Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Przedstawmy się sobie

Moderator: Moderatorzy

kasiadabrowska

Post 24-03-2007 22:39

Cześć Nicce
mój nr gg to 10304050
pozdrawiam

smoku

Awatar użytkownika

Stróż prawa i porządku

Post 25-03-2007 11:48

hejka wszystkim, onsmoczydloon to połowica smoczydlo - mojej ukochanej jedynej Aneczki , nowy nick ze względów formalnych, a i za namową Dreptaka też :jestes_wielki: , pozdrofka dla wszystkich
pękła sprężyna, cząstka stulecia........

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 25-03-2007 11:50

Ej a ja cię witam na dorosłych :wink:
ADHD'OWCY WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ!!!
"...I MĄDRY MYLIĆ SIĘ MOŻE, LECZ TRWA W BŁĘDZIE TYLKO GŁUPI".

Moni

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 12-04-2007 09:10

Mam na imię Danuta,mam 51 lat jestem mama 14 letniej Gabrysi ,ciesze sie ze nie jestem sama i moge Was poznac.Pozdrawiam
Moni

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 12-04-2007 09:18

Witaj Moni [smilie=hi ya!.gif] .
Monika
"Rodzice to skomplikowany system operacyjny" - wg Wiktora, czerwiec 2005

Jamniczek

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 12-04-2007 09:27

Cześć, Danusia. :lol:
Ja - "książkowe" (i rzeczywiste) DDA, Syn Kornel, 15 lat - ChAD i ADHD jako impreza towarzysząca ;)

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 12-04-2007 09:49

Witaj Danusiu
dziel się z nami swoimi problemami, postaramy się pomóc w miarę naszych możliwości i umiejętności.

Choć jesteś już z nami od dłuższego czasu nie dałaś się poznać, a szkoda.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 13-04-2007 19:28

O Jezuuu, aleście postów napisali przez ten czas jak mnie internet sponiewierało :D

Co tam dużo gadać, brakowało mi Was :oops:

Wróciłaaaaaam :D

irena

Awatar użytkownika

Żelazna baba/super rodzic

Dzieci: syn 27 lata, syn 26 lat-ADHD, córka 23 lata- ZA, córka 22lata

Ja: Tylko zakręcona, mąż ZA

Post 13-04-2007 19:40

Witaj z powrotem!!!!!!!!!!!!!!!!! [smilie=mylove.gif] [smilie=mylove.gif] [smilie=mylove.gif]

krystyna z Kola st

Post 14-04-2007 07:41

Kasiadabrowska ,czy dlugo juz podajesz rispolept?.bo ja tez podawalam i nic,ale za to slyszalam ,ze wycofali ten lek ,ze uszkadza wzrok

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 14-04-2007 07:44

Krysiu, tu się witamy. Jest osobne forum poświęcone lekom

krystyna z Kola st

Post 14-04-2007 09:24

Jestem Krystyna,witam Was.pierwszy raz tu zajrzalam,i nie bardzo wiem jak to dziala,dopiero sie ucze. Mam synka 15 lat.zgiagnozowanyod 11 roku zycia. Mam nawet z tego powodu niepelnosprawnosc na niego. W szloke same problemy, inteligentny ale z klasy do klasy ledwo lwdwo.Nauczyciele raczej staraja sie,zeby pozaliczal, zeby mial wiadomosci i juz nic nie mowia na nieodrobione lekcje i nienapisane prace pisemne.poniewaz ma dysgrafie i prawie puste zeszyty.Ciezko,Martwie sie,czy da rade potem w sredniej szkole.Jest problem z chodzeniem do szkoly,ma wielka niechec i trudno go zmusic do nauki mimo najwiekszych staran.

krystyna z Kola st

Post 14-04-2007 09:28

Jestem rozwiedziona,wiec samej mi ciezko,relacje z ojcem zle, nie rozumie jego adhd i gnebi go. widzi tylko wszysko co zle,wyzywa go aczasem bije,splacam go z mieszkania wiec ten koszmar sie skonczy ,ale mimo to brak dobrego wzoruze strony ojca to problem

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 14-04-2007 11:28

Justynka pisze:Co tam dużo gadać, brakowało mi Was :oops:

Wróciłaaaaaam :D
Nareszcie , a mi Ciebie, chociaż się spotykamy w realu (znaczy w Biedronce :lol: ).
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

lika

Post 15-04-2007 22:45

Witam wszystkich

Mam na imie Lidka jestem z Wrocławia.
Syn Bartosz lat 12( 5klasa).
W zeszłym tygodniu dostałam opinię od psychologa ADHD z dysleksją.
Nie wiem ,czy płakać,czy sie cieszyć.
Plakać,bo w końcu to problem.
Cieszyc sie ,bo w końcu wiem na czym stoję i co mam robić, a przeszlismy bardzo długą i wyboista droge :(

Nie wiem tylko ,czy ta opinia nie musi być poparta przez jakąś diagnozę psychiatry?
Ktoś mi powie?
Proszę.

Całe lata błąkałam sie od poradni do poradni,od terapi do terapi i tak naprawdę znikad pomocy.
Najłatwiej powiedzieć,ze dziecko ma wady rozwojowe ,a rodzice sa nieudolni wychowawczo...... :?

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 16-04-2007 00:36

Re: Witam wszystkich

Witamy, Lidka :)

lika pisze:Plakać,bo w końcu to problem.
Problem bez diagnozy również istniał, więc na pewno nie płakać.

lika pisze:Cieszyc sie ,bo w końcu wiem na czym stoję i co mam robić, a przeszlismy bardzo długą i wyboista droge :(
Jak najbardziej należy się cieszyć. Diagnoza to nie wyrok ale kierunkowskaz, jak pomóc dziecku.

lika pisze:Nie wiem tylko ,czy ta opinia nie musi być poparta przez jakąś diagnozę psychiatry?
Tak, powinna.

lika pisze:Najłatwiej powiedzieć,ze dziecko ma wady rozwojowe ,a rodzice sa nieudolni wychowawczo...... :?
I to się niestety na razie raczej nie zmieni, musisz się uzbroić w dużo cierpliwości co do niesprawiedliwych osądów ludzi. Ale nie to jest istotne, trzeba wiedzieć swoje i pomagać dziecku a te osądy mieć "gdzieś" :lol: . Zrozumienie znajdziesz tylko wśród swoich, czyli tutaj :D .

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 16-04-2007 09:15

Witaj Lidko i Krysiu(imienniczko).Krysiu u nas jest podobnie.Syn mój jest w 6 kl. i też z nauką jest ciężko.Dużo mi pomogło to forum bo kiedyś było dużo gorzej.Tu się nauczyłam że dziecko trzeba wspierać ale nie wychowywać bezstresowo.Mam jeszcze problemy z wytyczaniem jasnych granic ale cóż człowiek się uczy całe życie.Czytajcie dziewczyny to forum bo to dżungla wiedzy.Pozdrawiam :)

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 16-04-2007 09:57

Krystyno z koła! Witaj na forum :lol:
Jesteście razem z synem obecnie na trudnym etapie życia, ale pamiętaj, że nigdy nie jest za późno, by coś zmienić. Na szczęśćie (albo i nieszczęście) jest tu kilka "przypadków" podobnych do Twojego, np. JA :lol: .
Czytaj forum, szczególnie to dot., dzieci, wychowania, trudnych problemów. Tam napewno znajdziesz wiele odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, a może i podpowiedzi na rozwiązanie Waszych problemów :wink:
Monika
"Rodzice to skomplikowany system operacyjny" - wg Wiktora, czerwiec 2005

fcia

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 20-04-2007 20:11

Czesc...
Mam na imie Ewa i nie mam polskiej czcionki na moim kompie wiec wybaczcie brak polskich znakow. Mam 24 lata, od 1,5 roku jestem zainteresowana ADHD. Sama nie mam, ale pracowalam z dzieciakami z padaczka i ADHD w Angli, (w David Lewis Centre pod Manchesterem - jakby ktos chcial na stronke wejsc) przez prawie rok i strasznie mnie wciagnela ta praca. W tej chwili koncze studia (V rok psychologii na Uniwewrsytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu), a moja praca mgr jest oczywiscie o ADHD. Tak wiec forum daje mi poczucie kontaktu z ADHD, ktorego przyznam szczerze troche mi brakuje odkad wrocilam z Angli... Buziaczki... 3majcie sie bardzo cieplo... :wink:

Justynekk

Post 26-04-2007 19:37

Cześć...
Justyna, 30 lat, syn Maksymilian prawie 4 lata, ADHD (co prawda jeszcze przed diagnozą psychiatry ale wszyscy psychologowie, z którymi się konsultowałam nie mieli wątpliwości).
Na forum trafiłam jak chyba większość - poprzez wyszukiwarkę google. Poza tym namiary na stronę można znaleźć w książce Prof. Wolańczyka i zespołu o problematyce ADHD.
Jestem na początkowym etapie "walki" i to nie tyle z samym ADHD, które uczymy się oswajać i coraz lepiej nam to wychodzi (literatura, wizyty u psychologa, zmiana podejścia do dziecka, stosowanie się do zasad), ale z ludźmi i systemem, który nas otacza. Najgorsza jest bezsilnośc, która towarzyszy mi od momentu, w którym od dyrektor przedszkola, do którego uczęszczałam usłyszałam, że jeżeli moje dziecko nie zmieni zachowania będzie musiała rozwiązać z nami umowę (przedszkole prywatne). Rodzice się skarżą, że ich dzieci są terroryzowane i grożą, że zabiorą dzieci jeżeli "problem" się nie rozwiąże. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że on lubi chodzić do przedszkola i potwornie tęskni :-(. Próbowałam znaleźć inne przedszkole, w którym pracowałaby profesjonalna kadra, która podjęła by się opieki nad dzieckiem z ADHD. Bez powodzenia. Do państwowego przedszkola integracyjnego nie został przyjęty, w prywatnych na hasło ADHD nagle okazuje się, że nie ma miejsc :-(. Jest mi przeogromnie przykro, że żyjemy w kraju, w którym jest miejsce tylko i wyłącznie dla dzieci "normalnych". A co z takimi jak mój Maks?!?! To bardzo mądry chłopiec, nawet panie w przedszkolu (niezbyt mu przyjazdne) twierdzą, że znacznie wyprzedza swoich kolegów w sferze intelektualnej! Chciałabym stworzyć mu szanse na normalny rozwój ale czuję się kompletnie bezsilna. Bez wsparcia ze strony przedszkola/szkoły nie będzie to możliwe :-(

Ehh, na początek to i tak trochę za dużo się rozpisałam. Bardzo się cieszę, że trafiłam na to forum, dotąd miałam poczucie, że jestem jedyną osoba na świecie, którą to dotknęło.

Justyna

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Ja: tego nie wiadomo

Post 27-04-2007 05:49

Witamy Justyno :) Czytaj, czytaj i o drogę pytaj :lol:
Stowarzyszenie Akceptacja Gliwice
Klub Rodziców Autyzm HELP Fundacji JiM

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 27-04-2007 21:34

Justynekk pisze:Ehh, na początek to i tak trochę za dużo się rozpisałam. Bardzo się cieszę, że trafiłam na to forum, dotąd miałam poczucie, że jestem jedyną osoba na świecie, którą to dotknęło.
Justyna

Hej imienniczko :)

Nie jesteś jedyną. Poczytaj wątek o przedszkolakach, tam znajdziesz zapewne wiele spraw, które Cię zainteresują. Ale nie tylko tam :) W wątku "wychowanie, czyli jak być rodzicem, też znajdsziesz cenne rady. Czytaj , czytaj - sporo czasu na to zarezerwuj :)

Jeszcze raz witam ciepło mamusię przedszkolaka :)

justa12

Awatar użytkownika

Dzieci: Adrian 14 lat ADHD

Ja: PROFESIONALE WITCH

Post 28-04-2007 11:29

Adrianek
syn Adrian 13 lat ADHD-owiec "wyjątkowe dziecko"

justa12

Awatar użytkownika

Dzieci: Adrian 14 lat ADHD

Ja: PROFESIONALE WITCH

Post 28-04-2007 11:29

syn Adrian 13 lat ADHD-owiec "wyjątkowe dziecko"

gosik281

Post 08-05-2007 09:18

Witam, trafiłam tu z innego forum na gazeta.pl, troche poczytałam no i odważyłam się napisać choć jeszcze się tu głubię.

Mam na imie Gosia , syn Damian ma 10 lat niby nie ma ADHD ale jest nadpobudliwy, bywa agresywny, brak koncentracji i jeszcze kilka innych typowych objawów. Jutro jedziemy do neurologa ( nieprawidłowy zapis eeg), od 3 lat czyli 1 klasy totalny koszmar i jak to bywa zwykle zupełne niezrozumienie otoczenia. Drugi syn Jakub 10 miesięcy na razie bez problemów. Dziękuje za to forum bo dodaje mi odwagi i siły na dalszą walkę o lepsze jutro mojego syna

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 08-05-2007 09:44

Witaj gosik281 wśród swoich :).
Napewno znajdziesz tu zrozumienie i odpowiedź na wiele nurtujących Cię pytań.
Będziesz potrzebowała dużo siły i wytrwałości. Powodzenia. :ithl:

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 08-05-2007 14:42

justa12 pisze:Adrianek
Justa czy Ci się czasem dzieciątko nie dorwało do kompa :lol: ?

olenta

Awatar użytkownika

Post 08-05-2007 19:29

Witajcie!Jestem mamą 11-letniego chłopca ,który ma stwierdzone ADHD od szóstego roku życia...Całkiem przypadkowo((choć tak naprawdę w nie nie wierzę :) ) znalazłam tę stronę...Już niewiem jak mam postępować z Kubą ,co mówić,zeby to co mówię trafiało do niego.Wydaje mi się ,że teraz jest bardzo pobudzony,jeszcze bardziej niż zwykle.W Szkole jest jezszce gorzej...Dostał od lekarki Thioridazin ,ale wydaje mi się ,że ten lek jeszcze bardziej go pobudził.W związku z tym mam do Was pytanie ,czy znane Wam jest takie działanie leku ???Bardzo roszę o odpowiedz,bo niewiem,czy zmienić lek a może lekarza... :twisted:
Jeśli mocny pyta "dlaczego?", znaczy to, że jego moc słabnie

Halina

Awatar użytkownika

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Post 08-05-2007 19:58

Może najpierw napisz skąd jesteś, a co do leku, to najlepiej zmień lekarza, jeśli zdiagnozował ADHD, to nie powinien dać tego leku.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 08-05-2007 20:48

Tak,tak zmień lekarza a na temat leku możesz tu poczytać http://portal.adhd.org.pl/phpbb/viewtopic.php?t=349 , między innymi o innych lekach.

olenta

Awatar użytkownika

Post 09-05-2007 06:58

JESTEM Z ELBLĄGA...TO POWIEDZCIE MI ,DLACZEGO TEN LEK ZOSTAŁ PRZEPISANY,JAK MA ODWROTNY SKUTEK...??? :twisted:

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 09-05-2007 07:51

olenta pisze:JESTEM Z ELBLĄGA...TO POWIEDZCIE MI ,DLACZEGO TEN LEK ZOSTAŁ PRZEPISANY,JAK MA ODWROTNY SKUTEK...??? :twisted:
Odpowiedź jest bardzo prosta. Wielu lekarzy nie ma zielonego pojęcia o tym co robi. Socjalistyczna służba zdrowia nie eliminuje nieuków ze swojego grona.

olenta

Awatar użytkownika

Post 09-05-2007 11:25

No tak masz rację ,ale jak ja tylko <<durna " matka mam podważyć autorytet pani doktor...Wiesz o czym mowa...
Może ktoś z Elbląga lub okolic może polecić mi dobrego lekarza ,który ma zdrowe podejście do rzeczy???

Halina

Awatar użytkownika

Post 09-05-2007 11:41

Olento zajrzyj na stronę www.cbt.pl mają oddział w Elblagu, płatne, ale chyba warto, bo powinnaś ominąc wszystkich durnych lekarzy.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

olenta

Awatar użytkownika

Post 09-05-2007 13:10

bardzo dziękuję halinko :D :D :D

olenta

Awatar użytkownika

Post 09-05-2007 19:04

zadzwoniłam do tej poradni i umówiłam się na spotkanie.zobaczymy jak nam pójdzie.. :d
powiedzcie mi jakie leki dostają wasze dzieci?

olenta

Awatar użytkownika

Post 09-05-2007 19:26

WITAJCIE !JESTEM OLA MAM 32 LATA.MAM SYNA LAT 11 ZE STWIERDZONYM ADHD OD SZÓSTEGO ROKU ŻYCIA I ZUZKĘ LAT 5 BEZ ZACHOWAŃ ZWIĄZANYCH Z ADHD..SZYBKO NAUCZYŁA SIĘ JAK NIE DAĆ SIĘ STAR
SZEMU BRATU :D :D :D BARDZO SIĘ CIESZĘ ,ZE WAS ZNALAZŁAM Kampania na rzecz ADHD,PONIEWAŻ CZASAMI BRAK MI SIŁ...SZCZERZE MÓWIĄC SZKOŁA MIAŁA POMAGAĆ A WCALE TAK NIE JEST..PEWNIE NIEKTÓRE MAMY TEŻ TAK SĄDZĄ..ŚREDNIO JESTEM RAZ W TYGODNIU W SZKOLE NA POGADUCHACH Z CORAZ TO INNĄ PANIĄ..
MAM NADZIEJĘ ,ŻE JEŚLI TU SIĘ WYGADAM TO BĘDZIE MI LŻEJ I PRZY OKAZJI ZNAJDĘ WYTŁUMACZENIE NA POSTĘPOWANIE NIEKTÓRYCH TUMANIASTYCH LUDZI...

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Ja: tego nie wiadomo

Post 09-05-2007 19:29

Wita olenta. Myślę, że dobrze trafiłaś. Wyłącz tylko Caps Lock :) Pisanie drukowanymi literami oznacza krzyk :wink:
Stowarzyszenie Akceptacja Gliwice
Klub Rodziców Autyzm HELP Fundacji JiM

olenta

Awatar użytkownika

Post 09-05-2007 19:32

Jasne...dzięki za informację... :oops: :oops: :D

Tusiek

Awatar użytkownika

Post 10-05-2007 00:09

jak sądzę jak najmniej. Olento, leki to nie podstawa, ale wparcie w terapii, chociaż zdarza się, że bez nich ani rusz. Nie pokładałbym całej nadziei w lekach, a raczej w terapeutach w ctb czy cbt, naprawdę są świetni.

olenta

Awatar użytkownika

Post 10-05-2007 10:45

Mam pytanie ,czy poradnia do ktorej chodzę z synem może odmówić mi wydania wszystkich papierów jeśli potrzebne są do diagnozy u innego psychiatry,czy terapeuty?? :?

Tusiek

Awatar użytkownika

Post 10-05-2007 11:12

To zależy od lekarza prowadzącego, ale możesz powołać się na ustawę o ochronie danych osobowych: dane dotyczące Ciebie, czy Twoich prawnych podopiecznych są Twoją własnością.

olenta

Awatar użytkownika

Post 10-05-2007 11:16

dziękuję ...dobrze wiedzieć takie rzeczy... :D :D

andrzelika

Awatar użytkownika

Post 13-05-2007 17:26

Witam gorąco mam na imie Andrzelika trafiłam tutaj szukajac szkoły dla mojego syna Konrada w tym roku kończy gimnazjum.Znalazłam fajna szkołe w Lublinie no ale cóz ja my jestesmy z drugiego krańca polski:((
Przeciez nie puszczę adhdowca tak daleko wiec moze ktoś z was wie gdzie jeszcze jest podobna szkoła średnia dla dzieci z tym problemem?? błagam napiszcie ja wiecie podaje moje gg 2187478. pozdrawiam .
szukam dalej choć nic nie moge znaleśc -same podstawówki i przedszkola:(

Matnia

Awatar użytkownika

Post 14-05-2007 07:50

Witam serdecznie wszystkich Rodziców i Wychowawców :-)
Trafiłam tu już jakiś czas temu przez Google... Nie wiem, czy mam dziecko z ADHD, ale wiele, a w zasadzie wszystko, na to wskazuje.
Sama, w pełnym tego słowa znaczeniu, wychowuję 9,5 letniego synka. Jest to dobre i wrażliwe dziecko, jednakże w zasadzie od samiutkiego początku żyję jak na na wulkanie. Każdy dzień to jedna wielka niespodzianka, a przy tym orka na ugorze.
Misiek w zasadzie nie ma problemów z nauką, ale raczej dlatego, że codziennie pilnuję odrabiania lekcji i bardzo często robimy je wspólnie, ponadto jest bardzo inteligentnym dzieckiem i mimo słabej koncentracji, wie o czym pani mówiła, przynajmniej gdy chodzi o zasadnicze sprawy, jednakże strasznie bazgrze, nie chce czytać, chyba że coś go szczególnie zainteresuje, np. instrukcja (ma bardzo duże zdolności konstruktorskie).
W klasie siedzi w ostatniej i nawet lekko odsuniętej ławce. Mimo moich sugestii, a nawet żądań, nic się nie zmieniło przez 3 lata. Raz nauczycielka zdobyła się na posadzenie syna w pierwszej, ale przy oknie, co sprowadza sie do mądrości ludowej "zamienił stryjek siekierkę na kijek".
Nauczycielka sama mówi o Nim, ze jest nadpobudliwy psychoruchowo, ale na tym baaaaaaaaaaaaaaaaaardzo trudnym sformułowaniu jej wiedza o ADHD sie chyba kończy, bo wszsytko co robi, o tym świadczy.
W pierwszej (teraz jest trzecia) klasie byliśmy na Wielkim Badaniu w Poradni Pededagogiczno-Psychologicznej. Po dwóch "oglądnieciach" pani stwierdziła, że nadpobudliwy nie jest (był raczej wystraszony całą sytuacją), ale jak teraz czytam to Forum i ksiażkę, polecany tu poradnik, to rady dała dokładnie jak przy ADHD, szkoda tylko, że wbiła mnie w poczucie winy, że niby nie umiem wychować syna, a ja się dwoję i troję, syn jest całym moim życiem.
Przez jego zachowanie (trudno je w całości opisywać, każdy kto zetknął się z ADHD, wie o co chodzi) jesteśmy wyizolowani. Nigdzie nie bywamy, nikogo nie przyjmujemy. Najgorsze są wulgaryzmy i pyskowanie, bo sama nadpobudliwość ruchowa raczej jest już teraz na drugim planie. No i kretyńskie pomysły w szkole, często realizowane za namową koleżków, którzy, wiadomo, winni są.
Miałam rozmowę z dyrektorem szkoły, który tęże zamiast słowami "mamy problem" itp., zaczął "mam już dość". Było to o tyle zaskakujące, ze przez ponad pól roku nie było ze strony wychowawcy żadnego monitu :?
No nic...
W przyszłym tygodniu idziemy do psychiatry dziecięcego. Panie w Poradni nie są "władne" do takich orzeczeń (szkoda, że dopiero teraz to usłyszałam), poza tym skoro dziecko było badane 2 lata temu, to teraz jest za szybko na powtórkę...
Od trzech dni zaczęłam Miśkowi podawać Omegę3.
Być może to, co napisałam, brzmi bardzo oskarżycielsko wobec otoczenia, ale ja naprawdę tak to widzę. Dosłownie znikąd pomocy, zrozumienia... Nie jestem słabą kobietką, ale już sobie nie radzę, tyle że nie z synem, a z ludźmi wokół.

olenta

Awatar użytkownika

Post 14-05-2007 08:07

Witaj Matnia,
Z tego co piszesz,to napewno twoje dziecko ma zaburzenia.Nie napisałaś skąd jesteś...Widzisz ja ze swoim synem jak miał 5,5 lat poszłam do psychiatry dziecięcego i to właśnie ta pani doktor stwierdziła u niego nadpobudliwość psychowo-ruchową..Później z wiekiem pełno różnych dysfuncji...Ty zaczęłaś od PPP ...tu na forum właśnie pisałam z jedną z dziewczyn ,że jej PPP nic nie poradziła.Może powinnaś spróbować w ośrodkach ,gdzie zajmują się takimi dzieciaczkami z ADHD.
Ja właśnie wybieram się sama ze swoim synem do jednej z takich placówek.Napiszę Ci jak było.Trzymaj się cieplutko i nie poddawaj się ,a nauczycielami i panem dyrektorem to się nie przejmuj :wink: ..Ja na ten przykład mam wydeptaną swoją własną ścieżynkę do szkoły.. :lol: .tak często tam jestem..I tak bywa :D

Matnia

Awatar użytkownika

Post 14-05-2007 08:23

Pochodzę ze średniej wielkości miasta w woj. pomorskim (nie chcę pisać nazwy, bo nie wiadomo kto tu zagląda...). Póki co zobaczę, co powie psychiatra dziecięcy. Dziwi mnie tylko, ze pedagog szkolny od razu nie zasugerował wizyty u psychiatry, tylko z uporem maniaka kieruje do ppp. A w Poradni to zasugerowano mi (z kpiącym usmieszkiem) neurologa. Tytle że dziecięcego u nas nie ma, więc czytajac tutejsze posty "wymyśliłam" psychiatrę. Mam nadzieje, ze nie będzie źle. To ponoć całkiem w porządku kobieta.

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 14-05-2007 08:41

Witaj, Matnia, wśród swoich.
Zajrzyj do grupy wątków "Szkoła, przedszkole" - sporo tam jest o sytuacjach podobnych do Twojej.
Czytaj i pisz!

Myslę, że - niezależnie od wizyty u lekarza - mogłabyś poprosić w PPP o badanie w kierunku dysleksji/dysgrafii i o stosowną opinię.

olenta

Awatar użytkownika

Post 14-05-2007 08:46

Tak, zonadreptaka ma rację...Mnie się w PPP udało :D właściwie mojemu synkowi.U nas są super panie i baaaaardzo dużo nam pomogły. :) :)

Matnia

Awatar użytkownika

Post 14-05-2007 09:04

No właśnie.. o dysgrafii też myślałam. Bo o dysortografii czy dysleksji mowy nie ma. I dobrze :-)
Stara sie, od pierwszej klasy się stara, i guzik mu z tego pisania wychodzi. Niektórych słów sam nawet nie potrafi odczytać :lol:
Dodam, ze rysować też nie lubi. Właśnie już "u zarania" był inny. Nie lubił kolorowanek, rysowania w ogóle. Co innego jakieś plany, schematy kosmicznych urządzeń itp.
Za to plastelina, to jest TO!!!! Cudeńka potrafi tworzyć!! Najchętniej w ogóle by się z tym materiałem nie rozstawał.
Pójdę i w tej sprawie, ale najpierw psychiatra. Strasznie dużo nerwów mnie to wszystko kosztuje.
Dzięki za słowa otuchy <3
PoprzedniaNastępna

Wróć do Poznajmy się