Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

pomocy!!!!!!!!!!!!

Moderator: Moderatorzy

MichalMax

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 23-03-2006 12:21

pomocy!!!!!!!!!!!!

Jestem tata 7-dmio latka. wczoraj byłem na drugim badaniu. Niestety nastąpiło pełne rozczarowanie :( Opini z pierwszego badania które odbyło się w listopadzie nie ma, osoba z którą rozmawiałem powiedzaiła że oczywiscie moze mi wystawic opinie od ręki (wystawiła mi takową opinie ale po przyjechaniu do domu zobaczyłem że dotyczy mnie a nie mojego dziecka, pomylone imiona). Z rozmowy wynika że według jednego testu Grzes ma ADHD według drugiego nie ma. Bądz mądry i pisz wiersze. Dostałem kolejną ankiete tym razem dla nauczyciela. Zalecane jest również badanie EKG i morfologia. Napiszcie mi jak długo może trwać diagnozowanie dziecka z ADHD. Mam mieszane uczucia, 110 złotych za wizyte która trwała 30minut i nie odpowiedziała na żadne z moich pytań, teraz dodatkowe koszta i ciągła niepewność. Co będzie jak na kolejną wizyte przyjde z zaleconymi informacjami, zapłace kolejne 110 pln i nadal nic nie bedzie pewne. Jestem standardowym obywatelem tego kraju który ogląda każdą złotówke kilka razy nim ją wyda. Z drugiej strony na zdrowie i spokuj mojego dziecka wydam każde pieniąde. Prosze napiszcie jeśli macie jakieś doświadczenia w tym temacie

basia

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 24-03-2006 13:31

Nie rozumie dlaczego płacisz,przecież w rejonowej Poradni Psychologiczno Pedagogicznej dostałbyś opinie bezpłatnie.Na badania lekarskie możesz mieć skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu i też zrobić je bezpłatnie.Mój syn jest pod stałą opieką Poradni Psychologiczno Pedagogicznej i co jakiś czas ma robione testy,wiemy jakie robi postępy,a nad czym trzeba jeszcze pracować.Nigdy nie musiałam płacić,po każdych testach dostaje nową opinię.

abelia

Post 17-08-2006 10:41

Re: pomocy!!!!!!!!!!!!

Mój Tomek ma 10 lat.
Pierwszy raz byłam w ubiegłym roku w poradni psych.-pedag._zreszta na wizyte czekałam 3 miesiące. Za nią nie płaciłam.
Odbyły się 2 spotkania po 2 godziny. Tomek został zdiagnozowany, ale nie stwierdzono ADHD. Ponieważ brak koncentracji uwagi i inne objawy sie nasiliły wychowawczyni poleciła by sprawdzić go pod tylko kontem ADHD_podała gdzie i jaki lekarz. (To samo też usłyszałam od neurologa, gdzie Tomek jest pod opieką od 9 lat z powodu bezdechów, a w 2001 prawostronne poróżyczkowe zapalenie prawej części mózgu).

Na wizytę u psychiatry czeka się 3-6 miesięcy z NFZ. Paranoja. Ale po znajomości udało się tylko czekałam miesiąc. ZA wizyty się nie płaci.
Trzeba mieć skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu. Najpierw testy, wyniki badań. Ponieważ na pierwszej wizycie miałam EEG i jeszcze inne dodatkowe badania które Tomek miał robione na przełomie kilku lat_diagnoza trwała zaledwie 2 tyg._ADHD i wszystkie możliwe objawy przypisane. Obecnie Tomek jest na lekach_wyciszył się; Za to buzia mu się nie zamyka, gaduła hahaha;
No, tak wyglądała moja droga do diagnozy syna.
Pozdrawiam serdecznie i życze powodzenia.
Za wizyte nie płaciłam
Abelia

Wróć do Diagnoza, objawy osiowe i zaburzenia towarzyszące