Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Przedstawmy się sobie

Moderator: Moderatorzy

jo-anna

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Dzieci: Starszy 14 lat ZA,Młodszy 4 lata wulkan energii

Post 15-05-2012 16:27

Witam

Mam na imię Joanna.Jestem mamą 12-letniego Marcina.Drugi syn ma 2 lata.
Parę miesięcy temu nasza pani psycholog orzkla,ze najprawdopodobniej starszy syn ma ZA.
Do psychologa uczęszczamy już wiele lat.Trafilismy tam chwile przed 3. urodzinami syna z powodu opóźnionego rozwoju mowy.Droga była długa...Najpierw pediatra ciagle wmawiajaca mi,ze ma prawo jeszcze nie mówić,że to chlopiec,a oni mówią później,ale on nawet "mama" nie wymawiał...czułam że coś jest nie tak...chyba intuicja się odezwała.Wymusiłam (doslownie) na pediatrze skierowanie do specjalisty gdy syn mial prawie 2,5 roku,a ta skierowala nas do...FONIATRY!!!!!! O zgrozo...cóż ta kibieta miala nam pomóc to ja nie wiem,bo ona sama nie wiedziala co z nim zrobić i posłala nas dio neurologa,a neurolog do psychologa i logopedy...Wtedy uzuskaliśmy dopiero konkretną pomoc.Mial opóxnienie w rozwoju psychoruchowym...rozwój mowy był jednak sporo opóźniony bo o ok.rok...Generalnie był dzieckiem rozwijającym się nieharmonijnie co kiedyś wykazał test robiony przez studentkę psychologii i potem nasza psycholog potwierdziła to.Chodzil do przedszkola 4 lata.Potem podstawówka i początki były super.Dobre oceny i lubil szkołę.Choć już wtedy wychowawczyni zauważyła,ze on taki raczej niezbyt chętny do nawiązywania znajomości...kontakt z nauczycielami też był jakiś nie taki...
Przestaliśmy do psychologa uczęszczać regularnie gdy był w drugiej klasie.Z zaleceniem,ze gdyby coś się dziala to mam pzrzyjść.Potem urodzil się drugi syn i niby cosniepokojącego sie działo,ale jakoś cieżko było z maluzkiem tak zorganizowac czas zeby tam pojechać...a że jakoś sobie radzilismy to odpuścilam.Pojawiłam się tam znowu w pietej klasie.Najpierw sama z nią rozmawiałam,a potem jeździlismy już z Marcinem.I to nasza pani psycholog powiedziala,ze w oparciu o informacje które ma od momentu jak do niej trafił i to co mówię jej,a także to co sama zaobserwowaął stwierdza ZA choć te objawy nie sa tak oczywiste,ale wskazują na Aspergera.
Wychowaczyni takze zauważyłą że coś jest nie tak i kiedyś mnie wezwała i powiedziala,że miala nawet takie przypuszczenie,ze to ZA,ale teraz jak jej potwierdziąl to ma już pewność.
Na lipiec mamy umówionego psychiatrę dzieciecego...Boję się...nie ogarniam tego,jestem zła,ze zawital do nas szanowny Asperger,ze tak nam bywa cieżko,z e to moje dziecko nie rozumie tego otaczającego go świata...Nie wiem co będzie dalej...czy psychiatra wyda orzeczenie...Za rok gimnzajum i o to martwię się najbardziej...świat jest taki skomplikowany,a to moje dziecko nie kuma tych wszystkich niuansów...a ja nie moge byc ciągle przy nim...Mam nadzieję,z eznajdę w Was wsparcie,ze łatwiej nam bedzie jakoś się z tym uporac,jakoś nauczyć się zyć...

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Ja: tego nie wiadomo

Post 15-05-2012 20:27

Witaj Joanno.
Czy Twoje dziecko zmieniło się po diagnozie? Nie sądzę :wink: To jest Twój syn, ten sam co przedtem, zanim diagnoza dostała imię.

Na wsparcie możesz liczyć. Rozgość się i pisz. Pomożemy. Wpisz w profilu skąd jesteś, łatwiej będzie coś doradzać (np. sprawdzonych specjalistów) :OK:
Stowarzyszenie Akceptacja Gliwice
Klub Rodziców Autyzm HELP Fundacji JiM

zania233

Dzieci: "Maciek 8 lat ADHD i Melania 3 latka"

Post 21-05-2012 22:14

Witam

Witam wszystkich
Mam na imię Żaneta 28 lat,mama 8 letniego Maćka zdiagnozowane ADHD (przyjmuje Concerta 18mg) i 3 letniej Melani bez diagnozy.Jesteśmy ze śląska Jastrzębie Zdrój.Znalazłam Was w google,bo na dzień dzisiejszy tylko w necie mogę szukać jakiejkolwiek pomocy.
Przy­jaciele są jak ciche anioły, które pod­noszą nas, gdy nasze skrzydła za­pom­niały jak latać.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 22-05-2012 06:32

Witaj w naszym zakręconym grajdołku :)
Czemu tylko w necie możesz szukać pomocy? Jest jeszcze kilka innych miejsc na świecie!
Wbrew pozorom wierzę w życie pozainternetowe :)

jo-anna

Awatar użytkownika

Dzieci: Starszy 14 lat ZA,Młodszy 4 lata wulkan energii

Post 22-05-2012 08:49

zania233 pisze:Witam wszystkich
Mam na imię Żaneta 28 lat,mama 8 letniego Maćka zdiagnozowane ADHD (przyjmuje Concerta 18mg) i 3 letniej Melani bez diagnozy.Jesteśmy ze śląska Jastrzębie Zdrój.Znalazłam Was w google,bo na dzień dzisiejszy tylko w necie mogę szukać jakiejkolwiek pomocy.

Witam cieplutko :)
Zaintrygowało mnie to stwierdzeni,ze jedynie w necie mozesz szukac pomocy...dlaczego?

zania233

Dzieci: "Maciek 8 lat ADHD i Melania 3 latka"

Post 22-05-2012 13:34

Może chociaż tutaj ktoś mnie zrozumie i doradzi. Byłam już wszędzie,począwszy od pegagoga szkolnego,psychologów i psychiatry dziecięcego. W szkole jestem tą złą która się broni swojego syna. Nawet rozmowa i skarga u dyrektora nic nie pomogła. W poradni psychologicznej nie ma miejsc na terapię dla syna, zostałam odesłana z kwitkiem i słowami otuchy "musi to pani wytrzymać i doczekać do końca roku szkolnego". Psychiatra jedyny w naszym rejonie, przeprowadził ze mną test na ADHD syna, przepisał tabletki i na tym skończyła się wizyta. A we mnie kończy się siła walki, żeby pomóc synowi, jak wszystko jest na nie. Nie chcę się poddać i pragnę, aby syn miał normalne dzieciństwo, a nie odstawiany na bok jako ten zły, agresywny i zagrażający wszystkim wokół. Ja z synem nie mam najmniejszych problemów, rodzina nie dowierza że ma ADHD. Mąż też twierdzi że wyolbrzymiam problem szkolny. A ja poprostu martwię się i walczę z wiatrakami.
Przy­jaciele są jak ciche anioły, które pod­noszą nas, gdy nasze skrzydła za­pom­niały jak latać.

moniczka-ost

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Dzieci: Ola 9 lat ADHD

Post 22-05-2012 13:46

Mam na imię Monika jestem troche po 30stce :D .Jestem mamą 9 letniej Oli.Córcia ma stwierdzone ADHD i zaburzenia koncentracji uwagi.Razem zmagamy się, z całym bagażem przeciwności jak wszyscy uszczęsliwieni ADHD rodzice.Mąż nie bardzo mi pomaga....więc jesteśmy sobie ja, Olcia i ADHD.Pozdrawiamy wszystkich :)

maciej

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 22-05-2012 15:55

Witam nowych forumowiczów. [smilie=hi ya!.gif]
Michał 18 lat ADHD

paniwalewska

Dzieci: Daniel 14 lat ZA , Kasia 12 lat ZA, Mateusz 9 lat ADHD

Post 30-05-2012 09:49

Witam

Mam na imię Marta, lat 40 +, troje dzieci: Daniel 12 lat, ZA zdiagnozowane miesiąc temu; Kasia lat 10 w trakcie diagnozowania w kierunku ADHD+ODD; Mateusz 7 lat - też będzie diagnozowany, bo jak zaczęliśmy czytać o tym ADHD to wiele cech do niego pasuje. Dzieci są cudowne, wspaniałe i genialne, chociaż są z nimi niezłe jazdy.
Na forum trafiłam poszukując w necie informacji o ZA i ADHD. Czy ktoś wie, co można zrobić z 12-latkiem, u którego właśnie zdiagnozowano ZA?
Pozdrawiam wszystkich.

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 30-05-2012 19:21

Witaj Marto, rozgość się i zostań na dłużej.

Z 12-latkiem z ZA można robić bardzo wiele. ;)

Czy diagnoza spowodowała, że masz inne dziecko niż dotąd?
Rozumiem, że jesteś dopiero na etapie oswajania się z wiedzą o ZA?

Zapraszam do aktywności na forum. :)

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 30-05-2012 21:15

paniwalewska pisze:Czy ktoś wie, co można zrobić z 12-latkiem, u którego właśnie zdiagnozowano ZA?
:hmmm: A czego mu najbardziej potrzeba?

A tak w ogóle to serdecznie witamy :)

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 30-05-2012 21:30

paniwalewska pisze:Czy ktoś wie, co można zrobić z 12-latkiem, u którego właśnie zdiagnozowano ZA?
Można wiele rzeczy zrobić.
Można nadal kochać... można zrobić nowy egzemplarz... Wiele jest rozwiązań ;)

paniwalewska

Dzieci: Daniel 14 lat ZA , Kasia 12 lat ZA, Mateusz 9 lat ADHD

Post 01-06-2012 16:16

Łatwiej jest czytać, niż coś napisać. Daniel był diagnozowany w szpitalu w Józefowie. Znalazł się tam z powodu tzw. próby samobójczej. Po powrocie miał mieć nauczanie indywidualne, ale załatwienie orzeczenia w PPP zajęło miesiąc. W międzyczasie chodził normalnie do szkoły, ale 2 razy z niej uciekł (po jakichś konfliktach z kolegami). Za drugim razem poinformował wszystkich (łącznie z wychowawczynią), że będzie skakał z mostu. Efekt - policja, pogotowie, wizyta w Józefowie.
W poradni na Narbutta pani obiecała, że spróbuje go wcisnąć na terapię od września (jesteśmy z rejonu Narbutta). Pani doktor z PZP dała nam skierowanie do Poradni dla osób z autyzmem dziecięcym (czy jakoś tak) - jesteśmy tam ustawieni w kolejce (przewidywany termin wizyty - styczeń 2013).
W poniedziałek zaczyna nauczanie indywidualne ( teraz jest chory). Będziemy się starali załatwić mu nauczanie indywidualne na przyszły rok. Umieścić go w klasie integracyjnej w 6 klasie raczej się nie da.
Dziecko jest to samo, ale problemy jakoś się bardzo nasiliły. Ręce opadają.

margolcia311

Dzieci: Patryk 7 lat ZA, Kasia 15 lat

Post 13-06-2012 10:50

Witam,
mam na imię Małgośka, lat 36 ( prawie) :wink: , dwoje dzieciaków. Patryk lat 7, uczeń pierwszej klasy; do tej pory uczyliśmy sie poskramiać ADHD, od wczoraj została postawiona diagnoza ZA... no i jeszcze Kasia, lat 15 uczennica 2 klasy gimnazjum ale ani ADHD ani ZA u niej nie widać :). Ja sama jestem belfrem pracującym w gimnazjum :)... AAAAAA, zapomniałabym, jest jeszcze pies- Lucky ( suńka), strasznie ruchliwa :). Mąż też jest, z kolei moja połówka ma dysgrafię i dysleksję ( stwierdzone). Witam serdecznie. :D

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Post 13-06-2012 19:39

Cześć Małgosiu :D

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 13-06-2012 19:55

Fajna rodzinka, Małgosiu. :)

Z której części Polski jesteś?

Adam.W

Ja: ZA

Post 14-06-2012 09:11

Miło Panie poznać:)
Zawsze chętny do rozmowy:)

margolcia311

Dzieci: Patryk 7 lat ZA, Kasia 15 lat

Post 14-06-2012 16:11

Mazowsze

Beata pisze:Fajna rodzinka, Małgosiu. :)

Z której części Polski jesteś?

My z Mazowsza, Płock :)))

maciej

Awatar użytkownika

Post 14-06-2012 16:52

Witam. [smilie=hi ya!.gif]
Michał 18 lat ADHD

Żunia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 14-06-2012 17:46

Witam.
mój kochany czternastolatek ma zdiagnozowane ZA i ADHD

irena

Awatar użytkownika

Żelazna baba/super rodzic

Dzieci: syn 27 lata, syn 26 lat-ADHD, córka 23 lata- ZA, córka 22lata

Ja: Tylko zakręcona, mąż ZA

Post 15-06-2012 05:36

Witaj Małgosia

moniczka-ost

Dzieci: Ola 9 lat ADHD

Post 15-06-2012 11:43

Witamy serdecznie :)

ania_sb

Dzieci: Mateusz17latwcześniej adhd obecnieupośledzenie mpdz,celiakia i wiele innych

Post 22-06-2012 20:09

Witajcie :)

agnessa

Dzieci: Andrzej 8 lat ADHD i ZA

Post 30-06-2012 18:27

Witam mam syna który ma zdiagnozowane Adhd i ZA dziś czytałam na temat ZA w google i w ten sposób znalazłam wasze forum.
Do tej pory nie szukałam takiego wsparcia jak pisanie na necie. No nic coś należy zmienić w swoim życiu bo chyba swoich znajomych zaczynam chyba już zanudzać, a chyba potrzebuje jednak z kimś porozmawiać. W mężu mam 100 % poparcie i wsparcie, ale on z natury jest mało mówny jak większość facetów:)
proszę podpowiedzcie mi które forum najlepiej tu czytać!!! no i gdzie zostanę wysłuchana:)

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Post 01-07-2012 07:43

Zapraszamy :) Czytajcie i piszcie, a zostaniecie wysłuchani :wink:

agnessa

Post 01-07-2012 09:47

Andrzej ma ZA i jednocześnie ADHD zdiagnozowane pół roku temu. Mielismy z nim zawsze sporo problemów , ale jak do tej pory zawsze sobie z nimi dawaliśmy rade. Apogeum zaczeło się dopiero kiedy przeprowadzilismy sie do nowego miejsca zamieszkania i Andrzejek poszedł do nowej klasy gdzie dzieci od samego poczatku go nie zaakceptowały, a rodzice wręcz sugerowali że nie jesteśmy tu mile widziani i mamy z tej klasy się wynosić. Robili wszystko, żeby go wyrzucić ze szkoły do tego stopnia, że wszystko co było złe w klasie przypinano jemu. Na szczęście dyrektorka szkoły okazała się rozsądną osobą i zaleciła przez psychologa i pedagoga obserwacje klasy i oczywiście przy okazji syna. I tak jak myślałam wszystko to co dzieci przekazywały rodzicą było przesadzone i podkoloryzowane okazało się ze to mój syn jest bity wyzywany i wręcz dzieci się nad nim znęcały i stad u niego była taka frustracja i złość na dzieci i na nauczycielkę. Jednogłosnie zdecydowali ze Andrzejka trzeba przenieść z tej klasy pownieaż jest tam zaszczuty.
Dostaliśmy też orzeczenie z PPP ale syn juz zostanie w tej klsaie i juz go nie przenosimy do klasy integracyjnej bo tu został zaakceptowany przez kolegów i nauczycielka i spokojnie daje sobie z nim radę a to jest najważniejsze.

Andrzejek miał robione EEG wyszło ok miał robione badania metaboliczne też ok, a teraz mamy zrobić badania genetyczne i moje pytanie jest takie czy jak w badaniu nie wyjdzie ze ma ZA i ADHD to czy to oznacza że diagnoza została źle postawiona?

agnessa

Post 01-07-2012 09:58

Jeszcze jedno mam 3 letnią córeczkę jak do tej pory w jej zachowaniu nie zauważyłam nic niepokojącego, a jezeli w badaniu genetycznym wyjdzie że Andzrejek ma Aspergera to czy córkę tez badać w tym kierunku, czy póki jest wszystko ok to dać sobie spokój?
Czy może od razu zabrąć ją ze sobą na te badania?

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 01-07-2012 11:42

Badanie genetyczne jest po to, żeby wykluczyć inne zaburzenia genetyczne, Aspergera nie potwierdzi, ani nie wykluczy.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

agnessa

Post 02-07-2012 20:13

ok dzięki
badanie genetyczne ma 15 lipca więc już niedługo
no i jeszcze diagnoza z SI, ale napeno ma nadwrażliwość dotykową bo nie lubi jak się go przytula i jest bardzo wrażliwy na ból

stellaolejnik

Dzieci: Bartek 11 lat ZA

Post 03-07-2012 12:10

Mama 38 lat, syn Bartłomiej 11 lat z ZA

Witam :)

Mam na imię Stella. Mój syn od dwóch lat ma zdiagnozowane ZA. Moj drugi syn ma lat 9. Mieszkamy w Zielonej Górze.
Szukam wszelkich informacji o ZA i pewnie jak kazdy forumowicz przeczytałam morze książek. Niestety nie dają odpowiedzi, co robić w konkretnych sytuacjach. Będę przeszukiwała wątki, może znajdę odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Regularnie prowadzę blog o moim dziecku, ale nie wiem czy to jest reklama czy jeszcze nie, więc nie zamieszczam nazwy.Chyba, że Admin pozwoli.

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 03-07-2012 13:01

Witaj Stella. To miłe, że przeczytałaś regulamin. :) Może daj się nam najpierw trochę poznać poprzez forum.
Link do bloga wyślij nam po jakimś czasie aktywności do akceptacji przez PW.
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

anka-niko

Awatar użytkownika

Wsparcie i Łowca Talentów

Dzieci: młody dorosły z ADHD (wbrew pozorom)

Ja: takie sobie coś ;)

Post 03-07-2012 14:04

stellaolejnik pisze:Szukam wszelkich informacji o ZA i pewnie jak kazdy forumowicz przeczytałam morze książek. Niestety nie dają odpowiedzi, co robić w konkretnych sytuacjach. Będę przeszukiwała wątki, może znajdę odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

Witaj Stello :)
z pewnością znajdziesz odpowiedzi na wiele swoich pytań. A jeśli nie, to zapraszamy do zadawania pytań :)

W kwestii książek/instrukcji - gorąco polecam naszą świeżynkę :D :
CODZIENNOŚĆ DZIECKA Z ZESPOŁEM ASPERGERA okiem rodzica i terapeuty :OK:
Obrazek
mama super syna - KĄT-owicza z ADHD, dysgrafią... i pasją

Jerzy Liebiert
Uczyniwszy na wieki wybór// w każdej chwili wybierać muszę... Jeździec

Uczę się ciebie człowieku.//Powoli się uczę, powoli.//Od tego uczenia trudnego//Raduje się serce i boli. *** (Uczę się ciebie, człowieku...)

klara

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Dzieci: syn15l. ADHD, spektrum autystyczne; córka11l.

Post 04-07-2012 22:46

Witaj Stello,
informacji tu tyle, że można dostać zawrotu głowy, o czym ja się przekonuję od 3 tygodni :) Weź sobie to na spokojnie, bo inaczej bedziesz zarywać noce :lol:
Trzymaj się ciepło....
"Idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć."
Nie jest ważne, ile razy upadniesz. Ważne, że się podniesiesz.

fraszka

Dzieci: Wik 8 lat ZA i Brunon lat 4,5 i Adrianka 11 m-cy

Post 14-07-2012 12:43

Witam,

Jestem mamą trójki dzieci, dwóch chłopców i dziewczynki. Trafiłam tu dzięki książce "Codzienność dziecka z zespołem Aspergera okiem rodzica i terapeuty" U najstarszego - Wiktora trzy tygodnie temu psycholog zdiagnozowała ZA. Nie chce mi się wierzyć, nie mogę się pozbierać. Czekam na diagnozę kliniczną u psychiatry, pod koniec lipca pierwsza wizyta. Mam nadzieję, że wstępna diagnoza jest błędna.
Pozdrawiam wszystkich.
"Nadzieja jest odwieczną wszystkich ludzi piastunką: kołysze nas bezustannie i smutki nasze usypia."

maciej

Awatar użytkownika

Post 15-07-2012 08:45

Witaj fraszko. Głowa do góry. Rozgość się i czytaj, i pisz.
Michał 18 lat ADHD

Babcia Ola

Awatar użytkownika

certyfikowany killer

Dzieci: Konrad 19 lat - ZA z cechami ADHD

Ja: Babcia - ADHD z cechami ZA

Post 15-07-2012 15:31

Kochana Fraszko, ZA to nie wyrok ,nie jest tak strasznie jak Ci się wydaje.Nasze dzieci są wspaniałe, a że ciut inne , to dodaje im uroku.Głowa do góry :OK: ,nawet jak pani psycholog postawiła właściwą diagnozę, to nie jest jeszcze koniec świata.Pisz o swoich problemach pomożemy Ci.

Żunia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 15-07-2012 19:23

Witaj.
Tak jak pisała Ola, ZA to nie tragedia.
Nasze dzieci są indywidualistami, które są w stanie zawojować cały świat. :D
mój kochany czternastolatek ma zdiagnozowane ZA i ADHD

Adam.W

Post 16-07-2012 13:51

:)

Ja mam ZA. Diagnozę dostałem w lutym. Mam gorsze momenty,bo mimo ciężki9ej pracy nad sobą coś się nie udaje,ale poprzez pomaganie i matematykę(!) znajduję optymizm i w sumie jestem szczęśliwym człowiekiem,który jest wyjątkowy i nauczył się z tego korzystać :)

ozonka

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 18-07-2012 10:00

Witam wszystkich nowych i troszkę mniej, bo dawno mnie nie było. Szkoda... Muszę to nadrobić :)
"Carpe Diem!"

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Post 18-07-2012 14:12

O! Znalazłaś się :D

Adam.W

Post 19-07-2012 12:34

Miło mi Cię poznać. Kojarzę cię ze... skojarzeń:)

reniferek73

Awatar użytkownika

Dzieci: Kacper 7 lat

Post 20-07-2012 09:20

Witam wszystkich. Jestem mamą dwóch synów z ADHD, jeden skończy za chwilkę 19 lat i młodszy 7 latek. Chciałabym na wstepie podziękować osobom, które założyły takie forum. Dla rodziców tacy jak my, latami walczącymi z wiatrakami jest to duża pomoc. Od 6 lat biegam od psychologa do psychiatry, ale najwięcej dowiaduje jak sobie radzić się z takich forum. Tak naprawde to wszędzie jest znieczulica i większość traktuje nas rodziców i nasze dzieci jak zło konieczne, ale my się nie damy. To dla naszych dzieci musimy być silni, bo tylko my możemy im pomóc uwierzyć, że są najwspanialszymi na świecie. I nawet kiedy chce nam się krzyczeć z bezsilności, czasami nie mamy sił otworzyć oczu bo wiemy że przed nami kolejny ciężki dzień, musimy wierzyć dla tych maluchów. Musiałabym tutaj napisać książkę co już robiłam, co przezyłam, gdzie byłam, ale myślę, że nie czas to i nie miejsce. Trzymajcie za mnie kciuki. Zapisałam mojego małego na pierwszy obóz terapetyczny, bez mamy. Wyjazd w sierpniu, a ja już się denerwuje.
Pozdrawiam wszystkich

Adam.W

Post 20-07-2012 10:57

Miło Panią poznać. Proszę opisać dzieciaki:)

reniferek73

Awatar użytkownika

Post 20-07-2012 11:12

Witam Panie Adamie. Ze starszym miałam troszkę zawrotu głowy ale dopiero teraz wiem co to jest dziecko z ADHD. Mały smyk ma na imię Kacper. Został wyrzucony z prywatnego przedszkola, prawie go wyrzucili z zerówki w szkole ( pomogły tylko znajomości), ma już 3 opiekunke bo nie może zostawać w świetlicy, gdyż szkoły na chwile obecną są kompletnie nie przygotowane na przyjęcie sześciolatków a już sześciolatków z ADHD? Jestem tuż przed rozwodem więc mogę liczyć tylko na siebie. Przeczytałam tone książek, odwiedziłam wiele stron poswięconych ADHD i cały czas kombinuje i szukam rozwiązań. Co do małego? Jest go wszędzie, jest nad wyraz inteligentny. Sytuacja rodzinna wzmożyła jego nadpobudliwość. Muszę czuwać i wyważać. Z jednej strony chciałoby się dziecku przychylić nieba, z drugiej konsekwencja i konsekwencja. Mały nie umie panować nad emocjami. Atmosfera w szkole często wywołuje u niego ataki złości, wtedy potrafi uciec i pół szkoły za nim gania. Czasami się gdzieś schowa, zamknie w łazience. Nikt nie umie wtedy sobie z nim poradzić. Na wycieczkę go nie zabiorą, na basen też. Więc kiedy on ma się nauczyć zachowań jak jest odrzucany na starcie. Nie jestem w stanie siedzieć z nim w ławce bo każda terapia masę kasy. Nie poddam się. A co Pan tu robi? Może mamy podobne problemy?

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 20-07-2012 12:50

reniferek73 pisze:Zapisałam mojego małego na pierwszy obóz terapetyczny, bez mamy. Wyjazd w sierpniu, a ja już się denerwuje.
Czym się denerwujesz?
Przecież na takich wyjazdach kadra jest przygotowana na takie iskierki jak Twój malec :)

reniferek73

Awatar użytkownika

Post 20-07-2012 12:54

Oczywiście dobrze o tym wiem, ale taki jest urok mam :wink: , że się martwią. Po powrocie dziecka z obozu z pewnością podziele się wrażeniami.

sabina211

Dzieci: Tymon lat 11,ZA

Post 22-07-2012 11:30

Witam

Witam wszystkich,
Forum odkryłam wczoraj i absolutnie w nie wsiąkłam. Jestem mamą trojki dzieci, najstarszy Tymon ma 11 lat, Agnieszka 10, a Dominika 6. Syn ma ZA, oficjalnie zdiagnozowane od roku.Wcześniej miał diagnozę dyspraksji, która bardziej zakłóca nam i mu życie codzienne niż samo ZA. Poza tym od kilku lat leczymy epilepsję (z niej ma jednak wszelkie szanse wyjść bez śladu). Średnia córka na pewno nie jest autystyczna, ale na co dzień wymaga sporego emocjonalnego wsparcia, do tej pory źle znosi porażki, potrzebuje ciągłego potwierdzania swojej wartości, prymuska i perfekcjonistka. Najmłodsza jest za to okazem zdrowia i zrównoważenia (w stosunku do wieku) w każdej sferze, modelowa, bystra 6-latka.
Tymon radzi sobie sobie nieźle, chodzi do szkoły publicznej (katolickiej), ale do klasy 15-osobowej i ma nauczycielkę wspomagającą, potrzebną głównie do kończenia notatek i ogarniania rzeczywistości wokół. Naszą główną bolączką w szkole są kontakty z rówieśnikami, a w zasadzie ich brak.Poza tym mała samodzielność w odrabianiu lekcji, choć wyniki(patrząc na oceny) są niezłe.
Moje starsze dzieci jadą za tydzień na 2 turnus do Sulęczyna, może więc kogoś z form uda nam się poznać osobiście.Mieszkamy w powiecie wołomińskim.
Na razie chyba tyle. Pozdrawiam i dziękuję, że jesteście. Odnajduję tu swoje bolączki i emocje.
Sabina

mamaD

Dzieci: Daniel 12 lat, ADHD

Post 22-07-2012 15:40

Witam

Na imię mam Ania, krótko opowiem naszą historię.
Byłam okropną, toksyczną matką. Jakieś półtorej roku temu okazało się, że jestem DDA. Od tego czasu chodzę na terapię dla DDA, terapię w PPP ma również mój syn, który stwarzał duże problemy wychowawcze w domu i w szkole.
W domu nastąpiła poprawa zachowania, ale nie było całkiem różowo. Piąta klasa, którą mój syn teraz skończył była najgorszym rokiem szkolnym. Mimo ciężkiej pracy, poprawionej relacji matka - syn, w szkole nie było żadnego efektu. Wychowawca nalegał na konsultację u psychiatry, na co się po wielkich oporach zdecydowałam.
W wyborze psychiatry pomogła mi terapeutka, podobno najbardziej konkretny w mojej okolicy.
Konsultację mieliśmy w miniony czwartek, wstępnie doktor stwierdził ADHD..
Czeka nas jeszcze diagnoza psychologiczno pedagogiczna w PPP.

Burza emocji, tornado z myśli.. Z jednej strony szok, z drugiej wielkie wyjaśnienie niemal wszystkiego!

Milion pytań mam.. Szukam, czytam. Nie wiem za co się zabrać najpierw..

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Post 22-07-2012 18:44

Witaj i czytaj. Zapraszamy :OK:

irena

Awatar użytkownika

Żelazna baba/super rodzic

Dzieci: syn 27 lata, syn 26 lat-ADHD, córka 23 lata- ZA, córka 22lata

Ja: Tylko zakręcona, mąż ZA

Post 22-07-2012 20:38

Witaj Aniu, w gromadzie raźniej :OK: :OK: .
Pytaj i pisz.
PoprzedniaNastępna

Wróć do Poznajmy się