Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Przedstawmy się sobie

Moderator: Moderatorzy

iwcia

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 23-05-2005 15:49

witaj styka. jestem mamą z podobnymi doświadczeniami jak twoja mama. mój mąż też od wielu lat pracuje za granicą, a mój syn-weczi dostarczał mi takich samych "atrakcji" jak twój braciszek. twoja postawa jako siostry i córki jest wspaniała, to naprawdę wielkie, wprost nieocenione wsparcie dla mamy. mnie starszy syn obwiniał o zbytnią pobłażliwość, podobnie jak niektórzy nauczyciele a to dodatkowy ciężar i zgryzota pogłębiające poczucie winy i bezradności. jesteś porzebna swojej mamie i swojemu bratu. pozdrawiam całą rodzinkę :!: :!: :!: [smilie=kiss of love.gif]

agadoc

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 23-05-2005 15:57

!!!!!Brawa dla najlepszej siostry i córki na świecie!!!!!
Styka, trzymam kciuki za Ciebie, aby udało sie Tobie przekonać Mamę do odwiedzenia naszego forum. POMOŻEMY! Wszyscy mamy kryzysy, bywamy zagubieni, ale musimy sobie dawać radę-dla naszych dzieci, tych z ADHD i tych bez! Mój mąż nie pracuje za granicą, lecz także jest w ciągłych rozjazdach i do domu przyjeżdża praktycznie tylko na weekendy. To też jest problem, bo on nie potrafi tak od razu przestawić sie na specyficzne funkcjonowanie domu z dzieckiem adhd-owcem. Ale forum jest po to, aby sobie pomagać, a przynajmniej, aby przekonać się, że nie jesteśmy sami! Że jest wiele osób borykających się z tymi samymi problemami. I że nasze dzieci są wspaniałe!!!!

ela lech

Wsparcie

Post 24-05-2005 17:34

To może i ja się przedstawię.Mam 32 lata,dwóch synów .Łukasz 13.5roku,ADHD typ mieszany,zdiagnozowany 6 lat temu.Mateusz lat 12 prawdopodobnie ma ADHD bez nadpobudliwości.Jednak u nas nikt tej odmiany ADHD nie umie zdiagnozować.Działając w stowarzyszeniu BATNA zajełam się wraz z koleżanką problematyką ADHD.Nawiązujemy współpracę z przedszkolami ,szkołami ,Poradnią psych.-pedagogiczną,itp.Dzielimy się swoją wiedzą ,doświadczeniami.Odzew jest niesamowity!Nawet ze strony kuratorów sądowych.Chcemy organizować szkolenia m.in.dla nauczycieli,bardzo o to proszą.Może ktoś wie kto /oprócz CBT -drogo/prowadzi takie szkolenia?Jestem ze Stalowej Woli.Serdecznie pozdrawiam!Cieszę się że jesteście!!!

styka

Awatar użytkownika

Post 24-05-2005 17:43

Dziękuje Wam wszystkim za tak ciepłe słowa, ale myślę, że jestem zwykłą dziewczyną i córką. Pomaganie Mamie leży w moim obowiązku, nie wyobrażam sobie, żeby było inaczej :) Chociaż jak wspominałam, nie zawsze mi to wychodzi, czasami nie potrafię sie powstrzymać od ataków złości i zamiast pomagać to przyspażam dodatkowych zmartwień... jest mi oczywiście wtedy bardzo przykro, że tak sie zachowałam, ale żadne człowiek nie jest ideałem! :)

ps. Zaraz wejdę do tpicu na temat Nowej Słupi i napisze co i jak :)
Dziecko rodzi się z potrzebą miłości - i nigdy z niej nie wyrasta.

AGA

Awatar użytkownika

Post 24-05-2005 17:45

Ja też zdążyłam się już wyżalić :roll: , a nie przywitałam się :?

I żeby było hronologicznie

mój ojciec ma ADHD do dziś,
Ja wyszłam z tego w dużym stopniu w ok.17-18 roku życia
Mój 19 letni syn ma ADHD

Cieszę się, że jesteście :D
Aga

Wiolka

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 25-05-2005 17:37

Jej, w końcu dotarłam do końca. Witajcie wszyscy :D . Mam na imię Wiola, mam 14-to i 8-latka (kochane upierdliwe dzieciaki), a mieszkamy w Stargardzie Szczec. Gdzieś widziałam wypowiedź z naszego miasta i pocieszyłam się, że nie jestem jedyna w tej "wiosce". Starszy syn ma stwierdzone dys-, a u młodszego podejrzenia są o nadpobudliwość. Ja, z tego co przeczytałam, to chyba nadpobudliwość mam od dziecka, no i skutki widać też dzisiaj. Szukam pomocy nie od dziś, ale chyba ją znajdę dopiero na tym forum jak pozwolicie. Z góry przepraszam za mój brak optymizmu, humoru, pesymizm, zagubienie sie w życiu, chaos w tekstach, niską samoocenę i desperację. Szukam pomocy dla mojej ferajny. :) Słyszałam o otwarciu u nas towarzystwa ADHD. Może ktoś podpowie jak się do niego dostać? Będę wdzięczna za informacje. Styka - dziewczyno :!: :D :!: szczęście mieć taką córkę, siostrę. Jesteś skarbem dla swojej rodziny. Gdybym miała córkę, tak ją właśnie sobie wyobrażałam :D . Pozdrawiam wszystkich z forum. :P

Dora

Post 25-05-2005 21:50

Cześć Wiola.
Też jestem ze Stargardu i mam 10-letniego synka z ADHD. Spotkania odbywają się w czwartki o godz. 16.00 w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przy ul.I Brygady (budynek po prawej "C" - II piętro).
Gdybyś chciała pogadać zapraszam na GG 2973659 byłoby mi bardzo miło i cieszę się, że się tu znalazłaś.

Pozdrawiam

iwcia

Awatar użytkownika

Post 26-05-2005 13:53

witaj wiolka . w stargardzie szczecińskim działa porta czyli Wanda Janyszkowiak (poszukaj na forum, czasem się kontaktuje). założyła tam grupę terapeutyczną dla dzieci i rodziców-występowała w programie TV 23.05. w "pytaniu na śniadanie" pozdrawiam

Roman

Awatar użytkownika

Post 26-05-2005 23:06

Przedstawmy się sobie

Witam ! :D
Mam na imię Roman , lat...41 jestem ojcem dwóch synów 17 i 9 lat. Młodszy diagnozowany w kierunku ADD. Ma trudności z funkcjonowaniem w grupie , brak akceptacji ze strony rówieśników ,zaburzenia koncentracji ,deficyt uwagi . Mimo to uczy się nieźle , bardzo lubi czytać . Od marca 2004 uczestniczę w grupie wsparcia prowadzonej przez dwie wspaniałe panie psycholog, na które zawsze można liczyć ,( w tym miejscu serdeczne podziękowania dla p. Alicji i p. Ewy ). Obserwuję też Waszą stronę ,( moim zdaniem najlepsza strona o ADHD, gratulacje ). Robicie coś wspaniałego , marzę o spotkaniu w realu. Pozdrowienia dla wszystkich uczestników forum .
Roman

iwpal

Awatar użytkownika

Post 27-05-2005 08:37

Witam!
Swieżo się zarejestrowałam.
Mam na imię Iwona, jestem psychologiem i terapeutą integracji sensorycznej. Nie jestem specjalistą od ADHD, ale dzieci z tym zespołem lub jego cechami zdarzją się w mojej praktyce co jakiś czas.
Weszłam na to forum zachęcona postami Haliny i Agaty na innym forum.
Myślę, że znajdę to wiele ciekawych wskazówek diagnostycznych i terapeutycznych. Oczywiscie nie zastąpi to uczciwego szkolenia (chyba Agata wspominała, ze CBT jest w tym dobre), ale wszystko po kolei...
Pozdrawiam
IwonaP.
nie mam ADHD, ale za to jestem psychologiem

Jeżeli nie możesz mieć tego, co najlepsze,
zrób najlepszy użytek z tego, co masz.

weczi

Awatar użytkownika

Post 27-05-2005 12:32

ROMAN ROMAN ROMAN

Witaj Roman!
Chcialbym Cie przywitac i wyroznic z tlumu!
tak malo ojcow tu jest, bardzo brakuje nam meskich, ojcowskich porad!
Witamy witamy!
Bartłomiej Weczera
www.ADHD.org.pl
bo razem łatwiej
weczi@o2.pl

małgosia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 27-05-2005 16:32

Moj syn ma dysleksję. Poszukuje ciekawych, niekonwencjonalnych rozwiązań do pracy z takimi dziećmi, ciekawych artykułów, wymiany spostrzeżeń z innymi.

Agu

Post 28-05-2005 16:55

Witam:]
Juz jakiś czas temu odkryłam to forum, ale jakoś tak nie było sposobności się przedstawić :oops:
Jestem Aga, mam 23 lata, jestem studentką 4 roku psychologii. Od 1,5 roku pracuje z chłopcem z ADHD w szkole(czasem także w domu). Jest to ciężka, ale naprawdę niezwykle rozwijająca i ciekawa praca.
O ADHD usłyszałam tak naprawdę dobrych pare lat temu, kiedy zobaczyłam w tv film fabularny(pewnie amerykanski) o przypadku chłopca z takim schorzeniem :D
Potem na studiach była jakaś mała wzmianka ( :evil: ) o ADHD i niezwykle mnie to zainteresowało. No a potem pojawiło sie ogłoszenie o możliwości wolontariatu i już byłam w domu :D
Najbardziej cieszy mnie, kiedy mojemu podopiecznemu świecą sie oczy, gdy mówie mu coś miłego albo go chwale. Te dzieciaki tak bardzo potrzebują ciepła i wsparcia, powiedzenia, że jest ok. W szkole niestety.....nie jest im to dane. Ani od nauczycieli, ani od rówiesników...niestety.
Moją pracę magisterską poświęcam właśnie temu. Tworze program dla klasy, w której jest maluch z ADHD. Może uda mi sie choć odrobine pokazać dzieciom, że "inny nie znaczy gorszy", że " każdy z nas jest inny ale tak samo ważny"; może dzięki temu ten maluch poczuje, że jest wspaniałym ,małym człowiekiem z ogromnym potencjałem:]
Agatko chce ci powiedziec, że niezwykle podziwiam ciebie jako psychologa-twoja wiedze i umiejęteności a także podejście. Też w przyszłości chciałabym bardzo sie dokształcać i coraz lepiej pomagać innym(myślę, że głównie będą to dzieci z ADHD :D
Jednak jak narazie nie mam na to szans, bo nie mam funduszy...jakie to beznadziejne, że , aby móc pomóc komus rzetelnie trzeba najpierw wywalic takie pieniądze( których oczywiście nie ma najpierw jak zarobić :(

danusia-mamusia

Awatar użytkownika

Post 30-05-2005 22:18

rodzinka z Radomia

Witajcie! Jestem tu 1 raz. interesuję się ADHD za względu na mojego synka-Michałka który ma 5 lat i coś się z nim dzieje a ja nie wiem co to :( Mieszkamy w Radomiu i czeka nas wizyta u psychologa z Poradni pedagogicznej.Pani w przedszkolu nie daje sobie rady z Michałkiem, duzo widzę wspólnego z dziećmi z ADHD . Pozdrawiam!!!
Danusia-mamusia

danusia-mamusia

Awatar użytkownika

Post 30-05-2005 22:20

Boję się!

Zapomniałam dodać że bardzo się boję co będzie dalej, jak sobie Miki poradzi w szkole ,co nas jeszcze czeka/ma wadę serca, jest alergikiem a teraz jeszcze problem z ADHD/ ja już nie daję rady, chyba mam doła:( Danusia
Danusia-mamusia

olaoska

Awatar użytkownika

Post 31-05-2005 18:05

przedstawmy się sobie

danusiu-mamusiu trzymaj sie ,dobrze,że tak szybko ktoś się chciał zająć twoim synkiem, ja czekałam na to 7 lat, aby wszyscy w poradni zobaczyli to .co ja widziałam....

ulka

Post 02-06-2005 00:09

Pragnę do was do dołączyć.

Mam na imię Urszula jestem z Gdańska. Mam synka Filipka 10-cio letniego ze zdiagnozowanym ADHD.Jest na lekach, ale nie bardzo mu pomagają, wręcz powiem przeszkadzają. Synek mój bierze Imipramin i nijak skupić się nie może po podaniu leku zaczęły się kłopoty z koncentracją.Może ktoś wie jak się załatwia sprowadzenie do Polski "cuownego" ponoć Ritalinu i ile to może kosztować? Pozdrawiam serdecznie tych, którym jeszcze się chce i tym, którzy czasami już sił nie mają! Ulka.

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 02-06-2005 05:45

Witaj Urszulo cieszymy się, że coraz więcej ludzi do nas dociera, i dzieli się swoimi doświadczeniami i uwagami, co do sprowadzania ritalinu, znajdź forum leki tam jest wszystko , a jest też o podobno jeszcze bardziej cudownej stratterze.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

ulka

Post 02-06-2005 21:20

stratter

CZEŚĆ, DZIĘKI ZA TAK SZYBKĄ ODPOWIEDŹ, A TEN STRATTER TO PONOĆ OK. 300 ZŁOTYCH KURACJA MIESIĘCZNA, A JAK WIADOMO TO MIESIĄC NAPEWNO NIE WYSTARCZY. CIESZĘ SIĘ , ŻE NIEDŁUGO WAKACJE . PLANUJĘ ODSTAWIĆ SYNOWI LEKI NA DWA MIESIĄCE. POZDRAWIAM I ŻYCZĘ WYTRWAŁOŚCI. URSZULA Z GDAŃSKA.

DorDa

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 06-06-2005 12:39

Hej! Pochodzę z Poznania. Od jakiegoś już czasu śledzę to Forum z ukrycia. Dzisiaj debiutuję... Mam synka, 4 latka, ze zdiagnozowanym ADHD. Życzę Wszystkim miłego i spokojnego dnia...
Dorota

Halina

Awatar użytkownika

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Post 06-06-2005 12:50

Witaj Doroto, cieszymy się, że wyszłas z ukrycia, czyli jednak diagnozuja gdzieś takie maluchy, można iść do lekarza ze swoimi wątpliwościami, napisz gdzie diagnozowałaś dziecko i jak wyglądała diagnostyka, bo taka wiedza jest nam wszystkim bardzo potrzebna. Wątek Przychodnie, albo leczenie jest dobrym wątkiem na takie wypowiedzi.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

iwpal

Awatar użytkownika

Post 06-06-2005 13:39

Witaj Krajanko! Koniecznie napisz w odpowiednim wątku, gdzie w POznaniu warto udac sie po diagnozę ADHD.
Pozdrawiam
IwonaP.
nie mam ADHD, ale za to jestem psychologiem

Jeżeli nie możesz mieć tego, co najlepsze,
zrób najlepszy użytek z tego, co masz.

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Dzieci: Synowie: 16 lat - ZA z cechami ADHD, 9 lat

Post 07-06-2005 16:13

Witaj Ula. ja tez jestem z Gdańska, mam syna Kube - 6,5 roku. Ciesze sie, ze coraz wiecej jest nas z Gdańska, do tej pory bylysmy we dwie razem z Aleks, ale robi sie nas pomalu wiecej.
Obrazek
Agnieszka -starszy syn lat 16 - ZA, drugi - lat 9 - takie sobie zwykłe, niezwykłe dziecko.

weczi

Awatar użytkownika

Post 07-06-2005 20:31

niewiem czy to dobrze czy zle ze jest nas coraz wiecej... z jednej zle bo widac ze problem jest duzy rozlegly i duzo osob dotyka... a z drugiej dobrze ze odnajdujemy sie i mozemy wspolpracowac :)
Bartłomiej Weczera
www.ADHD.org.pl
bo razem łatwiej
weczi@o2.pl

Wiolka

Awatar użytkownika

Post 08-06-2005 07:40

Ja także witam wszystkich adhd-dowców i nieadhd-dowców. Miło mi jest, że są ludzie którzy potrafią się złączyć z taką przypadłością, że chcemy i umiemy rozmawiać ze sobą. :D

TOMDA

Post 09-06-2005 22:27

Witam.Jestem mężem Doroty(DorDa) i za jej namową od jakiegoś czasu śledzę Wasze forum.Czytając wiele wypowiedzi na temat dzieci z ADHD oraz obserwując swojego syna Patryka dochodzę do wniosku,że w każdym z Nas dżemie siła ADHD.Piszę tak poneważ nie uważam aby dziecko ze zdiagnozowanym bądź nie ADHD było gorsze od "innych,lepszych" dzieci.Pozdrawiam Wszystkich zdecydowanych,spokojnych,wyrozumiałych,cierpliwych.....Rodziców.
TOMEK

weczi

Awatar użytkownika

Post 09-06-2005 23:35

SERDECZNIE WITAMY MĘŻA!!!!!! :lol:
Bartłomiej Weczera
www.ADHD.org.pl
bo razem łatwiej
weczi@o2.pl

BENA

Post 10-06-2005 07:47

Witam Was!Mam na imie Bożena.Od 2lat mieszkam w Terespolu.Mam syna Patryka i 3letnią Natalkę.Adhd stwierdzono u Patryka rok temu.Jego obecna nauczycielka twierdzi,że energią,jaką trzeba włozyć w jego wychowanie,obdzieliłby 10ro dzieci.Dopiero tu znalazłam wsparcie i duzo odpowiedzi na wiele pytań.Wiem,że nie jestem sama ,a moje problemy nie takie znowu wyjatkowe.To wspaniale,ze stworzyliście taką stronę!!!!!!!!!Ogromne DZIĘKI !!!!!! :D
POZDRAWIAM

Halina

Awatar użytkownika

Post 10-06-2005 07:55

Witaj Bożenko
To forum pomaga nam wszystkim, jak jesteśmy w złej formie dodaje nam sił i nie jesteśmy sami. Zaglądaj tu jak najczęściej i dziel się swoimi doświadczeniami.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

leo94

Awatar użytkownika

Post 10-06-2005 20:00

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Od dłuższego czasu przeglądam to forum z duuużym zaiteresowaniem. Mam też syna (więcej chłopców, prawda?) z ADHD, borykam się z podobnymi kłopotami jak Wy. Wasze posty są dla mnie dużym wsparciem, może nie dają konkretnie odpowiedzi na pytanie: co ja mam z nim robić?, ale dają mi siłę i nadzieję, a wtedy moje pytanie zmienia się na: c o j e s z c z e mogę z nim zrobić? Dziękuję Wam.
Oto "główna osoba dramatu" (noo, nie zawsze dramatu):
- Damian, 11 lat
- 3 klasa SP (powinien być w 4 kl.- odroczenie - niedojrzałość do obow. szkolnego)
- kłopoty z nadpobudliwością od 3 roku zycia, choć czasem wydaje mi się, że od urodzenia
- lekarze, specjaliści, lekarze, specjaliści...
- o zmianie przedszkola i szkoły chyba nie trzeba specjalnie mówić...
- thoridazin, imipramina, ditropen, nootropil, minirin, depakine, rispolept, orfiril, haloperidol
- po wizycie u dr. Kołakowskiego imipramina w większej dawce
- teraz będzie ritalin (już kupiony, w sierpniu zacznie brać)- duuze kłopoty z koncentracją i motywacją.
Myśleliśmy o Łysej Górze, ale nie wyszło, poza tym to dużo daleko...
Mam nadzieję, że będą jeszcze inne spotkania, może coś w środku Polski?
A propo's uzależnienia od Forum: ja też zaczynam dzień w pracy od czytania tego, co nowe - mimo, że mam internet w domu. Nie mogę przecież czekać aż do wieczora, prawda? [smilie=kiss of love.gif]

Halina

Awatar użytkownika

Post 10-06-2005 20:05

Spotkania na pewno będą, może w środku Polski, a może zaproponujesz coś na pojezierzu lubuskim, tam też jest przecież pięknie. Chcemy się spotykać bo tego wszyscy potrzebujemy.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

leo94

Awatar użytkownika

Post 10-06-2005 20:13

Obiecuję, że się rozglądnę, choć teraz to wakacje za pasem i może być trudno, a jedyne jezioro, jakie naprawdę znam ( w Sławie)- fu, nie ma się czym chwalić.

Luna

Awatar użytkownika

Post 11-06-2005 14:47

cześć!!!!!!
Mam na imię Ania.Mój syn ma 9 lat i podejrzenie ADHD.Ja wiem, że je ma i nawet wiem po kim, niestety po mnie, ja z koliei po kochanym tatusiu, który przez całe życie ciągle wszystkiego szukał i odpoczywał przy pracy fizycznej.Próbujemy zdiagnozować naszego bąka lecz nie jest to takie proste, bo w trójmieście mało kto się tym problemem zajmuje, pomijając "Pomost". Poza tym boję się etykietki ADHD w szkole. Może lepiej udawać,że moje dziecko jest zdrowe? My już potrafimy jako tako sobie z Misiem poradzić ale problemy w szkole nas przerastają. Nasz syn sam się ostatnio zdiagnozował, mówią przy odrabianiu lekcji, że wszystko go rozprasza i nie może usiedzieć na miejscu. Pozdrawiam

Trochę jestem stremowana i strasznie chaotyczna. :(
:roll:
Alan lat 14- ADHD, Ja lat 35 - chyba ADHD, Mąż - bez ( pewna nie jestem)

Jedynym ograniczeniem naszych przyszłych dokonań są nasze dzisiejsze wątpliwości.

Luna

Awatar użytkownika

Post 11-06-2005 14:56

jestem z Gdyni

przepraszam . Nie napisałam, że jestem z Gdyni. :)

ADHD ma też swoje dobre strony. Mój tata ma 69 lat i uprawia wszystkie możliwe sporty: rower, rolki, żagle, narty, lyżwy. Zaraża tym wszystkie dzieci na osiedlu i ma niespożytą energię. Warto zwracać uwagę na pozytywy. :)

Dziękuję za informację o edytowaniu. Poprawie się. :)
Alan lat 14- ADHD, Ja lat 35 - chyba ADHD, Mąż - bez ( pewna nie jestem)

Jedynym ograniczeniem naszych przyszłych dokonań są nasze dzisiejsze wątpliwości.

Ilona Lelito

Post 11-06-2005 21:32

Zalety i wady

Im głębiej przyglądam się ADHD tym więcej widzę w nim zalet i coraz mniej wad.

Cześć Luna i Leo i wszyscy, których nie przywitałam - z jakiegoś tajemniczego powodu przestał mi się śledzić ten wątek...

:)
Pozdrawiam gorąco !
Ilona Lelito - Polskie Towarzystwo ADHD
www.ptadhd.pl, e-mail. ilelito@tlen.pl, tel. 0 693 357 434
Kampania Społeczna ADHD - ŚWIAT TO ZA MAŁO!

anka68

Post 13-06-2005 11:17

Witam jestem z Krakowa. Mam córke Ize 11 lat. Stwierdzona nadpobudliwosc psychoruchowa z koncentracja uwagi. jest dysortografikiem. Potrafi okazac duzo milosci. Jest zdolna, inteligentna, bystra. Dlaczego sie tu znalazlam to pisalam w poscie. Do kompletu dochodzi moj maz z nerwica natrectw.
Ciesze sie ze was znalazlam.
pozdr.

Ivcia

Awatar użytkownika

Post 14-06-2005 15:50

Witam Wszystkich :)
Miesiąc temu od wychowawczyni mojej 7 letniej córki usłyszałam iz podejrzewa u niej adhd. Przeraziłam sie bo wiedziałam co to jest, tymbardziej że u córki w klasie jest chłopiec z adhd. Temat nie był mi obcy, ale to mnie nie pocieszało wręcz przeciwnie. Spotkanie u psychologa szkolnego, test....na 99% adhd. Kupiłam ksiązke, zaczęłam czytać i miałam wrażenie że opisuja dokładnie moje dziecko! ona dokałdnie tak postepuje, dokładnie to samo się z nia dzieje...Jestem własnie umówiona na pierwszą wizytę do pani dr Rymaszewskiej. Troche jestem przerażona tym wszystkim, zastanawiam sie po kim to może mieć?....coraz bardziej jestem przekonan że po mnie, zaczęłam wracać do moich czasów dziecięcych i....ale nie ma co dywagować przeprowadze dokładny wywiad z moja mamą i teściową.
Ciesze sie że znalazłam tę stronę, razem zawsze raźniej i każde doświadczenie czegoś uczy. Dobrze że możemy uczyć sie od siebie wzajemnie:)
pozdrawiam:)

anulka

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 17-06-2005 22:53

witam
mam 33 lata ,jestem mamą 8-letniej Weroniki i 6-letnieho Filipa.Moja córka nie mastwierdzonego jeszcze ADHD ale wiele na to wskazuje.Właśnie poszukuje pomocy żeby mozna było stwierdzić lub wykluczyc.Czasami jest nieobliczalna ,bywa agresywna ,a ostatnio nasiliły się problemy w szkole.Pozdrawiam wszystkich

IZA

Post 18-06-2005 15:32

witajcie, mam na imię Iza, mam 36 lat, troje dzieci: Ewelinka-11 lat, Mateusz- 9lat i Ola- 8 lat. zproblem mamy z naszym urwisowatym synem. Jestem z Łodzi. Oboje z mężem martwimy się o Matiego, chcielibyśmy mu pomóc, ale On nas odpycha, tak jakby się bał, że otworzy się przed nami, a jest bardzo skryty.
Iza, mama Eweliny (15 lat-adhd?)Matiego (13 lat-ADHD), Alexy (12 lat) :) Mąż ADHD

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 18-06-2005 18:23

Tyle tu osob sie juz przedstawilo ze napewno nie zapamietam ale sama oczywiscie tez sie przedstawie.Jestem nowa osoba,bo zagladam tu zaledwie od 2-woch moze 3-ech tygodni ale juz mnie chyba niektorzy kojarza :wink: .Mam na imie Krystyna,jestem z Bialej Podlaskiej,mam 38 lat i z mezem wychowujemy jedynego syna o imieniu Andy,ktory ma 11 lat.Jezeli po okolo 15.min rozmowy[psychiatra-ja]potem okolo 5min.[psychiatra-syn]lekarz stwierdza-"syn ma zespol ADHD" i wyjasnia dalej.....mozna nazwac diagnoza to moj syn jest zdiagnozowany.Niestety uwazam ze dosc puzno sie o tym dowiedzialam[okolo 2 mies. temu],tym bardziej ze jak syn byl w zerowce to poszlam z nim do poradni psych.-pedag.i co prawda zostal odroczony od pojscia do 1 kl.ale nic mi nie powiedziano o ADHD tylko ze syn jest nie dojrzaly emocjonalnie a poza tym jest z grudnia i nie bardzo sobie da rade.Po testach opinia byla ze syn jest inteligientny ponad przecietna.Moim zdaniem[byc moze sie myle]juz wtedy powinien byc zdiagnozowany.No to tyle o nas--a moze ktos mial by ochote mi to wytlumaczyc to bede wdzieczna.Z gory dziekuje i pozdrawiam.ADHD'OWCY WSZYSTKICH KRAJOW LACZCIE SIE!!! :idea: :D

Halina

Awatar użytkownika

Post 18-06-2005 18:38

Witam was wszystkich serdecznie.
Rysiu, to nie Poradnie Psychologiczno Pedagogiczne diagnozują, Poradnia wtedy powinna była wysłać cię do neurologa i później ewentuialnie do psychiatry, niestety niektórzy nie uważają , że to jest konieczne. A może Panie w poradni bały sie zasugerować Ci taką ewentualność.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Ilona Lelito

Post 18-06-2005 18:48

Gdzieś napisałam "witajcie" dwóm nowym osobom i zginęło, więc piszę jeszcze raz" WITAJCIE!

Rysię faktycznie już poznałam, ale też witam!
Co do poradni powiem krótko o osobach, które cię tam przyjmowały - były NIEDOUCZONE!!!
Co gorsza wyrządzily wam wielką krzywdę, bo gdybyś wiedziała już wtedy, mogłabys zapobiec wielu późniejszym problemom.
Pozdrawiam gorąco !

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 22-06-2005 08:27

Witam.Halinko ale jezeli te panie w poradni sie baly to skad niby ja mam sie dowiedziec co jest mojemu dziecku?Ilona ja tez tak uwazam -- ze wyrzadzono nam wielka krzywde.Co smieszniejsze[albo nie]to nie daleko po tych badaniach ja poszlam do pani psychiatry[tej samej u ktorej bylam teraz prywatnie]i wtedy tez nic mi nie powiedziala a teraz oswiecila mnie ze Andy ma ADHD.No i co ja mam robic jak tu tacy specjalisci?Byc moze sie myle to niech mnie ktos poprawi.Pozdrawiam.

Ilona Lelito

Post 22-06-2005 08:38

Rysia pisze:Witam.Halinko ale jezeli te panie w poradni sie baly to skad niby ja mam sie dowiedziec co jest mojemu dziecku?Ilona ja tez tak uwazam -- ze wyrzadzono nam wielka krzywde.Co smieszniejsze[albo nie]to nie daleko po tych badaniach ja poszlam do pani psychiatry[tej samej u ktorej bylam teraz prywatnie]i wtedy tez nic mi nie powiedziala a teraz oswiecila mnie ze Andy ma ADHD.No i co ja mam robic jak tu tacy specjalisci?Byc moze sie myle to niech mnie ktos poprawi.Pozdrawiam.

Co bardziej tragiczne, to jest jeszcze wielu psychiatrów, którzy ciągle nie wiedzą o takim schorzeniu.
Pozdrawiam gorąco !

Halina

Awatar użytkownika

Post 22-06-2005 09:06

Ja znam rodziców, którzy po usłyszeniu, że muszą iść z dzieckiem do neurologa, czy psyciatry wykazali święte oburzenie i obrazili się na Panie z Poradni, dlatego nie dziw się im, natomiast uważam, że zrobienie czegoś takiego przez psychiatre to świństwo, jak można na wizycie refundowanej nie powiedzieć tego, co mówi się na wizycie prywatnej, tego nie jestem w stanie pojąć.
A czy Pani psychiatra dała Ci jakieś zalecenia dla szkoły, i powiedziała co masz robić z dzieciakiem, żeby jemu pomóc?
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 22-06-2005 09:31

Z tego co pamietam[ja chyba tez mam ADHD i tu mowie calkiem serio mam zamiar sie zdiagnozowac]to przepisala mu leki[thioridazin,atarax-syrop]powiedziala jak stosowac i jak sie skoncza to mam przyjsc i powiedziec jak dzialaja to wtedy zobaczymy co dalej.Pewnie mi dala jeszcze jakies wskazowki mniej-wiecej jak mam postepowac ale ja nie bardzo pamietam.No fakt--mowila tez ze mam byc stanowcza i powinnam czasem stosowac kary ale nie dlugo za to stanowczo---no cos w tym rodzaju napewno wiesz Halinko o czym mowie.to chyba tyle,jak cos to pytaj bo dzieki temu ja sie tez duzo dowiaduje.Dzieki za pomoc po raz enty.Pozdrawiam.
ADHD'OWCY WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ!!!
"...I MĄDRY MYLIĆ SIĘ MOŻE, LECZ TRWA W BŁĘDZIE TYLKO GŁUPI".

Anka

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 23-06-2005 08:52

Witam to ja Anka zgnębiona matka Jaśka /zdiagnozowane ADHD ok rok temu u niego u mnie raczej nerwica chyba ale nie mam czasu ,żeby siebie zdiagnować bo z Janka nie moge spuścić oka/.dziś oczywiście jestem zgnębiona jak sami wiecie jutro może byc lepiej więc będe w euforii patrzyła śmiało w jasną przyszłość. :shock:

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 23-06-2005 09:00

Aniu, serdecznie witamy Cie na forum i przesyłam pozdrowienia dla Jasia!
Jak masz dołka, to czytaj tylko te optymistyczne wątki :wink:.
Monika
"Rodzice to skomplikowany system operacyjny" - wg Wiktora, czerwiec 2005

Sylwik

Post 23-06-2005 15:36

Witam, jestem mamą 5 letniej Magdy (chyba zdrowej) i 7,5 letniego Bartka. Papierka na ADHD nie mamy, ale mam opinię z poradni psychologicznej współpracującej ze szkołą o nadpobudliwości psychoruchowej z zaburzeniami koncentracji. (czy to nie to samo??)
Jestem u kresu wyczerpania nerwowego. Na szczęście już koniec szkoły i problemy z nią związane się skończą. Choć z pomocą psycholog i pedagog szkolnej jakoś sobie radzimy (raz lepiej raz gorzej) ale "nakręcanie się " jak ja nazywam momentami Bartka zachowanie doprowadza nas do szału.
Mam nadzieję, że dzięki Wam będzie nam raźniej.

Pozdrawiam cieplutko Sylwia

ulka

Post 23-06-2005 17:56

Droga Rysiu! Jak mogłaś dopuścić o tego, że Twoje dziecko rozpoczęło naukę o rok później? Sama powiedziałaś, że jest inteligentny! Nie rób więcej krzywdy swojemu dziecku. Czasami o pewne rzeczy należy walczyć. Pozdrawiam ULKA.
PoprzedniaNastępna

Wróć do Poznajmy się