Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Witam :)

Moderator: Moderatorzy

KaMi

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 13-09-2009 07:51

Witam :)

Witam wszystkich :) Wasze forum przeglądam już od pół roku- właśnie wtedy zaczęłam uporczywie szukać jak pomóc mojemu dziecku. Jestem mamą 8,5 letniego Patryka z Zespołem Aspergera. Mój syn jest zbyt normalny żeby uznać go za chorego (IQ135) a zbyt "nienormalny" żeby być zupełnie zdrowym. Są takie dni, że chce mi się :cry: Patryk od maja jest na diecie eliminacyjnej (widać efekty, ale są takie dni gdy wszystko siada i widzę jak moje dziecko odlatuje do swojego świata) i ja wtedy pękam. Właśnie przenieśliśmy się do szkoły integracyjnej, bo ta "normalna" miała "nienormalnych uczniów" z "normalnych- nienormalnych" domów :evil: i udało nam się uzyskać niepełnosprawność (co prawda na 2 lata, ale dobre i to) Pozdrawiam wszystkich :)
mama Patryka 8,5 lat z ZA

mari

Wsparcie

Dzieci: syn lat 19 autyzm

Post 13-09-2009 08:35

Witaj KaMi :D

mama Maciusia

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Dzieci: Maciej 13 lat ,autyzm ,zespół tourette'a,padaczka

Post 13-09-2009 08:39

witajcie
a na jakiej diecie jest Patryk ?
,,Prawdziwi przyjaciele to ci, którzy są przy tobie, gdy dobrze ci się wiedzie. Dopingujący cię, cieszący się z twoich zwycięstw.
Fałszywi przyjaciele to ci, którzy pojawiają się tylko w trudnych chwilach, ze smutną miną, niby solidarni podczas gdy tak naprawdę twoje cierpienie jest pociechą w ich nędznym życiu".
— Paulo Coelho

KaMi

Post 13-09-2009 08:50

Witaj mamo Maciusia :) Patryk jest na diecie bezglutenowej- bezkazeinowej- bezsojowej. Na początku pierwszy tydzień był super :P dziecko się uspokoiło (miał mniej o ok.60-70% steerotypii) i myślałam, że tak będzie cały czas, że będzie się zmniejszać. Ale teraz przez 5 m-cy utrzymało się na tym samym poziomie. To i tak duży sukces :D Ale chyba zabardzo rozbudziłam wyobraźnie, co do wyzdrowienia mojego synka :?

Zorba69

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 13-09-2009 09:27

Hej !
Na wszystko potrzeba czasu. Wszyscy miewamy wzloty i upadki. Ale tu zawsze możesz liczyć na życzliwość i pomoc :).
Zorbinek, lat 12 ADHD

Ida

Awatar użytkownika

Lady Chaos

Post 13-09-2009 09:59

Witaj Kami :)
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię na swój poziom, a potem zabije doświadczeniem."

Maja

Awatar użytkownika

Pszczółka

Post 13-09-2009 21:35

Witaj Kami na forum :)

aneczka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 13-09-2009 23:16

Witaj KaMi na forum.

ZA to nie jest choroba którą da się wyleczyć, można jednak nauczyć dziecko z ZA zyć normalnie w naszym społeczeństwie.

Napisz jakie zalety ma Twój synek :)

smoczydlo

Awatar użytkownika

Forumoholik

Post 14-09-2009 07:39

Witaj KaMi :).
Człowiek jest wielki,
nie przez to, co ma, lecz przez to kim jest,
nie przez to co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

KaMi

Post 14-09-2009 17:15

:) wiesz, co do wyleczenia to są różne teorie. Szczególnie jeśli chodzi o metodę DAN (a ja się staram ją Patrykowi prowadzić). Ale nie chdzi o to- mnie chodzi o złagodzenie objawów, szczególnie steerotypii. A mój synek :D hmmmm- dla mnie cudowne dziecko- lepsze jakie sobie mogłam wymarzyć :roll: . Ma IQ 135 co w przełożeniu na jego osobę znaczy, że ma olbrzymią wiedzę z zakresu historii i geografii. Pozatym jest bardzo mądry :D i do tego wrażliwy. Wiadomo wady też ma, ale miało być tylko o zaletach :wink:

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 14-09-2009 18:04

Wiesz jeszcze nie spotkałam się z żadnymi rodzicami z Polski, którzy wyleczyli metodą DAN dziecko,natomiast zdecydowanie wydrenowała ona im kieszenie.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

KaMi

Post 15-09-2009 06:40

To zależy kto na co patrzy :( czy na kieszeń czy na dobro dziecka :oops: ja widzę poprawę- i jestem w kontakcie z rodzicami, którzy prowadzą dietę już kilka- i objawy zniknęły niemalże w 100 % - a o co innego chodzi jak nie o zlikwidowanie objawów???? :roll: pozatym ta metoda jest skuteczna tylko u małych pacjentów, kiedy wcześnie się zaczyna.

KaMi

Post 15-09-2009 06:56

Pozatym wiem, że jest tyle samo zwolenników co przeciwników diety :D

KaMi

Post 15-09-2009 07:03

Halinko :D widzę, że głęboko siedzisz w tym temacie- chciałabym Cię zapytać dlaczego na tym forum ZA i ADHD funkcjonują razem. Bo mnie się wydaje, że Aspergerowcy są bardziej autystykami a nie ADHD- owcami??? A to, że te dwa zespoły występują czasem razem- to nie oznacza przecież, że są pokrewne? Chciałam Cię zapytać, czy jest możliwość wystąpienia spokojnego ADHD-owca? bo ja się nie spotkałam (ale to może tylko przypadek) a jednak większość Aspi to osoby powierzchownie spokojne. Ale może to tyko mje odczucia :roll:

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 15-09-2009 07:07

KaMi pisze:To zależy kto na co patrzy :( czy na kieszeń czy na dobro dziecka :oops:
No właśnie. Czy wydanie pieniędzy, zmarnowanie czasu i energii na bezsensowną i nieskuteczną terapię jest dla dobra dziecka?
Śmiem wątpić.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 15-09-2009 07:11

KaMi pisze:dlaczego na tym forum ZA i ADHD funkcjonują razem. Bo mnie się wydaje, że Aspergerowcy są bardziej autystykami a nie ADHD- owcami?
Ponieważ adhd i ZA mają to samo podłoże biochemiczne i w związku z tym bardzo często współwystępują.
To nie jest tak, że wszyscy aspi są nadpobudliwi. Znam takich, którzy są zupełnie nienadpobudliwi. Tak samo znam wielu adhd'owców zupełnie bez śladu ZA.

Halina

Awatar użytkownika

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Post 15-09-2009 07:24

KaMi pisze:Halinko :D widzę, że głęboko siedzisz w tym temacie- chciałabym Cię zapytać dlaczego na tym forum ZA i ADHD funkcjonują razem. Bo mnie się wydaje, że Aspergerowcy są bardziej autystykami a nie ADHD- owcami??? A to, że te dwa zespoły występują czasem razem- to nie oznacza przecież, że są pokrewne? Chciałam Cię zapytać, czy jest możliwość wystąpienia spokojnego ADHD-owca? bo ja się nie spotkałam (ale to może tylko przypadek) a jednak większość Aspi to osoby powierzchownie spokojne. Ale może to tyko mje odczucia :roll:

Ja spotkałam w swoim życiu bezpośrednim 2 nadpobudliwych Aspi, czyli moich synów, starszy oczywiście zespokojniał ok 12 roku życia, ale diagnozę Aspi otrzymał dopiero jak skończył 18 i do końca nie wiemy, czy tak jest na pewno, młodszy zaczynał w wieku 4 lat od diagnozy, autyzm, jak miał 4 i pół ADHD, obecnie w 10 roku życia otrzymał diagnozę ZA.

Co to znaczy osoba powierzchownie spokojna, jak patrzę na Dosię, też jest bardzo spokojna powierzchownie, co by to nie znaczyło ma ADHD, a bardziej ADD, czyli ADHD bez nadruchliwości.

Forum powstawało, gdy wszystkie nasze dzieci miały diagnozę ADHD, teraz często tej diagnozy już nie mają, czy z tego powodu mamy otwierać nowe forum, czy też poszerzać to, które jest nasze, na którym czujemy się dobrze.

A z DAN - owcami się spotkałam na innym forum, które sobie bardzo ceniłam, próbowałam z chłopakami diety, sama stosuję czasejm ksylitol zamiast cukru, bo uważam, że trzeba co jakiś czas oczyścić organizm z candidy, czuję się wtedy trochę lepiej, objawy moich dzieci nasilają się po zjedzeniu dużej ilości słodyczy,staram się je więc od czasu do czasu ograniczać, natomiast nie popadam w przesadę, niestety sama popadłam kiedyś w przesadę, pijąc tylko wodę z odwróconej osmozy, wystarczyło 4 lata picia takiej wody,gotowania na niej wszystkich posiłków i w wieku 37 lat zdiagnozowano u mnie osteoporozę, na leki musiałam wydawać koszmarne pieniądze, a wapń został wypłukany z mojego organizmu przez za czystą wodę.

Boję się wszystkich eksperymentów eliminacyjnych dlatego, żeby nie skrzywdzić dzieci.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

KaMi

Post 15-09-2009 07:30

W naszy przypadku jest skuteczna i dowodzą tego badania zupełnie niezależnych lekarzy, bo chodzimy do kilku poradni. A jak twierdzisz, że mają podłoże biochemiczne- to właśnie czym innym jest oddziaływanie suplementami i dietą na organizm człowieka?. Jak nie oddziaływaniem o podłożu bio- chemicznym ??? a pozatym widocznie mam dużo czasu- pomimo, że skończyłam dwa fakultety (o podobnej tematyce) i dodatkowo pracuję. Ale każdy sądzi swoją miarą. :oops:

KaMi

Post 15-09-2009 07:33

oczywiście mój powyższy post zadedykowany jest dreptakowi :D

KaMi

Post 15-09-2009 07:38

Halina pisze:
KaMi pisze:Halinko :D widzę, że głęboko siedzisz w tym temacie- chciałabym Cię zapytać dlaczego na tym forum ZA i ADHD funkcjonują razem. Bo mnie się wydaje, że Aspergerowcy są bardziej autystykami a nie ADHD- owcami??? A to, że te dwa zespoły występują czasem razem- to nie oznacza przecież, że są pokrewne? Chciałam Cię zapytać, czy jest możliwość wystąpienia spokojnego ADHD-owca? bo ja się nie spotkałam (ale to może tylko przypadek) a jednak większość Aspi to osoby powierzchownie spokojne. Ale może to tyko mje odczucia :roll:

Ja spotkałam w swoim życiu bezpośrednim 2 nadpobudliwych Aspi, czyli moich synów, starszy oczywiście zespokojniał ok 12 roku życia, ale diagnozę Aspi otrzymał dopiero jak skończył 18 i do końca nie wiemy, czy tak jest na pewno, młodszy zaczynał w wieku 4 lat od diagnozy, autyzm, jak miał 4 i pół ADHD, obecnie w 10 roku życia otrzymał diagnozę ZA.

Co to znaczy osoba powierzchownie spokojna, jak patrzę na Dosię, też jest bardzo spokojna powierzchownie, co by to nie znaczyło ma ADHD, a bardziej ADD, czyli ADHD bez nadruchliwości.

Forum powstawało, gdy wszystkie nasze dzieci miały diagnozę ADHD, teraz często tej diagnozy już nie mają, czy z tego powodu mamy otwierać nowe forum, czy też poszerzać to, które jest nasze, na którym czujemy się dobrze.

A z DAN - owcami się spotkałam na innym forum, które sobie bardzo ceniłam, próbowałam z chłopakami diety, sama stosuję czasejm ksylitol zamiast cukru, bo uważam, że trzeba co jakiś czas oczyścić organizm z candidy, czuję się wtedy trochę lepiej, objawy moich dzieci nasilają się po zjedzeniu dużej ilości słodyczy,staram się je więc od czasu do czasu ograniczać, natomiast nie popadam w przesadę, niestety sama popadłam kiedyś w przesadę, pijąc tylko wodę z odwróconej osmozy, wystarczyło 4 lata picia takiej wody,gotowania na niej wszystkich posiłków i w wieku 37 lat zdiagnozowano u mnie osteoporozę, na leki musiałam wydawać koszmarne pieniądze, a wapń został wypłukany z mojego organizmu przez za czystą wodę.

Boję się wszystkich eksperymentów eliminacyjnych dlatego, żeby nie skrzywdzić dzieci.

:D w moim pytaniu oczywiście nie było żadnego podtekstu :wink: pytam z ciekawości, bo jak Was odwiedziłam po raz pierwszy, to szczególnie zaciekawił mnie tem aspekt (tzn. czy ADHD-owiec może być nie nadpobudliwy) Fakt, że diety trzba stosować ostrożnie i odpowiedzialnie, ale można też monitorować pewne zmiany i im zapobiegać. A forum oczywiście jest super- i nic nie trzeba zmieniać.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 15-09-2009 07:56

KaMi pisze:W naszy przypadku jest skuteczna i dowodzą tego badania zupełnie niezależnych lekarzy, bo chodzimy do kilku poradni. A jak twierdzisz, że mają podłoże biochemiczne- to właśnie czym innym jest oddziaływanie suplementami i dietą na organizm człowieka?. Jak nie oddziaływaniem o podłożu bio- chemicznym ??? a pozatym widocznie mam dużo czasu- pomimo, że skończyłam dwa fakultety (o podobnej tematyce) i dodatkowo pracuję. Ale każdy sądzi swoją miarą. :oops:
Przepraszam Cię, że zwracam uwagę, ale chyba pisałaś ten post pod wpływem dużych emocji.
Nic z tego nie rozumiem, to w żaden sposób nie odpowiada na moje wątpliwości.
Od pewnego czasu fakultety nie robią na mnie wrażenia. Konkretnie od momentu, kiedy pracowałem na uczelni. Homeopatii uczą na medycynie a mimo wszystko dla mnie jest i będzie to brednia i zdzierstwo.

KaMi

Post 15-09-2009 08:03

dreptak pisze:
KaMi pisze:W naszy przypadku jest skuteczna i dowodzą tego badania zupełnie niezależnych lekarzy, bo chodzimy do kilku poradni. A jak twierdzisz, że mają podłoże biochemiczne- to właśnie czym innym jest oddziaływanie suplementami i dietą na organizm człowieka?. Jak nie oddziaływaniem o podłożu bio- chemicznym ??? a pozatym widocznie mam dużo czasu- pomimo, że skończyłam dwa fakultety (o podobnej tematyce) i dodatkowo pracuję. Ale każdy sądzi swoją miarą. :oops:
Przepraszam Cię, że zwracam uwagę, ale chyba pisałaś ten post pod wpływem dużych emocji.
Nic z tego nie rozumiem, to w żaden sposób nie odpowiada na moje wątpliwości.
Od pewnego czasu fakultety nie robią na mnie wrażenia. Konkretnie od momentu, kiedy pracowałem na uczelni. Homeopatii uczą na medycynie a mimo wszystko dla mnie jest i będzie to brednia i zdzierstwo.

co do moich emocji to Ty też jesteś:brawo: niezłym prowokatorem. Więc skończmy tą dymagogie. A skoro nie robią wrażenia to po co pochwaliłeś się odrazu swoimi :wink: A suplementacja to nie homeopatia- ale na medycynie przecież tego uczą.

Halina

Awatar użytkownika

Post 15-09-2009 08:06

Dreptak, to typowe ADHD, które reaguje bardzo impulsywnie, dlatego rewelacyjnie prowokuje, jest w tym na prawdę dobry, ale za to właśnie go lubimy na tym forum, przynajmniej jest ciekawie.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 15-09-2009 08:08

dymagogia - ciekawe określenie. Z pewnością, tego nie uprawiam publicznie.
Czy ja się czymś chwaliłem publicznie? Nie zauważyłem.
A co do wzbudzania emocji - widać jestem wrednym charakterem, który robi tu za cerbera.

KaMi

Post 15-09-2009 08:10

Halina pisze:Dreptak, to typowe ADHD, które reaguje bardzo impulsywnie, dlatego rewelacyjnie prowokuje, jest w tym na prawdę dobry, ale za to właśnie go lubimy na tym forum, przynajmniej jest ciekawie.

Dziękuję za wyjaśnienie :D bo powiem szczerze że słabo się jeszcze znamy :??:

KaMi

Post 15-09-2009 08:12

dreptak pisze:dymagogia - ciekawe określenie. Z pewnością, tego nie uprawiam publicznie.
A co do wzbudzania emocji - widać jestem wrednym charakterem, który robi tu za cerbera.

miało być demagogia- no coż ale jak ktoś lubi łapać za słówka ;)

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 15-09-2009 08:12

Jako osoba po dwóch fakultetach powinnaś wiedzieć, że adhd bywa najczęściej dziedziczne. Więc nie powinno Ciebie dziwić, że admin na takim forum też jest nadpobudliwy.
Chyba, że te fakultety są jakieś nie teges...

KaMi

Post 15-09-2009 08:13

KaMi pisze:
dreptak pisze:dymagogia - ciekawe określenie. Z pewnością, tego nie uprawiam publicznie.

miało być demagogia- no coż ale jak ktoś lubi łapać za słówka ;)

to bardzo przepraszam, za przejęzyczenie

Halina

Awatar użytkownika

Post 15-09-2009 08:15

Łapanie za słówka, to domena nie tylko dreptaka.
Jak dłużej z nami pobędziesz, a mam nadzieję, że tak, bo znowu coś zacznie się dziać, to przekonasz się, że czasem trzeba długo się zastanawiać, co napisać, żeby na Ciebie nie wjechali, ale dlatego lubimy to forum, niestety osoby ze słabą psychiką nie wytrzymują.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

KaMi

Post 15-09-2009 08:16

dreptak pisze:Jako osoba po dwóch fakultetach powinnaś wiedzieć, że adhd bywa najczęściej dziedziczne. Więc nie powinno Ciebie dziwić, że admin na takim forum też jest nadpobudliwy.
Chyba, że te fakultety są jakieś nie teges...

widzę, że nasza znajomość poszła trochę za daleko- jak masz ochotę kogoś obrażać to znajdź sobię inną owce- bo ja nie mam ADHD

Pozdrawiam serdecznie :D

KaMi

Post 15-09-2009 08:19

Halina pisze:Łapanie za słówka, to domena nie tylko dreptaka.
Jak dłużej z nami pobędziesz, a mam nadzieję, że tak, bo znowu coś zacznie się dziać, to przekonasz się, że czasem trzeba długo się zastanawiać, co napisać, żeby na Ciebie nie wjechali, ale dlatego lubimy to forum, niestety osoby ze słabą psychiką nie wytrzymują.

to ja chyba nie wytrzymam, bo jestem w momencie szukania wsparcia- a nie dobijania się jeszcze innymi ludźmi :x mam ich wystarczająco w pracy :twisted:

Pozdrawiam cieplutko

Ida

Awatar użytkownika

Lady Chaos

Post 15-09-2009 08:27

KaMi pisze:

to ja chyba nie wytrzymam, bo jestem w momencie szukania wsparcia- a nie dobijania się jeszcze innymi ludźmi :x mam ich wystarczająco w pracy :twisted:

Pozdrawiam cieplutko

Ej Kami ale Ty sama zaczęłaś dość zaczepnie i wdałaś się w dyskusję, a teraz nagle się wycofujesz, bo nie wyszłaś z niej zwycięsko?
To trochę nie teges... nie uważasz?
Czytając Twoje dzisiejsze posty odniosłam wrażenie, że chcesz podyskutować, pochwalić się wykształceniem (tutaj raczej to nie imponuje nikomu), a Ty nagle jak się okazało, że nie jesteś "górą" w dyskusji to sobie o wsparciu przypomniałaś?

Ja tu czegoś nie łapię....
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię na swój poziom, a potem zabije doświadczeniem."

Halina

Awatar użytkownika

Post 15-09-2009 08:33

Jeszcze nie zaczęłaś nawet pisać o swoich problemach, na razie tylko sukcesy opisałaś, że nastąpiła poprawa, bo dieta i suplementy pomogły, gdy my niekoniecznie pozytywnie odnieśliśmy się do DAN, to przestało Ci się u nas podobać.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 15-09-2009 08:34

Taaaa....
Ja tu najpierw widzę reklamę cudownej terapii. A teraz prośba o wsparcie.
Długo się kryłaś z tą potrzebą wsparcia.
Powiedz, dobra duszyczko - czym możemy Cię wspomóc?

KaMi

Post 15-09-2009 08:34

Ida pisze:
KaMi pisze:

Pozdrawiam cieplutko

Ej Kami ale Ty sama zaczęłaś dość zaczepnie i wdałaś się w dyskusję, a teraz nagle się wycofujesz, bo nie wyszłaś z niej zwycięsko?
To trochę nie teges... nie uważasz?
Czytając Twoje dzisiejsze posty odniosłam wrażenie, że chcesz podyskutować, pochwalić się wykształceniem (tutaj raczej to nie imponuje nikomu), a Ty nagle jak się okazało, że nie jesteś "górą" w dyskusji to sobie o wsparciu przypomniałaś?

Ja tu czegoś nie łapię....

Ja nie uważam, żeby ktoś tutaj wygrał -tym bardziej, że od początku została zaatakowana moja metoda leczenia syna. Czytaj wcześniejsze posty- a chciałam pokazać, że wiem co robię. A łapanie za słówka i przejęzyczenie- to już nie dyskusja na temat. Tym bardziej, że na wstępie przeprosiłam.

KaMi

Post 15-09-2009 08:36

dreptak pisze:Taaaa....
Ja tu najpierw widzę reklamę cudownej terapii. A teraz prośba o wsparcie.
Długo się kryłaś z tą potrzebą wsparcia.
Powiedz, dobra duszyczko - czym możemy Cię wspomóc?

W podpowiedziach- co czasami zrobić? jak załatwić pewne sprawy? Widzę jednak, że ZA mojego synka ma z Wami niewiele wspólnego.

Ida

Awatar użytkownika

Lady Chaos

Post 15-09-2009 08:39

KaMi pisze:Ja nie uważam, żeby ktoś tutaj wygrał -tym bardziej, że od początku została zaatakowana moja metoda leczenia syna. Czytaj wcześniejsze posty- a chciałam pokazać, że wiem co robię.

Bądź uprzejma wskazać mi moment ataku/posta/autora.

Odniosłam wrażenie, że na siłę chcesz nas przekonać do jedyne słusznej metody/diety whatever wiec nie mów mi teraz o atakowaniu, bo walczyłaś z wszystkimi, którzy mieli czelność mieć inne zdanie na ten temat niż Ty.

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 15-09-2009 08:39

KaMi pisze:tzn. czy ADHD-owiec może być nie nadpobudliwy
Może.
Wystarczy, że nie ma "H".
Znamy takie przypadki.
Zresztą w klasyfikacji amerykańskiej podstawą jest właśnie ADD.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 15-09-2009 08:43

KaMi
Proszę przejdź do rzeczy zamiast wdawać się w jałowe dyskusje.
Weszłaś na forum w sposób charakterystyczny dla akwizytora i zostałaś potraktowana jak akwizytor. Ciesz się, bo potraktowałem cię bardzo łagodnie.
Jeżeli było to błędne mniemanie, przepraszam.
Przejdź do konkretów i odłóż na później swoje cudowne recepty albo zjemy cię na surowo.

KaMi

Post 15-09-2009 08:44

dreptak pisze:
KaMi pisze:To zależy kto na co patrzy :( czy na kieszeń czy na dobro dziecka :oops:
No właśnie. Czy wydanie pieniędzy, zmarnowanie czasu i energii na bezsensowną i nieskuteczną terapię jest dla dobra dziecka?
Śmiem wątpić.

to właśnie był tem moment- tym bardziej, że rozmowa toczyła się między mną a Halinka :?

Halina

Awatar użytkownika

Post 15-09-2009 08:47

Ja tej metody nie atakowałam, tylko nie do końca jestem o jej dobrotliwości przekonana, niestety znam też takie osoby, które dająć na chybił trafił suplementy, przeprowadzając chelatacje, nic nie zyskali, a dieta eliminacyjna doprowadziła do wycieńczenia organizmów dzieci.

Też wierzyli tej metodzie, ich nie ma na forum dzieci.org, tam nie ma dla nich miejsca, bo tam tylko Ci, którzy uwierzyli są jedynymi wspaniałymi rodzicami,każda inna terapia jest skazana na niebyt, bo nie jest doskonała.

Ludzie z tamtego forum tworzą swoje fora, bo nie wytrzymują presji.

Opisz swoje doświadczenia tam gdzie jest dla nich miejsce, czyli, tu, http://portal.adhd.org.pl/phpbb/viewforum.php?f=3 może ktoś skorzysta i będzie zadowolony, nie traktuj nas jak Twoich wrogów, bo nimi nie jesteśmy.

Pół roku diety i suplementacji o niczym jeszcze nie świadczy, 5 lat to będzie sukces jak nie wyjdą inne problemy.
Ostatnio zmieniony 15-09-2009 08:49 przez Halina, łącznie zmieniany 2 razy
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 15-09-2009 08:48

Hej!

Pax vobiscum!

Ochłońcie trochę wszyscy razem i każdy z osobna!

mrówa

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 15-09-2009 08:48

KaMi pisze: tym bardziej, że rozmowa toczyła się między mną a Halinka :?

A Ty wiesz, to jest forum...
Na mój babski rozum, to znaczy że jak forum, to każdy może co napisać.
Ale co ja tam wiem, ja tam fakultetów nie mam, dwie klasy podstawówki ino, to i racji mogę nie mieć

:D

KaMi

Post 15-09-2009 08:49

dreptak pisze:KaMi
Proszę przejdź do rzeczy zamiast wdawać się w jałowe dyskusje.
Weszłaś na forum w sposób charakterystyczny dla akwizytora i zostałaś potraktowana jak akwizytor. Ciesz się, bo potraktowałem cię bardzo łagodnie.
Jeżeli było to błędne mniemanie, przepraszam.
Przejdź do konkretów i odłóż na później swoje cudowne recepty albo zjemy cię na surowo.

Człowieku- nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Jestem mamą- która próbuje leczyć swoje dziecko- na wejściu przedstawiłam sposób, który ja stosuję. Weszłam na forum żeby zobaczyć jak to robią inni rodzice. I to cały problem. Jak masz ochotę to mnie usuń. Jako administrator masz takie prawo.

aneczka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 15-09-2009 09:09

KaMi, ja bym na Twoim miejscu nad tym ADHD się głęboko zastanowiła-też łatwo ponoszą Cię emocje...nadruchliwość niekoniecznie musi występować...

Dl mnie ważniejsze jest czy oprócz diety prowadzisz jakieś zajęcia terapeutyczne z synem?

Masz niezwykłe dzieciątko i dostrzegasz jego zalety..czy uczysz go wykorzystywać te zalety do pracy w grupie, wśród rówieśników?

Jak wyglądają jego kontakty z innymi dziećmi?

goja

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 15-09-2009 09:33

To może opisze swoje doświadczenia z DAN..
Gdy półtora roku temu usłyszałam od Pani psycholog, że podejrzewa ZA rzuciłam się na internet i oczywiście natknęłam się na opis tej metody. Trafiłam do odpowiedniego lekarza, zrobiłam badania za 1,5 tys. PLN dostałam zalecenia diety bezmlecznej i bezcukrowej, garść suplementów i leków. I co ?... Nico. U nas podstawową kwestią były problemy z integracja sensoryczną (tu pomogła terapia) i trudności w kontaktach z rówieśnikami (tu jest dużo lepiej ale czy to od diety, witaminy B12, B6, E, itp to nie wiem bo oczywiście jednocześnie chodzimy na zajęcia grupowe, SI, muzykoterapię weronikę sherborn...)
To co mogę zapisać na plus tych działań to dowiedziałam się na co córka jest uczulona, dietą, probiotykami i lekami udało nam się zwalczyć candidę (skończyły się dolegliwości przewodu pokarmowego). Jednak córka nadal codziennie walczy z trudnościami adaptacyjnymi, ma problemy z koncentracją, odpływa w swój świat bajek i opowieści...
Faktycznie widziałam dzieci (autystyczne), które po zastosowaniu diety się odblokowują, otwierają na dobrodziejstwo terapii, zaczynają sie komunikować... ale nadal pozostają autystami ...
Ja sprawdziłam i niestety dochodzę do wniosku, że dietą i suplementami dziecka nie uleczę... Oczywiście nadal stosuję probiotyki, tran magnez+wit. B6, ograniczyłam dosyć mocno cukier, mleko tylko w postaci jogurtów ale podstawą jest uczenie jej prawidłowych zachowań. Jest mądrą dziewczyną i widzę, że może się nauczyć żyć w naszym "normalnym" świecie, stosując wyuczone zasady życia społecznego. Ona po prostu musi sie tego nauczyć, bo nie nabywa tych umiejętności poprzez obserwację i intuicję.
Pozdrawiam.
Zosia -ZA (2004) i Gosia - się jeszcze zobaczy (2007)

Halina

Awatar użytkownika

Post 15-09-2009 09:39

Chyba ta kłótnia do czegoś jeszcze się przydała, dostaliśmy rzeczową informację o DAN.
Informację o tym, że poza DAN też potrzeba całego mnóstwa terapii, sama dieta niczego nie załatwia, może natomiast w2spomóc otwarcie na inne terapie, dzięki goja.

Ja też potrzebuję właśnie u siebie zwalczyć candidę, szukam na to sposobów bez konieczności udania się do lekarza DAN.
Na razie nie zamiast cukru,bo jego do napojów od dziecka nie stosowałam, robię sobie lemoniadę cytrynową z ksylitolem, później spróbuję jeszcze jakichś kuracji ziołowych.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

goja

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 15-09-2009 10:15

Halinko
By leczyć candidę nie trzeba lekarza DAN. Wystarczy sensowny internista.
Na początek badanie próbek kału i oznaczenie na jakie leki grzyb jest odporny a na jakie nie. Potem odpowiednie leki, duże dawki probiotyków i dieta bez mleka i jego przetworów (ewentualnie jogurty), cukru (uważaj na ksylitol podobno tez podejrzany :lol: ) i mąki pszennej. Ot i cała filozofia... Łatwizna nie? :wink: Trochę trudniej się przestawić w praktyce... ale się da. Trzymam kciuki.
Zosia -ZA (2004) i Gosia - się jeszcze zobaczy (2007)

Halina

Awatar użytkownika

Post 15-09-2009 10:20

Dietę bez mleka mam od kiedy zaczęłam myśleć i kontrolować po czym mam biegunki, czyli już jakieś 26 lat, gorzej z mąką pszenną, choć bułeczek też od jakichś 15 lat nie używam. Niestety cukier jem wtedy kiedy muszę, pożeram ogromne uilości słodyczy i to wtedy mam sygnał, że candida ze mną wygrała.

A z sensownym internistą problem.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

BasikM

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 15-09-2009 22:35

dreptak pisze: Homeopatii uczą na medycynie a mimo wszystko dla mnie jest i będzie to brednia i zdzierstwo.

Masz prawo tak uważać, ale jest faktem bezspornym, że kilka lat temu cierpiałam na bardzo uciążliwą chrypkę.
Momentami traciłam głos całkowicie. Ktoś poradził mi homeovox.
Zeżarłam 1 opakowanie i jest po problemie, a na prawdę wielu rzeczy próbowałam i nie pomagało.
Mimo to dalej do innych leków homeopatycznych podchodzę jak pies do jeża, ale homeovox poleciłam już kilku osobom i z tego co zauważyłam wszystkim pomógł.

W związku powyższym zaczęłam nieco poważniej traktować homeopatię i mimo, że zupełnie jej nie rozumiem to muszę przyznać, że czasami działa całkiem nieźle. :hmmm:

edit: Trochę mój post odbiega od tematu, ale napisałam go pod wpływem impulsu zanim doczytałam cały wątek :oops: :offtopic1:
Mam siostrę i siostrzeńców z ADHD

Wróć do Poznajmy się