić do dentysty a tak potem zapomni nawet o myciu ich.Już to przerabiałam z nim ale bynajmniej da sobie coś zrobić bez przymusu i ściskania. :P :P

Martwi mnie jednak jego zachowanie w ciągu ostatnich dni stał sie bardzo impulsywny skory do bójek i zawsze mówi to nie moja wina mimo że to on zaczyna.Wcale mnie nie słucha stara się zawsze postawić na swoim i nie liczy się z niczyjim zdaniem.Ogromnie się złości jak ma w domu cokolwiek pomóc czy zrobić.Ja niestety nie daję rady wszystko sama robić tym bardziej że mój mąż pracuje ponad 300 godzin w mc.Sam już ledwo na oczy widzi ze zmęczenia ale nie mamy za dużego wyboru cóż takie życie.

Radek chodzi do zerówki a ja musze im pomóc w lekcjach na dodatek mały też potrzebuje mojej pomocy i uwagi.Martwie się bo ciągle choruje a w aptece setkami wydaję.Mam już dość niekiedy takiego życia----dom---szkoła---przedszkole---lekarze---badania ---itd......
Za dwa tygodnie mały ma roczek chcę mieć piękny dziń pełen wrażeń.Imprezka w kościele i te sprawy ale jednak sam muszę sobie dać rade z domem i problemami.Dominik ostatnio daje mi mocno w kość aż niekiedy łez mi brak ale cóż musze zgryść zęby i być na straży porzadku domowego.

W poniedziałek czeka mnie droga do wychowawcy i pedagoga szkolnego oraz urzędu skarbowego i przedszkola i to wszystko rano.Muszę się roztroić aby to pozałatwiać ale jakoś musimy dać rade---bo ja wszędzie z małym chodze.Rozliczyłam już podatek i teraz będę czekać na niewielki zwrot mam nadzieję że szybko oddadzą.Cieszę się bo powoli się zaczyna układać w coś to moje życie ale jednak męczą mnie ciągłe upominania chłopaków i wstydzenie się za nich w szkole czy u znajomych.Nie mamy nawet dużo znajomych bo nikt nie chce w domu trzech urwisów naraz.Nie martwię się może kiedyś coś pokażą nasze dzieci światu.Czytałam i mam nadzieję że jednak ta refundacja leków może wejdzie w życie!!Było by super-trzymam za to kciuki.

Rozpisałam się dziś--masakra--przepraszam ale pozdrawiam tych co to wszystko przeczytają.Miłego dnia życzę.Pa pa.

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Ja: tego nie wiadomo

Post 03-03-2007 10:25

Przestań się za nich wstydzić. To moja rada. Jak znajomym nie odpowiadają Twoje dzieci, to znajdź sobie nowych. Masz nas. Nie wystarczy Ci zmartwień? Chcesz jeszcze zamęczać się pytaniam "Co ludzie powiedzą" ? Oni są, jacy są, a wstyd, to kraść. Nie Twoje wina, że tacy się urodzili.
Stowarzyszenie Akceptacja Gliwice
Klub Rodziców Autyzm HELP Fundacji JiM

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 03-03-2007 15:32

matken pisze:Nie Twoje wina, że tacy się urodzili.

Dziś znowu w domu sama walczę z dziećmi.Jak nie rozrabiają to ciągle w lodówce siedzą i muszą coś jeść.Niekiedy mam już dość bo czuję sie jak gestapowiec na warcie ale naprawde nie moge dopuścić do samowoli w mojej kuchni.Radek zaczyna tupać wrzeszczeć i podduszać się rękami do tego stopnia że aż mu się wymiotować chce.Jak coś nie po jecgo myśli to strasznie się naburmusza.Dominik znowu ma etap skakania po wszystkim i wszędzie.Ich łóżka ledwo się trzymają więc niebawem czeka mnie spory wydatek,nie sposób im wytłumaczyć że tak nie wolno robić i ich ciągłe bijatyki.Mam dość.

A co forumowiczów--cieszę się że was mam bo naprawdę byłoby chyba ze mną kiepściutko.Pozdrawiam wszystkich gorąco.pa pa [smilie=heart fill with love.gif]

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 04-03-2007 00:11

PANIUSIA69 pisze:Radek zaczyna tupać wrzeszczeć i podduszać się rękami do tego stopnia że aż mu się wymiotować chce.
A niech tupie i wrzeszczy ile mu sie podoba. Ciebie to nie rusza. :) Nie reaguj po prostu. A jak sam siebie doprowadzi do wymiotów, to każ mu posprzątać. Spokojnie, bez emocji.

PANIUSIA69 pisze:Ich łóżka ledwo się trzymają więc niebawem czeka mnie spory wydatek,nie sposób im wytłumaczyć że tak nie wolno robić
No to nie tłumacz. Szkoda Twoich nerwów. Zaprowadź ich do sklepu meblowego i pokaż ile kosztują łóżka. Niech sobie te ceny porównają, z jakimiś takimi, które znają, z cenami czegoś co często kupujecie. Chleb, jabłka, lub tp. Przy okazji poćwiczą tabliczke mnożenia :twisted: .

malgorzata rodak

Awatar użytkownika

Post 04-03-2007 11:06

zonadreptaka pisze:
PANIUSIA69 pisze:Radek zaczyna tupać wrzeszczeć i podduszać się rękami do tego stopnia że aż mu się wymiotować chce.
A niech tupie i wrzeszczy ile mu sie podoba. Ciebie to nie rusza. :) Nie reaguj po prostu. A jak sam siebie doprowadzi do wymiotów, to każ mu posprzątać. Spokojnie, bez emocji.
.

Na mojego Daniela to podziałało :!: Ostatni raz zwymiotował kilka miesięcy temu. Wcześniej zdażało mu się to częśto. Spazmował, aż zwymiotował. Sprzątałam ja, ale do czsu. Paweł kategorycznie acz spokojnie zarządził sprzątanie przez Daniela. Serce mi się kroiło na drobne kawałeczki, ale wytrzymałam. Paweł instrułował krok po kroku co ma syncio robić. No i jak ręiką odjął :idea: Już nie wymiotuje.
Małgorzata R (psycholog)
Ja- samodzielnie zdiagnozowane ADHD, mąż- na szczęście nie, syn (9 lat)- ADHD, córcia (5 lat)- mam nadzieję, że nie

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 04-03-2007 12:18

Martwie się żeby mi ktoś kiedyś nie zarzucił że ja dzieciom krzywde robie.No wiecie siniaki jakie sobie nabijają ,ślady po tym jak się tłuką no i może kiedyś wyjść że to ja go rękami podduszam a nie on sam.Już teraz miała w szkole problem bo Dominik powiedział Pani że chciał sobie krzywde nożem zrobić i szkoła mnie obwinia że ja ich żle wychowuję.Niekiedy nie mam sił już tłumaczyć najgorsze że krzywdzą mojego najmłodszego syna-chyba nie celowo ale jednak.Krzyczę na nich to błąd ale bić ich nie chce i nie ukrywam ostatnio nerwy mi puszczają jak się naklnę w ten sposób odreagowywuję ale oczywiście syn powiedział to Pani i ta ma mnie za potwora.
Powiedziałam jej że życie z 2 dzieci z problemem to nie kawka z śmietanką tylko przwdziwe życie ale ona nie wie co mamy w domach za gechenne niekiedy dlatego mnie nie rozumie.Sama niekiedy już mam dość i ręce mi opadają ale jakoś trzymam ten nasz dom w całości.
Pozdrowionka pa pa.

viki

Post 04-03-2007 12:36

U mnie był taki okres, że syn potrafił stać przy drzwiach wyjściowych i drzeć się okropnie, że go głodzę(jak odmówilm słodyczy) lub jak zabieraliśmy się za lekcje to wył, że ja go biję - wszystko niezgodne z przwdą ale na sąsiadach robilo efekt. Pomaglo coś, co nie było "ładne" :oops: , ale jak tak zaczynał wrzeszczeć, że go biję, to ja wtedy otwieralam drzwi i sąsiedzi, którzy wychodzili podsłuchać co u nas się dziej mogli na własne oczy się przekonać, że to nie jest przwda, a ja miałam spokój i nikt nie plotkował. Wcześniej bałam się opinii innych, ale teraz to jestem głucha na komentarze innych (robię tak a nie inaczej, bo wiem, że to dobre dla mojego dziecka, nawet jak potem będę miała wizytę Policji).

smoczydlo

Awatar użytkownika

Forumoholik

Post 04-03-2007 12:58

PANIUSIA69 pisze:Martwie się żeby mi ktoś kiedyś nie zarzucił że ja dzieciom krzywde robie.

Chyba my wszyscy rodzice dzieci z ADHD borykamy się z takim pytaniem. Liczba szwów i złamań u takich dzieci jest olbrzymia i za każdym razem kiedy się pojawiamy u chirurga z następnym uszkodzeniem "ciała", pytają się nas "znowu, gdzie Pani jest, jak go Pani pilnuje".
PoprzedniaNastępna

Wróć do Wychowanie, czyli jak być rodzicem