Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

ADHD czy choroba psychiczna?

Moderator: Moderatorzy

Margola

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 30-05-2005 09:52

ADHD czy choroba psychiczna?

Problemy mojej córki, a raczej moje z jej zachowaniem, zaczęły się w dzieciństwie, trudno mi nawet sprecyzować kiedy zauważyłam pierwsze sygnały. Zawsze była bardzo żywym dzieckiem, wszędzie było jej zawsze pełno i nie można było spuścić jej z oka. W wieku 5 lat po raz pierwszy przeraziłam się nie na żarty. Dała bratu gazetę i ją podpaliła. Skończyło się na strachu i niewielkich stratach. Skontaktowałam sie z PPP, przeprowadzono jakieś testy i powiedziano mi, ze to nadpobudliwość ruchowa. Tyle. Później było ..... więcej urozmaicenia. Zaczęło się przedszkole, potem szkoła. Z rówieśnikami zawsze były problemy, Olka gryzła, biła. Nie słuchała nauczycieli, przeszkadzała na lekcjach, rozmawiała, albo poprawiała dzieciom błędy na klasówkach. W IV klasie ugzyzła nauczycielkę. Pani pedagog szkolna podsumowała to jednym zdaniemm " urodziła i wychowuje pani psychopatę". Zabroniłam jej kontaktów z dzieckiem. Zachowanie Olki nie poprawiało sie mimo upływu lat, zawsze były problemy na koloniach, nawet ze szpitala usunięto ją za niestosowanie sie do zaleceń lekarskick (miała leżeć). Prawdziwym problemem i powodem do strachu były wieczne urazy głowy i kręgosłupa. Olka najpierw gdzieś wchodziła i coś robiła... a potem nie było już czasu na myślenie... tylko szpital. Wstrząśnienia mózgu, obrzęk, uraz kręgosłupa piersiowego, pozrywane więzadła kręgosłupa szyjnego.... Ostatni wypadek miała niespełna 2 lata temu... kolejne wstrząśnienie mózgu, leczenie przeciwobrzękowe.... Niestety... problem się nie skończył. Jakieś pół roku po urazie Olka zczęła zachowywać się coraz dziwniej. Zerwała wszystkie kontakty towarzyskie. jej jedynym "przyjacielem" okazał się nowo poznany chłopak. Wmówił jej, że jesteśmy jej wrogami i tylko on chce jej dobra. Po półrocznej znajomości Olka trafiła do szpitala. Miała omamy wzrokowe i słuchowe. Zlecono konsultacje psychiatryczną. Diagnoza : "zaburzenia schiztypowe". Od pół roku Olka leczy się w PZP, jest po kilku próbach samobójczych. Tydzień temu rozmawiałam z neurologiem o Olce i to on po raz pierwszy stwierdził, że Olka ma ADHD.
Olka ma 17 lat. Czy rozpoczynając leczenie są szanse na poprawę?

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 30-05-2005 10:02

Na rozpoczęcie leczenia nigdy nie jest za późno, te wszystkie sprawy, które opisujesz, to mogą juz być powikłania ADHD, stąd podejrzenie o chorobę psychiczną. Opis chłopaka pasuje mi do obrazka, jak się urabia ludzi w jakichs sektach, to sekty wmawiają dzieciom , że rodzina jest do niczego, Ola musi być leczona i musi być przez was akceptowana, ona musi wiedzieć, że pomimo tego co robi, zrobiła naprawdę ją kochacie i zrobicie wszystko dla jej dobra.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

aleks

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 30-05-2005 10:57

Na leczenie nigdy nie jest zapużno ja zaczełam nad sobą pracować świadomie dopiero niedawno i jest chyba nie najgorzej :)
Poszłam do szkoły bo chyba dopiero teraz do tego naprawde dorosłam, naszczęście skończyłam liceum z przymusu rodziców tak jak trzeba było ale dopiero teraz ucze się dla siebie bo chce. Miewam różne stany raz jest lepiej raz gorzej ale wiem wreszcie co zemną jest . Skoro ja i pewnie nie tylko ja zaczełam pracować nad sobą tak pużno to napewno da sie dużo więcej zrobić z 17latką. Uda wam się bo ci bardzo na niej zależy. :)
Aleks

verowa

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 30-05-2005 19:11

jesli to naprawde adhd, to wlasciwa terapia z pewnoscia pomoze.
przeczytaj ksiazke "w swiecie adhd" i pozostale lekturki, zobaczysz,ze zachowania olki sa typowe, choc naturalnie schizofrenii tez wykluczyc nie mozna bez odpowiednich badan.
chlopak wcale nie musi byc z sekty, wystarczy ze jest takim samym zbuntowanym i zagubionym nastolatkiem, tak czy inaczej warto ograniczyc kontakty z nim.
pozdr

filip222

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 30-05-2005 19:54

Nie chcę być złym prorokiem, ale może i to i to a nie tylko jedno z dwojga?

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 11-05-2006 17:07

Re: ADHD czy choroba psychiczna?

Margola pisze:Skontaktowałam sie z PPP, przeprowadzono jakieś testy i powiedziano mi, ze to nadpobudliwość ruchowa. Tyle.

Ja przepraszam, staram się uczyć na ten temat ale jeszcze terminy mi się trochę mylą. Wydawało mi się, że ADHD to właśnie nadpobudliwość (tylko psychoruchowa a nie ruchowa). Nie jest tak?
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

avoid

Awatar użytkownika

Post 11-05-2006 21:30

Powiem, ze moje dziecinstwo nie roznilo sie az tak bardzo od Twojej corki moze poza tym, ze az tak siebie nie pokaleczylam fizycznie
Nadpobudliwosc to dane z podstawowki
A dekoncetracja i podzielnosc uwagi to juz w lieceum
W koncu skoczylam po wielu latach studia ale ciagle jestem niezadowolona z siebie.
Po wyjsciu z choroby, ktorej jak mowia jest efektem nieleczonego ADHD czyli Chad mam nadzieje w koncu wziac sie za siebie i znalezc swoj cel w zyciu
Trzymam ksicuki za Ciebie i twoja corke
pzd
A
don't avoid ADHD ;-)

golombek

Wsparcie

Post 12-05-2006 03:17

Re: ADHD czy choroba psychiczna?

Dosia pisze:Ja przepraszam, staram się uczyć na ten temat ale jeszcze terminy mi się trochę mylą. Wydawało mi się, że ADHD to właśnie nadpobudliwość (tylko psychoruchowa a nie ruchowa). Nie jest tak?

Według :arrow: ICD-10 - ADHD {Attention Deficit Hyperactivity Disorder} czyli Zespół nadpobudliwości psychoruchowej, określany w literaturze jako zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi lub zaburzenia hiperkinetyczne.

Według :arrow: DSM-IV - Zespół nadpobudliwości ruchowej z deficytem uwagi.

http://pl.wikipedia.org/wiki/ADHD

aleks

Awatar użytkownika

Post 15-05-2006 01:22

Tak myslałam nad Twoimi problemami z córką i nie chce krakać ale czy jesteś pewna że nie zażywała jakiś narkotyków w ostatnim czasie?
Niektóre dają właśnie takie efekty jak przy schizofremi.Może dobrze by było porozmawiać z nią pod tym kontem? pozdrawiam i życze powodzenia :) napewno wam sie uda wyjść na prostą.
Aleks

Wróć do Diagnoza, objawy osiowe i zaburzenia towarzyszące