Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Mam opinię z PPP

Moderator: Moderatorzy

katarzyna borek

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 03-10-2007 20:43

Czy dziecko ma orzeczony stopień niepełnosprawności?

Tak ma orzeczony stopien niepelnosprawnosci.
Bedac w poradni rozmaiwialam z kierowniczka i pytala czy dziecko ma mozliwosc otrzymania osoby wspomagajacej. Otrzymalam odpowiedz,ze niezaleznie od wyniku egzaminu dziecko i tak pojdzie do gimnazjum. (odpowiedz slowna nie na pismia). Szkola syna ma nowa pania dyrektor, ktora interesuje sie naprawde problemami dzieci z adhd, Ona stwierdzila ze powinien miec przedluzony czas na egzaminie i osobe wspomagajaca. Toczy z poradnia w tej kwestii rozmowy, bo tu chodzi o liczniejsze grono dzieci. Mam nadzieje ze przy jej zapale uda jej sie cos wywalczyc. Narazie nasza poradnia wydluza czas na egzaminie tylko dzieciom, ktore maja orzeczona przez nich dysleksje rozwojowa.

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 05-10-2007 11:56

Rozumiem, powstaje kwestia która diagnoza ważniejsza. Dla mnie ADHD - ja bym dała asystenta, jeżeli objawy ADHD są nasilonei jest rozpoznanie lekarskie na piśmie. Tak naprawdę zależy to tylko od dobrej woli psychologa. Ale niech szkoła działa :) Brawo dla Pani Dyrektor!!
jestem psychologiem:) i lubię to forum
Agata Orzeł-Żukowska
psycholog dziecięcy i terapeuta rodzinny
terapeuta biofeedback

katarzyna borek

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 05-10-2007 15:52

Dostarczylam do szkoly opinie neurologa gdzie stwierdza ze ze wzgledu na stan zdrowia dziecko wymaga osoby wspierajacej i wydluzenia czasu na spr. wspomne ,ze w ppp w Olsztynie nie byloby zadnych problemow. Niestety podlegamy pod inna PPP. A dla naszej p dyrektor wytrwalosci w walce!...i zwyciestwa ;)
Poprzednia

Wróć do Diagnoza, objawy osiowe i zaburzenia towarzyszące