Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

zgorzelec !!!!!

Moderator: Moderatorzy

gg

Post 06-05-2006 19:14

zgorzelec !!!!!

cześć, proszę niech się ktoś odezwie z moich okolic, nie wierzę, że jestem sama z moim 10 letnim synem Bartkiem- 100% ADHD w tym rejonie.
Razem będzie nam łatwiej. Rodzice! nasze dzieci mają tylko nas, ich choroba to nie wstyd nie zamykajcie się z tym w domu, wierz, że nawet jedno zdanie od osoby, która zna problem ratuje sytuację bez wyjścia. Czekam cierpliwie. pozdrawiam wszystkich rodziców dzieci z ADHD w Polsce.
Grania :D
gg

golombek

Wsparcie

Post 06-05-2006 19:28

Re: zgorzelec !!!!!

No cóż. Może nie każdy z Twoich rejonów zna to forum, może nie każdy z rodziców chce się do tego przyznać, że jego dziecko ma taki problem. Tak naprawdę, to nie jest ważne. Ważne jest to, że Ty rozumiesz problem i chcesz o nim rozmawiać. Nie musisz spotykać się w cztery oczy z innymi rodzicami, możesz rozmawiać tu, na tym forum. Jeśli nie radzisz sobie z czymś, spróbujemy Ci pomóc. Pisz o swoich problemach, dyskutuj z nami, dziel się swoimi spostrzeżeniami i wyciągaj wnioski z naszych spostrzeżeń.

gg

Post 06-05-2006 19:53

dziękuje Gołębiu za odpisanie mi , masz rację ta strona daje mi bardzo dużo wiem, że nie jestem sama, marzy mi się tylko, aby zebrać trochę rodziców, zorganizować grupę wsparcia, uważam że jeśli będziemy bardziej się znać to łatwiej będzie nam np. "wywalczyć" dla naszych dzieci
inne spojrzenie na nich choćby w szkole. Wiem z własnego doświadczenia,że sama opinia od psychologa, zaświadczenia od lekarzy - nic nie dają. Dzięki osobistemu i olbrzymiemu zaangażowaniu wychowawczyni mojego dziecka i innych nauczycieli ( ciągle podrzucam literaturę , szukamy wspólnie nowych rozwiązań ułatwiających życie w szkole mojemu dziecku itd....) Bartkowi jest łatwiej funkcjonować. Ale ciągle wydaje mi się to za mało. Chętnie podzielę się tym co wspólnie osiągneliśmy z innymi, może inni mają lepsze pomysły, rozwiązania, jeśli będzie nas "razem" więcej to może będzie łatwiej np. o jakieś warsztaty dla rodziców,spotkania z nauczycielami,(w poradni pedagogicznej usłyszałam, że owszem ale brak zainteresowania ze strony rodziców)a na pewno o otworzenie oczu w szkole - jak można przy odrobinie współpracy pomóc naszym dzieciom. Wierzę w siłę grupy, choćby to miało być tylko wzajemne jęczenie (pewno trwałoby nie za długo)

pozdrawiam i dziekuje
Grania
gg

golombek

Wsparcie

Post 06-05-2006 20:14

Mądrze piszesz, zgadzam się z Tobą całkowicie. Grupa wsparcia dużo daje, tylko, że w pojedynkę jej nie stworzysz. Dobrze, że szukasz podobnych sobie rodziców, ale może świadomość w Twoich okolicach jeszcze jest niewielka. Na razie, póki nie znajdziesz w Zgorzelcu ludzi z podobnymi problemami, możesz uczestniczyć aktywnie w największej w Polsce grupie wsparcia online, czyli w tym forum. Zapraszam do aktywnego udziału :wink: .

Madzik

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 10-05-2006 23:36

W Zgorzelcu także są mamy, które szukają. W każdym razie ja jestem... Mam czterolatka, który jest czarującym chłopczykiem, tylko przez to upiorne ADHD boję się tysiąca spraw. Boje się chodzić na dwór, boję się iść na kawę do znajomych... Nie ufam już ludzią, bo wydają wyroki bez zastanowienia. Zbyt wiele razy mieliśmy z Hubertem nieprzyjemne sytuacje, zerwanie miło zapowiadającej sie znajomości, zbyt wiele mały doświadczył nie dobrego. Jak wytłumaczyć czterolatkowi, źe nie ktoś mi dał do zrozumienia "nie chcę was tu"!!! Ech, takie tam żale...Ale ogólnie to z miłą chęcią pospotykałabym się z mamami, które nie bałyby się, że ich dziecko się "zarazi" ruchliwością. Wiec jeśli są tu jeszcze inne mamy z naszych okolic to też prosze - ujawnijcie się. Zrobimy sobie spotkanko i nikt się nie bedzie obawiał nieprzewidywalnego zachowania swoich dzieci.

gg

Post 11-05-2006 06:32

hurra !!!! Zgorzelec!!!!
jestem w pracy nie moge za dużo pisać cieszę się Madzik że mi odpisałaś - odezwę sie wieczorem. NASZE DZIECI SĄ NAJ....... :D :D :D :D :D

GRANIA
gg

Madzik

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 12-05-2006 11:02

No to może się spotkamy? Skoro nikt wiecej się nie ujawnia :wink:
Moje gg to 2390488. Zresztą kto ma ochote pogadać zapraszam na nocne rozmowy :lol: Tyle, że nie w ten weekend, bo mąż mi z pracy wraca i trzeba się nim zająć :D Ale od poniedziałku znów jesteśmy sami i wieczorami nie ma do kogo buzi otworzyć, wyżalić się czy poradzić.

ania77

Post 26-09-2006 21:27

Witam,ja jestem ze Zgorzelca,mam 9-letniego synka z ADHD,diagnoza postawiona w czerwcu,podejrzenia dużo wcześniej.Chętnie spotkałabym się z inną mamą borykającą się z tym problemem,nie znam bowiem nikogo w swoim otoczeniu mającego takie dziecko.

agnes27

Post 24-10-2006 15:16

Re: zgorzelec !!!!!

Mam 10 letniego syna który od 6 rolu życia ma stwierdzony zesół ADHD.Jest pogodnym chłopcem nie siedzącym długo w jednym miejscu(taka mała powsinoga), wszedzie go pełno.Jest kochanym dzieckiem-bardzo czesto sie usmiecha jest komunikatywny-porozmawia z kazdym nie zaleznie od wieku. Jest w miare grzeczny i posłuszny, ale ma jeden problem. Otórz odkąd poszedł do szkoły robi wszystko aby sie nie uczyc-dla niego nauka wogóle nie istniejei to jest dla niego jakby najgorsza kara. Najwększe problemy w szkole sprawia mu przedewszystkim matematyka. Problem tkwi w tym ze nie potrafi pojąc wielu rzeczy- dlaczego tak a nie inaczej sie dodaje, odejmuje, mnozy i dzieli. Mimo korepetycji z tego własnie przedmiotu i to ze sama z nim siedze w domku przy lekcjach -nie widze zadnej poprawy, a przedewszystkim zadnej checi spróbowania sie tego wszystkiego nauczyc(szkoła go poprostu nudzi-chodzi do szkoły tylko po to aby sie pobawic z dziecmi).Jedynymi zajeciami jakie lubi to basen w szkole, prace plastyczne, komputer, koledzy i mało tego w domku uwielbia sie nudzic nie potrafi znalesc sobie zajecia, Gdy przychodzi ze szkoły i musi sie uczyc lub odrabiac lekcje zrobi wszystko aby tego nie robic miedzy innymi.-bedzie przekładał noge na noge, drapał sie po głowie, zagadywac na przerózne tematy. chodzi co 5min do wc do lodówki bo twierdzi ze jest głodny itd.Jest to naprawde straszne dla mnie i dla niego, bo ja nie wiem jak do niego dotrzec a w szkole ma problemy z nauka i koncentracją. Systematycznie uczeszczam z nim do pedagoga i psychologa i czasami porady od nich nie skutkuja a jeszcze czasem bardzo trudne wprowadzic je w zycie.Co mam zrobic jak dotrzec do syna, w jaki sposób zachecic go choc odrobine do nauki?( niczego wiecej od nie go nie chce poniewaz to jest jedyny problem z którym nie dajemy sobie rady).Mam 28 lat. Syna wychowuje sama nie ma mi kto pomóc, a rodzice moi twierdzą ze to ja zaniedbałam nauke dziecka w szkole-choc to nie prawda bo staram sie jak moge.Czy wy tez macie takie problemy i jak sobie z nimi radzicie-Agnes z Bogatyni.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 24-10-2006 15:31

Agnes,
wysyłasz po raz czwarty podobny post. Przedtem nazywałaś się artekk. Nie podoba mi się to.
Dwa już skasowałem, bo były identyczne, ale umieszczone w różnych forach.
Zapewniam cię, na tym forum nie są ani potrzebne ani mile widziane takie podchody.

mamaGumisia

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 24-10-2006 15:38

Witaj agnes27 na naszym forum. To jest właśnie miejsce gdzie bedziesz se mogła pisać o swoich problemach dobrych i tych złych. Tu jest wiele osób doświadczonych i znajacych ten problem, którzy chętnie pomoga.

agnes27

Post 24-10-2006 21:24

dreptak pisze:Agnes,
wysyłasz po raz czwarty podobny post. Przedtem nazywałaś się artekk. Nie podoba mi się to.
Dwa już skasowałem, bo były identyczne, ale umieszczone w różnych forach.
Zapewniam cię, na tym forum nie są ani potrzebne ani mile widziane takie podchody.
Przepraszam jesli cos zrobiłam nie tak..na forum jestem pierwszy raz i nie do smiechu mi jak innym tutaj..otrzymałam forum od znajomego i tak jakos wyszło ze napisałam tak an ie inaczej ..nie miałam napewno nic złego do zrobienia...ale mam ten sam problem co inni i który wałasnie przedstawiłam w poscie...

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 24-10-2006 21:51

Zabrałem głos tylko dla zachowania porządku.
Zdarza się, że ktoś zniecierpliwiony piętnastominutowym brakiem odpowiedzi na jego dramatyczny post wstawia go w kilku miejscach na forum. Jest to niepotrzebne zaśmiecanie dyskusji. W takim przypadku kasuję wszystkie powtórzenia.

Natomiast nie rozumiem po co zmieniłaś/zmieniłeś tożsamość raz nazywając się artekk a drugi raz agnes27. Zwykle robią to ludzie, którzy chcą rozgrzać temat dyskutując sami ze sobą. Takie przypadki zwalczam bardzo stanowczo.

Chcę wierzyć, że tym razem była to zwykła omyłka i nieumiejętność posługiwania się forum. I niech tak pozostanie.

Ciekawska

Wsparcie

Post 20-11-2006 08:04

No i jakoś cichutko się tutaj zrobiło. Czyżby brakło inwencji i chętnych z tych okolic? Może mamy zaprosiłyby na forum nauczycieli swoich milusińsich?

Wróć do Poznajmy się