[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4759: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3891)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4761: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3891)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3891)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4763: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3891)
Kampania na rzecz ADHD i Zespołu Aspergera • Wyświetl temat - Problem z zakładaniem skarpetek w przedszkolu
Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Problem z zakładaniem skarpetek w przedszkolu

Moderator: Moderatorzy

agapcia

Dzieci:

Post 05-10-2015 09:13

Problem z zakładaniem skarpetek w przedszkolu

Witam. Mam problem z moim 6 letnim synkiem Dawidkiem z ZA. Mianowicie, nie chce zakładać skarpetek w przedszkolu i w domu. Robi się coraz zimniej na dworze i martwię się żeby się nie przeziębił... Jest bardzo uparty, nawet jak wcześniej ustalimy, że założy skarpetki w przedszkolu to później nie chce tego zrobić?! Nie chcę siedzieć z nim godzinami w szatni,w przedszkolu, bo i tak zdejmie skarpetki gdy tylko wyjdę. W przedszkolu chodzi w kapciach. Czy zmuszać go w jakiś sposób do chodzenia w skarpetkach, czy dać sobie spokój?

Gryf44

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Dzieci:

Post 06-10-2015 07:04

Moim zdaniem ma być w skarpetkach i koniec.
Powód: m.in. względy zdrowotne. I tyle.
A czy zmuszać? Lepiej jakimś innym sposobem.
Np. wymyśl co może być dla niego konsekwencją (nie karą) jeśli będzie paradował bez skarpetek. Żeby nie było tak, że konsekwencją będzie zaziębienie.
Najlepiej: wspólne zawarcie umowy o noszeniu skarpetek, a potem jej egzekwowanie.

W domu Ty upilnujesz, poza domem - nie wiadomo (jak widać w przedszkolu - nie). W każdym razie jak sam będzie zakładał to nie będzie dyskusji.

Ciekawe jeszcze dlaczego nie chce skarpetek - czy to sprawdzanie tego jakie granice może sobie przekroczyć i na ile pozwolić wobec Ciebie czy też np. jakaś nadwrażliwość związana z ZA.

agapcia

Dzieci:

Post 06-10-2015 10:18

Dziękuję za odpowiedź i radę :) Dawidek nie chce nosić skarpetek, bo mu się stopy pocą i jest mu w nich za gorąco. Możliwe, że sprawdza też na ile może sobie ze mną pozwolić. Ma też nadwrażliwość i chodzi na intergrację sensoryczną, ale myślę, że to nie to...
Czy konsekwencją nie noszenia skarpetek może być zakaz komputera lub telewizji przez jeden dzień. Jakie jeszcze mogą być konsekwencje, które działają na dzieci z ZA?

Gryf44

Dzieci:

Post 07-10-2015 06:55

Nie jestem fachowcem i raczej nie traktuj moich wywodów jako rady. To po prostu moje zdanie.
U mnie jest tak, że jakoś dzieciaki słuchają mnie. Nie mam telewizora, a z komputera korzystamy jako narzędzi pracy, czasem oglądamy razem film, więc nie miałbym argumentów, gdybym miał im tego zabraniać.
Zakazanie czegoś kojarzy mi się bardziej z karą.
Konsekwencja to następstwo tego co się zrobiło. No, może to być umowa między stronami "jak cię złapię bez skarpetek, słodycze oglądasz tylko przez szybkę" (biorąc pod uwagę, że tylko jeden dzień w tygodniu można jeść słodycze).
Każdy zatem ma to po swojemu.

agapcia

Dzieci:

Post 09-10-2015 09:37

Hura :)
Problem noszenia skarpetek w przedszkolu chyba został zażegnany.
Pierwszego dnia po wprowadzeniu umowy o noszenie skarpetek i wprowadzenie konsekwencji - nie oglądaniu TV Dawidek w przedszkolu nie założył skarpetek. Siedziałam z nim pół godziny w szatni w przedszkolu do śniadania. Dawidek raz zakładał skarpetki, a później je zdejmował i tak w kółko. Panie z przedszkola doradziły mi żebym dała Dawidkowi do przedszkola sandałki i kupiła skarpetki "stópki". Następnego dnia Dawid paradowała w przedszkolu w skarpetkach. Dziś to samo - założył skarpetki "stópki" do sandałów. Cieszę się bo to nasz taki mały sukces :) Umowa o noszeniu skarpetek działa. Dziękuję Gryf44 :)

Gryf44

Dzieci:

Post 14-10-2015 06:50

To Ty zrobiłaś, nie ja :)

Ekstra, cieszę się.
A zaraz młodzieniec wymyśli Ci coś nowego. I tak w kółko - szlif rodzica.
Piękna sprawa.
Kochane te dzieci!

Wróć do Wychowanie, czyli jak być rodzicem