Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

a jeśli to nie ADHD?

Moderator: Moderatorzy

karina

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 25-07-2005 13:55

a jeśli to nie ADHD?

Witam wszystkich cieplutko
mój syn albo ma ADHD albo jest nadpobudliwy,albo jest mu jeszcze coś innego :?
ale nie o to chodzi----powiedzcie mi proszę jak reagować na nietypowe zachowanie dziecka??na jego ataki złego humorku??ataki agresjii?
co robić?co wy robicie?co się sprawdza
pozdrawiam mocno - Karina

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 25-07-2005 14:16

Karino, czy możesz coś więcej napisac o swoim synku.
Ile ma lat, czy chodzi do szkoły, do której klasy, a może dopiero do przedszkola?
Jakie są te jego nietypowe zachowania, czym się przejawiają?
Z czy m sobie nie radzisz, co ci sprawia mnajwiekszy problem?
Trochę mało szczegółowo opisałaś tę "nadpobudliwość" syna - czy byliście kiedykolwiek u psychologa, czy ktoś inny (np. nauczyciel) zwracała ci uwage na nietypowe zachowanie Twojego syna?
Napewno znajdziesz tu wsparcie rodziców innych ADHD-owców, więc napisz proszę coś szerzej o Waszej rodzince i Waszych problemach.
Monika
"Rodzice to skomplikowany system operacyjny" - wg Wiktora, czerwiec 2005

karina

Awatar użytkownika

Post 25-07-2005 14:36

witaj :)
cieszę się ,że ktoś mi odpisał
więc od początku Martin ma 10 lat.będąc w przedszkolu nauczyciele twierdzili,że powinien iść do szkoły mając 5 lat,nie zgodziłam się i uczy się normalnym tokiem nauczania,bierze udział we wszystkich konkursach i olimpiadach szkolnych,uczy się świetnie,nie ma wzorowego ucznia ,bo niestey zachowanie nie takie(nudzi się nalekcjach-jeżeli pani w szkole zada mu więcej zadań od innych dzieci to ok,jest spokój ,ale jeżeli nie to młody się nudzi i jest przechlapane-rozbawi całą klasę)ma dobre kontakty z kolegami,3,5 lata zdechł mu pies ,z którym był od urodzenia(dodam że jeszcze na razie jest jedynakiem)przeżył to bardzo:jąkał się, zdarzało mu się posikać w nocy.dobrze że mieliśmy dwa rottweilery,więc i tak mu jeden pozostał,ale ten ukochany odszedł:-(((
rok temu w sierpniu,żeby wykluczyć podejrzenie o trzecią nerkę -zdecydowałam się srobić mu cystografię-przeżył to strasznie!doznał szoku--i od tego czasu zdarza mu się wpadać właśnie w ataki histerii,niekontorolowaego płaczu(mówi wtedy jak małe dziecko,szarpie się za ubranie,biję się po ramionkach i udach:-(((
podejrzewam,że w szkole byliby zdziwieni nauczyciele
gdybym powiedziała co się czasami dziej w domu z martinem
co o tym myślisz?

ag.ma72

Awatar użytkownika

Post 25-07-2005 14:43

Pewnie to zachowanie jest związane z jakimś silnym stresem ale czy byliście u lekarzy,czy skoro piszesz,że ma adhd to znaczy ,że macie orzeczenie i stały kontakt z psychologie,neurologiem,psychiatra moze .Co oni na to?Jak wygląda terapia?Agresja u dzieci z adhd jest powikłaniem i wcale nie znaczy,ze wszyscy adhadowcy są agresywni.Każde dziecko i kazdy przypadek jest inny.
Majda Agata
Pracownia Terapeutyczna ALFA
ag.ma@poczta.onet.pl, tel. 512 331 430
www.pracowniaterapeutycznaalfa.manifo.com
Baza danych instytucji pomagających osobom z ADHD i innymi problemami.

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 25-07-2005 14:43

Karino, aby mozna było mówić o ADHD, to objawy nadruchliwości, impulsywności i kłopoty z koncentracją musza pojawić się już w okolicy 5 roku zycia.
Z tego, co piszesz wnioskuję, że nie ma on problemów w szkole, uczy sie bardzo dobrze, a że nudzi sie na lekcjach, to może być wynik raczej jego wysokiego ilorazu inteligencji i nadmiaru wiedzy, a lekcje są po prostu dla niego na za niskim poziomie.
Te jego dziwne zachowania pojawiają się z reguły w sytuacjach dla niego kryzysowych: śmierć ukochanego psa, nieprzyjemne badanie w szpitalu (znam je z autopsji).
może Twój syn jest po prostu bardzo wrażliwym dzieckiem, a te jego zachowania wynikają z lęku przed czymś nieznanym, przed bólem..
Ja tak uważam, ale nie możesz tego traktowac jako wyrocznię, dlatego uważam, że powinnaś iść z synem do psychologa.

Pozdrawiam
Monika

karina

Awatar użytkownika

Post 25-07-2005 14:48

mam koleżankę ,która jest psychologiem dziecięcym zna martina od urodzenia--twierdz że młodemu nic nie jest.że jest wypieszczonym,leniwym,ukocznym jedynakiem i tyle.....
ale może nie jest obiektywna,nie?
ponadto lekarz prowadzący -pediatra Martina-jest neurologiem dziecięcym,ze specjalizacją wad wrodzonych i nabytych u dzieci---i ona też twierdzi że ja jestem przewrażliwiona i że martinowi nic nie ma :cry: ja już sama nie wiem

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 25-07-2005 14:54

Karino, sądzę jednak że to jednak delikatna natura Twojego syna w ten sposób odreagowuje na stresy.
Pójście do psychologa na rozmowę np. do Poradni psychologiczno - pedagogicznej (może byc na początek) lub do gabinetu prywatnego, pozwoli specjaliście zbadać syna i podac ci wskazówki, jak reagowac na jego zachowania, jak mu pomóc.
Twój syn ma dopiero 10 lat, więc póki jest mały, tylko Ty możesz mu pomóc, bo on sam sobie nie pomoże z problemami tego świata. a widocznie takim problemem są te czy inne sytuacje.
Szukanie przyczyny jego zachowania oraz stosowanie pewnych okręslonych zachowań pomoże mu rozwikłać jego małe, ale dla niego duże problemy, co napewno pomoże mu w przyszłości np. w układaniu sobie relacji z rówiesnikami, w rozwiążywaniu swoich kłopotów. To jest ważne!
Monika

karina

Awatar użytkownika

Post 25-07-2005 15:00

wiesz nad czym się jeszcze zastanawiam?martin jest psychicznie-niby-o dwa lata "do przodu"wcześnie ,mówił,pisał, czytał,itd
teraz ma 10 lat ,a już od roku pojawiło mu się owłosienie pod pachami i w okolicach jąder--nie takie obfite-ale już jest,natomiast jego koledzy są jeszcze zupełnie "łysi",może on i fizycznie szybciej dojrzewa i teraz ma burzę hormonów 13-latka?

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 26-07-2005 08:03

Karino, hormony mogą działać wcześniej, co nie znaczy, że Martin nadąża za tym EMOCJONALNIE!!! I to może być problem!
Monika

Wróć do Diagnoza, objawy osiowe i zaburzenia towarzyszące