Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Przedstawmy się sobie

Moderator: Moderatorzy

jolaterlecka

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 16-12-2006 21:26

hahaha :roll:

ciocia

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 17-12-2006 11:20

:lol: Witajcie, Jolaterlecka i Takisobiegościu :D

madzik121

Post 17-12-2006 15:47

cześć,mam na imie magda,mam 10-cio letniego syna z adhd plus tiki nerwowe przez co nie moze dostac jako takich lekow na samo adhd.od roku dostaje haloperidol,byla tez imipramina-ale wycofali,conwulex,roznie to bywa w domu ale w szkole same"przyjemnosci"

jolaterlecka

Post 18-12-2006 21:53

madzik witamy Cie serdecznie na naszym forumku, pytaj , dziel sie swoimi problemami tu są świetni ludzie - specjaliści zawsze ktoś ci pomoże :lol:

ciocia

Post 20-12-2006 12:00

Hej, Madzik :)

MaTi

Post 24-12-2006 23:23

Witam serdecznie =D

Witam wszystkich serdeczNie =***

Mam na imie Mateusz i mam 18 lat =) Mieszkam i ucze się w Bolesławcu (woj.dolnośląskie)
Kiedyś miałem okazje udzielać się troszke na forum o ADHD , a później nauka , zajęcia i jakoś zaniedbałem to ='(

.::poZdrawiam WszYstkich::.

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 25-12-2006 09:15

Witamy serdecznie
mam nadzieję, że tym razem zagoscisz na dłużej.

http://portal.adhd.org.pl/phpbb/profile ... file&u=498

a tu link do Twojego poprzedniego profilu.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Mateusz

Awatar użytkownika

Post 25-12-2006 11:38

Halina pisze:Witamy serdecznie
mam nadzieję, że tym razem zagoscisz na dłużej.

http://portal.adhd.org.pl/phpbb/profile ... file&u=498

a tu link do Twojego poprzedniego profilu.
dziekuje 8)
Zapomniałem właśnie jaki miałem wcześniej login :roll: .
Ja też mam nadzieje ,ze zagoszcze na dłużej . Miałem full nauki , zajecia i wogóle. Troszke to zaniedbałem , ale obiecuje ,że się poprawie :lol:

PoZdrOwioNka :D
LoS aMi

www.dmp-polimer.pl <--- coming soon...

jolaterlecka

Post 25-12-2006 20:43

witamy cie serdecznie Mateuszu mam nadzieje że podyskutujemy troszke :lol:

Mateusz

Awatar użytkownika

Post 26-12-2006 21:50

jolaterlecka pisze:witamy cie serdecznie Mateuszu mam nadzieje że podyskutujemy troszke :lol:
ja równiez mam nadzieje =) Będe starał się udzielać :wink:
LoS aMi

www.dmp-polimer.pl <--- coming soon...

malgo

Post 01-01-2007 22:29

Witam, mam na imię Małgorzata. Mój syn, Maciek i ja mamy za soba 6 lat oswajania się z Adhd. Wszystko byłoby OK, przetrwałabym ten czas, kiedy mnie slonko moje wykańcza, a zdarza mu sie... Najgorsza jest szkoła. Nie wiem co Maciek przeżywa, bo sama była dzieckiem prawie "bezproblemowym". Dzieki Mackowi- musze wciąż myslec jak srostac nowym wyzwaniom i uczę sie byc lepszym rodzicem. Mam szczera nadzieję, że kiedys odnajdę w tym wyzwaniu sens.
Czy znacie Państwo jakieś grupy wsparacia w Warszawie? I czy wiecie dlaczego takie dzieciaki dostaja szaleju w duzych grupach?
Malgosia.......

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 01-01-2007 22:54

malgo pisze:Czy znacie Państwo jakieś grupy wsparacia w Warszawie?

http://portal.adhd.org.pl/phpbb/viewtop ... 2011#32011

Jamniczek

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 18-01-2007 09:56

Dzień dobry, witam trochę nieśmiało.
Mam 39 lat i 11-letniego syna z orzeczonym przez psychiatrę ADHD i zaburzeniami zachowania (ODD).
Myślę, że weszłam tu po raz pierwszy w niewłaściwym momencie, bo mam właśnie jeden z kryzysów macierzyńskich, kiedy wydaje mi się, iż najlepszym miejscem dla mojego dziecka byłby jakiś ośrodek... Albo coś. :cry:

Niemniej stało się, weszłam tu i wysyłam wiadomość.

mamaGumisia

Awatar użytkownika

Post 18-01-2007 10:24

Witaj Jamniczek rozumię Cię, ale to Ty musisz pomóc swojemu dziecku. Trafiłaś w bardzo dobre miejsce, bo z wielu z nas miało, oraz ma problemy z dziećmi. Doświadczenia ludzi z forum mogą bardzo dużo Ci pomóc, tylko poczytaj i pytaj...
Pozdrawiam :)

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 18-01-2007 10:26

Jamniczek pisze:Dzień dobry, witam trochę nieśmiało.
Mam 39 lat i 11-letniego syna z orzeczonym przez psychiatrę ADHD i zaburzeniami zachowania (ODD).
Myślę, że weszłam tu po raz pierwszy w niewłaściwym momencie, bo mam właśnie jeden z kryzysów macierzyńskich, kiedy wydaje mi się, iż najlepszym miejscem dla mojego dziecka byłby jakiś ośrodek... Albo coś. :cry:

Niemniej stało się, weszłam tu i wysyłam wiadomość.

Witaj!
Moja sytuacja jest bardzo podobna do Twojej. Tylko ja chyba jestem o jeden krok do przodu. Mój syn ma również 11 lat.
Kryzys ludzka rzecz, a ten moment jest właśnie odpowiedni, by poszukać ludzi, którzy wesprą i doradzą.
Jeśli chciałabyś porozmawiać, to zapraszam.
Głowa do góry, nie jesteś sama, a szczególnie tutaj.
[smilie=heart fill with love.gif]

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 18-01-2007 10:30

Witaj Jamniczku
Każdy moment jest dobry żeby zawitać w naszym rozwichrzonym grajdołku :)

Właśnie niedawno mieliśmy ciekawą dyskusję na podobne tematy.
Może poczytaj
http://portal.adhd.org.pl/phpbb/viewtop ... 50&start=0

Głowa do góry. Tu nie ma miejsca na nieśmiałość.
Krzywdy też nie zrobimy :)

mamaGumisia

Awatar użytkownika

Post 18-01-2007 10:41

Jescze chcę Ci podpowiedzieć, że na forum są osoby z Koszalina, Darłowa. Jest tam grupa wsparcia też... :ithl:

Jamniczek

Awatar użytkownika

Post 18-01-2007 11:40

Dziękuję!
Dreptak, zaczęłam czytać wątek o Pawle, ale jest tak mocno, że muszę po kawałeczku, całość chyba zwaliłaby mnie z nóg. Tak, jakbym o sobie czytała... :D

Problem z grupami wsparcia mam. Nie ma we mnie jeszcze zgody na uczestnictwo. Pewnie dlatego, że jeszcze nie przyjęłam do wiadomości dysfunkcji syna. Jej nazwa tłucze mi się po łbie, odkąd syn chodzi do szkoły, ale raczej na zasadzie przeciągania. Pani od nauczania początkowego WIE, więc ja zaraz w proteście do psychiatry, który wystawia kwit, że nie ma podstaw do stwierdzenia ADHD. Inny psychiatra na podstawie li tylko wypełnionego kwestionariusza wystawia zaświadczenie o ADHD i ODD, więc ja ino myk do następnego, który z kolei orzeka, że to wcale nie ADHD, tylko zaburzenia emocjonalne...

Jeszcze raz wielkie dzięki za tak miłe powitanie. Obiecuję sobie przeczytać wszystko na tym forum i często zaglądać.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 18-01-2007 11:55

Jamniczek pisze:Jeszcze raz wielkie dzięki za tak miłe powitanie. Obiecuję sobie przeczytać wszystko na tym forum i często zaglądać.
No to masz miesiąc z głowy, żeby przeczytać wszystkie nasze wątki trzeba gigantycznej cierpliwości :)
Proponuję nie traktować diagnozy jak wyroku, ale raczej jako światełko w tunelu. Jeżeli wiemy co się dzieje, to są na to gotowe rozwiązania.
Całe szczęście, że nawet mylna diagnoza o ADHD nie spowoduje szkód. Bo to co proponujemy, nie jest szkodliwe! Tylko pomaga w wychowaniu każdego dziecka.
Bywało tu kilka osób, które w końcu dowiedziały się, że u ich dzieci nie ma adhd, ale popełniono błędy w wychowaniu. Taka świadomość czasem boli, ale daje szanse na przyszłość.

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 18-01-2007 12:25

Jak zwykle zgadzam się z Dreptusiem i witam cię Jamniczek serdecznie.
ADHD'OWCY WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ!!!
"...I MĄDRY MYLIĆ SIĘ MOŻE, LECZ TRWA W BŁĘDZIE TYLKO GŁUPI".

jolaterlecka

Post 18-01-2007 16:27

drogie panie najlepszym lekarzem dla dziecka z tymi przypadłościami jest ich matka. Co da ośrodek ano silne leki, chłód i co jeszcze ? czy spokojnie mogłybyście żyć nie mając pociech obok siebie. Tu na forum dostaniecie wsparcie , wskazówki gdzie i do kogo sie udać . Damy rade :lol:

Halina

Awatar użytkownika

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Post 19-01-2007 10:27

Dziewczyno, czytaj i korzystaj z rad, tu jesteś wśród swoich, a jak napisał dreptak, diagnoza naprawdę jest światełkiem w tunelu, bo już wiesz czego wymagac od siebie i dziecka.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 22-01-2007 17:40

Jamniczek pisze:Problem z grupami wsparcia mam. Nie ma we mnie jeszcze zgody na uczestnictwo. Pewnie dlatego, że jeszcze nie przyjęłam do wiadomości dysfunkcji syna.

Witam Cię Jamniczku bardzo gorąco też z Koszalina :) .

A czy wiesz, co może grupa wsparcia? Odwiedź Darłowo w sobotę, to wrócisz z "otwartą buzią" tak jak ja 3 dni temu :shock: . Małe miasto, grupa działa dopiero od roku a dziewczyny tyle już osiągnęły!
Grupa wsparcia może np:
- organizować szkolenia o ADHD dla dyrektorów, pedgogów, nauczycieli naszych dzieci;
- zatrudnić psychologa, który nie tylko pomoże Tobie i dziecku w każdym trudnym momencie (nie będziesz czekała 3 miesiące na wizytę) ale i pójdzie z Tobą do szkoły porozmawiać z nauczycielem;
- zorganizować stałe zajęcia terapeutyczne dla naszych dzieci;
- zorganizować osoby z wolontariatu, które przynajmniej w niektóre dni wyręczą nas w odrabianiu lekcji z naszymi dziećmi.

A to tylko niektóre rzeczy, grupa wsparcia może naprawdę bardzo dużo zrobić. Właśnie organizujemy z Justynką taką w Koszalinie - pierwsze spotkanie będzie prawdopodobnie 22 lutego. Do tego czasu musimy dużo przygotować - zapraszamy Cię do pomocy :) .

W czwartki jest organizowana w PPP szkoła dla rodziców dzieci nadpobudliwych, zajrzyj tutaj:
http://portal.adhd.org.pl//phpbb/viewforum.php?f=50
Zapraszamy Cię serdecznie, zamykaniem oczu na problemy nie pomożesz dziecku. A sama będziesz walczyć z wiatrakami, jak my do tej pory.
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

zaneta

Post 22-01-2007 22:06

Hej .Dawno mnie tu nie bylo a to pewnie dlatego ze juz do mnie dotarlo ze mam INNE dziecko ,bardzo mnie to cieszy bo to juz polowa sukcesu juz chodze po dziecko z podniesiona glowa do szkoly bez wstydu i paniki w oczach ,pani mi mowi co najmniej ze 4 rzeczy ktore zrobil zle ja sie pytam a co on zrobil dobrze ? mowi mi 1 rzecz ! tylko 1 a ja go chwale za to co zrobil dobrze mowie mu ze to jest super slyszec od pani pochwale i na drugi dzien jest lepiej sa dwie pochwaly , lecz nie zawsze jest tak, to jest jak taka bujawka raz jest lepiej raz gorzej i wiecie co dzieki temu mojemu wspanialemu dziecku jest we mnie tyle milosci i cierpliwosci ze Bog wiedzial ze to jest za duzo na jedno spokojne dziecko i dal mi tego malego niespokojnego URWISKA. Jeszcze dluga droga przed nami ale pamietajcie glowa do gory!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! MUSIMY POMAGAC NASZYM DZIECIOM BO MAJA TYLKO NAS [smilie=my heart fire up for you.gif]

zaneta

Post 22-01-2007 22:14

A wierzcie mi kiedys bylo inaczej nie jedna noc przeplakalam , nie jedna opinie przeczytalam ze moje dziecko to bandzior [6-letni] w kazdym razie trzeba isc do przodu z naszych dzieci wyrosna tacy ludzie ze wszystkim madrym ktorzy uwazaja ze z nich nic nie bedzie szczeny spadna !!!!!!!!! TYLKO WSZYSTKO W NASZYCH REKACH MUSIMY IM TROCHE POMOC !!!

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 22-01-2007 22:43

Jamniczek pisze:Dzień dobry, witam trochę nieśmiało.

Witaj Jamniczku :) Koszalin, to też moje miasto, tym bardziej ciepło, po ziomowsku Cię witam :)

Nic lepszego nie mogłaś właśnie w tym trudnym dla siebie okresie zrobić, niż wejść tutaj. Jeszcze tego nie wiesz, ale potrzebujesz nas wszystkich jak powietrza (ja tak mam i otwarcie się do tego przyznaję). Tylko nie myśł, że to jest jakaś sekta czy coś w tym stylu ;).
Tutaj są po prostu ludzie, którzy WIEDZĄ o czym mówisz, ROZUMIEJĄ co czujesz (bo często czują to samo), RADZĄ (przeszli już sporo, więc pokazują wydeptane ścieżki i wybróbowane sposoby i metody), a co ja będę więcej pisać? Sama się przekonasz.
[smilie=heart fill with love.gif]

Żeby pomóc swojemu dziecku najpierw musisz pomóc sobie, a to forum daje taką mozliwość, skorzystaj z tego. Czytaj, czytaj, czytaj... To postawi Cię na nogi i zobaczysz w końcu to światełko w tunelu ;)Pozdrawiam ciepło i trzymam uczywiście kciuki.

:OK:

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 22-01-2007 22:49

zaneta pisze:z naszych dzieci wyrosna tacy ludzie ze wszystkim madrym ktorzy uwazaja ze z nich nic nie bedzie szczeny spadna !!!!!!!!! TYLKO WSZYSTKO W NASZYCH REKACH MUSIMY IM TROCHE POMOC !!!

Mądrze godosz kobieto !!!

[smilie=mylove.gif]

Hania

Post 24-01-2007 11:15

Cześć. Mam na imię Hania, 33 lata. Syn Michał - zdiagnozowane ADHD (na razie bez leków - jakoś nie mam zaufania), córka Martyna 3,75 , no i mój małżonek. Dodam też suczkę Ksenę, psa Kojaka (lub Kodżaka - jak kto woli) oraz dwa wesołe ptaszki - zeberki). Było ciężko, oj było. Teraz, dzięki coraz lepszej mojej wiedzy nt. ADHD jest coraz lepiej. Chyba w końcu zaakceptowałam to wszystko tak na dobre, bo dopóki nie było jasnej diagnozy u Michała, to myślałam, że zwariuję (obwiniano mnie, ja innych - takie chore zamknięte koło).
Pozdrawiam wszystkich ciepło i życze wytrwałości i wsparcia w pracy z naszymi dziećmi.

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 24-01-2007 13:21

Hej! :D
Mimo że na forum jestem już od jakiegoś czasu to nigdy się nie wpisywałam tu. :)
Bardzo mi miło otrzymywać od was miłe i pocieszające słowa. :o
Na poczatku byłam podłamana ale teraz widze plusy mej walki. :) Chłopcy sobie wypoczywają a ja też tyle ze ja od nich. :( Nabrałam dużo dystansu do wszystkiego i powiem wam że zycie to pasmo walki na noże i widelce. :) Mam taką cichą nadzieję że mój 3 syn nie przysporzy mi dodatkowej pracy i okaże sie normalnym rozbrykanym dzieckiem. :D Bracia mu pokażą jak należy brykac nie watpie w to.Ha ha :)
Pozdrawiam wszystkich pa pa [smilie=heart fill with love.gif]
SZCZĘŚLIWA MAMA TRZECH WSPANIAŁYCH SYNÓW.

mamaGumisia

Awatar użytkownika

Post 24-01-2007 15:39

Hania witam Cię cieplutko :)

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 24-01-2007 22:33

Witajcie wszyscy (a może raczej wszystkie) :) :!:

Napisze to tutaj, bo na wątki "Dla dobra nauki" raczej mało to zagląda.
Otóż:

Bywająca i tu na Forum,
a szczególniej znana z organizowanych przez stowarzyszenia konferencji,
pani Wanda Baranowska z Łodzi
prowadzi ogólnopolskie badania
dotyczące sytuacji dzieci z ADHD.

Proszę,
wypełnijcie dla niej ankiety!
Znajdziecie je zaglądając tu:
http://portal.adhd.org.pl/phpbb/viewtopic.php?t=1589

Dzięki z góry :)

kasiadabrowska

Post 26-01-2007 00:00

ADHD a dieta

Witam
Jestem mamą sześcioletnie Julki znalazłam w internecie informacje o leczeniu ADHD poprzez nutroterapie(preparat ADHD2*100)w skład wchodzą aminokwasy ,witaminy z grupy B,mikro i makroelementy.jest to uzpełnienie dietycodziennej . Chciałabym prosić o komentarze

pozdrawiam

manolka

Post 26-01-2007 01:36

Hej, od 3 lat wiem, ze mam ADHD, wczesniej nie wiedzialam nic o tej chorobie. Przez przypadek to wyszlo, gdyz kolezanka ma dziecko z taka choroba .... zaczelam myslec i doszlam do wniosku ze jako dziecko tez bylam nadpobudliwa, agresywna, niespokojna (jest tak do dzis). Po rozmowie z mama okazalo sie, ze rodzice bardzo wczesnie zdali obie sprawe, ze cos jest nie tak i mnie zdiagnozowano, leczono. Nagle wszystkie klocki tej ukladanki zaczely do siebie pasowac, zrozumialam dlaczego mialam klopoty z rowiesnikami, "nosilo mnie" na lekcjach. Pogodzilam sie z tym i wdzieczna jestem rodzica za prace i trud jaki wlozyli w wychowanie mnie i zainteresowanie czyms na dluzej niz kilka minut. Wyroslam na ludzi, jednak to wciaz we mnie siedzi i daje o sobie znaki. Pozdrawiam.

Halina

Awatar użytkownika

Post 26-01-2007 07:09

Witajcie dziewczyny :!:
Kasiu, o preparacie tym troszkę jest napisane wna forum leki
http://portal.adhd.org.pl/phpbb/viewforum.php?f=12
tam zadaj to pytanie, jeśli nie uzyskasz satysfakcjonującej odpowiedzi.
a Ty manolko, chyba jesteś dorosłą posiadaczką ADHD, poczytaj i porozmawiaj z nami na forum dla dorosłych
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

kasiadabrowska

Post 26-01-2007 12:51

Witam ponowie
Halinko dziekuje za namiry o tym leku. Szukałam właśnie tego typu opini rodziców. pozdrawiam :D

niusia1

Post 29-01-2007 21:02

Czesc.Witam wszystkich. :) jestem bardzo szczesliwa ze moge pisac na forum.Napewno bede czestym gosciem.Niusia1 :)

ela lech

Wsparcie

Post 29-01-2007 21:50

Witaj i zapraszamy do aktywnego uczestnictwa.
Mama szesnastolatka z ADHD i prawie piętnastolatka z ADD

niusia1

Post 30-01-2007 21:18

dzieki za wsparcie caly czas nabieram odwagi.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 30-01-2007 21:43

My nie gryziemy!
No może czasem nam się zdarza, ale niezbyt często :)

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Ja: tego nie wiadomo

Post 30-01-2007 22:14

dreptak pisze:My nie gryziemy!
No może czasem nam się zdarza, ale niezbyt często :)

...i możemy przedstawić zaświadczenia o szczepieniu :)
Stowarzyszenie Akceptacja Gliwice
Klub Rodziców Autyzm HELP Fundacji JiM

Marta

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 31-01-2007 18:49

Ja nie moge :)

W ogóle gdzies zapodziałam ksiązeczke zdrowia ...
Jutro to dziś,
tylko że jest jutro.

Halina

Awatar użytkownika

Post 31-01-2007 19:25

Marteczko, Twoje gryzienie jest tak urocze, że nawet jakbys zarażała wścieklizną, to nikt by tego nie zauważył. :lol: :lol: :lol: :lol:
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Aśka

Awatar użytkownika

Pszczółka

Post 04-02-2007 19:03

my rodzice

pozdrawiam :) :D :)

niusia1

Post 04-02-2007 20:34

Ja tez pozdrawiam :)

hook33

Post 05-02-2007 18:53

dzień dobry wszystkim!

:) mam na imię Aneta. znalazłam się tutaj nieprzypadkowo. szukam ratunku dla mojego 3-letniego synka, który został właśnie wyrzucony z przedszkola za "złe" zachowanie. mieszkam w małym miescie Ełku i na spotkanie z psychologiem czekam już miesiąc. liczę że wśród was znajdę przyjazne dusze i dobre rady jak mu pomóc. pozdrawiam serdecznie![/b]

niusia1

Post 05-02-2007 19:08

Witaj Anetko.Bardo mi przykro ze Twoje dziecko zostalo wyrzucone z przedszkola.musisz miec duzo sily a przede wszystkim wierzyc ze bedzie dobrze.Pozdrawiam :)

hook33

Post 05-02-2007 20:10

witaj NIUSIA1. oj, mam nadzieje że wiary i cierpliwości mi nie zabraknie. chcę wychowac mojego synka na dobrego człowieka, który zna swoją wartość, szanuje ludzi, ma pasje, umie cieszyć się życiem. na razie to wszyscy odbierają go jako rozkapryszonego bachora, który słucha tylko wtedy gdy chce i wymusza wszystko co chce. jutro rano stworzę punktowęża- zobaczymy, superniani nie będę wzywać. spróbuję sama z waszą pomocą. :)

jolaterlecka

Post 05-02-2007 20:46

hook 33

prawie każdy trafia tu przypadkowo i bardzo dobrze . Forumowicze podzielą sie z tobą wiedzą , poradami i sugestiami. Zostań z nami i czytaj czytaj czytaj. Podrawiam Cię Jola

ramona

Post 06-02-2007 14:04

Witam Wszystkich serdecznie.

Jestem Ramona mam 26 lat. Syn Bert 5 lat - w trakcie diagnozowania. Dwa lata temu stwierdzono, że choć ma większośc objawów to jest zbyt mały, by stwierdzić coś na 100%. Przed nami kolejne podejście.
Do tej pory wyrzucono go już z plastyki i anielskiego, tylko pan od karate jeszcze się trzyma. Twardziel :P
Nie jest w stanie usiedzieć choć kilka minut, nie potrafi wykonać w przedszkolu najprostszych poleceń, bywa agresywny, nie potrafi się skupić, kiedy dzieci śpiewaja piosenkę "z pokazywaniem" on dodatkowo biega wokół nich bo już nie może wytrzymać w miejscu.
Ja 26 lat, syn Bert 5 lat. I rudy kot :)

jolaterlecka

Post 06-02-2007 16:14

moim zdaniem ministerstwo coś powinno zrobić w tym kierunku aby dzieci z ADHD miały jednak możliwość uczestniczenia w zajęciach , nie wiem może powinien być np nauczyciel wspomagający , to nie wina dzieci że takie są
PoprzedniaNastępna

Wróć do Poznajmy się