Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Mam dwóch skarbów z ADHD i wciąż jest we Mnie nadzieja!!!

Moderator: Moderatorzy

Aśka

Awatar użytkownika

Pszczółka

Post 06-02-2007 09:02

Poznam ludzi ze Szczecina!!!

[smilie=hi ya!.gif] Witam wszystkich!!!Jestem mamą dwóch skarbów z ADHD 12 i 8 lat.Chętnie poznam ludzi ze Szczecina. :D Wybieram się wreszcie na spotkanie koła przy ulicy Jarowita.Czy może ktoś wie jaki jest termin w lutym. :) Pozdrawiam :) ,szczególnie wszystkie dzieciaczki.

irena

Awatar użytkownika

Żelazna baba/super rodzic

Dzieci: syn 27 lata, syn 26 lat-ADHD, córka 23 lata- ZA, córka 22lata

Ja: Tylko zakręcona, mąż ZA

Post 06-02-2007 14:20

Witam też jestem ze Szczecina i chętnie poznam was. Niestety nie chodzę na Jarowita i nie wiem kiedy jest spotkanie, ale jakbyście coś wiedzieli o terminie dajcie znać.

Aśka

Awatar użytkownika

Pszczółka

Post 08-02-2007 14:53

Mam dwóch skarbów z ADHD i wciąż jest we Mnie nadzieja!!!

Witam [smilie=hi ya!.gif] Mam na imię Joanna.Jestem ze Szczecina.Mam dwóch synów ze zdiagnozowanym ADHD,12-letniego Maćka i 8-letniego Dawida.Dawid był pierwszy zdiagnozowany pod kątem tej choroby już w wieku 5 lat. :lol: Starszy syn także wcześnie był pod opieką psychiatry w wieu 7 lat,choć zastanawiam się czy może w Jego przypadku nie za późno.Na początku wszystkim wydawało się,że to są zachowania opozycyjno-buntownicze,ale teraz wiem,że to ADHD.Starszy syn od początku był na IMIPRAMINIE,aż do tej pory kiedy Ją wycofali.Zmieniono na ANAFRANIL,ale jego zchowanie się pogorszyło,aż do tego stopnia,że ma bardzo złe wyniki w nauce,gdzie przedtem były lepsze.Doszło do tego,że w Nowy Rok musiałam go oddać do szpitala,bo miał myśli samobójcze i jest do tej pory.Pierwszy lek,który jemu wprowadzili to była AMITRYPTYLINA.Nie dawała efektów więc zwiększyli dawkę,ale to też na nic.Więc wprowadzili Jemu HYDROXYZYNĘ,ale lekarz informując Mnie,że mogą wprowadzić lek typowo dla ADHD-owców i płatnym o nazwie już dobrze wszystkim znana:CONCERTA.Teraz tylko nadzieja i wiara Mi pozostała,że właśnie ten lek będzie strzałem w 10-tkę :D Młodszy syn ma ADHD razem z tikami.I tu jest właśnie problem,że ani CONCERTY,ani RITALINU nie może zażywać.Gdy Go zdiagnozowano otrzymywał najpierw THIORYDAZYNE,potem przez krótki czas IMIPRAMINE,potem wrócił do THIORYDAZYNY,ale gdy na ekg wyszły zmiany w sercu lekarz kazała odstawić THIORYDAZYNE i wprowadziła CHLOROPROTIXEN a od początku na tiki otrzymuje HALOPERIDOL.Nie najlepiej funkcjonuje na chloroprotixenie i od soboty wprowadzam lek onazwie IPOREL inaczej (KLONIDYNA) i odstawiam HALOPERIDOL.Wiem,że jest to niebezpieczny lek,ale już nie ma innego leku dla Niego,bo ma tiki.Lek ten powoduje skoki ciśnienia i będzie musiał mieć regularnie mierzone ciśnienie krwi. :? To tyle o leczeniu.Jest bardzo trudne,ale wierzę w to,że będzie dobrze,bo te dzieci są kochanę.A poza tym są pod opieką wspaniałej psychiatry. [smilie=be mine!.gif] Pozdrawiam wszystkich.A w szczególności wszystkie dzieciaczki. :kermit: :D
JOANNA?, MARIUSZ raczej nie ma,MACIEK 15 lat ADHD+zachowania opozycyjno-buntownicze+ dysleksja,dysgrafia, DAWID11 lat ADHD= zachowania opozycyjno-buntownicze+tiki

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 08-02-2007 16:08

Witajcie Asiu i Mariuszu.Chciałabym się dowiedzieć jakiego rodzaju są te tiki,ponieważ mój syn też ma i concerte bierze.Pozdrawiam was i życzę powodzenia.
ADHD'OWCY WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ!!!
"...I MĄDRY MYLIĆ SIĘ MOŻE, LECZ TRWA W BŁĘDZIE TYLKO GŁUPI".

mamaGumisia

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 09-02-2007 08:08

Mó syn na tiki też brał haloperidol trochę tiki zmniejszyły się, ale po tym leku miał drętwienie twarzy i zaburzenia wzroku więc odstawiono ten lek. Jestem, także przed decyzją podawania synowi concerty, ale obawiam się, że tiki mogą się nasiliś i będę musiała concertę przerwać.

monika f

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 09-02-2007 14:53

Mam na imię Monika.Wszystkich Was pozdrawiam! [smilie=hi ya!.gif] Mam 2 synów,młodszy,jak by go nie było,starszy ma adhd i nadrabia za młodszego!w marcu mam wizyte u neurologa,bo pojawiły się utraty przytomności-ma być obserwowany pod kątem epi..mam nadzieję że wszystko się wyjaśni i będzie coraz lepiej! :?:

Aśka

Awatar użytkownika

Pszczółka

Post 09-02-2007 19:39

Droga Rysiu są to silne ruchy ramion :(
JOANNA?, MARIUSZ raczej nie ma,MACIEK 15 lat ADHD+zachowania opozycyjno-buntownicze+ dysleksja,dysgrafia, DAWID11 lat ADHD= zachowania opozycyjno-buntownicze+tiki

Maja

Awatar użytkownika

Pszczółka

Post 09-02-2007 20:31

Moniko- myślę ,że dużo by wyjaśniło badanie EEG- może go zlecić neurolog, ale można też zrobić prywatnie -koszt od 50 zł w zależności od miasta. Głowa do góry- wszystko będzie dobrze!

monika f

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 10-02-2007 21:31

Droga Maju :!: badanie to ma zrobione w szpitalu nic mi za bardzo nie powiedzieli odes lali na dalszą kontrolę właśnie do neurologa ma brać depakine opis niby jest w normie tylko nie zbyt rozumię dlaczego ma być obserwacja w kierunku epi... :?: :( pozdrawiam. ps.strona,którą mi poleciłaś pomogła :D

Maja

Awatar użytkownika

Pszczółka

Post 10-02-2007 22:14

Moniko epi może dawać przeróżne objawy- od machania rękami, wpatrywania się w jeden punkt, bezdechy, utraty przytomności po napady drgawkowe. Obserwacja to jeszcze nie jest diagnoza- nie martw się! Lepiej sprawdzić skąd się to bierze. Mój syn też brał depakine i kwas foliowy(miał bezdechy) i po roku brania odstawiono leki- bezdechy się nie powtórzyły. Nie wiem, czy to leki pomogły, czy po prostu z tego wyrósł- ale podejrzenia się nie potwierdziły- czego i tobie życzę. :)

Wróć do Poznajmy się