Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Jak zasypiają Wasze dzieci...

Moderator: Moderatorzy

alva

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 16-09-2005 08:46

Mój 10-letni synuś śpi tylko w bokserkach pod cieniutką kołderką.Normalnie - facet,tyle że z jednej strony mamusia ,a z drugiej jego ulubiona przytulanka.I chyba ze względu na leki-przy łóżku -butelka z piciem.

masia

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 23-09-2005 12:34

słuchajcie spanie w koszulku i gatkach to standart u facetów nawet tych co maja 9 lat.Damian wiecznie śpi odkryty bo kołdra go parzy ,myje sie w zimnej wodzie najlepiej jak by zupy i picie też tylko zimne.Nie ma nocy żeby nie wstawał po picie- a czy wasze pociechy tez tak reaguja na pełnie kilka nocy z koszmarami nawet leki nie pomagaja

DorDa

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 23-09-2005 13:32

Też!! Pełnia to KOSZMAR!!! I picie też stale w zasięgu ręki..
Zasypia teraz pięknia ale o 12-1 w nocy zaczynają się spacerki..huśtanie, bujanie, wierzganie, kręcenie itp, itd...
A o 6:45 pobudka!!!
:twisted:
Pozdrawiam,
Dorota

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 24-09-2005 10:10

Moj synus obowiazkowo na noc bierze butelke mineralnej i kladzie ja przy lozku.A tu wam powiem nowinke co do picia.Andy juz od paru lat[teraz ma 11]pije zimne napoje z lodowki i to przez caly rok wlacznie z zima i uwierzcie mi[jak na razie odpukac]nie choruje.Czasem sie zdarzaja lekkie przeziebienia ale to tylko tyle i naprawde sa lekkie.
ADHD'OWCY WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ!!!
"...I MĄDRY MYLIĆ SIĘ MOŻE, LECZ TRWA W BŁĘDZIE TYLKO GŁUPI".

masia

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 24-09-2005 12:51

Rysiu mój Damian bez zimnego mleka nie istnieje a zima to nie ma dla niego zadnego znaczenia,jestesmy smakoszami lodów i zima nam w tym na pewno nie przeszkodzi, a co do przeziebien to Damian raz na rok raczej jest tak dosc mocno chory .

Malgosik

Post 27-12-2005 20:23

Moi chłopcy też usypiają z nami, a przeważnie ze mną, ja to uwielbiam, bo wtedy możemy sobie w spokoju pogadać, poczytać i poprzytulać. Ja zawsze obiecuję sobie, że zaraz wstanę i coś jeszcze pożytecznego w domu zrobię, ale, że chłopaki usypiają raczej późno (po 22), to przeważnie już usypiam na amen z nimi. Jak mąż chce iść spać, to przenosi chłopaków do ich pokoju a rano przed 7 znowu do nas przychodzą. Ale w nocy śpią bez problemów, choć gadają przez sen, albo się głośno śmieją i to nas czasem budzi :)
Mama dwóch drugoklasistów z ADHD

irena

Awatar użytkownika

Żelazna baba/super rodzic

Dzieci: syn 27 lata, syn 26 lat-ADHD, córka 23 lata- ZA, córka 22lata

Ja: Tylko zakręcona, mąż ZA

Post 27-12-2005 22:20

Spanie Wojtka i Pauli to odrębna historia. Idą spać bardzo szybko i wstają bardzo wcześnie. Potrafią być na nogach już o 4 rano. Teraz są na tyle duzi, że to nie problem. Gorzej było jak byli mali, Wojtek uwielbiał budzić wszystkich i wtedy wpadały mu do głowy najdziksze pomysły :twisted: :twisted: . Mąż też szybko usypia za to 3-4 rano jest już wyspany. Także wydaje mi się że u nas to jakaś cecha dziedziczna. Ja jestem z kolej w mniejszości, bo lubie pospać, tak jak najstarszy.

leo94

Awatar użytkownika

Post 28-12-2005 20:06

He, he, mój Damian (11 lat) z piżamy uznaje jedynie górę, czyli bluzkę. "Dół" dla niego nie istnieje, dlatego śpi z gołą pupą. Twierdzi, że mu spodnie przeszkadzają, gryzą go, są niewygodne. Jeśli już uda mi się go namówić na zaśnięcie w kompletnej piżamie, to i tak wstaje rano bez spodni, które leżą sobie gdzieś koło łóżka.
Pić po nocach już przestał, ale przed zaśnięciem musi sobie wypić chociaż jeden kubek wody. Z zasypianiem też już nie ma problemów, po nocy nie buszuje.

golombek

Wsparcie

Post 28-12-2005 20:19

He, he :D U Kuby jest odwrotnie. Nie ma czegoś takiego, jak góra pidżamy, dlatego lepiej mu kupić same bokserki niż komplet.

Cyntia

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 28-12-2005 20:40

No to moja starsza też z zasypianiem nigdy nie miała większych problemów, dość wcześnie też nie budziła się w nocy za to jest baaardzo rannym ptaszkiem.
Przez to, że w nocy śpi dość dobrze myślałam, że nie może mieć ADHD, dopiero na tym forum dowiedziałam się, że część ADHD-yków to ranne ptaszki.
"Lubiłabym poranki, gdyby zaczynały się później"
Przepraszam za błędy ortograficzne - dysleksja w galopie
Mam ADHD, starszą córę z ADHD a mężusia oraz młodszą córę bez ADHD.

irena

Awatar użytkownika

Żelazna baba/super rodzic

Dzieci: syn 27 lata, syn 26 lat-ADHD, córka 23 lata- ZA, córka 22lata

Ja: Tylko zakręcona, mąż ZA

Post 28-12-2005 21:19

Coś w tym jest Wojtek bardzo długo spał w samych bokserkach. Za to teraz w drugą stronę nie pójdzie spać bez piżam. Za to najstarszy ciekawie śpi, bez prześcieradła, najlepiej pod samą kądrą . Broń Boże kazać mu ubrać piżamy, do spania uznaje tylko 10 numerów za dużą podkoszulkę, która mu sięga do kolan. I to tylko wtedy ubiera jak jest mu naprawdę zimno. Tylko gorzej jak ktoś z rodziny nocuje u nas, patrzą trochę dziwnie na to coś do spania Daniela, bo łóżkiem raczej tego nazwać nie można. Acha zapomniałam dodać, że do zeszłego roku spał jeszcze coś z około 30 pluszakami. Większych dziwaków ze spaniem jak moi synkowie to nie znam.

missblack

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 29-12-2005 10:16

No to przedstawię następnego dziwaka. Ala zasypia ze swoim dobytkiem: pięcioma pluszakami ( do niedawna spała jeszcze z kartkami pocztowymi od swojego "męża"), do tego musi spać na milusim kocyku, w samych majtkach.
Pozdrawiam.
Mama wyjątkowej nastolatki.
(\--/) "Najgorsze wykorzystanie czasu
(O.o) to robienie bardzo dobrze tego,
(> <) czego wcale nie trzeba robić" B.Tregoe

jaga

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 22-01-2006 19:50

A my właśnie robimy eksperyment...dzieci poraz pierwszy zasypiają same, ale coś czuję, że to będzie porażka. do tej pory mąż leżał obok synka a ja z córką...no i często zasypialiśmy razem z nimi...
Krzyś ma 5.5 roku i podejrzenie Adhd

lena

Post 22-01-2006 19:57

Cześć. Króciótko dołączę do tematu zasypiania (ostatnio brak mi czasu na wszystko). Mój syn od początku miał problemy z zasypianiem, jak większość dzieci z ADHD. My radzimy sobie z tym problemem następująco (i skutecznie): 1 mg melatoniny o godz. 18 codziennie , np. przez trzy miesiace potem przerwa 2,3 mce, i ponownie podajemy melatoninę.
Dziecko śpi rewelacyjnie, rano budzi sie zadowolone, ma wiecej pozytywnej energi, optymizu. Zarówno nasza pani dr psychiatra, jak też pediatra nie maja nic przeciwko temu. A nawet są za. Pozrawiam.Lena.
Poprzednia

Wróć do Diagnoza, objawy osiowe i zaburzenia towarzyszące