Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

ADHD a migrena

Moderator: Moderatorzy

bubble

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 11-04-2007 23:15

przepraszam ze tutaj ale tutaj pojawil sie ten wątek.chodzi o migreny. czy mają one jakiś związek z adhd? mój ojciec miał kiedyś ciągłe migreny,olbrzymie nie do wytrzymania, do tej pory zresztą ma, ma też zresztą inne objawy adhd ale chodzi mi konkretnie teraz o te migreny?dzięki z góry jeżeli ktoś coś wie

Tusiek

Awatar użytkownika

Post 11-04-2007 23:18

wg mnie mają, ankietę proponuję.

wiola

Post 14-04-2007 10:05

Moja córka ma migreny i podejrzewam u niej ADHD. Moja mama, od kiedy pamiętam, miała migreny i też wygląda na ADHD-owca. Myśę, że coś w tym jest.
Ja - ?, mąż - ADHD, do którego nie przyznaje się, córka (16 lat) - ADHD?, syn (12lat) - zdiagnozowane ADHD

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 14-04-2007 11:44

Ja nie mam migren ani moje dzieci też nie mają. W 2 klasie liceum miałam natomiast przez cały okrągły rok, zaczęły się po przemeblowaniu - to było straszne :cry: . Ustąpiły gdy przestawiliśmy łóżko. Potem zrobiłam parę prób i faktycznie, migreny były bardzo ściśle powiązane z tym miejscem w mieszkaniu (przypuszczamy, że tam jest jakieś skrzyżowanie żył wodnych).
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

gosia.mk

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 07-07-2007 20:58

Witam,

Bardzo mnie zainteresował ten wątek. Mój syn ma migrenę dziecięcą (potwierdzoną przez neurologów), ADHD i ZA. Wydawało mi się, że jeśli mój mąż ma migreny oraz mój najbliższy kuzyn (pokrewieństwo I stopnia ze strony mamy i ojca - oboje nasi rodzice są rodzeństwem), to konsekwencja tego jest migrena synka. Nie wiązałam jej z ADHD, a może powinnam........?

Gosia
gosia.mk

Maja

Awatar użytkownika

Pszczółka

Post 08-07-2007 13:31

http://www.wizaz.pl/images/dominika_fel ... /index.php - tu jest link do strony o migrenie.
Mój syn również ma napady migreny - ma tzw. migrenę oczną. Jesteśmy w trakcie szczegółowej diagnostyki. Jestem pewna ,ze nadpobudliwość ma duży związek z migreną. Na dzień przed "atakiem" jest zawsze bardzo (bardziej niz w innych dniach) ruchliwy, nerwowy, wszystko go nudzi albo denerwuje. Lekarz określił to jako aura. Nie wiem tylko czy ta zwiększona aktywność wywołuje atak, czy to zblizający się atak wywołuje zwiększenie aktywności. Wcześniej nie zwracałam nawet uwagi na to jak syn zachowuje się na dzień przed.

http://www.sluzbazdrowia.com.pl/html/more3185c.php - i jeszcze jeden link o migrenie

smoczydlo

Awatar użytkownika

Forumoholik

Post 13-07-2007 21:05

Chyba nikt tak naprawdę nie jest wstanie potwierdzić ani zaprzeczyć temu czy, migrenowe bóle głowy mają coś wspólnego z ADHD czy nie.

Niestety zaliczam sie do osób z migreną, moja mama i córka też mają takie bóle. A coraz częściej na bóle głowy skarży sie nasz Rafał - jako jedyny zdiagnozowany.

Dla pocieszenia mogę tylko dodać, że dobry specjalista neurolog potrwfi dobrć leki. :D
Człowiek jest wielki,
nie przez to, co ma, lecz przez to kim jest,
nie przez to co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Wróć do Diagnoza, objawy osiowe i zaburzenia towarzyszące