Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Przedstawmy się sobie

Moderator: Moderatorzy

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 08-02-2012 19:36

Witaj ponownie :)

Dorota_KM pisze:Ja - depresja.
Permanentna?
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

Dorota_KM

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Dzieci: Córka - 11.5 l ZA, Syn - 7,5 w I klasie

Post 08-02-2012 19:42

Dosia, myślę, że nie.
Muszę się zebrać do kupy, a jest tego z 2ha.
Najpierw Cię ignorują, potem się z Ciebie śmieją, następnie z Tobą walczą. A na końcu wygrywasz...

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 08-02-2012 19:47

Sama tych 2 ha chyba nie raczej zbierzesz. ;)

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

Dorota_KM

Awatar użytkownika

Post 08-02-2012 19:52

na nikogo poza sobą nie liczyłabym. Trza będzie samemu.

Ważne, że już wiem co z córką. Najważniejsze.
Najpierw Cię ignorują, potem się z Ciebie śmieją, następnie z Tobą walczą. A na końcu wygrywasz...

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 08-02-2012 20:37

Myślałam o pomocy lekarza. W depresji często jest konieczna.

Masz na myśli diagnozę córy - ZA?

Dorota_KM

Awatar użytkownika

Post 08-02-2012 20:48

Tak, ZA u córki, wcześniej były wielomiesięczne bezsensowne wizyty u lekarza, któremu brakło odwagi, żeby powiedzieć - "nie wiem".
Teraz przynajmniej wiadomo jak wyboista jest ta nowa droga. Wcześniej były bezdroża.

Jestem pod opieką lekarza.

11aguska11

Dzieci: Mateuszek 6,5lat ADHD

Post 16-02-2012 17:37

Witam wszystkich serdecznie!jestem tu pierwszy raz.Dodam że czuje sie troche zagubiona.Mam 31 lat i 6,5 letniego synka Mateuszka z poprzedniego małżeństwa a w drodze jest drugi synek z obecnym mężem.Problemy zaczeły istniec w trakcie gdy były maz nas opuscił i zwiazał sie z moja kolezanką.Synek jako 6latek poszedł do pierwszej klasy ,dodam ze nikt nie miał nic przeciwko gdyz bardzo dobrze sie uczy i jest duzo do przodu od swoich rówiesników.Niestety od pazdziernika zaczeły sie problemy....
Ostatnio zmieniony 16-02-2012 20:18 przez Dosia, łącznie zmieniany 1 raz

MamaExpresika

Wsparcie

Dzieci: Expresik 7 lat i 3 mc - prawdopodobnie ADHD (zdania uczonych są podzielone)

Ja: PPP sądzi, że mam ADHD ;)

Post 16-02-2012 19:43

Witajcie

Witajcie jestem mamą 7-latka, którego w sieci nazywam Expresikiem. Neurolog zdiagnozował u mojego chłopca ADHD i przepisał Concertę. Moim zdaniem nie jest to jednak ostateczna diagnoza i równolegle z psychiatrą drążymy inny temat. Wspólnie zdecydowaliśmy, że wprowadzimy lek, aby się przekonać czy zadziała. Zadziałał. Głównym problemem Młodego jest koncentracja, z nadruchliwością sobie radzimy, na zachowanie nie narzekamy (jedynie sporadycznie się zdarza). Z uwagi na brak koncentracji (przed podaniem leku) nasz synek nie radził sobie w ubiegłym roku w zerówce. Zdecydowaliśmy się na odroczenie obowiązku szkolnego. Obecnie ma 4 godziny dodatkowych zajęć pedagogicznych w tygodniu. Zaliczyliśmy już SI, NDT Bobatha oraz BFB. Ciągle zastanawiamy się nad Tomatisem. Pozdrawiam ME
W każdym z nas tkwi talent ważne by go dostrzec i w niego uwierzyć...

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 16-02-2012 20:20

11aguska11 pisze:Witam wszystkich serdecznie!jestem tu pierwszy raz.Dodam że czuje sie troche zagubiona.Mam 31 lat i 6,5 letniego synka Mateuszka z poprzedniego małżeństwa a w drodze jest drugi synek z obecnym mężem.Problemy zaczeły istniec w trakcie gdy były maz nas opuscił i zwiazał sie z moja kolezanką.Synek jako 6latek poszedł do pierwszej klasy ,dodam ze nikt nie miał nic przeciwko gdyz bardzo dobrze sie uczy i jest duzo do przodu od swoich rówiesników.Niestety od pazdziernika zaczeły sie problemy....

Aguśko, to jest forum, które służy do wymiany doświadczeń, nie podajemy maila w treści postu, zwłaszcza, że to prowadzi do potężnej ilości spamu. poczytaj popisz, a na pewno doradzimy na forum i pomożemy
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

ania_sb

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Dzieci: Mateusz17latwcześniej adhd obecnieupośledzenie mpdz,celiakia i wiele innych

Post 17-02-2012 07:14

Witam Nowych [smilie=hi ya!.gif]
Aguska opisz na czym obecnie polega problem.
Mamo Expresika terapie o których piszesz na pewno dadzą wiele poprawy ale uzbrój się w cierpliwość , bo przy każdej terapii potrzeba czasu.
Tomatis a Johanssen to to samo[Johanssen taniej]. Z powodu epi już 2lata czekamy na decyzję neurolog

dormisia5

Dzieci: kasia13lat adhd,padaczka

Post 17-02-2012 11:44

córcia z adhd

witam jestem mamą trzynastoletniej kuchareczki(lubi gotować),ma ADHD-typ mieszany, zaburzenia zachowania opozycyjno-buntownicze, niedorozwój w stopniu lekkim i padaczka. Mam wnusie dwu i półroczną która już objawia nadpobudliwość i ma padaczkę którą ja wychowuję .I czasami jest mi ciężko bo mąż nie pomaga mi bo gdy jest w domu to ciągle gra na komputerze a do tego wszystkiego ja sama jestem chora mam chory kręgosłup i stawy . Ale staram się optymistycznie myśleć. uff ale się wygadałam pozdrawiam wszystkich :)

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 17-02-2012 13:55

Witaj Dormisiu :)
Czytaj, pisz, pytaj. Pomożemy :OK:

ozonka

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 17-02-2012 16:04

Witam! Mam nadzieję, że zadomowi się pani na forum :)
"Carpe Diem!"

brawurkot

Dzieci: Jonatan 6 lat zdiagnozowane ZA, Kuba 4 lata podejrzenie ZA, Gabrysia 1,5roku - ?

Ja: przypuszczalnie ZA

Post 17-02-2012 16:56

Witajcie!!
Czytam i czytam i czytam... i cieszę się jak głupia,z e odnalazłam to forum (wyczytałam gdzieś prośbę więc podaję - wygooglałam :) szukając informacji o ZA). Mam trójkę wspaniałych dzieciaków, u najstarszego 6latka stwierdzono Zespół Aspergera. Chyba założę wątek w dziale ZA, bo mam wiele pytań do bardziej doświadczonych w tym temacie :) Tymczasem pozdrawiam serdecznie i dzięki, że jesteście!!

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Ja: tego nie wiadomo

Post 17-02-2012 17:08

Witaj wśród swoich :OK:
Stowarzyszenie Akceptacja Gliwice
Klub Rodziców Autyzm HELP Fundacji JiM

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 17-02-2012 17:09

Witaj Brawurkot :)
brawurkot pisze:Chyba założę wątek w dziale ZA, bo mam wiele pytań do bardziej doświadczonych w tym temacie
Koniecznie!

Żunia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 17-02-2012 19:46

Witam tych, których jeszcze nie miałam okazji przywitać. :D
mój kochany czternastolatek ma zdiagnozowane ZA i ADHD

Józefina

Awatar użytkownika

Wsparcie

Dzieci: córka 11 lat ZA i synek 8 lat ZA

Ja: walczę

Post 17-02-2012 20:21

I ja witam serdecznie! :)
Edukacja Domowa bardzo pomaga nam żyć :)

ania_sb

Dzieci: Mateusz17latwcześniej adhd obecnieupośledzenie mpdz,celiakia i wiele innych

Post 19-02-2012 22:26

Witajcie na forum .

maciej

Awatar użytkownika

Post 20-02-2012 15:48

Dołączam do powitań. [smilie=hi ya!.gif]
Michał 18 lat ADHD

kropka

Dzieci: Natalia nadpobudliwosc psycho-ruchowa, Patryk

Post 05-03-2012 10:39

Witam mam lat 30, mam córę Natalia silna nadpobudliwość psycho-ruchowa ale jeszcze nie typowe ADHD aczkolwiek trudne dziecko, synek Patryk 14miesięcy żywe pogodne sreberko, póki co bez zachowań nadpobudliwych;)
O forum dowiedziałam się od koleżanki z innego forum:)I tak jak pisała wiele stron dalej pewna dziewczyna ja prawdopodobnie też mam ADHD aczkolwiek niestwierdzone pani psycholog od córy mówi na mnie małe ADHD i chyba też dlatego trudno mi z małą dojść do porozumienia, myśli samobójcze mam odkąd byłam nastolatką.Depresja też mnie dopadła.,często płaczę z bezsilności:(No cóż nieszczęścia chodzą parami:(Za miesiąc zaczynam psychoterapię i mam nadzieję że pomoże :hmmm: Chciałabym zacząć kochać swoje dziecko bezgranicznie a nie tylko wtedy jak jest dobry i spokojny dzień!Mam nadzieję że na forum znajdę wskazówki jak z Natalką postępować :hmmm:

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 05-03-2012 12:45

Witaj, na pewno znajdziesz tutaj wiedzę i wsparcie. :)

smoczydlo

Awatar użytkownika

Forumoholik

Post 06-03-2012 07:57

Witaj :).

Dobrze, że do nas zajrzałaś, teraz już pewno z nami zostaniesz :).

kropka pisze:mam nadzieję że pomoże
Pomożemy :D.
Człowiek jest wielki,
nie przez to, co ma, lecz przez to kim jest,
nie przez to co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

ania_sb

Post 06-03-2012 16:51

Witaj :)

MonikaZ

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Dzieci: Jaś 12 lat ZA

Ja: pewnie wszystkiego po trochu;)

Post 07-03-2012 08:15

Witam serdecznie :D
"Uczę się ciebie i uczę /I wciąż cię jeszcze nie umiem/Ale twe ranne wesele, /Twą troskę wieczorną rozumiem." LJ

aga1289

Dzieci: Kacper 9 lat ZA, Patryk 11 lat

Ja: Aga

Post 07-03-2012 10:30

Witam,

Chciałabym powitać Wszystkich,
jestem mamą 9 letniego Kacpra z ZA.

Pozdrawiam,

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Dzieci: Synowie: 16 lat - ZA z cechami ADHD, 9 lat

Post 07-03-2012 13:08

Witaj moja imienniczko. Pisz i rozgość się.
Obrazek
Agnieszka -starszy syn lat 16 - ZA, drugi - lat 9 - takie sobie zwykłe, niezwykłe dziecko.

Żunia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 07-03-2012 16:05

Witaj :D
mój kochany czternastolatek ma zdiagnozowane ZA i ADHD

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 07-03-2012 16:35

Witaj, zapraszam do aktywnego uczestnictwa w życiu forum. :)

maciej

Awatar użytkownika

Post 07-03-2012 17:55

Witam Panie. :)
Michał 18 lat ADHD

ania_sb

Post 07-03-2012 18:22

Weronika- mama

Dzieci: Kubuś 8lat ADHD,PADACZKA,ASTMA I podejrzenie Z.ASPERGERA

Post 15-03-2012 19:26

Witam Wszystkich
Weronika mama Kubusia 8 lat / adhd,padaczka,astma i podejrzenie zespolu Aspergera / i Filipka 3 latka ruchliwego maluszka :)

ania_sb

Post 15-03-2012 22:46

smoczydlo

Awatar użytkownika

Forumoholik

Post 16-03-2012 09:01

Rozgość się, czytaj i pisz.
Człowiek jest wielki,
nie przez to, co ma, lecz przez to kim jest,
nie przez to co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

kaczuszka

Dzieci: adehadowe chłopaki - rozrabiaki

Ja: nadal bez diagnozy;)

Post 30-03-2012 18:45

Re: przedstawmy się

Witam!
Znalazłam Was przez zupełny przypadek, kiedy próbowałam znaleźć coś na temat wyniku eeg , chyba wpisałam (w mozille firefox) coś w rodzaju eeg a nadpobudliwość, czy adhd. No tak... bo ostatnio działam zupełnie po omacku jeżeli chodzi o mojego syna Filipa - 11 lat. Zaczęłam od eeg a skończyłam właśnie na tym forum i mam nadzieję, że błądzić już więcej nie będę. Mam 4 synów, ale naprawdę jest to jeden wielki żywioł. Marcel ma13 lat, Mikołaj- mówimy na niego Stasiek (żeby było łatwiej się połapać:lol: )9, natomiast Franuś 1,6. Filip ma 11 lat i to on, mimo że wszyscy są bardzo żywi, się wyróżnia. Jest średnim ze starszych synów, a drugim z kolei starszym bratem - gdyż odkąd na świecie pojawił się Franuś jego rozdarta między braci pozycja szczęśliwie się zmieniła. Dlaczego o tym piszę? Bo bardzo długo przypisywałam mu syndrom średniego dziecka. Jednakże problemy zaczęły się wcześniej - po roku czasu. Do roku czasu był dość spokojnym niemowlęciem, bardzo ciekawym świata. Koordynację też miał niezłą bo w wieku 5 m-cy wyrwał z ręki Marcela pączka i zaczął go z wielką łapczywością zajadać. Nigdy tego nie zapomnę :lol: .Później już nie było mi tak do śmiechu. Latami zdrapywałam go z chodnika, bo rzucał się, wymuszał, krzyczał, nie mógł zasnąć a w nocy budził się z krzykiem, do tego rano ze skowronkami był już na nogach, ciężko było mi go wyciszyć (podejrzewałam nadwrażliwość słuchową), a gdy się wyciszył w końcu i czymś zajął, to tak się wyłączał, że jak go wołałam, to jakby własnego imienia nie słyszał (pamiętam, że nieraz używałam wtedy sposobu klaskania w ręce i w połączeniu z imieniem - to działało). Czy był nadruchliwy? Nigdy tego tak nie odbierałam, bo wszystkie moje dzieci mają "robaki w pupce" i ruchliwość nie była u niego żadnym odstępstwem. Teraz jedynie osoby z zewnątrz w szkole, czy w poradni (jest objęty zajęciami z ryzyka dysleksji) zwracają uwagę na to, że jest ruchliwy, albo nadpobudliwy. Dla mnie się uspokoił, jeżeli chodzi o ruch, za to za przeproszeniem gęba mu się nie zamyka. Gada bez przerwy i zastanowienia, jak nie gada to wyje, albo mlaska i tak nonstop. Ma wiele pomysłów których nie realizuje, często o czymś zapomina. Jego impulsywność natomiast przechodziła i przechodzi do tej pory wszystkie możliwe granice. Wtedy klnie ,wrzeszczy, trzaska drzwiami aż lecą szyby . Po 10 latach dopiero nauczyłam go, że w takim stanie przebywa się w swoim pokoju, bo wcześniej jak gdyby nie mógł tego załapać, taki chłopak miał afekt. Przepraszam, bo może piszę chaotycznie, ale od 10 minut Filip jest w domu i jednocześnie piszę i wysłuchuję tysiąca jego pomysłów przerywanych dość głośnymi przyśpiewkami. :roll: Aby nie przynudzać. Horror zaczął się w szkole. Nigdy nie był agresywny, ale za to ostro nieskoncentrowany i zawsze w jego mniemaniu poszkodowany. Zazwyczaj wychodził do szkoły bez plecaka,o którym przypominało mu się w klasie, gdy dzieci wyciągały zeszyty. Szczęście, że blisko mieszkamy. Ostatnio znalazł na to sposób- cytuję: "synowa (często mówi na mnie synowa, mimo próśb, gróźb i tłumaczeń) zrozum, że jak pakuje się rano, to nie zapominam plecaka!!!" (Wykrzyczał, bo tak zazwyczaj reaguje na moje upomnienia). Odkąd jest szkoła - mamy walkę o lekcje! (I-III klasa) -jak miał zrobić lekcje, to za przeproszeniem rył, bo ryczenie to mało powiedziane - po 2,3 godziny dziennie, więc po takich akcjach nikt nie miał już na nic siły. Lekcji nie było, nic nie zrobione, zeszyty od środka, końca i początku były prowadzone, albo wcale -słowem totalny chaos. Dobrze, że w szkole pani kochana, do tej pory na piedestały ją wznoszę, bo w klasie miała jeszcze dwóch podobnych ancymonów i wieczne z nimi urwanie głowy. Teraz czwarta klasa- rycia w znaczeniu strasznego darcia się mniej, natomiast lekcje o 11 albo wcale i wieczne problemy z nauką, skupieniem uwagi, nauczyciele zgłaszają, że wiecznie gada i odpływa. Wiem, że może zbyt późno, ale ostatnio, gdy trafiłam na forum zdecydowałam - muszę wiedzieć, czy moje dziecko ma adhd, aby pomóc sobie, jemu i innym lepiej go zrozumieć. Nieraz nad tym się zastanawiałam, ale nigdy nie było na to czasu, gdyż między innymi strasznie cała trójka starszych synów chorowała (astma). Do tego jeszcze niesłusznie kojarzyłam adhd, z agresją w stosunku do innych dzieci i brakiem empatii. Filip w afekcie zawsze darł się i był skłonny niszczyć rzeczy, ale w stosunku do innych dzieci nie jest agresywny. Zdiagnozowanie syna w naszym mieście- jestem z Częstochowy jest niezwykle trudne. Nie wiem, gdzie mam się z nim udać. Filip to naprawdę fajny i dobry chłopak i chcę mu pomóc. Widzę w nim duży potencjał i niestety tendencję do jego marnowania. Dar - słuch muzyczny bardzo dobry - nie wykorzystany - chodzi doprawdy do szkoły muzycznej, ale jedyny z tego pożytek taki, że rozładuje energię, bo o ćwiczeniu nie ma mowy. Skłonności do majsterkowania - żaden długopis nie ma szans przeżycia,alerównież potrafi naprawiać, niestety - nie długopisy :foch z przytupem: No i co tam jeszcze??? Nie mam siły.Wiecznie. Do tego pozostała trójka i człowiek ugotowany. Co myślicie o moim dziecku? Czy to może być adhd??? Pozdrawiam

kaczuszka

Post 30-03-2012 20:32

Przepraszam, zapędziłam się z wcześniejszym postem i nie napisałam, że jestem Olga! - Mama 4 rozrabiaków - Marcela,Filipa, Mikołaja i Franka! Mam 33 lata i cieszę się, że mogę się z Wami poznać [smilie=happy.gif]

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Post 01-04-2012 12:28

Witaj.
Diagnozy nie postawimy, przez internet się nie da :wink: Zajrzyj może do naszego wątku z polecanymi lekarzami i terapeutami ;) Czy możesz pojechać na wizytę na śląsk?

kaczuszka

Post 01-04-2012 20:31

Owszem. Bardzo chętnie.

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Post 01-04-2012 21:32

viewtopic.php?p=78706#p78706

Jest tu mowa o Warszawie, ale możesz się umówić w Czeladzi. Nie wiem na kiedy, bo p. doktor jest w ciąży :wink: Masz tu też na forum oferty wyjazdów wakacyjnych, na których można poznać diagnozę.

Krzysionek

Awatar użytkownika

Wsparcie

Dzieci: Piotrek 14 lat ADHD z cechami Aspi i zaburzenia zachowania

Post 02-04-2012 07:47

Cześć Olga, widzę że masz wesoło ze swoimi pociechami.

Jeśli chodzi o diagnozę to możesz jechać do Gliwic do Feniksa , albo do Katowic Do In Corpore na ul. Puchały 4 .

W jednej i drugiej przychodni przyjmuje dr.Agnieszka Gorczyca(psychiatra), a w Katowicach dodatkowo dr. Jolanta Surmacz(neurolog)
Ogry mają warstwy... jak cebula.
Shrek

Ogr bagienny.

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 02-04-2012 08:21

Surmaczowa już tam nie przyjmuje.
Jeszcze jednym miejscem jest Kompas w Będzinie
http://www.psychokompas.pl/
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Post 02-04-2012 17:33

No proszę jaki odzew :wink:

kaczuszka

Post 02-04-2012 18:45

Bardzo dziękuję za ten szybki odzew. Czy mogłabym się dowiedzieć, jak wygląda pełna diagnoza pod kątem technicznym, tzn ilu i jacy specjaliści powinni zbadać dziecko, czy i gdzie grono specjalistów znajduje się pod jednym dachem, jakie badania dziecka trzeba ze sobą przywieźć? Wiem, że będziemy musieli jeździć dobre parę razy ale chodzi o to, żeby jak najsprawniej to wszystko zorganizować, żeby się z synem nie najeździć, tym bardziej, że najmłodszego nie mamy z kim zostawić. Jeżeli chodzi o Czeladź, to gdzie konkretnie, i czy w grę wchodzą tylko wizyty prywatne, bo na takie nas nie stać, a z tego co wiem, to dr Skotnicka prywatnie przyjmuje. A jak sprawa wygląda w tym Kompasie,Gliwicach i Katowicach??

Krzysionek

Awatar użytkownika

Wsparcie

Dzieci: Piotrek 14 lat ADHD z cechami Aspi i zaburzenia zachowania

Post 02-04-2012 18:59

W Kompasie i Feniksie można na kasę chorych ale czas oczekiwania na kolejkę jest bardzo długi.

Zostaje jeszcze jedna kwestia, diagnoza dziecka to nie wszystko.
Terapia, jakieś warsztaty dla rodziców i syna tez by się wam przydały.
Ogry mają warstwy... jak cebula.
Shrek

Ogr bagienny.

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Post 02-04-2012 19:02

Feniks na NFZ, rejestruj się do dr. Gorczycy. Poczekasz na wizytę niestety. Możesz też iść na pierwszą, prywatną wizytę do In Corpore, a potem już do Feniksa. Ja tak zrobiłam i podczas oczekiwania na wizytę zaczęła się już diagnostyka na terenie poradni. Kilka razy byłam, na koniec wizyta wspólna, z paniami psycholożkami i panią doktor, na której poznałam diagnozę (którą znałam już wcześniej, bo to mój 3-ci syn :wink: ).

missblack

Awatar użytkownika

Post 03-04-2012 12:21

Witam ponownie po kilku latach nieobecności na forum, kiedy to specyficzne zachowania Ali traktowałam jako wynik zaburzeń integracji sensorycznej i genów. Pani pedagog szkolna stwierdziła jednak, że jestem nadopiekuńczą matką jedynaczki, a diagnozę zaburzeń Ali z prywatnego gabinetu możemy sobie odpuścić, bo jak płacę to każdy chce się wykazać i pisze jakieś elaboraty o zaburzeniach, których nie widać . Ale kiedy córa weszła w wiek dojrzewania, wszystko się nasiliło i naprawdę już nie mam siły, sama sobie nie radzę. Idąc tropem pedagoga poszłam do psychologa prosząc o pomoc dla siebie, a on zasugerował, że powinnyśmy zacząć nie ode mnie, ale zrobić badania w kierunku ZA u Ali, no i zaraz przypomniało mi się to forum :D . Tylko w dniu dzisiejszym córa: stwierdziła, że nie wie na którą ma test kompetencji , a już ze szkoły zadzwoniła do mnie, że zapomniała wziąć ze sobą dowodu tożsamości. A do testu w ogóle się nie uczyła, bo kiedy konkretnie nie wiadomo czego się uczyć, to ona w ogóle nie będzie… Luzik. A to, że w ostatnim miesiącu dwa razy byłam wzywana do szkoły to też luzik, wielkie mi aj waj z powodu wagarów na dzień wagarowicza, czy przeszkadzaniu nauczycielom w prowadzeniu lekcji. Ech. Chciałabym mieć troszkę więcej czasu na posiedzonko na forum. Pozdrawiam wszystkich.
Pozdrawiam.
Mama wyjątkowej nastolatki.
(\--/) "Najgorsze wykorzystanie czasu
(O.o) to robienie bardzo dobrze tego,
(> <) czego wcale nie trzeba robić" B.Tregoe

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Dzieci: Synowie: 16 lat - ZA z cechami ADHD, 9 lat

Post 03-04-2012 13:12

Missblack, witaj po latach. Dużo czasu minęło.
Zaczęliście już diagnozowanie Ali? Macie u siebie specjalistów?
Obrazek
Agnieszka -starszy syn lat 16 - ZA, drugi - lat 9 - takie sobie zwykłe, niezwykłe dziecko.

missblack

Awatar użytkownika

Post 03-04-2012 13:56

O! Hej Aga :)
Właśnie 5 kwietnia jedziemy do PPP na jakieś takie wstępne wywiady z panią psycholog. Sugerowała, że powinnyśmy zdiagnozować się u psychiatry. Mam nadzieję, że da mi jakieś namiary w czwartek.
Pozdrawiam.
Mama wyjątkowej nastolatki.
(\--/) "Najgorsze wykorzystanie czasu
(O.o) to robienie bardzo dobrze tego,
(> <) czego wcale nie trzeba robić" B.Tregoe

irena

Awatar użytkownika

Żelazna baba/super rodzic

Dzieci: syn 27 lata, syn 26 lat-ADHD, córka 23 lata- ZA, córka 22lata

Ja: Tylko zakręcona, mąż ZA

Post 03-04-2012 14:40

Witaj po latach. :OK: