Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

ADHD bez objawow nadpobudliwości

Moderator: Moderatorzy

Anna W

Dzieci: Stas 10lat ADHD

Post 17-06-2019 21:38

ADHD bez objawow nadpobudliwości

Szukała wątku ale nie znalazłam. Może ktoś też ma dziecko z ADHD bez objawów nadpobidliwości?
Mam wspaniałego syna, grzecznego, spokojnego, inteligentnego, super chłopaka.
Wszystko zaczęło się w szkole podstawowej. Pierwsza, druga klasa jakoś szło. Pani skarżyła się, że syn nie skupia się na lekcjach, woli oglądać ptaszki za oknem, liczyć robaczki itp. i nie nadąża za tym co dzieje się na lekcji. Ale dawał radę. W trzeciej klasie zaczął sie spadek nastroju, opór przed wyjściem do szkoły. Z czasem było tylko gorzej. Synek zaczął być agresywny, rozwijała sie depresja. Awantury w domu to była codzienność. Pisze tu w skrócie, bo ciężko opisać wszystko, kiedy mój grzeczny chłopiec nagle chce uciekać z domu, skakać przez okno, lezeć w łóżku i umirać sam bez jedzenia i picia. Niekończące sie pytanie gdzie popełniłam błąd, jak to się stało, że z super mamy stałam sie ta która jest najgorsza na świecie?
W końcu poradnia. Psycholog, psychiatra. Diagnoza. ADHD ale bez objawów nadpobudliwości. Niezauważone w domu i w szkole. W zwiazku z tym depresja( synek nie nadażał z materiałem, niestety oceny tego nie wykazywały) , na koncu fobia szkolna i lęki uogólnione. Na samo słowo szkoła syn trzęsie się ze strachu. Od grudnia nie był w szkole. Wniosek o nauczanie indywidulane( papier od psychiatry i poradni psychologicznej był) odrzucony przez brak srodków finansowych na ten rok. Jesteśmy w czwartej klasie. Synek bedzie powtarzał rok.
Może jest ktoś, kto ma dziecko z ADHD ale bez objawów nadpobudliwości. Nie znalazłam zadnego wątku na ten temat. Ostatnie dwa lata to było piekło ale wychodzimy na prostą. Może ktoś chce podzielić się swoimi doświadczeniami. Poradzić. Cokolwiek

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 18-06-2019 07:06

chyba muszę zwrócić uwagę: pytanie jest oksymoronem! Czyli sprzecznością samą w sobie!
Czy dobrze przypuszczam, że chodziło Ci o ADHD bez nadruchliwości?
Jeżeli tak, to poszukaj tematu ADD — czyli nadpobudliwość bez nadruchliwości.
Jest to "dziewczęca wersja ADHD".
Oczywiście to tylko statystyka — jeżeli dziewczynka ma ADHD to najczęściej bez nadruchliwości a u chłopców odwrotnie.

Anna W

Dzieci: Stas 10lat ADHD

Post 18-06-2019 07:35

Dziękuje za zwrócenie uwagi. Psychiatra cały czas mówi o ADHD bez objawów nadpobudliwości. Nie miałam pojęcia, że to się inaczej nazywa. Może dlatego nie znalazłam żadnych info. Dziękuje

Wróć do Diagnoza, objawy osiowe i zaburzenia towarzyszące