Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Pawełek 11 lat prosi o pomoc

Moderator: Moderatorzy

,Sylwia,

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 21-01-2007 03:13

Pawełek 11 lat prosi o pomoc

Witam serdecznie wszystkich. po raz pierwszy odnalazłam to forum i może na początek opowiem o długiej drodze jaką musiałam pokonać wraz z synem Pwełkiem do tej pory. Paweł był spokojnym i pogodnym niemowlakiem. W wieku 13 m-c postawił swoje pierwsze samodzielne kroki i od tamtej pory nikt nie potrafi nad nim zapanować. w wieku 3 lat po raz pierwszy trafiliśmy do poradni psych.-ped. na wyraźną proźbę pań z przedszkola gdzie mój synek był od miesiąca. okazało się że jest agresywny, przeszkadza cały czas paniom w zajęciach, mówi bez pytania i nie umie skupić się na żednej pracy plastycznej. i tak to się za nami ciągie po dziś dzień. całe litanie uwag w dzienniczku, nieustanne obwinianie mnie jako rodzica, i walka z systemem. wszyscy psychologowie i pedagogowie od przedszkola piszą w diagnozach "nadpobudliwość psychruchowa" dopiero teraz kiedy syn jest w czwartej klasie udało mi się dopchać w kolejce na badania pod kierunkiem problemów szkolnych syna ( stwierdzono dysgrafię i jeszcze kilka innych dys...) pani pedagog zaleciła mi abym zrobiła mu badania pod kier. ADHD ponieważ (przynajmniej tak to zrozumiałam) z testów wynikało że jego poziom wiedzy nie jest adekwatny do wyników testów. krzywa rozwojowa którą mi pokazała była podobna do ekg człowieka który ma poważne problemy z sercem :) przyczym wykazywała bardzo silną tendencje spadkową (od 15 do 3 ) przy zadaniach które wymagały skupienia które syn robił w czasie o połowę kródszym niż czas przeznaczony na konkretne zadanie. bioąc pod uwagę fakt ile musiałam czekać na diagnozę w poradni publicznej udałam się wraz synem do prywatnego gabinetu, przy pierwszej rozmowie nakreśliłam pani psycholog sytuację syna i problemy podkreślając że nie nie są to rzeczy które męczą nas od niedawna ( niestaty w zeszłym roku rozwiodłam się z mężem ponieważ miał odmienne zdanie co do wychowywania dzieci-metoda pasowa :( ). nie wspomniałam o ADHD w nadziei że jako specjalista sama dopatrzy lub nie dopatrzy się objawów. po wydaniu 1500 złoty na wizyty zapytałam co ona o tym sądzi i nie doczekałam się na konkretną odpowiedź. dopiero kiedy sama zapytałam czy to może być ADHD pani odpowiedziała że nie brała tego pod uwagę i że jeśli sobie życzę to ona może zrobić testy. w tedy ręce mi opadły. przepraszam że męczę tak długimi wywodami ale bardzo potrzebuje pomocy i odpowiedzi na kilka dręczących mnie pytań:
po pierwsze: dzie w warszawie można zdiagnozować ADHD z refundacji NFZ?
po drugie :czy często ADHD ma rodzeństwo- mam jeszcze trzylatka w domu i nie wiem na ile jego zachowanie może wynikać z zachowania Pawełka i jak wcześnie mozna zdiagnozować to u dzieci?
Dodam jeszcze że staram się nie załamywać rąk i walczyć o moje dziecko. Pawełek ma teraz 11 lat i całe życie przed sobą, przeraża mnie fakt iż wkracza w nie z przeświadczeniem że do niczego się nie nadaje, dzięki szkole i ludziom którzy chcieli by takich jak on odizolować i pozbawić całej nadziei i godności (praktyki sądów klasowych gdzie karę wymierzają dzieci i pytanie dzieci przy Pawle "czy go lubią")
Z góry dziękuję za pomoc

ps. nie wspomniałam o problemach domowych dnia codziennego jakie miewam z Pawełkiem ale myślę że są nam wszystkim :roll:

ps. :) znane oczywiście, moje myśli wyprzedzają ręcę może Pawełek ma to po mnie :oops:
mama Sylwia

Baska

Berbelucha

Post 21-01-2007 08:51

,Sylwia, z tego co piszesz to wynika że dobrze trafiłaś.
Na początek poczytaj troche t o forum, a przekonasz sie że w wiekszości mamy podobne problemy. :lol: W Warszawie działa silna grupa rodziców z pewnością na tym forum znajdziesz jakąś bratnią duszyczke ze swoich stron. A ta szkoła - no że tak powiem, do niczego dobrego nie prowadzi taki sposób postepowania nauczycielki, musisz z nią pogadac i to szybko. Dzieci z ADHD są bardzo wrażliwe . Dobrze gdybyś miała opinie z PPP ( to za darmo choc sie długo czeka), tam w opini zazwyczaj są wskazówki dla nauczycieli a dobry psycholog z poradni powie ci jak rozmawiać ze szkoła.

A i masz racje - dziecie po kimś to musi mieć :lol: WITAJ WŚRÓD SWOICH :lol: i życze duzo sił [smilie=mylove.gif]

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Ja: tego nie wiadomo

Post 21-01-2007 09:27

Droga Sylwio.
Nie jest tu mile widziane powtarzanie tych samych postów. Rozumiemy Twój stan psychiczny, bo same to przeżywałyśmy i przeżywamy. To nie jest komunikator i na odpowiedź musisz trochę poczekać. Nie będź niecierpliwa. Chcemy Ci pomóc :)
Stowarzyszenie Akceptacja Gliwice
Klub Rodziców Autyzm HELP Fundacji JiM

,Sylwia,

Awatar użytkownika

Post 21-01-2007 10:16

wiem i przepraszam :oops: tylko że jestem juz bardzo zmęczona i sama z tym wszystkim a zbliża się koniec półrocza i czeka mnie wywiadówka :( i pewnie kolejny raz będzie straszni- pani wychowawczyni czwarta z kolei zawsze mówi "powinniśmy coś z tym zrobić" a potem niech pani sie tym zajmie bo w szkole nie mamy czasu na indywidualne podejście do dzieci :?
mama Sylwia

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 21-01-2007 10:18

Sylwio, czy to szkoła rejonowa?
i czy Pawełek dobrze znosi tę szkołę?, to sa podstawowe pytania, na które powinnaś sobie odpowiedzieć.
później dobra diagnostyka, odpowiednie opinie, czy orzeczenia i dopiero niestety wymagania od szkoły, choć powinno być troszkę inaczej.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

,Sylwia,

Awatar użytkownika

Post 21-01-2007 10:40

tak rejonowa, ale wybrana bardzo dokładnie bo mam ich kilka w pobliżu. wiem że nie jest z nim łatwo wytrzymać, pozatym tylko w tej szkole pani miała blade ale jednak pojęcie o pracy z dziećmi trudnymi -bo tak jeszcze w zeszłym roku określano Pawełka. :cry:
mama Sylwia

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 21-01-2007 13:57

Sylwia tak jak Baska pisze, dobrze by było miec opinię z PPP.Jeżeli chcesz żeby ci pomóc to uzbrój się w cierpliwośc i dużo czytaj na tym forum.Tu każdy dostaje pomoc i ty ją też dostaniesz.Każdy ma taki sam lub podobny problem jak ty i wcześniej,czy później dzięki temu forum daje sobie radę.Ja gdybym tu nie trafiła to nie wiem czy już bym nie zrobiła czegoś "głupiego" a przecież syn mnie potrzebuje.Teraz się cieszę że to ja mogę komuś coś doradzic.Sylwia uszy do góry,czytaj,działaj i czytaj i działaj... :lol:
ADHD'OWCY WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ!!!
"...I MĄDRY MYLIĆ SIĘ MOŻE, LECZ TRWA W BŁĘDZIE TYLKO GŁUPI".

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 21-01-2007 15:48

Witaj, Sylwio.
1) Umów się na wizytę w CBT, jak pisze Halinka. To jedyne miejsce, gdzie można być pewnym, że wiedzą o co chodzi i co z tym zrobić.
2) Czy masz opinię z PPP z zaleceniami dla szkoły dotyczącymi pracy z Twoim dzieckiem? Czy zalecenia te są realizowane? Tak jak pisze Halina, dobrym pomysłem jest ponowne udanie się do PPP, ale już po uzyskaniu diagnozy i zaleceń z CBT
3) Jak najszybciej, nie czekając, aż załatwisz te wszystkie wizyty, przyjdź na spotkanie rodziców w Stowarzyszeniu PONAD.
4) Oraz czytaj nasze forum i pisz zadając pytania oraz dzieląc się swoimi doświadczeniami. Zacznij od wątków z grupy "Szkoła, przedszkole" i "Wychowanie".

Uszy do góry! Trafiłąś we właściwe miejsce :)

,Sylwia,

Awatar użytkownika

Post 21-01-2007 19:21

Pawełek dzisiaj wyjątkowo wyciszony, przegrał na komp. 1.5 h . mój obecny partner który wspiera mnie jak może patrzy na mnie z powątpiewaniem bo od wczoraj opowiadam mu o ADHD i o tym ile się dzięki wam dowiedziałam a tu dziecko spokojne i ciche jak aniołek :lol: nie narzekam ale faktycznie dziś wogóle nie wygląda jak adhdowiec :P wiem że jutro może być inaczej ale jak teraz miło.
chciałam wam wszystkim bardzo podziękować i powiedzieć że od wczoraj pochłaniam wszystkie posty dotyczące zachowania waszych dzieci i mam uczucie że czytam o Pawle :0 i wychodzenie z domu do szkoły,lekcje,gadatliwość,pyskowanie itd. dzięki wam nie boję się juz tego że sobie nie poradze i że jeszcze jeden poranek,scysja doprowadzi mnie do załamania :lol:
mama Sylwia

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 21-01-2007 21:27

Chwile załamania będą - nie licz, że od razu znajdziesz radę na wszystko. Jednak to miejsce i ludzie tu goszczący pozwolą Ci naładować baterie, podrzucą cenną radę :)

Pozdrawiam Was ciepło. I czytaj... , jak najwięcej... :)

Wróć do Diagnoza, objawy osiowe i zaburzenia towarzyszące