Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Przestraszona mama

Moderator: Moderatorzy

AnnaH

Post 28-11-2006 23:08

Przestraszona mama

Witam.
Jestem mamą 7-letniej dziewczynki.Psychiatra określił Jej stan jako "pogranicze" ADHD.Ciekawe, prawda?Jeszcze tydzien temu zgodziłabym się z nim poniewaz przez pół roku było świetnie.Mała jakby się uspokoila, wyciszyła.Jednak od paru dni zauwazam,że "wraca stare".Jest znowu pobudzona.W dodatku wróciły jej koszmary senne.Mam wrazenie jakby cofnęła się z powrotem do tyłu.Jestem przerażona.Myślałam ,że mamy to już za sobą.Czy waszym dzieciom też się to zdarza?Jak sobie z tym radzić?Dodam,że córeczka nie jest leczona farmakologicznie,lekarze twierdza,że nie ma takiej potrzeby.

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 28-11-2006 23:13

Witaj Aniu
Zaglądaj na nasze forum częściej i pytaj o to co Cię interesuje pisz o kłopotach z córką pytaj jak masz postępować, napewno pomożemy, jest tu nas dużo i każdy miał problemy z dzieciakami.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

AnnaH

Post 28-11-2006 23:23

dziekuję za wsparcie

Dziękuję.To dobrze wiedzieć,ze ma sięwsparcie.Zastanawiam się właśnie czy ponownie nie odwiedzić psychologa,cos zrobić żeby było lepiej.A może jeszcze poczekać ,poobserwować?W szkole jest bardzo dobrze.Pani nie ma z nią większych problemów,uczy sięswietnie,przynosi same 6 i 5 ."tylko trochę za dużo gada'-jak to okresliła wychowawczyni(cudowna kobieta).Działa może jakaś grupa wsparcia w Rybniku?

Halina

Awatar użytkownika

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Post 28-11-2006 23:43

W Rybniku niestety nie ma nic, żadnych grup wsparcia, ale coś prawdopodobnie będzie tworzyło się w Żorach w styczniu organizujemy tam konferencję i prawdopodobnie jeszcze coś powstanie w Jastrzębiu. Najszybciej coś będzie się działo w Mikołowie, bo już w styczniu rusza świetlica i terapia dla dzieci.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 29-11-2006 07:25

Witaj Aniu.
Rozumiem Twoje obawy i wątpliwości. Każdy z nas tutaj przeżywa rozmaite kłopoty. Zaglądaj tu, a nie beędziesz czuła się osamotniona ze swoimi problemami.
Poczytaj to, co już napisane. Napewno znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania, a jak nie, postaramy się pomóc.
:D

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 29-11-2006 10:15

Witaj Aniu.Tak,tak pomożemy...mogę się tylko podpisać pod tym co napisały moje koleżanki wcześniej.Czytaj,czytaj,czytaj :lol: .Pozdrawiam.
ADHD'OWCY WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ!!!
"...I MĄDRY MYLIĆ SIĘ MOŻE, LECZ TRWA W BŁĘDZIE TYLKO GŁUPI".

alicja

Post 05-07-2007 19:24

Witam!
Jestem mama 6- letnigo synka "nadpobudliwego' podobno tylko emocjonalnie. Systematycznie odwiedzamy Paradnie Psych- Pedagogiczna, logopede, neurologa i czuje sie okropnie. Mam dość traktowania mnie jako "innej" osoby dlatego że mam 'inne dziecko!!!

Halina

Awatar użytkownika

Post 05-07-2007 19:27

Dziewczyno nie przejmuj się, tu nie będziesz traktowana jak inna po prostu spróbuj nas poznać i posłuchać trochę rad i szybko zaczniesz śmiac się z tych , którzy traktują Cię jak inną.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

alicja

Post 05-07-2007 19:35

Staram sie nie przejmowac ale czasami mam ochote gdzies zamknąc sie i nigdy już nie wyjść!!! Przedszkole to jest koszmar! Panie daja do zrozumienia że może lepiej byloby żeby syn siedział w domu! Teraz zmieniam mu grupe ponieważ pseudoprzedszkolanka totalnie nie radzi sobie z moim nie umie go stymulowac tylko drze tą mordę :!:

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 05-07-2007 20:18

Marta Mocek-Owsińska

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 06-07-2007 21:02

przestraszona mama

Witajcie Kobitki -
tu każda z nas na początku była przestraszoną mamą, a przynajmniej ja nią byłam - moje dziecko również jest "inne" - niezwykłe - w zerówce spędzałam czas na korytarzu, by po zajęciach zabrać syna do domu, bo pani się bała - szczęśliwa była tylko ze świadomością,że łyka psychotropy - w tej chwili jest bez farmakologii i jakoś sobie radzimy...
nie jest lekko , ale najważniejsze to się nie załamać - a to forum daje świetne wsparcie...
zapraszamy do naszego grona...
memo

alicja

Post 07-07-2007 12:58

Hej Marto!
Ja mojemu daje na razie Kidabion i magnez niewiem czy to pomaga, czasami jest wyciszony a czasami ma ataki furii!!!Teraz idzie do zerówki i strasznie się tego boję, dzieci go lubia ale babki w przedszkolu boją sie go!!! Jest nadpobudliwy ale nie jest agresywmy wrecz przeciwnie ugodowy w zabawach z kolegami psycholoszka mówi ze taki przyjął mechanizm obronny zeby nie byc odrzucony przez grupę. Mieszkam w małej mieścinie, nauczycielki są w ogóle nie szkolone, nie wiedza jak postepować z takim dzieckiem, a tak w ogóle to forum jest super!!!!

aga0827

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 07-07-2007 14:08

Witam Cie Alu,jestem na forum dopiero od dwoch tygodni,przwczytalam co jest mozliwe i juz mi lepiej.NIE JESTEM SAMA!!!!!!!!!!!

Marta Mocek-Owsińska

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 07-07-2007 18:20

przestraszona mama

Droga Alu -
moje dziecko też ani nie było, ani nie jest agresywne - do szczęścia nie potrzebuje innych dzieci; ogólnie jest lubiany ; ale zerówka to dla mnie był koszmar - jak zaczęły się problemy; to okazało się ,że nauczycielka nie ma doświadczenia i się boi , więc w przedszkolu byłam codziennie; na szczęście pedagog okazała się mądrą osobą i znalazła kontakt z moim synem; trochę pomogło spotkanie na szczycie - PPP, pedagog, wychowawczyni z zerówki, dyrekcja i ja - no i opinia z PPP - w końcu nauczyciel jest przygotowywany do pracy z różnymi uczniami, po to ma na studiach i pedagogikę i psychologię (sama jestem nauczycielem) by sobie radzić...
pozdrawiam serdecznie...
głowa do góry!!!
memo

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 07-07-2007 19:34

alicja pisze:Witam!
Jestem mama 6- letnigo synka "nadpobudliwego' podobno tylko emocjonalnie. Systematycznie odwiedzamy Paradnie Psych- Pedagogiczna, logopede, neurologa i czuje sie okropnie. Mam dość traktowania mnie jako "innej" osoby dlatego że mam 'inne dziecko!!!
Aluś witaj.Też kiedyś tak myślałam(jeszcze czasem myslę) ale teraz to myślę, że to nawet fajnie być inną a co.Nie przejmuj sie tylko jak to mówią- "rób swoje".Ważne, że szukasz pomocy dla swojego dziecka a świadczy o tym to, że jesteś na tym forum.Jesteś dobrą mamą i to jest najważniejsze dla ciebie i dla twojej pociechy a reszta niech sobie gada.Witamy w klubie :wink:
ADHD'OWCY WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ!!!
"...I MĄDRY MYLIĆ SIĘ MOŻE, LECZ TRWA W BŁĘDZIE TYLKO GŁUPI".

alicja

Post 10-07-2007 15:11

Dzięki za odpowiedzi! Jest mi lepiej na duszy że nie jestem sama!!!!!
Właśnie mój syn pojechał do babci bo mam przesilenie psychiczne!!!!!
Ostatnio stwierdził że nie potrafi być grzeczny chociaż bardzo chciałby. Cały czas mi powtarza że mnie bardzo kocha ale ja czasami tracę z nim kontakt, najgorsze są wyjścia do sklepu czy uroczystości rodzinne musi byc wtedy najważniejszy a jak nie jest to jest cyrk!!!!!!

alicja

Post 10-07-2007 15:27

Niewiem czy znacie książkę "Dzieci Indygo" Doreen Virtue jest kapitalna! Czasami wydaję mi się że mój mały coś z tych dzieci ma- dużo mówi o aniołach rysuję je. Dzieci Indygo tworzą własne reguły, żyja jak dyktuje im serce i rozum, nie wstydzą się mówic o tym czego potrzebują. Przeraz mnie tylko leczenie psychotropami ja wiem że czasami juz brak sił ale jestem przeciwniczką leków odurzających. Zajrzyjcie do tej książki, warto!!!!

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 10-07-2007 16:27

Pewnie, że znamy :)

Skoro już mowa o książkach - zajrzyj tu:
http://portal.adhd.org.pl/phpbb/viewfor ... aa5a228024

ewelinaprasal

Post 16-07-2007 12:33

Mam ważne pytanko !!

Witajcie.Jestem mamą 2 letniego synka-czy w tym wieku można już rozpoanać czy dziecko ma ADHD :?: :?: :?: Lekarz mi powiedział że za wcześnie,lecz mam pewne obawy.Proszę pomóżcie :!: :!: :!: Pozdrawiam
ewelina

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Ja: tego nie wiadomo

Post 16-07-2007 15:02

Nie musisz mieć diagnozy, aby zacząć postępować odpowiednio z dzieckiem. Metody opisywane na naszym forum nadają się dla wszystkich dzieci ;) Czytaj i wprowadzaj w czyn. Z pewnością nie zaszkodzi :)
Stowarzyszenie Akceptacja Gliwice
Klub Rodziców Autyzm HELP Fundacji JiM

Wróć do Poznajmy się