Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Podejrzenie o ADHD - od czego zacząć? Proszę o rady

Moderator: Moderatorzy

sylwus

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 02-07-2005 02:16

Witam!
Trafiłam na te stronę troszkę przez przypadek. Przejrzałam archiwum, dotarłam do strony www.ADHD.info.pl, gdzie podane są typowe zachowania dzieci. I jak ulał wszystko pasuje do mojego syna.
W związku z powyższym mam pytanie. Kto stwierdza ADHD u dziecka? Syn obecnie ma 11 lat i może jakby troszkę się uspokoił, ale kiedy patrzę na inne dzieci to jakby były chore a w moim skarbie jest tyle energii. Ostatnio tj. rok temu badany był w PPP pod kątem dysleksji. Dostał orzeczenie, ale to jakby bez echa przeszło w szkole. Nie ma żadnej różnicy, więc, po co takie orzeczenie? Pismo nieczytelne, byk bykiem pogania, na lekcji rozkręca długopisy, więc brak czasu na zapisanie pracy domowej, na pytanie „co było w szkole?” odpowiada „niee wieeem” Trzy dopuszczające na koniec roku po za tym same dostateczne. Poziom inteligencji na badaniach wyszedł ponad przeciętną. Więc jak się w tym wszystkim połapać? Mieszkamy w Radomiu. Może ktoś wie gdzie można wykonać takie badania (najlepiej na „kasę”) i czy już nie jest za późno?
Pozdrawiam

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 02-07-2005 07:37

Sylwus w Radomiu chyba jest trudno zdiagnozować ADHD, najłatwiej w Warszawie w CBT, ale tam nie na kasę, tylko prywatnie. Jeśli chcesz w miarę szybko i dokładnie to zrobić to weź skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu na oddział neurologii dziecięcej, zarezerwuj sobie trmin w Katowicach Ligocie na diagnostykę i przyjedź z dzieckiem do Katowic, ostatnio znajomi rezerwowali termin na 2 sierpnia, czyli jeszcze w wakacje powinno się udać, jeśli chcesz znać więcej szczegółów to zapytaj na priva.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

gudusiowa

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 15-09-2005 07:13

Witam wszystkich,
Zaglądałam tu już wcześniej ale teraz proszę was o jakieś wskazówki. Mam syna - lat 10. W pierwsej klasie został przeniesiony w połowie roku do drugiej ze względu na osiągnięcia w nauce (po konsultacji w poradni
psychologiczno - pedagogicznej). Odkąd poszedł do szkoły wszyscy nauczyciele - a chodzi już do trzeciej szkoły - narzekają na jego zachowanie. Na koniec czwartej klasy na siadectwie miał zach. nieodpowiednie. Według nauczycieli: krąży po klasie, nic nie notuje, wiecznie się nudzi, puszcza samoloty z ulotek o basenie (to wczoraj), rozmawia z kolegami, chodzi sobie po klasie, jak ma za karę wyjść z klasy to trzaska drzwiami itp itd... Ode mnie: ciągle wszystko gubi, o niczym nie pamięta, jak rozmawia z kimś to też się nie koncentruje - bębni sobie palcami w stół albo gniecie jakieś papiery. Jak zadzwonię do domu i rozmawiam z nim przez telefon a on nie daj Boże w tym czasie ogląda bajki to co chwila mówi: słucham???? nic do niego nie dociera :> Jest bardzo wrażliwy - wzrusza się do łez sytuacją innych np. biednych dzieci, wzruszają go filmy - E.T. - płacze ... W domu notorycznie kłamie - w najdrobniejszych rzeczach ! Nie ma żadnych problemów z nauką - ma świetne oceny. Wczoraj na zebraniu Pani zasugerowała, że być może syn cierpni na ADHD. Kiedyś też już o tym myślałam analizując wieczne uwagi od nauczycieli ale teraz naprawdę się przejęłam. Od czego powinnam zacząć? Od psychologa? Lekarza? Gdzie najlepiej się udać i jakie informacje zebrać do najbardziej rzetelnego wywiadu? Proszę o wskazówki.
Pozdrawiam

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Dzieci: Synowie: 16 lat - ZA z cechami ADHD, 9 lat

Post 15-09-2005 07:21

Chyba najlepiej zacząć od poradni psychologiczno-pedagogicznej, jesli maszj akas dobra w poblizu. U nas to zadziałało. Psycholog skierowala nas na badania neurologiczne i psychiatryczne, wstępnie w poradni, a potem juz Kuba był pod stałą opieka psychiatry. U nas doszła jeszcze poradnia autystyczna z uwagi na podejrzenie autyzmu, ale wykluczono, ale w tejże poradni zdiagnozowano adhd. Teraz jestemy pod stala opieka psychiatry.
Obrazek
Agnieszka -starszy syn lat 16 - ZA, drugi - lat 9 - takie sobie zwykłe, niezwykłe dziecko.

Halina

Awatar użytkownika

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Post 15-09-2005 07:21

W Poznaniu najlepiej skontaktuj się ze stowarzyszeniem www.adhd.radula.net
tam powinni Cie pokierowac najlepiej.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

filip222

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 15-09-2005 09:37

Ech, młodość...

Czemu tylko kłamie?

Halina

Awatar użytkownika

Post 15-09-2005 10:00

Na pytanie czemu kłamie pewnie nie da się odpowiedzieć wprost, ja wiem dlaczego ja kłamałam, bo jak mówiłam prawdę, to dostawałam lanie, jak mówiłam prawdę, to nie pozwalalano mi wychodzić w celu o którym mówiłam, dlatego później kłamałam, żeby i tak osiągnąć swój cel. A poza tym nie do końca kłamałam często oddawałam się marzeniom i sama wierzyłam w to co wymyślałam i to wg innych wygladało na kłamstwo, a było tylko mieszaniną prawdy i marzeń.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

gudusiowa

Awatar użytkownika

Post 15-09-2005 10:24

filip3333 pisze:Ech, młodość...

Czemu tylko kłamie?

Jak pytam dlaczego wiecznie kłamie odpowiada oczywiście, że nie wie...???? A jak mu powtarzam po strokroć, że lepsza jest najgorsza prawda niż kłamstwo, to mówi, że wie.... :) błędne koło....
Wczoraj np. błagał, żeby mu kupić nowy zeszyt do polskiego bo mu się "gdzieś zgubił" - oczywiście zaczęło mi to śmierdzieć bo gdyby tak było nawet by nie wiedział, że go nie ma przez kila następnych dni. Okazało się, że ma tam dwie uwagi pt. brak zadania domowego! Nie odrobił zadania bo nie wiedział, że je ma zadane! Ja nie przypilnowałam, bo też nie wiedziałam. Już się zastanawiam czy jakiegoś kolegę codziennie nie spytać co było zadane... Robicie tak?

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 15-09-2005 10:30

Prosta rada na zapominanie o zadaniach domowych:
porozmawiaj z nauczycielami, aby na koniec lekcji podpisali parafką notatkę o zadaniu domowym, jesli nie zapisał syn, niech go przypilnują, aby to zrobił.
Niektórzy nauczyciele rozumieją problem i współpracują - to jedyna rada, aby syn miał to zanotowane, bo co innego - będziesz codziennie do kogoś dzwonić i pytać - wtedy koledzy żyć mu nie dadzą - wiem to z autopsji :?
Monika
"Rodzice to skomplikowany system operacyjny" - wg Wiktora, czerwiec 2005

karina

Awatar użytkownika

Post 15-09-2005 11:11

hmmmmmmmmmm
witaj godusiowa
moje dziecko jest podobnie zdolne-tylko roztrzepane
i trochę na odwrót-nie umie kłamać :lol:
zachowanie nieodpowiednie w porywach poprawne
a zalicza wszystkie olimpiady(obojętnie jaki przedmiot)celująco :lol:
a poza tym pokazuje mi język jak się "go czepiam"(cytat młodego)
nic nie umie znależć w pokoju,bo mu się nie chce szukać(podobnie robi mąż)przecież lepiej zawołać mamę-ona szybko wszystko znajdzie :lol:
heeeh
pozdrawiam cieplutko
KARINA
mama Martina-chłopca z"domowym,kanapowym"ADHD
(\--/)
(O.o)
(> <)To jest Króliczek. Skopiuj Króliczka do swojego podpisu i pomóż mu w jego misji zdobywania dominacji nad światem!

filip222

Post 15-09-2005 11:33

Cóż. Tak mysłałem. To nie jest problem Twojego syna jak dla mnie.

Jak mu odpuścisz głupoty, a skupisz się na ważniejszych sprawach to pewnie przestanie kłamać. Problemy z zachowaniem rodzice na szczęście odpuścili mi dość wcześnie, bo nikt nie jest masochistą. Po co mam mówić, że dostałem uwagę, jak dostanę kazanie, czy lanie.

Błędne koło.

Kazania ingdy nie wpływały na moje zachowanie. A tak mówiłem rodzicom co się działo w szkole, a oni sobie odpuszczali. Dzięki temu miałem i mam świetny kontakt z rodzicami, nie znoszę kłamstwa i uważam, że szczerość jest ważna. Ale jeszcze raz - nikt nie jest masochistą. Widocznie nie pozwalacie mu na szczerość.

gudusiowa

Awatar użytkownika

Post 16-09-2005 07:07

Żeby to było takie proste jak mówisz... Nikt go nie szykanuje z powodu zachowania, nie dostał nigdy lania i nikt się nie drze z tego powodu - przywykliśmy do tego wszystkiego. Za każdym razem jest mi przykro, że mnie kłamie bo naprawdę! nie ma powodu. Może po badaniach da mi ktoś złoty środek jak go przekonać do prawdy.
Wczoraj robiliśmy ciasto:) tak się na nie cieszył, że zanim przyszłam z pracy poodkurzał całe piętro... było fajnie

filip222

Post 16-09-2005 10:16

To nie wiem.

karina

Awatar użytkownika

Post 20-09-2005 20:17

ja już znowu nic nie wiem
czytając wasze ostatnie posty-widzę ...wypisz wymaluj mojego martina :cry:
powiedzcie mi ,czy jest jakiś odłam "domowego ADHD-ka"???
on tylkow domu zachowuje się dokładnie tak,jak opisuje to np.nieszki czy azucena
natomiast w szkole i na podwórku jest ok
boooooshe mam rozdwojenie jaźni!!!!!! :shock:
KARINA
mama Martina-chłopca z"domowym,kanapowym"ADHD
(\--/)
(O.o)
(> <)To jest Króliczek. Skopiuj Króliczka do swojego podpisu i pomóż mu w jego misji zdobywania dominacji nad światem!

filip222

Post 20-09-2005 20:36

Ja myślę, że to po prostu syndrom matki... Gdyby to było kryterium, to pewnie 100% chłopców miałoby adhd...

dorotaz

Post 23-10-2005 16:39

od czego zaczac diagnozowanie czy dziecko ma adha

Jestem mama 5 letniego chlopca . Zaczelam sie niepokoic zachowaniem mojego syna rok temu jest bardzo zywym chlopcem wszedzie go pelno nie moze sie skupic usiedziec w miejscu i tp . Niewiele wiem o adhd nie wiem od czego moge zaczac i jak mu pomoc gdzie szukac pomocy . Jesli ktos moglby mi pomoc byla bym bardzo wdzieczna . Dziekuje dorota

golombek

Wsparcie

Post 23-10-2005 17:39

Re: od czego zaczac diagnozowanie czy dziecko ma adha

dorotaz pisze:Niewiele wiem o adhd nie wiem od czego moge zaczac i jak mu pomoc gdzie szukac pomocy

Znalazłaś się w dobrym miejscu, jeśli szukasz informacji, Witaj.
Odpowiedzi na swoje pytania znajdziesz przeglądając to forum. To kopalnia wiedzy i doświadczeń, zapraszam do lektury.

IZA

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 23-10-2005 18:49

musisz iść do dobrego psychologa, a później do psychiatry dziecięcego. Ja wiem, że możesz się obawiać tego lekarza, na początku też tak było ze mną, jakiś wewnętrzny głos mi mówił żebym dała sobie spokój, mój syn do psychiatry?. Ale poszłam i teraz wiem, że postąpiłam dobrze.Powodzenia. Jesteśmy z Tobą! :)
Iza, mama Eweliny (15 lat-adhd?)Matiego (13 lat-ADHD), Alexy (12 lat) :) Mąż ADHD

Halina

Awatar użytkownika

Post 23-10-2005 18:51

Jeśli obawiasz się psychiatry, to możesz najpierw udać się do dobrego neurologa dziecięcego, ale tam trzeba mieć skierowanie. Do psychiatry nie trzeba.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Wróć do Diagnoza, objawy osiowe i zaburzenia towarzyszące