Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

ADD-odmiana ADHD

Moderator: Moderatorzy

gosia

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 02-03-2006 00:20

ławka

mój pierwszoklasista siedział już w różnych ławkach teraz siedzi już miesiąć w ławce dla "wyróżniających się" jak ją nazywa pani. jest oddalony nieco od kolegów i nie przeszkadza im już tak wcześniej ale to nie znaczy, że nie rozrabia, rysuje po ławce, rzuca papierkami w kolegów. po feriach zimowych jeszcze nie przyniósł, żadnej uwagi!!! na początku miałam mieszane uczucia co do tej ławki czułam, że pani aż dyskryminuje synka ale teraz jednak widzę, że sprawia mniej klopotów na lekcji.
pozdr

twardaa

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 03-03-2006 13:28

hmmm mam 22 lata i nigdy nie byłam zdiagnozowa ale czytając ksiażki związane z ADHD zauważyłam, iż każdy objaw ADD w 100% do mnie pasuje. Zawsze myślałam, ze jestem poprostu " za głupia". A ja poprostu nie moge się skoncentrować. Najgorzej jest mi wysiedzięc na 3 godzinnym wykldzie z jedna krótką przerwa. I naprawde na wykładzie nie ma znaczenia czy siedze w pierwszej czy w ostatniej ławce. Nie potrafie skupić się na tym co mówi wykładowca. Czasem lepiej jest na cwiczeniach kiedy mnie cos zainteresuje i tutaj wolę siedzieć z przodu i mieć kontakt z prowadzacym.
życze Pani wytrwałości i cierpliwości :)

atka3p

Post 20-03-2006 19:13

Cześć.Mam16-toletniego syna,który na 99% ma ADD.Od dwóch lat mam z nim poważne kłopoty.Z szóstkowego ucznia spadł do poziomu samych jedynek.Nie widzi sensu uczenia sięi nie słucha żadnych argumentów.Pisze o tym,bo w tej chwili to mój najpoważniejszy problem.Przecież to 3-cia klasa gimnazjum irok szkolny kończy się juz niedługo.NIe chciałabym,żeby nie zdał,ale chyba tak będzie lepiej.Choć wcale nie jestem tego pewna.Problemów wychowawczych z nim mam całe mnóstwo,ale o tym napiszę póżniej.dzisiaj chciałam przedstawić się i poznać kogoś kto ma dzieci w podobnym wieku z podobnymi kłopotami.Pozdrawiam.

Marta

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 21-03-2006 11:28

Ale dlaczego chciałabyś, żeby nie zdał?
To przecież okropnie traumatyczne. Wstyd krótko mówiąc.
Pewnego razu dostałam pałe z matematyki na koniec. Zdawałam egzamin poprawkowy. Matura , egzaminy na studia, wszystko, WSZYSTKO było mniej stresujące niz ten egzamin. Bo matury sie ludziom zdarza nie zdać , tych co sie nie dostali na studia jest mnóstwo,ale nadrugi rok? Musi być ze to po prostu straszliwy matoł.
Jak ktoś jest drugoroczny to od razu mu nauczyciele przyczepiają taką chamską etykietkę ,że juz nic z niego nie będzie i tak postepują.

Zreszta jak to sie stało ,że wcześniej miał szóstki a teraz pały?
To sie nie dzieje ot tak nagle.
Przeciez nie dopadło go to ADD dwa lata temu.
Jutro to dziś,
tylko że jest jutro.

orchis

Awatar użytkownika

Post 25-04-2006 13:44

Ciekawe bardzo??? Bo najpierw był szóstkowy i nagle ujawniła sie u niego dysfunkcjonalnośc. Wcześniej tak ale w 9 klasie?
Poprzednia

Wróć do Diagnoza, objawy osiowe i zaburzenia towarzyszące