Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Przedstawmy się sobie

Moderator: Moderatorzy

AgaK

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 23-09-2005 13:12

przywitanie

Mam na imię Agnieszka i właśnie odkryłam to forum. Jestem mamą ośmioletniego Mateusza (zdiagnozowane ADHD, straszne przejścia w klasie pierwszej) i czteroletniej Marty (umiarkowanie spokojnej :) ). Mateusz właśnie zaczął naukę w klasie integracyjnej. Mam wielką nadzieję, że w tej klasie będzie lepiej. W poprzedniej przeżył naprawdę wielką traumę, a my wraz z nim :(. W tej klasie nie musi zabiegać o uwagę nauczycieli, której jest tak bardzo spragniony, bo klasa mniejsza, a on jako dziecko integracyjne ma też 'przydzieloną' :wink: uwagę pedagoga wspierającego. W tamtej klasie dosłownie walczył o zwrócenie na siebie uwagi i często w sposób negatywny. Chciałabym, żebyśmy zdążali ku lepszemu, bo dzieciak żył z przekonaniem, że 'jest najgorszy w szkole' :(
Pozdrawiam wszystkich z podobnymi przeżyciami
Agnieszka, mama ośmiolatka z ADHD

DorDa

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 23-09-2005 13:25

Witaj Agnieszko!
Cieszymy się, że do nas dołączyłaś! Razem raźniej i nasze problemy też czasami wydają się mniejsze gdy jest się nimi z kim podzielić!
Witaj! :P
Pozdrawiam,
Dorota

Tolka

Awatar użytkownika

Post 23-09-2005 17:47

Witam wszytskich. Jestem bardzo zdziwiona, że dopiero dzisiaj odkryłam to forum. Dosyć prężnie udzielam się na innym: www.forum.type.pl ale od dziasiaj już także będę z Wami.

Przedstawię sie: Mam na imię Ania, mam 32 lata i syna Piotra - 11 lat. Piotr ma orzeczenie lekarskie na ADHD i niedosłuch. Od niemowlaka był bardzo ruchliwym dzieckiem - tak zwane "żywe srebro". Mając 4 lata poszedł do przedszkola - panie zwracały mi uwage na jego nadpobudliwość. W tym czasie rozwodziłam się z mężem - i myślałam, że to wina tego rozwodu. Ale w zerówce się zaczeło. Poszliśmy z moim obecnym mężem do psychiatry - obecnie leczącej w Warszawie - Pani Urbanowicz (to piszę dla tych, którzy są ze stolicy i nie wiedzą u kogo szukać porady). Pani doktor wysłała nas do dwóch niezależnych neurologów, psycholoa, zrobiła EEG, i dopiero na trzeciej wyzycie nieśmiało powiedziała co podejrzewa. Ale ja już dokładnie widziałam co to jest ADHD, i to ja je zadałam pytanie czy ona podejrzewa ten zespół u Piotra. Jej wtedy kamień z serca spadł, że nie boję się tej informacji. Zaczeliśmy bez leków, tylko konsultacje. Ale po roku nie daliśmy rady. Piotrek w I klasie był dzieckiem agresywnym, nielubianym. Zaczeliśmy dawać leki: Tegretol, Rispolept i Nootropil. Już po miesiącu była widoczna poprawa. Niestety Rispolept został wprowadzony jako lek pełnopłatny. Zamieniliśmy go na chlorotopixen (chyba dobrze napisałam). Jakieś 1,5 roku temu ponownie zmieniliśmy na Imipraminę i odstawiliśmy Nootropill. Po III klasie przeprowadziliśmy się, zmiana szkoły. Strasznie się tego bałam. Piotrek był dotychczas słabym uczniem, ale nie dostaliśmy się do szkoły inmtergacyjnej i chodził do "zwykłej". Po przeprowadzce stwierdziłam, że spróbujemy nadal "uczyć go" w szkole "normalnej". daliśmy go - po rozmowach z kuratorium i innymi mądrymi osobami - do SP nr 2 w Bydgoszczy. I zaczeło się!!!!!!!!!!!!! Ale pozytywnie!!!! Same pochwały - tylko 3 uwagi w dzienniczku (a w poprzedniej klasie to dzienniczek sie kończył po miesiącu). Okazało się, że prawie wszyscy nauczyciele są przeszkoleni z ADHD. Trafiłam na rewelacyjną szkołe. Piotr na półrocze miał 3,9 i bardzo dobre zachowanie. Byłam z niego SUPER DUMNA (i oczywiście na każdym kroku mu to mówiłam). A wiecie co ona na to??? Że poprawi wszytskie trójki, a z matmy chce mieć 5. I ZROBIŁ TO!!!!!!!! Na koniec roku miał średnią 4,4!!!!!!!!! Byłam w niebo wzięta. Teraz jest w klasie 5, i za cel ma świadectwo z paskiem. Zobaczymy. Recepta jak to osiągnąć? Nie pracuję zawodowo, zajmuję się paznokciami akrylowymi w domu, terapia Carol Sutton, i rozmowy, rozmowy, rozmowy..

I wszytskim nam: matkom, ojcom, opiekunom, nauczyccielom, itp, itd, życzę aby wierzyli w swoje dzieci.

Piotr wchodzi w okres dojrzewania, i zaczyna pyskowa. Ale ja jestem dobrej myśli...

I cieszę się, że do Was dołączyłam. Chętnie wspomoge Was swoim doświadczeniem, a z osobami z Bydgoszczy spotkam się.
Robię akrylki, szczegóły na mojej stronie.

golombek

Wsparcie

Post 23-09-2005 18:00

Witajcie.
Piotr, Warszawa, lat 40, ADHD, umorzona sprawa w sądzie o ograniczenie władzy rodzicielskiej.
Żona - Małgorzata, ADD.
Syn - Jakub, lat 13, ADHD, całkiem nieźle wyprowadzony, został gospodarzem klasy w gimnazjum, na lekach (bez leków tracimy z nim kontakt), umorzona sprawa w sądzie o demoralizację.
Córka - Dominika, lat 11, bez ADHD, silny charakter.

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 23-09-2005 18:11

Witaj Piotrze wraz z rodziną, dziel się z nami doświadczeniami z wyprowadzania Jakuba z ADHD
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 23-09-2005 19:17

Witaj Piotrze!
Czasem czuję się tu zdominowany przez kobiety! Mam nadzieję, że udzielisz silnego wsparcia :)

renata

Post 25-09-2005 16:38

WITAM WSZYSTKICH.
JUŻ OD DWÓCH MIESIĘCY ŚLEDZĘ TO FORUM CZERPIĘ INFORMACJĘ I SIŁĘ NA NASTĘPNY DZIEŃ.W KOŃCU POSTANOWIŁAM SIĘ PRZEDSTAWIĆ MAM NA IMIĘ RENATA 32 LATA SYN 9 LAT Z ADHD.JESTEM KOMPLETNIE ZAŁAMANA 3 KLASA A POZIOM ZERÓWKI SZKOŁA TYLKO UTRUDNIA ROBI WE WSZYSTKIM PROBLEMY I NIE MAM OD NIKOGO WSPARCIA WYCHOWUJĘ SYNA SAMA.PROSZĘ POMÓŻCIE MI MAM MĘTLIK W GŁOWIE.

Żaneta

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 25-09-2005 16:53

Witam Renato na forum.Tutaj znajdziesz wiele ciekawych porad i wsparcie życzliwych ludzi.Ja również mam syna co prawda ma sześć lat ale jego poziom inteligencji jest na poziomie trzech lat,ale dzięki terapiom wyniki są coraz lepsz.Miłego pisania .
Żaneta mama i żona ADHD-owców

biedroneczka33

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 25-09-2005 16:55

;-)))

Witaj Ranatko..to dobrze trafilas to jest miejsce gdzie juz nigdy nie bedziesz sama a w szybkim czasie przekonasz sie ze zycie ma rowniez kolorowe strony a nie tylko bialo czarne.Czytajac posty (szczegolnie moje :-(( mozesz sama zauwazyc jak czesto balansujemy na krawedzi uczuc ) Co do szkoly ..nie poddawaj sie malutkimi kroczkami mozna osiagnac swoj sukces czasami trwa to krotko a czasami i nie ...Jestem w podobnej sytuacji jak Ty moge liczyc na siebie wiec rozumiem Cie doskonale szczegolnie gdy mozna zwatpic w siebie i mozliowsc pomocy swojemu dziecku ..gdy wpadam w kolejny dolek nieraz nie mam czasu nawet spojrzec czy obok stoi jakas drabinka lub koparka ..ale skoro jestem tutaj i funkcjonuje to chyba nie ma az tak zle ..tutaj zawsze mozna znalezc "witaminke"ktora doda otuchy i ochoty do dalszych dzialan .
Ja juz sie ciesze sie tutaj jestes i witam Cie milutko i serdecznie ..pisz o czym chcesz i kiedy chcesz a szybko sie przekonasz ze tutaj nie mozna byc samemu :-))) Pozdrawiam Ciebie i synka :-)))

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 25-09-2005 17:02

Oczywiscie ja tez witam tu wszystkich nowo przybylych.Wierze w to ze dzieki temu forum duzo sie jeszcze nauczycie,dostaniecie wsparcie i tez podzielicie sie swoimi doswiadczeniami.O Jezu nie wiem jak to zabrzmialo ale naprawde witam wszystkich serdecznie [smilie=mylove.gif]
ADHD'OWCY WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ!!!
"...I MĄDRY MYLIĆ SIĘ MOŻE, LECZ TRWA W BŁĘDZIE TYLKO GŁUPI".

renata

Post 25-09-2005 19:00

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA GORĄCE PRZYWITANIE SZCZEGÓLNIE TWOJE CIEPŁE SŁOWA BIEDRONECZKO PRZYPRAWIŁY MNIE O ŁEZKI.
POZDRAWIAM WSZYSTKICH.O WŁAŚNIE TERAZ W MOIM DOMU JEST BURZA Z PIORUNAMI.......

renata

Post 25-09-2005 19:05

MOJE DZIECKO PO TYGODNIU CHOROBY ZAPALENIE OSKRZELI IDZIE JUTRO DO SZKOŁY OCZYWIŚCIE BEZ LEKCJI NIC NIE ROBIŁ PRZEZ TEN CZAS W DOMU CHOCIAŻ KOLEDZY PRZYNOSILI MU LEKCJE POWIEDZIAŁ MI ŻE POPROSTU OLEWA TE LEKCJE I NIE ZROBI ...BOŻE KOCHANY TRZECIA KLASA W PRZYSZŁYM ROKU ZMIANA NAUCZYCIELI NOWE PRZEDMIOTY NIE WIEM CO ROBIĆ ?????

etam

Awatar użytkownika

Linuxiarz młodszy

Post 25-09-2005 20:11

Witam gorąco na forum.

Ale proszę wyłącz CapsLock'a.
Obrazek
Obrazek

DorDa

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 26-09-2005 08:01

Ojej! Jak miło! W ciągu ostatnich kilku dni przybyło tyle miłych osób, że aż się dusza śmieje! Biedroneczka ma rację: Tutaj nie będziecie się czuli już tak osamotnieni! Tutaj człowiek nabiera wiary we własne dzieci i czuje, że będzie miał siłe i wolę walki żeby o nie walczyć!! I mało tego jest się z kim podzielić małymi sukcesami no i ...porażkami!
Witam sredecznie! Powodzenia! :P
Pozdrawiam,
Dorota

Aldonka

Awatar użytkownika

Post 26-09-2005 09:39

Witam !! wszystkich na tym forum , które śledzę właściwie od momentu powstania ale dopiero teraz postanowiłam z wami popisać .Mam 35 lat dokładnie jutro , męża , dwóch synów w wieku 6 lat Aleksander i Piotr 12( on jest powodem zainteresowania tymże forum ). Piotr ma ADHD a my staramy się żyć z tym zaburzeniem , chorobą (jak kto woli).Jednakże to nie jest jedyny problem medyczny mojego syna .Dziękuje,że jesteście bo bardzo długo żyłam w przekonaniu o tym że jestem sama z problemem ale od kiedy czytam forum i poznałam osoby , które wiedzą o czym mówię to jest zdecydowanie lepiej .Pozdrawiam

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 26-09-2005 09:47

Witaj Aldono i wszystkiego najlepszego,zycze ci sukcesow zawodowych a przede wszystkim wychowawczych oraz spelnienia marzen i zamierzen. [smilie=mylove.gif] :piwko:
ADHD'OWCY WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ!!!
"...I MĄDRY MYLIĆ SIĘ MOŻE, LECZ TRWA W BŁĘDZIE TYLKO GŁUPI".

masia

Awatar użytkownika

Post 29-09-2005 19:23

witajcie [smilie=hi ya!.gif] [smilie=hi ya!.gif]

karina

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 29-09-2005 19:47

witamy cieplutko
w naszym milutkim gronie [smilie=hi ya!.gif]
KARINA
mama Martina-chłopca z"domowym,kanapowym"ADHD
(\--/)
(O.o)
(> <)To jest Króliczek. Skopiuj Króliczka do swojego podpisu i pomóż mu w jego misji zdobywania dominacji nad światem!

calineczka

Awatar użytkownika

Post 30-09-2005 08:45

Wiatam wszystkich serdecznie. Zdesperowana kopotami zaczęłam szperać w necie i trafiłam na Wasze forum - jescze go dokładnie nie poznałam - zacznę od przedstawienia się.

Mam na imię Monika. Właśnie (tzn przy okazji lektur zwiazanych z chorobą Kuby) się dowiedziałam, że mam ADHD (z naciskiem na brak koncentracji i roztrzepanie ogólne)

Mam synka, Kubę lat 9 z ADHD - wszystkie mozliwe objawy:nadruchliwość, kompletny deficyt koncentracji i zaburzenia emocjonalne :(

I mamy tatusia Maciusia. Wyglada na zdrowego, totalnie potrafi się zkoncentrować. Jako dziecko był bardzo ruchliwy i "niegrzeczny". Ale wyrósł :D

Mamy też przecudną, prawie 2 letnia suczke stafficzkę (staffordshire bull terrier), która miała pomóc Kubie dojrzeć :wink:

I mamy kłopoty...takie jak wszyscy z dzieckiem ADHD, które ma rodzica ADHD...

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 30-09-2005 10:57

Witaj w klubie, Moniko!
W klubie ADHd i w klubie Monik, bo jest nas tu sporo :lol: :lol: :lol:
Monika
"Rodzice to skomplikowany system operacyjny" - wg Wiktora, czerwiec 2005

calineczka

Awatar użytkownika

Post 30-09-2005 11:02

Witaj Moniko!
Wolałabym poznać sie w klubie Monika, ale skoro tak wyszło :lol:

karina

Awatar użytkownika

Post 30-09-2005 11:04

witaj calineczko;)
będzie ci tu dobrze :lol: :lol:
ja mam rottweilera,psiaki są super,nie?
pozdrawiam
a ha mam też syna i męża :lol:
KARINA
(\--/)
(O.o)
(> <)To jest Króliczek. Skopiuj Króliczka do swojego podpisu i pomóż mu w jego misji zdobywania dominacji nad światem!

calineczka

Awatar użytkownika

Post 30-09-2005 11:11

Rodwailera? a myslałam ze czarną panterę :wink:

Dzięki za miłe powitanie.

karina

Awatar użytkownika

Post 30-09-2005 11:18

hmmmm...nie mam dojścia do takiej ślicznej mordeczki pieska jak ty :wink:
masz staforda czy stafika?
a masz może taką mordkę rottweilera?
KARINA
(\--/)
(O.o)

Monia

Awatar użytkownika

Post 30-09-2005 11:36

Witaj Moniko,
ja też mam na imię Monika i tez mam pieska - bokserka.
Tak sobie myślę, że jak tych Monik jest tu tak dużo to może my jakoś przyciągamy do siebie tych ADHD-owców

Gość

Post 30-09-2005 15:51

dzień dobry, mam na imię Magda mam 32 lat. Mam dwójkę dzieci syna Tomasza lat9 ma adhd i córkę Ole nie ma adhd.Jestem załamana i nie wiem jak mam to wszystko ogarnąć, najgorzej jest ze szkołą bo nie wiedzą co z nim począć.Nie mam do stępu do inormacjii na temat jego choroby

Halina

Awatar użytkownika

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Post 30-09-2005 15:56

Trafiając tutaj masz już dostęp do informacvji na temat zaburzeń swojego syna, czytaj, staraj się stosować, a zaręczam, że to pomaga.
Witaj wśród nas, tych którzy borykają się z podobnymi problemami.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

karina

Awatar użytkownika

Post 30-09-2005 16:12

witaj Madziu
tak jak mówi Halina,jest tu mnóstwo porad,wręcz sposobów na prostsze łatwiejsze życie :wink:
a sama Halina jest taką opoką i skarbnicą wiedzy na temat ADHD
witamy :lol:
KARINA
(\--/)
(O.o)

masia

Awatar użytkownika

Post 30-09-2005 18:34

Monisiu ,Madziu witajcie [smilie=hi ya!.gif] [smilie=hi ya!.gif]

Karinko jeśli byś chciała obrazek rotwailerka to coś sie znajdzie,tylko napisz co i jak mam z tym zrobic abys go miala ,a jak wstawiacie zdjecia pod swoim imieniem też bym tak chciala bardzo

ups-zapomniała bym dzięki ludkom dobrej woli na tym forum my rodzice nie jesteśmy tak zakręceni i wiemy co i jak ugryśc z tego adhd

karina

Awatar użytkownika

Post 30-09-2005 19:14

masiu
właśnie o to chodzi,że ja niewiem jak go wsadzić :lol:
a panterę wzięłam z galerii(w profilu na dole)
KARINA
(\--/)
(O.o)

masia

Awatar użytkownika

Post 30-09-2005 20:06

jeśli wyjdzie obrazek to blondynki też coś potrafią -chyba??

calineczka

Awatar użytkownika

Post 01-10-2005 13:32

Karina pisze:hmmmm...nie mam dojścia do takiej ślicznej mordeczki pieska jak ty :wink:
masz staforda czy stafika?
a masz może taką mordkę rottweilera?

Mamy suczke stafficzkę - Bunię (staffordshire bull terrier) - jutro kolejna wystawa :P

Rottki tez są cudne. A fotkę Buni z emblematu zrobiłam sama. Jak dorwę jakiegoś rotka to może uda mi się coś podobnego dziabnąć dla Ciebie, niestety nie mam tylko zadnego znajomego w okolicy :(

Witam wszysktkie nowo poznane Moniki i nie Moniki :D

karina

Awatar użytkownika

Post 01-10-2005 16:16

gołąbeczku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!wwwwwwwoooooooooooooooowwwwwwwwwwwwww :lol: :lol: :lol: :lol:
ślicznie ci dziękuję :lol: :lol: :lol:
to właśnie mój AKIM-piękny ,nie? :wink:
KARINA
(\--/)
(O.o)

calineczka

Awatar użytkownika

Post 01-10-2005 17:37

ale potffffór.... :P

karina

Awatar użytkownika

Post 01-10-2005 17:54

eeeeeeeeeejjjj-jak to potwór???
najpiękniejszy piesek na świecie :wink: ,moje małe szczęście :lol:
byłam teraz w świętochłowicach na wystawie i były rotki -ale takie brzydkie,bleeeeeeee
staffików było dużo(one są takia słodkie,takie malutkie)
KARINA
(\--/)
(O.o)

twardaa

Awatar użytkownika

Post 02-10-2005 08:24

Witam nazywam sie Marta i jestem studentka Pedagogiki. Jak większość studentów na tym forum pisze prace na temat ADHD. W moim otoczeniu jest 9 latek z ADHD i chyba dlatego zainteresowałam sie tymi wspaniałymi a jednocześnie nieznośnymi dzieciakami.
Przez ok rok byłam gościem na tym forum i sledziłam wszytskie posty.....ale dopiero teraz odwazyłam sie przedstawić.

Bardzo podziwiam wszystkich rodziców za wytrwałość i cirpliwość . Pozdrawiam wszytkich.

Halina

Awatar użytkownika

Post 02-10-2005 10:28

Marto, jesteś nam potrzebna jako wolontariusz, może pojawisz się w którąś środę na grupie wsparcia i pomożesz jeszcze któremuś ADHDowcowi?
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

twardaa

Awatar użytkownika

Post 04-10-2005 07:45

Dziękuje za zaproszenie. Właśnie rozpoczęłam wolontariat w świetlicy środ. wiec narazie nie chce obiecywać, że podejmę się jescze innego wolontariatu. Mogę jedynie obiecać, ze przyjdę do Państwa w którąś srode.

missblack

Awatar użytkownika

Post 05-10-2005 10:07

No więc witajcie!!!
Już troszkę napisałam u dorosłych.Ale się powtórzę. Mam na imię Katarzyna.Jestem z Mazur. Od trzech lat próbowałam u różnych specjalistów dowiedzieć się, co jest ze mną lub z moją córką Alą nie tak. Nie radziłyśmy sobie. I nadal nie radzimy, choć jest naprawdę duuuuuuużo lepiej.Pierwsza pani psycholog nic nie stwierdziła, bo była zmęczona i zaczęła się gubić... Druga, że mam bardzo inteligentne dziecko, które jako pierwsze u niej w gabinecie tak dobrze rozwiązało testy. Dała kilka małych wskazówek, głównie na temat konsekwencji i prac manualnych i na tym koniec. A probemy pozostały. Dopiero w styczniu tego roku w poradni psychologiczno-pedagogicznej stwierdzono nadpobudliwość psychoruchową. Nie mam jednak na to żadnego papierka. Nie upieram się też na takie zaświadczenia, bo chyba nie jest aż tak źle, jeżeli nie wyznaczono mi kolejnych wizyt. Stosuję się do wskazówek psychologa i ...
nic się nie zmienia w zachowaniu Ali, ale za to rozwija się manualnie i już na początku zerówki widać efekty. Słuchając o innych dzieciach z ADHD myślę, że my mamy dużo szczęścia, bo nie jest tragicznie. Są jednak okresy, gdy całe otoczenie zaczyna narzekać i mam wtedy "gorsze dni" delikatnie pisząc.
Przypuszczam, że mąż ma jako dorosły wiele cech świadczących o ADHD.
On tego nie przyjmuje do wiadomości. W ogóle już przestałam się przejmować tym, że nikt nie wierzy w coś takiego jak ADHD.
Mam nadzieję, że to jest miejsce, gdzie będę mogła się "naładować" i już nie samotnie pomagać dziecku jak najradośniej żyć z ADHD.
Pozdrawiam wszystkich. :wink:
Ostatnio zmieniony 25-11-2005 09:56 przez missblack, łącznie zmieniany 1 raz

calineczka

Awatar użytkownika

Post 05-10-2005 10:43

Witaj missblack ! Właśnie po to tu trafiamy i się spotykamy: żeby podzielić się swoimi kłopotami, poszukać rad i podzielić się swoimi z innymi. I pocieszyć, że nie tylko nas to spotkało :wink: :P

Aldonka

Awatar użytkownika

Post 05-10-2005 11:04

missblack-witaj !! mam nadzieję że będziecie sobie radzić z waszą nadpobudliwością wszyscy razem , wspólnie także z mężem bo to ważne .Wiem oni tzn.mężowie czasem mówią co ty znowu wymyślasz ale potem przyznają nam rację.Mój syn w przedszkolu nie sprawiał większych problemów ale zaczęło się w szkole , nie mówię tego aby ciebie przestraszyć , jestem od tego daleka i mam nadzieję że z wami będzie inaczej . Trzymaj się i zaglądaj na forum !! :) :)

missblack

Awatar użytkownika

Post 05-10-2005 11:21

dzięki za ciepłe powitanie ! :P

Kamai

Post 07-10-2005 09:03

Witajcie! Mam na imię Kamila. Skończyłam niedawno 30 lat.
Posiadaam dwoje szczęśliwych dzieci :6 letniego chłopca i roczną dziewczynkę.
Córcia jest spokojna, ale mój syn jest strasznie ruchliwy. Czy na placu zabaw, czy w parku, czy w sklepie- wszędzie widać i słychać tylko mojego syna.
Nie ma stwierdzonego adhd.
Tym interesuję się dopiero niedawno.
Mam nadzieję znaleźć na forum przyjazne dusze,z którymi mogłabym dzielić się radościami i kłopotami.
Pozdrawiam serdecznie

irena

Awatar użytkownika

Żelazna baba/super rodzic

Dzieci: syn 27 lata, syn 26 lat-ADHD, córka 23 lata- ZA, córka 22lata

Ja: Tylko zakręcona, mąż ZA

Post 09-10-2005 19:53

Mam na imię Irena. Jestem mamą 4 dzieci z czego jedno(drugi syn - Wojtek l.14,5) ma ADHD. Jestem szczęśliwą posiadaczką 2 synów i dwóch córek. Starsza córka ma najprawdopodobniej ADD. Przyczym na dokładke trójka z nich to dyslektycy z wszystkimi obiawami.Na forum trafiłam przez przypadek i od 3 cały czas zaglądam i już sereczne dzięki za słowa wsparcia i otuchy. Bo czasem myśle że to ja już zwariowałam a cały świat ma racje że jestem złą mamą.

ela lech

Wsparcie

Post 09-10-2005 20:43

Witaj Irenko!
Jak widzisz wszyscy tu mamy podobne problemy,nie poczujesz gorsza.
Pozdrawiam

iwcia

Awatar użytkownika

Post 11-10-2005 03:00

witaj Kamilo myślę że trzeba by fachowo zdiagnozować twojego synka ,może to być ADHD ale niekoniecznie- myślę że na tym forum znajdziesz wszelkie wskazówki i pomoc jaka ci będzie potrzebna-pozdrawiam serdecznie [smilie=heart fill with love.gif]

gosia

Awatar użytkownika

Post 12-10-2005 12:19

witam! mój 7,5 letni synek w trzy dni po rozpoczęciu roku szkolnego (1 klasa) przyniósł trzy uwagi, co po raz kolejny utwierdza mnie w przekonaniu, iż mogę mieć doczynienia z adhd. wcześniej też już się interesowałam tą niewątpliwie zajmującą czas i rujnującą zdrowie psychiczne rodziców przypadłością. teraz zaczynamy diagnozowanie mam nadzieję, że to nie to, a jeśli tak, to że Bozia da mi zdrowie!!!
pozdrawiam gosia z bydgoszczy :wink:
[/img]

calineczka

Awatar użytkownika

Post 13-10-2005 08:27

Witaj Gosiu. 3 uwagi nauczyciela na samum poczatku roku szkolnego niekoniecznie muszą świadczyć, ze to z Twoim dzieckiem jest coś nie tak. Jakie sa Twoje obserwacje co do jego zachowania? Jest wiercicki, ma problemy z koncentracją, niekontrolowane wybychy?
Pozdrawiam [smilie=hi ya!.gif]

gosia

Awatar użytkownika

Post 13-10-2005 23:06

Cześć calineczko! dziękuję za zainteresowanie. wiem, ze może te uwagi o niczym nie świadczą ale... np. strzelanie z gumki w szyje koleżanki z ławki przed nim tylko dlatego, że zapomniał jak ma koleżanka na imię nie jest powodem do zadowolenia tym bardziej, że mój synuś doskonale wie na czym polega dobre zachowanie, a jakie mogą byc konsekwencje zachowań złych!tylko czasami zrobi coś prędzej niż pomyśli!jest takich przykładów mnóstwo nie sposób ich zliczyć i wiem, że mogą być powodem mojego zaniepokojenia. od najmłodszych lat właził na stoły, oparcia łóżek, opanował sztukę grzebania w górnych szafkach kuchennych, nie może skoncentrować sie na odrabianiu lekcji, nie reaguje od razu na moje prośby- zawsze jest >zaraz<, bo przecież inne rzeczy są ważniejsze,... itp. itd w przyszłym tygodniu mamy wizytę u pani psycholog jestem ciekawa jak nam pójdzie?! napewno zdam relację! pozdrawiam

Kate

Awatar użytkownika

Post 18-10-2005 14:16

Cześć, stawiam pierwsze kroki na forum i być może niedługo nowy etap zycia ze zdefiniowanym "trudnym dzieckiem"
Mam 31 lat i wciąż poszukuje przyczyn "trudnego" zachowania mojego 7 letniego syna (pierwszoklasisty). Trafiłam tu, bo intuicja podpowiada mi ze to właśnie ADHD powoduje te wszystkie zachowania mojego syna. Czytam wasze opisy różnych sytuacji i mam wrażenie ze piszecie o moim dziecku. Jestem już prawie pewna ze zapukałam do włąsciwych drzwi. Nawet próbuję w tym temacie uruchomić dalsze procedury. Złożyłąm wizytę psychologowi szkolnemu, poprosiłam o obserwację. Umówiłam sięna wstępne testy ogólnorozwojowe w przychodni psychologicznej. Tylko czy to dobra droga? Moze ktoś mi podpowie gdzie udac sie z dzieckiem, aby jak najszybciej go zdiagnozować? Jestem z Warszawy.
PoprzedniaNastępna

Wróć do Poznajmy się