Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Przedstawmy się sobie

Moderator: Moderatorzy

ewapola

Post 13-07-2006 20:18

Dziękuje za informacje golombkowi i jarkowi. Przed wizyta postaram sie skontaktowac z przychodniami, które zanotowałam z wypowiedzi na forum.
ewapola

Marta Mocek-Owsińska

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 30-07-2006 20:16

PRZEDSTAW SIĘ

mam na imię Marta,32 lata;mieszkamy koło Łeby;syn - 7 lat w trakcie diagnozowania ADHD
memo

anita12

Post 01-08-2006 20:24

Witam

Mam na imię Anita mam 36 lat.Mam syna 10-cio letniego z adhd ,oraz córkę 11-sto letnią bez adhd.Na waszą stronę trafiłam szukając informacji o leku concerta.Syn będzie brał lek od września i jestem pełna obaw ale nie mam innego wyjścia.Mam tylko nadzieję ,że będzie mógł skupić się przy nauce i zacznie wierzyć w siebie.We wrześniu napiszę jak działa lek na syna i czy jest jakaś poprawa w koncentracji.Pozdrawiam wszystkich.:P
:lol:

ewak

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 15-08-2006 01:12

witam mam na imię Ewa i jestem pielęgniarką pracuję również w szkole i doskonale znam specyfikę tej pracy -co roku we wrześniu przeprowadzam wstępną ocenę problemów zdrowotnych uczniów i wierzcie mi jestem w stanie wstępnie wyselekcjonować kandydatów do zdiagnozowania w kierunku ADHD na podstawie kart zdrowia -a są tam dane od 6-go roku życia-nie widząc jeszcze dziecka-dopiero w drugiej fazie zbieram wywiad od nauczycieli i obserwuje dziecko .Bardzo często nie jest to jedno badanie -bo znaczna częć ADHD-owców sama pcha mi się do gabinetu -chociażby po to żeby sprawdzić ''co się kryje za tymi drzwiami'' :shock: -jest to chyba oczywiste. dpiero wtedy staram się porozmawiać zrodzicami-z różnym skutkiem.(ponieważ jest to gimnazjum zarówno dzieciaki jak i ich rodzice często są już obciążeni bagażem negatywnych doświadczeń) średnio w roczniku (ok.200 uczniów) można ''wyłowić '' 15-20 osób do dalszej diagnostyki- oczywiście część z nich mimo objawów sugerujących ADHD będzie miało zgoła inne rozpoznania część wogóle nie trafi do poradni -jedną mamusię prosiłam o kontakt przez trzy lata -nie doczekałam się chłopak poszedł dalej -daj Boże że wyrasta już pomału z objawów- -- bywało że przybiegał tatuś tylko po to aby zjechać mnie jak burą....... :twisted: jak śmię robić z dziecka wariata i proponować wizytę u psychiatry lub psychologa !!!część rodziców przyjdzie pokiwa głową iwięcej się nie pokaże bywają też tacy którzy raz pojawią sie na grupie wsparcia lub warsztatach edukacyjnych .Jeżeli na stałe zostaną 2-3 osoby to naprawdę warto włożyć w to wszystko trochę wysiłku!!
Dlatego cieszę się że inne pielęgniarki pracujące w szkole zaczynają konstruktywnie podchodzić do problemu ADHD . Zresztą od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie myśl o przeszkoleniu pielęgniarek szkolnych w temacie . największe szanse na przetrwanie z ''czystym '' ADHD-bez powikłń mają dzieciaki wczesnie diagnozowane z edukowanymi i wspieranymi rodzicami - a czyż nie o to nam chodzi aby wypuścić w świat młodego ADHD-owca bez powiklań? [smilie=hi ya!.gif]
pozdawiam Ewa

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 15-08-2006 09:30

Witaj Ewo!
Miód lejesz na moje serce!
Właśnie o to chodzi! Zawsze chciałem, aby spotykać ludzi takich jak Ty.
I ciuchutko sobie marzę, żeby to było częściej.

małgosia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 15-08-2006 09:38

Witaj Ewak... :D
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi." /Albert Einstein/

abelia

Post 15-08-2006 16:03

Witam Was serdecznie

Mam na imię Mariola. Jestem mamą dwójki dzieci (Tomka, lat 10_zdiagnozowany ADHD, i Ani _2 latka_ istotka z charakterkiem narazie bez ADHD). Cieszę się że dotarłam do tego forum bo tak na dobra sprawę szukam ludzi z Koszalina, którzy borykają się z podobnymi problemami co ja.
Tomek został zdiagnozowany stosunkowo nie dawno_maj 2006; poczatkowo domyslałam się ze ma ADHD. Dostać się do lekarza to niestety trzeba odczekać swoje, ale udało się. Obecnie jest na rispolepcie; a wczesniej Concerta (od września wracam dom Concerty). Widze ogromne postępy u Tomka. :D co mnie cieszy bo momentami poprostu nie miałam siły. W szkole nigdy nie było problemów z nauką jakiś większych, ale często się dekoncentruje. Był agresywny w stosunku do rówiesników i nauczycieli, choć akceptowany. Po lekach jest lepiej. zobaczymy jak we wrześniu_4 klasa, nowi nauczyciele, na samą myśl się boje. Tomek jest super chłopakiem, zdobył nagrodę miedzynarodową z matematyki (wyróznienie: Kangur Matematyczny min.), uzdolniony plastycznie. No co tu mówić jak każda mama jestem dumna z niego ale czasami daje mi popalić!!!
To tyle. Pozdrawiam wszyskich :D
Abelia

Smyk

Awatar użytkownika

Post 25-08-2006 13:52

:D
Wracam to po paru miesiącach
...i cieszę się, że w tym niepozornym wątku (takie "przedstawmy się sobie")
tyle oprócz zdjęć kociaków (najczęściej ogladąny kociaczek: Halina
- wygrany(?) plebiscyt na npajpopularniejszego kociaka związanego z ADHD)
ciekawych wynurzeń i spostrzezeń...
Witajcie ponownie(dogłębniej) Ewo(Polu), Żono(Dreptaka), Agga
- życie pełne niespodzianek, które strasznymi nie sa, gdy mile się je odbiera
:)

Noemi

Post 25-08-2006 20:57

Witam Wszystkich!!!!!!!!!!!!!!! :D
Niedawno dołączyłam do grona "wybranych rodziców", mam 9-cio letniego aniołka z ADHD (zdiagnozowanego w lipcu) i 10-cio miesięcznego mam nadzieję bez ADHD.
Jesteśmy z Górnego Śląska i szukamy jakiegoś kontaktu z innymi rodzicami, może grupy wsparcia, informacji o szkleniach i konferencjach.
noemi

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 26-08-2006 10:06

Witaj Noemi, na górnym Ślasku są 2 stowarzyszenia, jedno w Katowicach, drugie w Gliwicach, skontaktuj się ze mną to podejmiesz decyzję, gdzie bedzie Ci łatwiej spotykać się z podobnymi rodzicami i dziecmi.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Jacek

Awatar użytkownika

Ojciec Dyrektor

Post 26-08-2006 21:02

Witamy kolejnych "adhdowskich górnoślązaków" [smilie=hi ya!.gif]
W życiu nie ma przypadków!
Życie jest jak zły dowcip . Kiedy zaczynasz go rozumieć , smakować wtedy ci go odbierają.
To prawda że młodość marnujesz za młodu , a gdy nauczysz się wreszcie żyć , wtedy jest już po wszystkim.....

Noemi

Post 28-08-2006 16:32

Hej!!!
Bardzo dziekuję za odpowiedź. Cieszę się bardzo, że moje pare słów nie zostało w próżni. Na co dzień jestem psychologiem, zajmuję się dziećmi upośledzonymi umysłowo, diagnozuję i prowadzę terapię i to do mnie nalezy przekazywanie rodzicom trudnych nieraz wiadomości nt ich dziecka, a tym razem to ja stanęłam po tej drugiej stronie i przeyznam się szczerze, że nie było mi łatwo. Teraz powoli zbieram to wszystko w jakąś logiczną całość i bardzo potrzebuję kontaktu z doświadczonymi rodzicami, którzy mogliby mnie trochę podeprzec :lol: w tych moich zmaganiach.
Sporo obaw mam teraz przed rozpoczęciem roku szkolnego, bo nie wiem jak rozmawiać z wychowawcą - ile jej powiedzieć itd., czego mogę oczekiwać. jeszcze raz dzięki za kontakt - na pewno się odezwę.
noemi

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 29-08-2006 08:28

Nie wiem, czy jestem doswiadczonym rodzicem, ale chetnie podziele się moimi doswiadczeniami. Moj syn ma 11 lat i zdjagnozowane ADHD w wieku 8 lat. W szkole przeszlismy ,,boj z nauczycielami'', ale bylo warto.
Noemi porozmawiaj z nauczycielem.
Juz po chwili zorientujesz sie, czy zna problemy dzieci z ADHD i co wazniejsze, jakie ma na ten temat poglady.
My stosowalismy metode drobnych kroczkow. Sama musiałam ,,robic wyklady" nauczycielce.
Bardzo ważna jest współpraca domu ze szkoła i tylko mądry, zaangażowany pedagog może Wam pomoc.
Czy Twoja córka ma problemy z nauka? Czy nauczyciele zwrócili uwagę na jej zachowanie?
Pozdrawiam i zycze wytrwałości.

EwelaL

Post 03-09-2006 10:13

EWELINA, LUBIN, DOLNY ŚLĄSK, WITAM!

OJCIEC- ADHD, SIOSTRA - ADHD, I JA TEŻ MAM. ŚWIADOMI OD URODZENIA, LECZENI DOPIERO OD ROKU. SIOSTRA I JA Z SUKCESEM.
POZDRAWIAM WSZYSTKICH.
Ja, siostra i ojciec...

irena

Awatar użytkownika

Żelazna baba/super rodzic

Dzieci: syn 27 lata, syn 26 lat-ADHD, córka 23 lata- ZA, córka 22lata

Ja: Tylko zakręcona, mąż ZA

Post 03-09-2006 18:57

Witaj u mnie też cały zastęp ADHD. No cóż na nudę w tym kramie to nie można narzekać.

Halina

Awatar użytkownika

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Post 05-09-2006 14:28

Witajcie zastępy ADHDowców znajdują się w większości naszych rodzin, moi synowie zdiagnozowani już dość dawno, ja kilka dni temu potwierdziłam Autodiagnozę, natomiast mojego męża i tak podejrzewam.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Cyntia

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 05-09-2006 14:44

Witaj EwelaL :D

Bardzo się cieszę, że się pojawiłaś. Nie wiem ile masz lat, ale młodzi ludzie ze zdiagnozowanym wcześnie i leczonym ADHD są dla nas mam i tatusiów źródłem bardzo istotnej wiedzy.

Wiemy co powoduje niezdiagnozowane i nieleczone ADHD, a Ty, jeśli zechcesz, poza korzystaniem z naszych doświadczeń i wsparciem możesz nam naprawdę pomóc!

Pozdr:)
"Lubiłabym poranki, gdyby zaczynały się później"
Przepraszam za błędy ortograficzne - dysleksja w galopie
Mam ADHD, starszą córę z ADHD a mężusia oraz młodszą córę bez ADHD.

gusia

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 08-09-2006 14:17

witam wszystkich serdecznie :)

Dzień dobry :) witam w klubie :)
jestem matką prawie 12-letniej córki z ADHD ale dopiero w zeszłym roku (5 kl.Sz.Podst) panie w szkole stwierdziły, że córka ma chyba ADHD napisały opinię, potem wycieczki: lekarze, psycholodzy itp itd.
Wcześniej (od zerówki) była jako dyslekcja z deficytem koncentracji i takie tam inne, a w klasie od 1-3 to była nazywana przez „mądrą inaczej” wychowawczynię: leniem, gadułą, łażącą po klasie, przerywającą wypowiedzi innych, wiecznie nie przygotowana (brak zeszytu, książki, kredek itp – a że chodziła rano do świetlicy a ja do pracy więc tam wszystko gubiła czy zapominała) przeszkadzającą wszędzie i każdemu w szkole itp itd. Dopiero nowa mądra wychowawczyni wiedziała i co i jak :)
Trafiłam tu bo na innym forum ktoś podał link tego forum, poczytałam co nieco i podziwiam WAS wszystkich i od razu WAS polubiłam :)
To może w tym wątku tyle, a dalej będę pisać w innych wątkach :) ojj a mam co pisać i pytać tylko że gubię się na tym forum – tyle tu tematów – a w każdym jest także coś ciekawego niby nie na temat – ale na temat, aż szkoda nie zaglądać do każdego :( ale skąd na to czas??? skoro m.in. odrabianie z dzieckiem lekcji (po powrocie z pracy po 17tej) zajmuje mi cały wieczór, a nieraz i ćwierć nocy :(
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie :)
gusia
PS. a czy "szarawara" tu jeszcze zagląda?? ale się usmiałam czytająć jej historię z reklamami TV :) dawno się tak nie śmiałam - DZIEKUJĘ "szarawara" i wszystkim WAM dziękuję za to że WAS MAM :) [smilie=heart fill with love.gif]

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 08-09-2006 16:06

Re: witam wszystkich serdecznie :)

Witaj Gusiu :D

gusia pisze:To może w tym wątku tyle, a dalej będę pisać w innych wątkach :) ojj a mam co pisać i pytać tylko że gubię się na tym forum – tyle tu tematów – a w każdym jest także coś ciekawego niby nie na temat – ale na temat, aż szkoda nie zaglądać do każdego :( ale skąd na to czas???

Rzeczywiście, nazbierało się tu mnóstwo treści.
Spokojnie, nie musisz przecież czytać wszystkiego na raz.

Chętnie przeczytamy o Twoich doświadczeniach.
Pisz i czytaj, czytaj i pisz :!:

irena

Awatar użytkownika

Żelazna baba/super rodzic

Dzieci: syn 27 lata, syn 26 lat-ADHD, córka 23 lata- ZA, córka 22lata

Ja: Tylko zakręcona, mąż ZA

Post 08-09-2006 18:57

Witaj Gusiu czytaj i pisz. Dziel się też swoimi spostrzeżeniami i uwagami na pewno bardzo nam się przydadzą.

aniamisiaczek

Post 10-09-2006 17:51

WITAM

Mam na imię Mirosława , mam prawie 41 lat i 14 letyniego syna z ADHD.W ub. tygodniu byłam w Warszawie u lekarza , który zapisał po raz pierwszy Concertę . Jestem przerażona ceną i przede wszystkim brakiem informacji n/t tego leku . Nie wiem jakie ma skutki uboczne , syn oprócz adhd ma jeszcze mnóstwo innych chorób , zastanawiam się czy tak w ciemno kupować ten lek . Bardzo proszę o wszelkie informacje n/t tego leku , będę bardzo wdzięczna , a może ktoś odezwie się do mnie na gg 2652148
Serdecznie Wszystkich pozdrawiam .

ela lech

Wsparcie

Post 10-09-2006 20:09

Mama szesnastolatka z ADHD i prawie piętnastolatka z ADD

gusia

Awatar użytkownika

Post 13-09-2006 08:47

witaj aniamisiaczek :)
tu na pewno ktoś Ci pomoże, mnie już wiele pomogli :) a jestem tu dopiero kilka dni :)
Dziekuję wszystkim i pozdrawiam Was i Wasze rodziny bardzo serdecznie
gusia

zula_www

Post 19-09-2006 23:49

Witam dawno mnie nie było, ale wpadłam na chwilkę. Moja córcia chodzi na biofidbac, ale czy efekty są to nie mogę powiedzieć byłam również u psychologa i stwierdzono po szczegółowych badaniach, że jest lepiej, ale nie we wszystkim. Nadal musi chodzić na zajęcia z polskiego, ponieważ stwierdzono dysortografię, chociaż zna zasadę pisowni itp. to niestety, doszły również zajęcia z matematyki okazało się, że ma braki z drugiej klasy podstawówki. To był czas, kiedy była po wypadku i była uwiązana do łóżka. W szkole na razie ok. w lekcjach pomagam, ale większość prac domowych robi sama to już sukces dla dziecka nadpobudliwego. Pozdrawiam wszystkich i trzymam kciuki za innych pa.

gusia

Awatar użytkownika

Post 20-09-2006 09:25

Witaj Zula :)
no to naprawdę SUKCES ! :) trzymam kciuki za kolejne sukcesy :)
Pozdrawiam serdecznie Ciebie i rodzinkę :)
gusia
córka 12 lat ADHD, ja - od chwili gdy zaczęłam poznawać co to takiego - doszłam do wniosku, że też to miałam, a może i nadal mam :)
Różą - w dowód wdzięczności - obdarowuję każdego kto mi pomaga na tym cudownym FORUM :)

jodzi

Post 20-09-2006 09:57

Witam Wszystkich... czytam i czytam...

Mam 32 lata, synka Maćka 8 lat ze zdiagnozowanym ADHD. Oprócz Macka mam 2,5 letniego Michałka, i dwie blixniaczki../ 5 ty miesiac/.

duzo jest wspolnych tematów :D

pozdrawiam

gusia

Awatar użytkownika

Post 20-09-2006 15:01

Witaj jodzi :)
gratuluję takiej wspaniałej gromadki!!! :) (ale nie zazdroszczę - ja bym nie wytrzymała :? )
a wspólnych tematów to naprawdę mamy tu sporo :) jeśli nie wszystkie :wink:
Pozdrawiam Ciebie serdecznie i caluśką rodzinkę :)
gusia
córka 12 lat ADHD, ja - od chwili gdy zaczęłam poznawać co to takiego - doszłam do wniosku, że też to miałam, a może i nadal mam :)
Różą - w dowód wdzięczności - obdarowuję każdego kto mi pomaga na tym cudownym FORUM :)

szarlotka

Post 04-10-2006 21:17

Witam,
Mama 7,5 latka który nie ma diagnozy ADHD ale oprócz innych problemów cierpi na zaburzenia koncentracji /uwagi co nie pozwala mu na normalną egzystencję...

golombek

Wsparcie

Post 04-10-2006 21:26

Witaj! Lubię szarlotkę :arrow: tu jest mój przepis :lol: .

ewaw

Post 05-10-2006 09:20

Witaj szarlotka ;) , myślę że znajdziesz tu ciekawe tematy...

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Ja: tego nie wiadomo

Post 06-10-2006 11:21

Witajcie wszyscy nowi użytkownicy forum. Chcę zwrócić Waszą szczególną uwagę na spotkania grupy wsparcia w Zabrzu. Widzę, że gusia jest z Górnego Śląska. Szkoda, że nie podałaś dokładniejszej lokalizacji :) Zapraszamy na forum i do Zabrza :)
Stowarzyszenie Akceptacja Gliwice
Klub Rodziców Autyzm HELP Fundacji JiM

Nikita

Awatar użytkownika

Dzieci: córka ADHD

Post 09-10-2006 01:15

WITAM WSZYSTKICH!!!
Jestem z Jaworzna,mam 7-letnią córeczkę-Nikitę-która nie usiedzi nigdy na pupie!!! :lol:
Często padam wieczorem po całym dniu gonienia za nią,ale słyszę kolejny raz-jak zarzuca mi rączki na szyję i mówi-"mamusiu,przepraszam,już będę grzeczna,tak bardzo Cię kocham!" :lol:
to całe moje zmęczenie jest nieważne-a ja dziękuję Bogu-że ją mam!!!
Zdiagnozowane ADHD miała w wieku 5.5lat.
Cieszę się,że jest to forum,można o wszystko zapytać,nikt nie popuka mi palcem w czoło-i nie usłyszę-nie przesadzaj,daj spokój-wyrośnie z tego!
I cieszę się,że trafiłam do dr.Surmacz-bo to ona otworzyła nam oczy na wszystko-szkoda że tak pózno tam trafiliśmy....Ale lepiej póżno niż wcale..... :D Jeżeli ktoś jest z Jaworzna lub okolicy-to proszę o kontakt.
Zawsze kiedyś wstaje znów wstaje słońce!!!

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Post 09-10-2006 06:21

Witaj nam na forum !!! Jestem pewna, że znajdziesz tu osoby mieszkające w Twojej okolicy :) Zapraszamy do tematu "Grupy wsparcia". Jeśli po drodze Ci do Zabrza, zawsze nas możesz na grupie odwiedzić.

gusia

Awatar użytkownika

Post 09-10-2006 12:22

witam nowicjuszy ;) i matken

witam wszystkich nowych forumowiczów w klubie :)
matken - jestem z Giwic, dziekuję za informację, no cóż do Zabrza bez samochodu z mojej dzielnicy to musiałabym z 2-3 przesiadkami jeżdzić :( ale dziękuję że o mnie pomyślałaś :)
a może słyszałaś o jakiejś grupie wsparcia w Gliwicach?
pozdrawiam serdecznie
gusia

Halina

Awatar użytkownika

Post 09-10-2006 12:46

Gusiu w poniedziałki od godz 16 w Gliwickim Centrum Organizacji Pozarządowych przy Jagiellońskiej 21 są dyżury Stowarzyszenia Akceptacja, również działają jak grupy wsparcia, może bez konkretnych tematów, ale dziewczyny ze Stowarzyszenia Akceptacja mogą wesprzeć, bo od dawna walczą z ADHD i mają ogromne doświadczenie.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

gusia

Awatar użytkownika

Post 09-10-2006 13:04

Halinko dziekuję bardzo.
Kiedyś znalazłam to Stowarzyszenie na stronie www.gliwice.pl i nawet kilka razy tam dzwoniłam ale nr nie odpowiadał, ale teraz myślę że pewnie dzwoniłam przed 16tą i dlatego. Zadzwonię dziś po 16 :)
dziekuję i pozdrawiam
gusia

ewaw

Post 09-10-2006 13:35

Gusiu, nie wiem pod jaki nr dzwoniłaś ale staram się podawać mój: 506 344 822, dzisiaj dyżur jest aktualny i jak tylko będziesz miała ochotę zapraszamy (adres taki, jak napisała Halinka) :)

gusia

Awatar użytkownika

Post 09-10-2006 13:58

dziekuje Ewa, dzis musze do 17.30 byc w pracy, ale dobrze ze juz wiem kiedy i nr telefonu znam (chyba dzwonilam tylko na stacjonarny 032/273 2764) a może podaj namiary w dziale "grupy wsparcia".
Dziekuje pozdrawiam
gusia

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Post 10-10-2006 14:53

Jestem z Giwic, dziekuję za informację, no cóż do Zabrza bez samochodu z mojej dzielnicy to musiałabym z 2-3 przesiadkami jeżdzić

Wystarczy dojechać na DeGaulle'a w Zabrzu autobusem nr 32, bo ulica Brodzińskiego, to boczna DeGaulle'a właśnie i cofnąć się 2 przecznice (jeśli się wysiada na skrzyżowaniu z 1-Maja). Nie wiem z jakiej jesteś dzielnicy, ale jeśli masz kłopoty z orientacją, to ja Ci wszystko mogę prosto wyjaśnić :)

gusia

Awatar użytkownika

Post 11-10-2006 08:49

matken bardzo dziękuję ;) musze jednym autobusem do Pl.Piastów i potem na 32, ale to juz chyba nie będzie potrzebne bo jest w Gliwicach Grupa :) ale i tak rzadko będę tam wpadać :( ( bo właśnie wczoraj się dowiedziałam ze będę z córką chodzić na terapie dla ADHDowców właśnie w poniedziałki :( bo innego terminu nie mają dla grupy w jej wieku. To wszystko i tak nic, najgorsze jest to że córka w poniedziałki własnie chodziła na zbiórki harceskie :( :( i jest bardzo wściekła wrzeszczała, że nie będzie chodzić do zadnych poradni tyko ucieknie na zbiórkę :( jestem załamana :( (bo terminu zbiórki też nie ma innego z jej szkole :(
Pozdrawiam serdecznie i dziekuje
gusia

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Post 12-10-2006 07:22

Rozumiem, że to terapia w Partnerze??? Chciałam żeby syn tam chodził w tym roku, ale niestety ... za duże obłożenie. To dobra terapia i powinnaś się cieszyć, że się na nią dostałyście. Mój syn tam chodził w zeszłym roku. Chyba za bardzo wszystkim ją polecałam :D i teraz my zostaliśmy na lodzie :( Jeśli chodzi o dojazd do Zabrza, to z tym 32, to była jedna z opcji, ale nie będę Ci dłużej tłumaczyć, bo widzę, że po prostu nie chcesz przyjść. No rzeczywiście, bez samochodu, to trochę uciążliwe jest. Jak się zdecydujesz kiedyś, to drzwi są zawsze otwarte i dla wszystkich :) Pozdrawiam 8)

gusia

Awatar użytkownika

Post 12-10-2006 08:52

tak matken w Partnerze. Tam chodzę do specjallisty więc mam jakoby pierszeństwo. Ale i tak dobrze że tam Was przyjeli w zeszłym roku mimo że z jesteście z Zabrza. Zgadza się wiele dobrego słyszalam o tej poradni.
Widać oni naprawdę starają się pomagać dzieciom!!!
bo np. w PPP (która jako jedyna daje orzeczenia) NIE ma terapii dla adhd i mało tego- pani psyych. nawet nie widziała że w Partnerze takowa jest - mówiła mi że w Feniksie (nawet na orzeczeniu w zaleceniach jest podana ta poradnia), no ale tam nie chodzę i tam jeszcze nie ruszyły takie zajęcia.
Pozdrawiam serdecznie

gusia

Awatar użytkownika

Post 12-10-2006 09:07

matken pisze:...nie będę Ci dłużej tłumaczyć, bo widzę, że po prostu nie chcesz przyjść... 8)

nie matken, to nie tak, nie że ja nie chcę, ja poprostu się boję jeździć wieczorami sama autobusem :( po tym jak kilka lat temu mnie napadli gdy wracałam z pracy ok. 17 (było juz ciemno) więc rozumiesz...
Ale napewno na wiosnę - jak dłużej będzie widno to napewno przyjadę.
pozdrawiam serdecznie

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Post 12-10-2006 09:20

Pożyjemy zobaczymy :) Drzwi otwarte, jak pisałam wcześniej :)

zaneta

Post 14-10-2006 11:27

:( mam synka ktory ma adhd od wtorku bedzie bral lek concerta . chcialabym wiedziec czy ktos podaje go swojemu dziecku i czy pomaga . moje dziecko jest zdolne ale ma napady agresji w szkole i ciezko sie paniom pracuje bo rozprasza grupe . jak dziala lek i w czym pomaga dzieciom .

golombek

Wsparcie

Post 14-10-2006 12:05

Witaj na forum.
Podaję link do obszernego wątku poswięconego Concercie, może tam się o czymś co Cię interesujesz dowiesz, a jak nie, to pytaj dalej:
http://portal.adhd.org.pl//phpbb/viewtopic.php?t=76

gusia

Awatar użytkownika

Post 14-10-2006 12:07

na tym forum jest temat LEKI i tam znajdziesz temat concerta
pozdrawiam

anusia

Post 14-10-2006 16:05

Witam wszystkich bardzo serdecznie.Mam syna z ADHD i proszę o opinię leków jakie podaje się dziecią z tami schorzeniami.Do tej pory syn korzystał tylko z terapi....Lekarz u którego się leczymy proponował nam leki jeżeli nauczyciele nie poradzą sobie z synem w szkole.Obyło się bez leków.Obecnie syn Kacper chodzi do 2 klasy.Ma coraz większe problemy ze skupieniem uwagi i zarazem tych obowiązków nauczania jest coraz więcej.W pierwszej klasie jakos sobie radzi i nawet chętnie chciał chodzić do szkoły,teraz jest coraz gorzej.Ostatnio wymyslił sobie że jak do niej nie pójdzie to nie będzie miał nic zadawane do domu.Proszę o pomoc i napisanie mi jak leki działają i w czy pomagają badziej się skupić.Pozdrawiam serdecznie mama Kacperka.... :

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Post 14-10-2006 18:56

W poprzednich postach masz odpowiedź, że o lekach trzeba szukać w temacie leki. Nie wiem do jakiej szkoły chodzi Twój syn, ale może dobrze byłoby najpierw porozmawiać z nauczycielką. Na czym polega problem, jakie jest jej podejście do dziecka, czy wie co to jest ADHD. Leki zawsze można podać, ale wydaje mi się, że im mniej tym lepiej (takie jest przynajmniej moje zdanie). Pills Don’t Teach Skills czyli "Pigułki nie uczą umiejętności".

anusia

Post 15-10-2006 08:24

Witam wszystkich ponownie.Matken rozmawiałam z nauczycielkami syna,na temat ADHD,nie wiem czy są przygotowane.Choc ostatnio dowiedziałam się że jedna z pań była na szkoleniu prowadzonym prze profesora Tomasza Wolańczyka.Więc teraz zapewne wie więcej.Syn chodzi do klasy integracyjnej...Czytałm posty na temat leków i oczywiście że o tym zadecyduje lekarz czy podawać czy nie.Choc kiedy był w pierwszej klasie ne brał nic,ponieważ to zależało od nauczycieli czy sobie poradzą z synem czy nie....Teraz tych wiadomości do przyswojenia jest więcej niż w klasie ubiegłej i oczywiście większe problemy ze skupieniem się....Są dni że nie mysli logicznie a jego wypowiedzi są nie na temat......
PoprzedniaNastępna

Wróć do Poznajmy się