Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

"Chcę się wyprowadzić"

Moderator: Moderatorzy

wlazkotnaplot

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Dzieci: 14 LAT ADD

Post 02-09-2017 07:42

"Chcę się wyprowadzić"

Z moich doświadczeń, ku przestrodze.
Syn lat 15 Add, różne dys. Chłopak fajny, społecznie ok choć bardzo wstydliwy. Generalnie jedyny problem to ogromne zaburzenia koncentracji uwagi i swój świat. Od początku jego edukacji bardzo go pilnowałam, pomagałam na granicy wręczania, przypomniałam, kobtrolowałam. Odrabianie zadań trwało długo, bardzo długo. Walka o każde 10 min uwagi jednym ciągiem. I co? Oceny mierne ale promocje do następnych klas były.

wlazkotnaplot

Post 02-09-2017 07:57

Przepraszam, nie skończyłam, tel mi szwankuje i się wiesza.
Cd... Promocje do następnych klas były, ok i tyle.
Teraz syn mówi że czeka na swoją osiemnastkę żeby móc się..... wyprowadzić. Ma dość toksycznej, jak mówi atmosfery, sporów, kłótni itp. Mówi bardzo rzeczowo, spokojnie. Nie ma kłótni i histerii, pyskiwania "bo się wyprowadzę". Boli mnie to, że nie stworzyłam mu domu jakiego dla niego chciałam, bo chciałam! Gdzie czuł by się najważniejszy, kochany, doceniany. Świat kręcił się wokół szkoły, zadań itp.
Do czego zmierzam, kobiety warto odpuścić!!!! Olać czasem kolejną 1, zawalony sprawdzian itp. Liczą się tylko One, nasze dzieciaki. Dzieciaki, nie uczniowie!!! Wyjdźmy na spacer, pokopać piłkę, pobawić się z psem czy co tam kto lubi.... Warto!! Ja "opamiętałam" się jakiś czas temu. Budujemy relacje na nowo jakby. Staram się jak cholera i wiecie co? Koleżanki syna mówią że ma fajną mamę :))
Boli jednak to że ten czas dzieciństwa który miał być beztroski, przepadł....poniekąd z mojej winy.
Takie przemyślenia z początkiem roku szkolnego.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 02-09-2017 20:50

słusznie prawisz, dom nie powinien być miejscem kaźni.

tama

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 04-09-2017 23:08

Oczywiście miejscem kaźni, nie. U mnie było podobnie, utrata beztroskiego dzieciństwa na pewno niestety była. Świat kręcił sie koło szkoły i sprawdzianów. Wyjścia z domu też niestety były pod tym kątem, chociaż może syn nie zawsze się orientował. Ale niestety z domu nie chce się wyprowadzić. Myślałam, byłam wręcz pewna, że po pierwszym roku studiów jakieś mieszkanie studenckie z kolegami będzie dla niego atrakcyjne. Ale on woli w domu, mimo, że mieszkamy w jednym pokoju razem. To dla mnie nie jest normalne.
Natomiast pomysł wyprowadzenia sie gdy ma sie 18 lat jest jakoś bardziej prawidłowy, chociaż oczywiscie logistycznie i ekonomicznie raczej mało prawdopodobny- takie gdybanie
syn już studiuje rocznik 95; dysgrafia, dyslekcja stwierdzone, ADHD niestwierdzono, ale ma wszelkie objawy

Gryf44

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Dzieci: Córka 12 lat, syn 15 lat

Post 07-11-2017 08:05

No i bardzo ładnie. Niech się wyprowadza - jak inaczej ma spróbować tego co jest poza domem?
Nauczy się nowych rzeczy, niech leci w świat.
Owszem, dość często człowiek podkula ogon po wyprowadzce, ale to też nauka.
Jest dobrze.

Gryf44

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Dzieci: Córka 12 lat, syn 15 lat

Post 07-11-2017 08:09

Podoba mi się apel wlazlkotnaplot.
Skierowany co prawda do kobiet - ale może trafnie.

janpola

Post 13-11-2017 18:53

z kontrolą i nakazami nie należy przesadzać ale też nie można się dać ponieść w drugą stronę tylko dlatego, że syn grozi wyprowadzką .. Nie można dziecku odpuścić w 100 % - są granice! a jak będzie chciał to tak czy siak się wyprowadzi

wlazkotnaplot

Post 15-12-2017 20:25

Odlicza miesiące, nadal. Nasze relacje są lepsze, oceny gorsze. Co tam, myślimy o integracyjnym, społecznym LO

Wróć do Wychowanie, czyli jak być rodzicem