Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Słownictwo itp

Moderator: Moderatorzy

mamatasama

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Dzieci: Franek 7 lat ZA??

Post 17-12-2014 12:09

Słownictwo itp

Od tygodnia - dwóch Młody (lat 7) ma jakiś czas buntu chyba. W domu tyle o ile się hamuje, ale podczas najmniejszej irytacji (typu:
- Mamo mogę bajkę? - Nie kochanie, teraz nie oglądamy bo jemy obiad. Jego odpowiedź jest: - Okropna jesteś. lub Nienawidzę Cię.
W szkole gorzej: do kolegów od razu jak mu coś nie pasuje mówi: ty gówniarzu, frajerze, chcesz w mordę. (ostatnio powiedział tak również do Pani nauczycielki!!!). Rozmawiam z nim, tłumaczę, on przeprasza, obiecuje poprawę i kolejny dzień to samo. Trwa to już ok. 2 tygodni. Zaznaczę że wcześniejszy miesiąc - dwa był bardzo dobry, poprawny itp.

Na dzień dzisiejszy ma zawieszone grania na komputerze czy tablecie, za każdy dzień z brzydkimi słowami zawieszenie możliwości grania przechodzi na kolejny dzień. Od ponad tygodnia już nie gra.
Za każde kulturalne odzywanie, dostaję 1 punkt (tak było zawsze bo to jedna z naszych zasad, punkty zdobywa też za inne rzeczy a później może wybrać nagrodę).
Nie wiem już co robić. Bardzo mi się to nie podoba. Tak jak pisałam o ile w domu, nie ma słów frajer, chcesz w morde itp, o tyle poza domem są! Czy to w szkole czy w kontaktach z dziećmi na placu zabaw, na zajęciach itp. W ogóle podobają mu się zwroty typu: dupa, żygać, kupa itp.

Myślałam nad systemem motywacyjnym obejmujących samo słownictwo, ale nie bardzo wiem jak miało by to wyglądać. Macie jakieś rady? Chętnie przyjmę:(

MamaExpresika

Wsparcie

Dzieci: Expresik 7 lat i 3 mc - prawdopodobnie ADHD (zdania uczonych są podzielone)

Ja: PPP sądzi, że mam ADHD ;)

Post 17-12-2014 13:44

Mój jest starszy, jednak ostatnio ma jakiś gorszy okres. Wprowadziliśmy zdań pisanie zdania z właściwym zachowaniem, bez użycia "nie". Za pierwsze przewinienie z danej kategorii 10 raz, za kolejne stawka rośnie o 10. Staramy się, by zdania były dłuższe (nasz syn nie lubi pisać). Wczoraj znów przeskrobał i mówię: będziesz pisał 20 razy ...... Usłyszałam: nie 20 tylko już 30.
I jeszcze co mnie zaskoczyło: od wprowadzenia tej metody w szkole pisze dłuższe teksty już bez-problematycznie :roll:
W każdym z nas tkwi talent ważne by go dostrzec i w niego uwierzyć...

Wróć do Wychowanie, czyli jak być rodzicem