Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Jestem załamana naszym społeczeństwem.

Moderator: Moderatorzy

estel

Post 26-10-2006 12:18

Jestem załamana naszym społeczeństwem.

W takich momentach jak dzisiaj, mam straszną ochotę na wyjazd z naszego kraju. Brak zrozumienia, bram wiadomości, brak tolerancji i współczucia. Ludzie oburzaja się na pewne zachowania a w ich własnych komentarzach mozna znalezć agresję, wulgaryzm i bezmyślność. Zapewne zastanawiacie się co mna dzisiaj tak wstrząsneło. Otórz chodzi o artykuł z onetu http://wiadomosci.onet.pl/1424038,11,item.html . Jest to bardzo tragiczna historia i w tym miejscu składam kondolencje rodzicom dziewcznki, wiem, że dla rodzica nie ma nic straszniejszego niż starta dziecka. Ale szlak mnie trafia kiedy czytam komentarze pod artykułem http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,24239476,67354502,2581554,0,forum.html . To przecież jest jakies polowanie na czarownice. Ludzie nie mając zielonego pojecią o chorobie i wychowywaniu dzieci z ADHD lepiej by zrobili nic nie mówiąc niż wykazywali sie brakiem podstawowej wiedzy. A jeżeli chodzi o sprawę szkolnictwa to niestety pozostawia ono wiele do życzenia, a winę za jego stan nie ponoszą dzieci z ADHD tylko sam system.
Jestem mamą 10latka z ADHD, chodzę z nim od jednego gabinetu do drugiego, szukamy różnych terapii wspomagajacych, dziecko bierze lekarstwa, w domu całe popołudnia spędzamy nad książkami , żeby nadgonić program i nie zostawać w tyle za klasą ponieważ syn mało co zrobi w szkole z powodu braku koncentracji. Wprawdzie zostaje nam mało czasu na zabawę i jakieś życie towarzyskie ale nikt mi nie może zarzucić, że zle wychowuje moje dziecko i z tego powodu ADHD. Ściśle współpracujemy ze szkołą i nauczycielami, czego syn nie zdąży zrobić w szkole to kończymy w domu, czasami mamy poślizgi ale sie staramy. Nie jest łatwo takiemu dziecku ponieważ nie wiadomo jakbyśmy sie starali to i tak jest troche inne i odosobnione ze swoim problemami, brakuje mu kolegów i prawdziwych przyjaciół, czasami jest podpuszczane bo inni chcą się zabawić jego kosztem. Teraz słyszę głosy, że takie dzieci należałoby powyrzucać ze szkół albo pozamykać w szkołach specjalnych. No pewnie, a może jeszcze wszystkich inwalidów też wyrzucić ze szkół, i tych co są piękni inaczej i tych otyłych i tych co za wolno biegają bo spowalniaja lekcje wf. To przeciż sa niedorzeczności!!! Ludzie błagam ocknijcie się i najpierw zacznijcie od oceny samych siebie a pózniej patrzcie na innych. I odczepcie się od dzieci z ADHD, bo one nie sa winne temu, że się z tym urodziły. Należy im współczuć i robić wszystko, aby im pomóc, a nie zamykac i izolować od społeczeństwa.
Przeprasza, chyba mnie poniosło. Ale przynajmniej wyrzuciłam to z siebie.

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Ja: tego nie wiadomo

Post 26-10-2006 13:05

Ja w artykule nie zauważyłam wzmianki o ADHD. Szczerze też się przyznaję, że nie czytam komentarzy, bo są skrajnie różne i nóż się czasami w kieszeni otwiera, kiedy się widzi takie słowa...
Generalnie na ten temat jest już wątek w "Pogadajmy na luzie na inne tematy". Myślę, że Małgosia, która ten wątek zaczęła, umieściła go tam, żeby odciąć to zachowanie od ADHD. Myślę też, że nie ma to z nami i naszymi dziećmi nic wspólnego.
A że szkoła nie jest przygotowana na obecność naszych kochanych dzieci w szkole, to wiedzą wszyscy tu piszący i czytający.
Stowarzyszenie Akceptacja Gliwice
Klub Rodziców Autyzm HELP Fundacji JiM

Wróć do Wychowanie, czyli jak być rodzicem