Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

gdzie mogę sprawdzić, że mój syn ma ADHD?

Moderator: Moderatorzy

IZA

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 18-06-2005 14:49

gdzie mogę sprawdzić, że mój syn ma ADHD?

mój syn ma podobne objawy zachowań, jak opisują to rodzice innych dzieci. Stwierdzono u niego dysleksję, oraz nadpobudliwość. Raz w tygodniu muszę dzwonić do szkoły, gdyż ciągle są problemy. Nie umie współpracować w grupie, z lekcji zabiera go pedagog szkolny, bo pani nie może prowadzić lekcji; popada w częste konflikty z rówieśnikami, siostrami. Jest mimo wszystko bardzo wrażliwy. Ostatnio przestał słuchać dorosłych, odzywa się bardzo nieładnie, jakby mu na niczym niezależało. Jak wychodzi na dwór to ginie na cały wieczór, już nieraz szukaliśmy go po osiedlu. Pani twierdzi, że podejrzewa u niego tę chorobę, ale do końca nie jest pewna. Gdzie mogę szukać pomocy, czy dobrego psychiatrę??-jestem z Łodzi. Dziękuję za pomoc, bo już jestem bezsilna.
Iza, mama Eweliny (15 lat-adhd?)Matiego (13 lat-ADHD), Alexy (12 lat) :) Mąż ADHD

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 18-06-2005 15:25

Albo w Poradni rejonowej u psychologa, ale piszesz, ze dysleksje mu juz rozpoznano, to psychologicznie byl badany. Bierzesz posiadana opinie psychologiczna, idziesz do psychiatry dzieciecego (poszukaj a Lodzi) bez skierowania, panstwowo albo prywatnie. Albo uderzasz prosto do Warszawy do Wolanczyka. W poradni nic nie zobaczyli? :?
Poza tym, widac, ze sie porobily u Twojego syna juz wtórne trudnosci, jak sie zaczal zle zachowywac, ostatnia chwila na cos, zeby zrobic cokolwiek. Ile ma lat?
jestem psychologiem:) i lubię to forum
Agata Orzeł-Żukowska
psycholog dziecięcy i terapeuta rodzinny
terapeuta biofeedback

IZA

Post 18-06-2005 15:39

Mateusz ma 9 lat i co najdziwniejsze i przykre chodzi do szkoły integracyjnej. Pani wychowawczyni od roku chce mu zrobić test na ADHD, ale niestety nie ma czasu. Chciałabym trafić naprawdę do dobrego psychiatry, bo Mateusz już teraz ma bardzo niską samoocenę. Mamy piękną opinię od psychologa-(wyższy niż przeciętny poziom rozwoju umysłowego, obserwowane zaburzenia emocjonalne, widzoczny brak pewności siebie, nie potrafi sobie radzić w sytuacjach konfliktowych, wszelkie uwagi odbiera bardzo osobiście, dziecko z ryzyka dyslekcji i jeszcze dysgrafii)- po 2 wizytach dwu- godzinnych.
Iza, mama Eweliny (15 lat-adhd?)Matiego (13 lat-ADHD), Alexy (12 lat) :) Mąż ADHD

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 18-06-2005 18:25

Iza, weż tę opinię, weź jeszcze opinię ze szkoły i jedż z dzieciakiem do CBT
Centrum Terapii Behawioralnej na pięknej w Warszawie, w topicu, Przychodnie, znajdziesz dokładne namiary, dzwoń rezerwuj termin i nie masz co zwlekać, jak tam Ci zdiagnozują dziecko i zaczniesz możesz sukać pomocy gdzies na miejscu, ale najpierw tam, nie jest to najtańszy sposób,ale najskuteczniejszy, tam są najlepsi fachowcy.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

anulka

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 18-06-2005 20:19

moja córka w tym roku kończy 8 lat,jest bardzo intelibentna i bystra.Pozostanie jeszcze rok w pierwsze klasie przez ostatnie pól rkou jej problemy emocjonalne i wychowawcze nasiliły się.I dopiero niedawno dostrzegłam że to bardzo poważny problem.Potrafi byc bardzo agresywna ,a pózniej mówi mi że nie pamie ta dlaczego tak się zachowała.chciałabym jej bardzo pomóc i znaleść jakiegoś dobrego specjaliste który nam pomoze.Miała mieć zrobione EEG ale nie pozwoliła sobie przeprowadzic tego badania i lekarz dał sobie spokój

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 19-06-2005 12:11

anulka! No to faktycznie musisz isc do jakiegos dobrego neurologa. Jak nie pamieta wybuchów zlosci i agresji to wyglada na cos niedobrego :( Moze do doktor Surmacz, Halina ma namiary.
Agata Orzeł-Żukowska
terapeuta biofeedback

anulka

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 20-06-2005 11:41

Bardzo dziękuję za rade ,dzięki forum zaczęłąm działać i postaram się małej pomóc .a może masz namiary do jakiegos dobrego specjalisty?Pozdrowienia

Halina

Awatar użytkownika

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Post 20-06-2005 11:45

Anulko zajrzyj w wątek przychodnie i tam poszukaj namiarów. Niestety w katowicach i Tychach, zacznij o dr Surmacz. Prywatnie, później można w Ligocie. Ale niestety musisz przyjechać z małą na górny Śląsk, bo w Częstochowie nie wiadomo do kogo się udać.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

anulka

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 20-06-2005 11:52

czy mogłabys mi podac dokładniejsze namiary do pani doktor Surmacz i jak się mogę umówić na wizytę

1iwona1

Post 20-06-2005 12:12

Agatka pisze:anulka! No to faktycznie musisz isc do jakiegos dobrego neurologa. Jak nie pamieta wybuchów zlosci i agresji to wyglada na cos niedobrego :(

Agatko, dziewczynka nie pamięta dlaczego się tak zachowała, czyli nie pamięta, co spowodowało wybuch. Przynajmniej tak zrozumiałam. Popieram jak najszybszy kontakt z dr Surmacz, najszybciej jest w Tychach. Anulko - warto tam dzwonić i dopytywać się, czy np. ktoś nie zrezygnował z wizyty - mi udało się w ten sposób załatwić wizytę z dnia na dzień.
Pozdrawiam
Iwona

-----------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem wygra doświadczeniem.

1iwona1

Post 20-06-2005 12:15

anulka pisze:czy mogłabys mi podac dokładniejsze namiary do pani doktor Surmacz i jak się mogę umówić na wizytę

zajrzyj na http://portal.adhd.org.pl/phpbb/viewtopic.php?t=63
Pozdrawiam
Iwona

-----------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem wygra doświadczeniem.

anulka

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 20-06-2005 13:02

Dziękuje wam za pomoc już dzwoniąłm i jestem umówiona na 23lipca

anulka

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 20-06-2005 17:47

Naprawde dzięki wam nabrałam nowych sił i energii do działania,a może znacie kogoś kto tez jest z Czestochowy z ADHD,bedę wdzięczna za informacje

Halina

Awatar użytkownika

Post 20-06-2005 18:09

Na forum jest Dominika.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

verowa

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 20-06-2005 19:34

nie pamieta moze tez oznaczac - nie uswiadamia sobie. dziala impulsywnie, nie mysli, dlatego kiedy ja cos wyprowadzi z rownowagi, a moze to byc rownie absurdalny powod jak przelot kosmitow, opanowuje sie dopiero w momencie kidy robi wsciekla awanture, albo juz po. po prostu nie kojarzy co wywoluje w niej wybuchy zlosci.
jak zawszewarto przeprowadzic badania, ale warto tez pamietac, ze dizeci wielu rzeczy nie potrafia nazwac, nie mowiac juz o tym, ze nie potrafia ich sobie usiwadomic. wy tak nie macie? mnie sie zdarza.

IZA

Post 20-06-2005 20:39

słuchajcie w przyszły wtorek idę do pani psycholog, pani wychowawczyni ma mi napisać opinię o Matim. Jak mam rozmawiać z panią psycholog?, czy ona posłucha moich obaw? :??:

Halina

Awatar użytkownika

Post 20-06-2005 20:58

Psychologowie są różni, ale spróbuj powiedzieć wprost o swoich obawach i zapytaj gdzie masz diagnozować dziecko, może poleci Ci sensownych lekarzy??
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

IZA

Post 20-06-2005 21:14

wiesz, dzisiaj rozmawiałam z panią Mateusza i ona sama jest zdziwiona dlaczego pani psycholog nie wystawiła już takiej opini. Mati uczy się w szkole integracyjnej, także jest tam inne podejście do problemów dzieci. Na początku zapisałam go bo był nadpobudliwy - jak uważałam, ale dzisiejsza rozmowa z panią utwierdziła mnie w tym że to rzeczywiście ADHD- Dzięki za pomoc.

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 21-06-2005 14:38

No dla mnie zachowania mocno agresywne u tak malego dziecka (8lat) sa mocno niepokojace :? Oczywiscie zalezy o jaka agresje chodzi. ale ogólnie nie jest to norma, zwlaszcza, jezeli lekarz zlecil eeg, oni tak ochoczo tego nie robia.
mam nadzieje, ze nie bedzie zle.
Agata Orzeł-Żukowska
terapeuta biofeedback

Halina

Awatar użytkownika

Post 21-06-2005 14:47

W Katowicach zlecenie EEG jest normą przy nadpobudliwości i jest zlecane raz w roku.
A u dr. Surmacz sa zlecane wszystkie potrzebne badania i skierowania do specjalistów.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 21-06-2005 16:31

No to super Halina, w Krakowie tak nie jest, niestety :( Ale mam nadzieje, ze to sie zmieni.
Poza tym, ja jestem skazona zawodowo- dla mnie slowo agresywne zachowania to podpalenia, bicie rodziców, bicie kolegów, torturowanie zwierzat. To sa zachowania agresywne.
Agata Orzeł-Żukowska
terapeuta biofeedback

Halina

Awatar użytkownika

Post 21-06-2005 16:38

Natomiast zachowania agresywne naszych dzieci to zazwyczaj agresja słowna i potyczki z rówieśnikami, nie bicie rówieśników. I to te potyczki najczęściej prowokowane przez tych "zwykłych" nie lubię używać sformułowania normalnych.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 21-06-2005 16:43

No wlasnie, kwestia róznicy znaczen. Dla mnie co innego, dla adhd co innego.
Agata Orzeł-Żukowska
terapeuta biofeedback

karina

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 25-07-2005 16:19

anulko
jesteś po wizycie u pani dr Surmacz?jakie masz odczucia?pomogła ci?
a teraz mam pytanko do ogółu--powiedzcie mi proszę są jakieś testy dla wstępnego _chociaż_zdiagnozowania ADHD<ADD<ODD?
pozdrawiam ciepło

Halina

Awatar użytkownika

Post 25-07-2005 16:37

Tu masz kryteria diagnostyczne ADHD, praktycznie nie ma żadnych testów, tylko obserwacja i wywiady z rodzicami, nauczycielami itp..
http://portal.adhd.org.pl/phpbb/viewtopic.php?t=82
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

anulka

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 26-07-2005 06:03

jestem po wizycie u pani doktor Surmacz to naprawde wspaniałakobieta .Rozmawiała ze mna bardzo długo wydała orzeczenie ,Dzisiaj jadę do Katowic do pani doktor Warchalskiej,moja córka ma bys skierowana do Orzesza.Pozdrawiam

IZA

Post 28-07-2005 17:17

witam Was, już jestem po dwóch wizytach u psychiatry dziecięcego. Pani gdy przeczytał opinie, posłuchała moich opowieści i popatrzyła na zachowanie Matiego, od razu skierowała nas na EEG i EKG. Od września mój syn będzie brał leki, tylko nie wiem jeszcze jakie. Najgorsze jest to, że te wszystkie wizyty były prywatne, gdyż do publicznej przychodni musiałabym czekać do listopada. Ostatnia wizyta polegała na testach, gdzie okazało się że Mati ma bardziej zaburzoną koncentrację. Cieszę się, że dostanę opinię do szkoły, bo ten dzieciak ciągle był na pierwszym miejscu jeśli chodzi o te złe sprawy. Nikt nie zauważał Jego zalet i tego że jest indywidualistą, a co najważniejsze, że ma duży potencjał i duży zasób wiedzy, bo to było nieważne.-Pozdrawiam :)

Halina

Awatar użytkownika

Post 28-07-2005 17:32

ciesz się, że trafiłaś na dobrego lekarza, skierowanie na EKG dostałas bo prawdopodobnie Pani dr chce zacząć od imipraminy, lub innego podobnie działającego leku. Trzymaj się i uwierz , że diagnoza plus praca może zdziałać cuda, ale musisz pracować, nad sobą i dzieckiem, żeby zauważać jego zalety i chwalić go za najdrobniejszy sukcesik.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

IZA

Post 28-07-2005 17:45

pracuję nad sobą i myślę, że jestem silna, muszę jeszcze pomóc mężowi wyciszyć się( podejrzewam że też ma ADHD). Mateusz już wie, że ma we mnie oparcie i sprzymierzeńca, już nauczyłam się panować nad swoimi emocjami, nerwami. Martwię się tylko o Mateusza, że ostatnio tak często dopada Go ten zły nastrój. Czy to ta pogoda?.Już sama nie wiem. Dam sobie radę, muszę , wiem, że jestem potrzebna mojemu synkowi, on też mimo swojego zachowania już w tej chwili kiedy dzieje mu się źle, tuli się do mnie, choć kiedyś mnie odpychał. Fakt, że mówi mi jeszcze przykre słowa, ale jest ich coraz mniej i coraz rzadziej. Mam jeszcze problem z córkami, które są zazdrosne o tą całą sytuację, ale minie im to, też bez przerwy im powtarzam jak bardzo je kocham i że jestem szczęśliwa, że je mam.-Dzięki

Halina

Awatar użytkownika

Post 28-07-2005 17:57

To tak samo traktuj córki, też zauważaj ich drobne sukcesy, im to też pomoże jeśli zdrowe dzieci traktuje się tak samo jak dziecko z ADHD im to nie zaszkodzi, im nie będziesz musiała pewnych rzeczy powtarzać kilkakrotnie, ale nie dawaj im odczuć, że traktujesz syna inaczej.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Wróć do Diagnoza, objawy osiowe i zaburzenia towarzyszące