Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Zaburzenia integracji sensorycznej- ale o sssso chodzi :/???

Moderator: Moderatorzy

babsy

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 28-11-2005 22:29

Zaburzenia integracji sensorycznej- ale o sssso chodzi :/???

Ciekawostka, prawda? Mój siostrzeniec- nadpobudliwiec, właśnie został zdiagnozowany: ma zaburzenia integracji sensorycznej. Czy ktoś może coś na ten temat wie? Podobno objawia się to nadwrażliwością na dotyk oraz tym, że mózg jakby "sobie", a cialo "sobie"... To znaczy, że cialo nie potrafi interpretować sygnałów z mózgu. Dlatego Bartek nie umie rysować, bo po prostu nie wie jak się do tego zabrać, jak trzymać kredkę, jak się nią posługiwać. I podobno wynikiem tych zaburzeń są właśnie zachowania typowe dla ADHD, czyli nadpobudliwość, agresja, rozkojarzenie. Podobno przez to Bartek dostaje "świra" w większej grupie ludzi, bo po prostu "sensorycznie" sobie w grupie nie radzi... Hmmm, dość to zawiłe...
A tak na marginesie- wczoraj odwalił niezły numer. Ciekawe jak Wy byście zareagowali. Poszedł z dziadkami i swoim 2letnim bratem na plac zabaw. Cały czas uciekał, nie słuchał się, był niegrzeczny, a w drodze powrotnej mówił, że "babcię zabije". Wciągnąl też w tę akcję brata (który sam jest potulny jak baranek). I co w takiej sytuacji robić? Złapać bachora za rękę, usadzić w samochodzie i powiedzieć, że będzie tak siedział, aż się nie uspokoi? Bo że stanowczo trzeba, to wiem napewno...
Du bist nicht allein,nicht allein!Wir sind millionen und wir werden bei dir sein!

missblack

Awatar użytkownika

Post 29-11-2005 12:49

też z miłą chęcią poczytałabym o SI, bo coś tak przeczuwam, że córka ma z tym problem, a kursów SI nie ma w promieniu 90 km
Pozdrawiam.
Mama wyjątkowej nastolatki.
(\--/) "Najgorsze wykorzystanie czasu
(O.o) to robienie bardzo dobrze tego,
(> <) czego wcale nie trzeba robić" B.Tregoe

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 29-11-2005 22:00

Jest na ten temat na forum Leczenie http://portal.adhd.org.pl/phpbb/viewtop ... 90&start=0
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

małgosia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 26-12-2005 10:46

"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi." /Albert Einstein/

truskawka

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 03-02-2006 14:32

Diagnozę intergracji sensorycznej mam za sobą (a raczej moja Ola).
Część zmysłów ma nadwrażliwość a część podwrażliwość.Podwrażliwe np ręce( słabe czucie i ogólnie słaba sprawność manualna).Ma 9 lat i np nie wiąże butów, ma problem z zapinaniem guzików, nie przepada za pracami plastycznymi.
Nadwrażliwość to inne obszary ciała np ramiona nogi- dotknięcie ją boli:( Odsuwa się od chęci przytulenia jej i czasem dla obcych może wyglądać to jej zachowanie jak dziecka bitego, które boi się kontaktu z ludźmi :(
Ma nadwrażiwy słuch( słyszy dużo mocniej niż jej koledzy i do tego dołącza problem z koncentracją więc musi być totana cisza ,żeby np mogła odrabiać lekcje.Każdy głos w klasie ją denerwuje i rozprasza.Głośniejsze dźwięki ją straszą i boi się ich :( Zaczyna krzyczeć jak jest za głośno.
Węch też ma nadwrażliwy.W dzieciństwie nawet w nieodpowiednich momentach stwierdzała głośno i dobitnie,że cos śmierdzi ;)
Nie przepada za karuzelami i hustawkami.
Przeszkadazją jej niewygodne ubrania, buty muszą idealnie pasować na jej nogę, nie może być zbyt duże zbyt luźne. Wszelkie szwy i metki jej przeszkadzają.Kupowanie jej ubrań to czasem dla mnie koszmar:( Bo coś jej się podoba a wiem że w praktyce się po prostu nie sprawdzi i kupię a po jednym założeniu wyląduje na dnie szafy.

MichalMax

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 10-03-2006 18:08

oj jak ja to dobrze znam :cry: Mój Grześ ma 7 lat i nie potrafi wiązać butów, natomiast ślicznie maluje samochody (choć większość przymiarek jest zmięta lub podarta bo linia została narysowana nie tak lub dach miał być inny).
Natomiast nie zaobserwowałem żadnych przejawów nadwrazliwości na dzwięki. No może poza tym, żę Grześ ma wybiurczy słuch :wink: Wystarczy powiedzieć coś co mu się nie podoba a jest głuchy jak pień lub odwrotnie na niektóre hasła raguje jakby miał włączony mikrofon kierunkowy.

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Dzieci: Synowie: 16 lat - ZA z cechami ADHD, 9 lat

Post 21-05-2007 19:16

Ja własnie wróciłam z diagnozą SI mojego Kuby i dużo tego oj dużo tych zaburzeń, najmocniejsza dotykowa, słuchowa trochę mniej, zaburzenia koordynacji wzrokowo ruchowej, koordynacji prawa lewa strona, brak planowania ruchu (widząc co ktoś robi nie umie tego powtórzyć) dwa przetrwałe odruchy z okresu niemowlęctwa, które powodują problemy z koordynacja i nadruchliwościa (nadruchliwością się stymuluje), zaburzenia układu przedsionkowo - proprioceptywnego - narazie mało z tego rozumie, muszę dostać na piśmie i się z tym oswoić. W każdym razie dostałam plan ćwiczeń i do roboty.
Obrazek
Agnieszka -starszy syn lat 16 - ZA, drugi - lat 9 - takie sobie zwykłe, niezwykłe dziecko.

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 22-05-2007 07:08

SI

Nieszki mój syn z ZA też ma stwierdzone zaburzenia SI dość podobne do waszych. Jeździmy z nim na ćwiczenia 1 raz w tygodniu.
Z Twojej wypowiedzi wynika, że dostaliście zestaw ćwiczeń. Czy to oznacza, że będziecie je wykonywali samodzielnie?
[smilie=hi ya!.gif]

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Dzieci: Synowie: 16 lat - ZA z cechami ADHD, 9 lat

Post 22-05-2007 14:46

Ćwiczenia muslimy robic sami, bo nie ma terapeuty, a ta co diagnozowała nie ma miejsc. Super normalnie, innego terapeuty póki co nie znalazłam. Będę walczyć sama, ale juz wiem, ze panie w świetlicy będą mi pomagały.
Obrazek
Agnieszka -starszy syn lat 16 - ZA, drugi - lat 9 - takie sobie zwykłe, niezwykłe dziecko.

Dana30

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 23-05-2007 06:42

Tez mnie to czeka, i juz sie dowiedzialam, ze owszem jest osrodek SI, ale platny, koszt psychiatrow, neurologow (chodze prywatnie) plus rispolept i concerta i jeszcze prywatne SI? Nie wiem czy dam rade.
Każdy dzień jest doświadczeniem...
syn 11 lat, Zespol Aspergera,

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 23-05-2007 06:46

To bardzo smutne Dana, ale prawda jest taka, że jeśli chcesz coś sensownie zrobić, to za wszystko musisz zapłacić.
:(

Dana30

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 23-05-2007 07:09

Wiem wiem, nie mam innego wyjscia. Po prostu gdybym nie poszla prywatnie do lekarzy, to pewnie jeszcze bym gdzies tam w kolejkach czekala. Pamietam wizyte kontrolna w poradni u psychiatry (za darmo), czekalam 2 godziny w kolejce, nie wspomne juz o tym, jak znosilo to moje dziecko. Wizyta trwala ok 10 minut, dowiedzialam sie ze mam aniola i mam nie szukac dziury w calym. Ja tu sie [produkuje, mowie o tych wszystkich zachowaniach - a pani do syna "chlopczyku jestes juz duzy, musisz byc grzeczny", wtedy nerwy mi puscily i powiedzialam co mysle, pewnie pani doktor pomyslala ze jakas wariatka jestem, ale juz nie wytrzymalam. Nigdy wiecej przychodni panstwowych tego typu.
Każdy dzień jest doświadczeniem...
syn 11 lat, Zespol Aspergera,

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 29-09-2007 19:01

nieszki pisze:Ja własnie wróciłam z diagnozą SI mojego Kuby i dużo tego oj dużo tych zaburzeń, najmocniejsza dotykowa, słuchowa trochę mniej, zaburzenia koordynacji wzrokowo ruchowej, koordynacji prawa lewa strona, brak planowania ruchu (widząc co ktoś robi nie umie tego powtórzyć) dwa przetrwałe odruchy z okresu niemowlęctwa, które powodują problemy z koordynacja i nadruchliwością (nadruchliwością się stymuluje), zaburzenia układu przedsionkowo - proprioceptywnego - narazie mało z tego rozumie, muszę dostać na piśmie i się z tym oswoić. W każdym razie dostałam plan ćwiczeń i do roboty.

Mój Jakubek też ma problemy i też tego dużo jest "oj dużo". Dostałam zestaw ćwiczeń i ćwiczymy. Powinnam wymyślac też ćwiczenia i jakoś inwencji twórczej mi brakuje... :(

Poszukuję ćwiczeń na wzmocnienie ręki. (Jakubek nadal jest oburęczny). Również na poprawienie koordynacji prawa-lewa strona i odwrotnie no i na planowanie ruchu.

nieszki, Ty dostałaś zestaw ćwiczeń od kogoś innego niż ja, więc one zapewne się od siebie różnią, to pozwoli mi na ich urozmaicenie. W zamian mogę opisać Ci ćwiczenia Jakubka jeżeli wyrazisz taka chęć :)

aga0827

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 30-09-2007 14:49

Justynko byłabym bardzo wdzięczna gdybyś podała ten zestaw ćwiczeń na SI,ja w tym tygodniu z moim synkiem zaczynam,więc jeśli będą inne to też Ci podam.Z góry dziękuję i pozdrawiam.

missblack

Awatar użytkownika

Post 03-10-2007 10:28

No to ja jestem prawdziwą szczęściarą. Dostałam się ponad rok temu na terapię SI do OWI (Ośrodka Wczesnej Interwencji), więc wszystko za darmochę. Kosztuje mnie tylko dojazd.
Ponieważ mamy maleńką chatkę, Ala nie chciała ćwiczyć w domu, bo ciągle się obijała.
Tak więc córka ćwiczy 1 godz. tygodniowo z terapeutą SI, 1 godz. na zajęciach z Weroniki Sherborne. No i na podwórku, gdzie postawiliśmy
specjalnie dla córki jej własną huśtawkę i trampolinę.
I jestem w wielkim szoku, że naprawdę widać ogromne zmiany. Szczególnie te związane z układem przedsionkowym.
Jedyne, co pozostaje nie zmienione, to nadwrażliwość na smaki i zapachy.
A największym naszym sukcesem jest naprawdę wieeeeeeelka zmiana, jeżeli chodzi o wybuchowość. I przestała w końcu tak strasznie marudzić.

Tym mamom, które zabierają się za ćwiczenia z dzieckiem w domu, życzę wiele cierpliwości i naprawdę Was podziwiam. Jakoś nie umiem namówić córki do ćwiczeń. Oczywiście te, które są czystą zabawą (rysowanie, lepienie, zgadywanie przedmiotów przez dotyk itp.), to i owszem, owszem.

Nieszki, jak Twój Kuba daje się namówić na ćwiczenia?

W ogóle jak tam Wasza terapia SI? Też widać jakieś postępy?
Pozdrawiam.
Mama wyjątkowej nastolatki.
(\--/) "Najgorsze wykorzystanie czasu
(O.o) to robienie bardzo dobrze tego,
(> <) czego wcale nie trzeba robić" B.Tregoe

Wróć do Diagnoza, objawy osiowe i zaburzenia towarzyszące