Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Mam synka z ADHD

Moderator: Moderatorzy

darek4040

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 26-03-2006 18:42

Mam synka z ADHD

Witam wszystkich serdecznie!Mam na imię Darek mamy synka z ADHD ma na imię Patryk ma 9 lat.Mamy z nim masę kłopocików,które się składają na jeden duży kłopot.Uczy się dobrze,ale czasem mi się wydaje,że to są nasze oceny.Wkładamy w normalność jego funkcjonowania wiele pracy szczegulnie jego mama Kasia.Dzięki temu ma nawet osiągnięcia.Nagrody za konkursy szkolne itp.Chodzi na szkółkę tenisową-woli gry indywidualne.Jest ministrantem.Ogólnie jest to nasze jedyne,kochane dziecko.Wspomagamy go,choć nieraz brakuje nam cierpliwości,szczególnie mi.Jestem wybuchowy.Nieraz nie panuję nad sobą,a później tego bardzo żałuję.To wspaniale,że przez przypadek trafiłem na to forum.Nie mogę się doczekać,aby podzielić się tym z mamą Patryka.Myślę,że też będzie chciala mieć z Wami kontakt.Narazie wystarczy.Pozdrawiam wszystkich serdecznie. :idea:
darek4040

Bacha

Post 26-03-2006 18:59

Witam,niewiele mogę Wam pomóc, sama jestem tu nowa (od kilku dni), ale mogę dać b.dobrą radę - czytajcie, czytajcie, czytajcie....ONI "już zęby zjedli" na ADHD i wiele mądrego potrafią podpowiedzieć.
Nie jesteście sami z Waszymi problemami, pozdrawiam [smilie=hi ya!.gif]

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 26-03-2006 21:47

Witamy :lol:
jestem psychologiem:) i lubię to forum
Agata Orzeł-Żukowska
psycholog dziecięcy i terapeuta rodzinny
terapeuta biofeedback

Cyntia

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 27-03-2006 10:52

Również witam serdecznie i bardzo gorąco zachęcam do czytania. Kiedy tu trafiłam byłam na granicy załamania ciągła szarpanina z córą wykańczała mnie kompletnie.

Czytając forum nauczyłam się wiele na temat behawioralnej metody wychowywania dzieci z ADHD i naprawdę nie sposób przecenić jej skuteczności.

Nie stosowałam nawet jakiś punkto-węży czy innych sformalizowanych metod tylko nauczyłam się bezwarunkowego chwalenia i żelaznej konsekwencji.

Naprawdę tak jak to wszędzie piszą wystarczyło kilka tygodni konsekwentnego postępowania aby moja córka zaczęła reagować już na same upomnienia, a mając dziecko z ADHD wiecie jaki to sukces.

Teraz koszmarne problemy z zachowaniem w szkole i w domu i odrabianiem lekcji są już tylko wspomnieniem, choć czasem trudno mi w to uwierzyć.
"Lubiłabym poranki, gdyby zaczynały się później"
Przepraszam za błędy ortograficzne - dysleksja w galopie
Mam ADHD, starszą córę z ADHD a mężusia oraz młodszą córę bez ADHD.

basic

Awatar użytkownika

Post 19-04-2006 19:33

Do Cytnhii

Mam prosbę i pytanie jednocześnie. Wyjąsnij mi co to jest behawioralna metoda wychowywania dzieci i jakie są jej założenia i detale. Z góry dziekuje. Basia

Cyntia

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 19-04-2006 20:48

Basiu, wszystkie rady dotyczące wychowywania dzieci na tym forum dotyczą metody behawioralnej.

Sprowadza się do:

-chwalenia dziecka za każdą nawet najdrobniejszą rzecz, którą zrobiło dobrze, chwalisz natychmiast i bezwarunkowo (np tornister na miejscu!, pięknie!)

- wyjaśnienia dziecku jakie zachowania są nieakceptowane i jakie dziecko ponosi konsekwencje (nie kary) za ich robienie

Np niedozwolone jest zasiadanie do komputera przed odrobieniem lekcji, jeśli to zrobi ma komputer z głowy na dany dzień, albo skróconą ilość czasu przed kompem.

niedozwolone jest przeklinanie, jeśli przeklina 15 minut tv mniej, drugi bluzg - następne 15 minut, może bluzgać nawet godzinę, ale pozbawi się możliwości oglądania przez 3 dni.

Jeśli robi coś złego kilkakrotnie przypominasz o tym, że to działanie niedozwolone i jaka jest konsekwencja (jeśli natychmiast nie przestaniesz utnę ci 1/2 godz oglądania TV. Upewnić się, że słyszy i z żelazną konsekwencją przestrzegać.

U mnie trzeba było aż chować kartę od dekodera, ale jak zobaczyła, że złe zachowanie zawsze jest związane z nieuchronnością konsekwencji i słyszała na swój temat dużo pochwał - generalnie więcej chwalić niż ganić (i tu niespodzianka- jak zaczniesz zwracać uwagę na to co dziecko robi dobrze bardziej je polubisz, zobaczysz, że to nie szatan, bo mamy tendencję do zwracania uwagi na dziecko tylko wtedy gdy robi coś źle). Naprawdę po miesiącu konsekwentnego zachowania z mojej strony moja córa baaardzo się zmieniła.

Powodzenia!
"Lubiłabym poranki, gdyby zaczynały się później"
Przepraszam za błędy ortograficzne - dysleksja w galopie
Mam ADHD, starszą córę z ADHD a mężusia oraz młodszą córę bez ADHD.

basic

Awatar użytkownika

Post 25-04-2006 09:13

Znowu dół....:(

Widzisz Cyntio, mój Kuba sobie nic nie robi z upomnień, przypomnień., konsekwencji, nagrody go nie motywują..itd. itp. Dzisiaj znowu nie poszedł do szkoły, choć wczoraj też nie był bo klasa była na wycieczce a on nie chciał jechać. Dzisiaj też mamy termin badania w PPP na który czekaliśmy ponad miesiąc i powiedzieł ,że NIE PÓJDZIE! W sobotę mamy jechać do Brzeska, na badanie inteligencji i ubytków organicznych do diagnozy ADD i obawiam się, że sie uprze i termin znowu nam minie:( Co ja mam zrobić? Jak mu pomóc, gdy on tego nie chce i nie chce zrozumieć, że to dla jego dobra? Jak mam być spokojna iwyrozumiała, gdy on tak nam zatruwa życie?

Gość

Post 25-04-2006 09:21

witaj w klubie.
U mnie było tak samo, zaczęłam stosować metody opisane przez Cyntie i działają. Jak poczytasz w różnych miejscach to znajdziesz troszkę wskazówek jak to wprowadzić w życie. Jak zauważyłam zasada jest taka sama, ale każdy dokłada do niej coś swojego i wzbogaca ją , dopasowuje do swojego domu.
życzę powodzenia
[smilie=be mine!.gif]

jak już poczytasz i nie będziesz dalej wiedziała co robić ,to wal śmiało
bye

babka2

Post 16-05-2007 16:29

Re: Znowu dół....:(

basic pisze:Widzisz Cyntio, mój Kuba sobie nic nie robi z upomnień, przypomnień.,( Co ja mam zrobić? Jak mu pomóc, gdy on tego nie chce i nie chce zrozumieć, że to dla jego dobra? Jak mam być spokojna iwyrozumiała, gdy on tak nam zatruwa życie?

och...ludzki glos usyszałam..sama mam niezdiagnozowane add jestem samotną matką .... i mam 2 klopociki...czyli 2 synków 16 i 11 lat.... jeden zbyt impulsywny , to jego najwiekszy problem, mlodszy zaburzenia koncentracji impulsywność, napady zlości, zaburzenia snu i atopowe zap skory z ktorym nie mozna sobie poradzić... no i wade wymowy... czasami leci jakos ale czasem nie wiem co zrobić...jak życ ,gdzie uzyskać pomoc , jak zmotywować dzieci do nauki...najtrudniejwalczyć z nauczycielami...diagnozowanie przeciez trwa...
pozdrawiam...
ps. czy i kiedy niezbędne są leki????
babka2

Wróć do Poznajmy się