Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Czy ADHD można stwierdzić podczas pierwszej wizyty????

Moderator: Moderatorzy

mamciaAKN

Post 25-11-2005 17:42

Czy ADHD można stwierdzić podczas pierwszej wizyty????

Byłam dziś z synem u lekarza-psychiatry( bo do psychologa i neurologa są straszne kolejki). Syn jest dzieckiem strasznie ruchliwym.. szybko zniechęca się do wszystkiego ... najlepsze zabawy szybko się nudzą... do tego zaczął teraz nauke w szkole - 1 klasa.. i tu się zaczęło... ciągłe skargi na jego zachowanie... zabrakło mi pomysłów... postanowiłam poszukać pomocy... prafiłam do lekarza... i po 2 godz. spotkaniu padło stwierdzenie: "Pani syn dotknięty jest zespołem nadpobudliwości psycho-ruchowej ADHD" Czy jest to możliwe by tak szybko stwierdzić tą chorobę?? Pani doktor zapisała mu "NEATROPIL" i poleciła następną konsultację za tydzień.... Nie wiem jak się do tej opinii ustosunkować...

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 25-11-2005 18:42

Na 2 godzinnym spotkaniu jest to możliwe, lekarz obserwuje dziecko, przeprowadza z tobą wywiad na temat zachowania dziecka w domu i w szkole, rozmawiając z toba też wyciąga wnioski o tym, czy dobrze postępujesz z dzieckiem, a ponowna wizyta za tydzień ma sprawdzic jak dziecko reaguje na lek, ewentualnie masz przynieść opinie o dziecku ze szkoły, to bardzo prawdopodobne, że dziecko zostało dobrze zdiagnozowane, aczkolwiek przydało by się jeszcze badanie EEG, żeby sprawdzić.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

asia_26

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 01-03-2006 22:12

Piszecie tu o 2 godzinnej obserwacji dziecka, a co ja mam powiedzec gdyż pani psychiatra przeprowadziła ze mną wywiad o dziecku, który trwał może z 15minut a następnie na 2-3 minutu wzięła dziecko do siebie na obserwacje. Po tych minutach Pani psychiatra powiedziałi mi że mój Pawełek jest nadpobudliwym i nadruchliwyn dzieckiem. Czy po tak krótkim badaniu można stwierdzic że dziecko ma adhd? Czy mam iśc do innego psychiatry, co mam robic, bo sama trace już orientacje co się z nim dzieje.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 01-03-2006 22:29

Dla mnie piętnastominutowa wizyta u psychiatry jest kpiną. Ale w państwowych przychodniach lekarze z zasady kpią z pacjentów, więc niczemu się nie dziwię.

basia

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 02-03-2006 09:13

Oj Dreptak nie jest to zasadą.Ja korzystam z państwowej przychodni w Koszalinie,nasza pani doktor jest wspaniała i naprawdę dużo czasu poświęca każdemu dziecku.

Marta Mocek-Owsińska

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 01-08-2006 18:02

pierwsza wizyta

testy psychologiczne + opinia na piśmie - 4 wizyty
psychiatra - 5 wizyt poza kolejką,bo dziecko trzeba było ganiać po całej poradni
memo

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Dzieci: Synowie: 16 lat - ZA z cechami ADHD, 9 lat

Post 01-08-2006 18:04

Kurcze, ja wizyt za soba mam mnóstwo, każdy stwierdza adhd przez patrzenie na Kube i wywiad oczywiscie, ale na piśmie nic nie dostałam jeszcze ani razu. Ciekawe.
Obrazek
Agnieszka -starszy syn lat 16 - ZA, drugi - lat 9 - takie sobie zwykłe, niezwykłe dziecko.

dorotas7

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 02-08-2006 12:23

dreptak pisze:Dla mnie piętnastominutowa wizyta u psychiatry jest kpiną. Ale w państwowych przychodniach lekarze z zasady kpią z pacjentów, więc niczemu się nie dziwię.

Niestety ale Dreptak wg mnie ma rację. Będąc z dzieckiem u psychiatry ten nawet nie popatrzył się na dziecko nie mówiąc już o jakiejkolwiek rozmowie .... kpina, na następnej wizycie po prostu nas " olał " i wyszedł z pracy 15 min. przed wizytą a na kolejną poszłam sama i powiedziałam co myślę on poprosił abym przyszła jeszcze raz za 2 m-ce z dzieckiem - efekt - zmieniłam lekarza ale już nie w państwowej przychodni.

Marta Mocek-Owsińska

Awatar użytkownika

Post 10-08-2006 19:13

czy można stwierdzić ...

byłam dzisiaj na pierwszej wizycie u nowego lekarza;przywiozłam ze sobą diagnozę z poprzedniej poradni ,jak i diagnozę z ppp;po godzinie rozmowy pani doktor stwierdziła,że po pierwszej wizycie ona diagnozy nie postawi,na to potrzeba czasu,kolejnych wizyt i obserwacji dziecka,jak również postępu w leczeniu - obserwacji czy leki działają;jak dziecko reaguje,czy jest jakakolwiek poprawa...
memo

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 11-08-2006 09:43

No to bardzo mądra pani doktor.
jestem psychologiem:) i lubię to forum
Agata Orzeł-Żukowska
psycholog dziecięcy i terapeuta rodzinny
terapeuta biofeedback

Marta Mocek-Owsińska

Awatar użytkownika

Post 11-08-2006 20:15

adhd a pierwsza wizyta

i mnie się tak wydaje Agatko -
widać,że kobieta ma doświadczenie; ponadto mile mnie zaskoczyła przy wypisywaniu recepty;proponując lek spytała czy taka cena nie będzie kłopotem;czy mnie stać -
rzadko spotyka się dziś lekarzy,których to interesuje...
memo

Wróć do Diagnoza, objawy osiowe i zaburzenia towarzyszące