Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

diagnoza

Moderator: Moderatorzy

jankmonik

Post 14-03-2006 11:56

diagnoza

Witam. Jestem mmą 7 letniego Dominika, który był badany w PPP z powodu trudności wychowawczych w szkole. Ma objawy nadpobudliwości psychoruchowej, problemy z koncentracją. Zalecono mi żeby zbadać syna u neurologa dziecięcego, który postawi diagnozę czy to ADHD. Dzisiaj gdy byłam u pediatrypo skierowanie dowiedziałam się, że neurolog nie stwierdzi ADHD. Mieszkam w Lesznie. Ponoć w Poznaniu jest ośrodek, w którym można zdiagnozoać ADHD. Pozdrawiam Monika
monika

Żaneta

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 15-03-2006 12:22

Moniko to że masz zaleconego neurologa to normalne postępowanie. Jeżeli neurolog nie postawi diagnozy że to adhd tak jak w naszym przypadku to przynajmniej wykluczy inne choroby czy zabużenia. Dobrze by było aby dziecko było jeszcze objęte opieką psychiatryi psychologa. Pozdrawiam.
Żaneta mama i żona ADHD-owców

asia_26

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 15-03-2006 18:15

Witam Moniko. Co do orzeczenia czy dziecko ma adhd to poinformowano mnie, że to p. psychiatra stwierdza to czy dziecko ma adhd. Tak powiedziała mi p. psycholog. Więc powodzenia, trzymam kciuki :OK:

Pozdrawiam Asia
Pozdrawiam
asia_26

jankmonik

Post 20-03-2006 13:56

Jesteśmy po wizycie. Dominik został zbadany przez neurologa, stwierdził, że jest nadpobudliwy. Na razie ma przepisany Hydroxyzinum 10 mg. i zobaczymy co będzie dalej. Niewiem ale odczuwam niedosyt. Nie wiem czy wybrać się jeszcze gdzieś czy czekać na rezultaty. Nastepna wizyta 6.06. Pozdrawiam Monika
monika

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 20-03-2006 14:03

POczytaj sobie na temat hydroxizinum na forum leki.
Najczęściej, ten lek nie jest wskazany przy nadpobudliwości.

Liliana

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 20-03-2006 14:31

Na twoim miejscu wybrałabym się do psychiatry. Przemyśl to. To on może zdiagnozować dziecko.
życie jest piękne

jankmonik

Post 24-04-2006 08:55

2 maja jedziemy do Poznania w celu zdiagnozowania Dominika. Mam nadzieję , że w końcu dowiem się czegoś więcej bo ta niepewność mnie dobija. Jak wrócę napiszę. Pozdrawiam Monika
monika

jankmonik

Post 25-05-2006 09:44

Mam już opinię na temat Dominika. Nie ma pełnego ADHD tylko niektóre objawy. Nawet nie wiedziałam, że tak też może być. W każdym razie mamy synka traktować jak dziecko z ADHD. Pozdrawiam
monika

Bożka

Post 04-06-2006 11:19

po co diagnoza

Witam,
Od kilku miesięcy mój 8 letni syn jest diagnozowany w kierunku ADHD. Od pierwszej rozmowy tylko ze mną Pani psyholog "skłaniała" się do ADHD. Teraz po 10 wizytach i testach na inteligencję jednoznacznie stwierdziła, że to ADHD. Na moją prośbę o pisemną diagnozę "wykręciła" się pytając po co mi taka diagnoza, skoo w szkole nie ma większych problemów.
Poradźcie mi więc. Czy powinnam mieć taka diagnozę na wszelki wypadek ? I czy psyholog może odmówi wydania takiej diagnozy na piśmie ?

A jeszcze testy na inteligencję. Odmówiła mi podania wskaźników. Potwierdziła tylko fakty, które sama wskazałam jej na pierwszej wizycie, że syn w jednych aspektach jest wybitny a w innych znacznie gorszy. Jedynym miernikiem który został wskazany, to że mieści się w dolnej granicy przeciętności w inteligencji bezsłownej. Nawet nie mogę sama spróbowa tego zinterpretowac, na podstawie publikacji bo brak mi danych.

Idziemy do innego psyhologa. Młody jest już tymi wizytami u psyhologa mocno zdegustowany. Jeżeli znowu będziemy powtarzac cykl dignostyczny to nic przyjemnego. Nie bez znaczenia są też koszty (120 zł za wizytę).

napiszcie mi zatem: Po co mi diagnoza na piśmie ?

pozdrawiam
mama "żywego srebra"

golombek

Wsparcie

Post 04-06-2006 11:35

Re: po co diagnoza

Diagnoza na pismie konieczna, chociażby na wszelki wypadek, nie wiadomo, co będzie za rok, czy dwa, każdy papierek może się przydać. Szkoła honoruje tylko opinie z PPP, ale nawet jak tam się udasz z takim papierkiem, ułatwi to poradni diagnozę. Lekarz nie może Ci odmówić niczego, masz prawo znać wszystkie szczegóły. Wnioskuję, że jest to lekarz prywatny, jeśli w jakimś ośrodku udaj się do kierownictwa placówki, jeśli samodzielny zagroź mu zgłoszeniem fakty do Izby Lekarskiej.

Bożka

Post 04-06-2006 11:37

Aha,
Do porzedniego postu dodam, że u młodego Pani psycholog nie stwierdził zaburzeń emocjonalnych a zachowania społeczne - prawidłowe. jednak to właśnie nieprawidłowe zachowania społeczne były przyczyną rozpoczęcia diagnozy (konflikty z kolegami i tp).

pozdrawiam,
mama "żywego srebra"

Wróć do Diagnoza, objawy osiowe i zaburzenia towarzyszące