Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Poznajmy się

Moderator: Moderatorzy

Iwona76

Post 29-01-2006 16:28

Poznajmy się

Mam na imię Iwona,mam 30 lat,mieszkam w Radomiu i mam 9 -letniego syna z ADHD,który dopiero niedawno został zdiagnozowany.

teresa66b

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 21-02-2006 21:49

Witaj ! Jak sobie radzisz?Czy masz wsparcie?Wies co dalej?Jezeli nie to daj znać ,coś sie poradzi. Mam syna 15 lat,z ADHD
pozdrawiam -Teresa

Iwona76

Post 21-02-2006 23:02

Poznajmy się

Witaj Tereso! Jak na razie radzimy sobie, syn dostał 2 tygodnie temu orzeczenie o kształceniu specjalnym, ale od zerówki jest w klasie integracyjnej , więc dużo się u niego nie zmieni.Mamy wsparcie ze strony wychowawczyń i logopedki.W szkole Mateusz radzi sobie całkiem dobrze więc nie mamy powodów do narzekania(na razie).Jak sobie z czymś nie będziemy dawać rady lub będziemy mieć z czymś problemy to dam znać na forum.Trzymajcie za mnie kciuki bo kompletuję papierki do orzeczenia o niepełnosprawności. 8)

teresa66b

Post 22-02-2006 15:38

poznajmy się

Trzymam kciuki i czekam na wieści
pozdrawiam -Teresa

Dom_i_nika

Post 22-02-2006 22:44

Mam pięcioletniego syna z adhd :( . Nie uzyskałam jeszcze zaswiadczenia natomiast psychiatra wypowiedział się dość jednoznacznie więc nie mam watpliwości. I co teraz?? Jak znaleźć szkołę?? Od czego zacząć? Jestem przerażona ciągłymi atakami ze strony otoczenia (np zabójczo błyskotliwe i serdeczne panie przedszkolanki). Nie umiem się przed tym bronić. Jak wytłumaczyć ludziom, że Nikodem nie jest złym dzieckiem tylko z pewnymi sytuacjami sobie nie radzi? Jak im wytłumaczyć, że nie jestem beznadziejną matką i że poświęcam czas swojemu dziecku?Wychowuję Go samotnie ale dwoję się i troję żeby wszystko było jak należy. I nie mam pretensji ani do losu, ani do dziecka, ale dlaczego ludzie w okół są tacy mało empatyczni? Czy Wy również borykacie się z ciągłymi uwagami i komentarzami na temat tego jak wychowujecie swoje dzieci? Jak sobie z tym radzicie? Bardzo kocham mojego bąbla i chciałabym umieć sprawić żeby był w przyszłości szczęśliwym człowiekiem!! Jak to zrobić?

teresa66b

Post 22-02-2006 23:13

poznajmy sie

Znam to z doświadczeń szkoły podst. , kiedy to bałam sie wchodzić do szkoły bo "polowały " na mnie nauczycielki i ciągle miały pretensje, że mój syn nabroił tu czy tam, znowu przeszkadzał na lekcji itd. Nie daj się !Broń dziecka i nie karć go, tak jak ja to robiłam. On ma tylko Ciebie.Musi mieć w Tobie ostoję.Nie powtarzaj moich błędów !. Przedstaw jasno sytuację, że jesteś w kontakcie z psychologiem, i ewentualnie spytaj : JAK MOżESZ POMóC?Oczekój od nauczycieli konkretów, a nie ogólników.Pamiętaj, że w szkole nauczyciel musi sobie radzić sam, bo to jego praca.Dziecko akceptowane, spostrzegane pozytywnie nie stwarza problemów, ale ciągle krytykowane, spostrzegane jako niegrzeczne, przeszkadzające takim się stanie. Oczywiście na prośbę Pani nauczycielki.Musisz znależć dobrego nauczyciela - przyjaciela dla swojego dziecka
pozdrawiam -Teresa

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 22-02-2006 23:23

I powiedz im, że towszystko o czym mówią negatywnego, to Ty chcesz otrzymać od nich na piśmie np co tydzień, natomiast codziennie chcesz zauważyć w zeszycie dziecka jakąs pochwałę, żeby zmotywować dziecko do przychodzenia do szkoły z ochotą, ciekawe jak zareagują?
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Dom_i_nika

Post 22-02-2006 23:50

Gorzej jesli rodzina Nikodema też nie rozumie na czym polega problem...i udręka nie kończy się na nauczycielkach...
Dziękuję! Jeśli jest ktoś, kto przez to przeszedł to znaczy, że to jest do przejścia. Może mi serce nie pęknie zanim synek dorośnie.
:)
Pozdrawiam serdecznie. Cieszę się, żę istnieje takie forum!!!

teresa66b

Post 23-02-2006 07:51

poznajmy się

Mój syn ma dziś 15 lat, jest w gimnazjum 2 kl. i chć do dziś nad podziw żywy i wszędobylski ma złote serce. Pomyśl o grupie wsparcia . Powinna być w Twoim mieście lub okolicy. WSZYSTKO BęDZIE OK ! :) Pisz co słychać i jak sobie radzisz
pozdrawiam -Teresa

Żaneta

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 23-02-2006 08:36

Miałam podobny problem z moim synkiem.problem zaczą się gdy moja pociecha poszła do przedszkola w wieku pięciu lat. Wcześniej wiedziałam że coś jest nie tak ale nie umiałam tego określić i nie wiedziałam gdzie zwrócić się o pomoc. Pierwszy rok przedszkola to istny koszmar. Ciagłe uwagi na jego temat doszło do tego że bałam się odbierać syna bo skióra mi cierpła na samą myśl że znowu muszę wysłuchiwać.Stosowałam różne metody system kar i nagród ,dzienniczek uwag ,aż wkońcu zrozumiałam ,że to nie tylko problem mojego syna ale i braku wiedzy i zrozumienia mojej pociechy.Przebrneliśmy przez diagnostykę ,zerówkę Dawid zaczą w klasie integracyjnej.zaczeliśmy uczeszczac na terapi SI ,basen,logopede ,psychologa,psychiatrę ,grupy wsparcia dla rodziców no i oczywiście forum skarbnica wiedzy.Dziś syn ma 6,5 roku to zupełnie inne dziecko.A ja wkońcu mam spokojną głowę i cieszę się z jego najmniejszych sukcesów.Dominiko wszystko się ułoży ja jestem tego świetnym przykładem. A ludzie no cóż to świadczy tylko o ich niewiedzy i bezradności.Pozdrowienia dla ciebie i syna. :D
Żaneta mama i żona ADHD-owców

Dom_i_nika

Post 23-02-2006 15:13

Bardzo dziękuję za te słowa. To bardzo ważne żeby wiedzieć, że nie jestem jedyną osobą na świecie, która tego doświadcza. Strach przed odebraniem dziecka z przedszkola...Jak ja to dobrze znam.!!!!Bedę zaglądać, czasem "słuchać" ..., czasem "opowiadać."Dziekuję jeszcze raz za słowa otuchy. Trzymam kciuki za wszystkie dzieci, pozdrawiam wszystkich rodziców!!!!!!!!!!!!!!
Dominika

Iwona76

Post 23-02-2006 21:44

Poznajmy się

Mój syn poszedł dopiero do zerówki do przedszkola i miałam te same sytuacje co ty Dominiko.Też szłam po niego do przedszkola z duszą na ramieniu co znowu na niego "naskarżą".Przez dłuższy czas winiłam za wszystko siebie a najbardziej dziecko,dlaczego takie jest.Miałam dosyć tych wszystkich komentarzy i żadnej pomocy.Dopiero jak udałam się do Poradni tam zaczęłam inaczej myśleć.Zgodziłam się na odroczenie i mały poszedł jeszcze raz do zerówki ale do szkoły i do klasy integracyjnej gdzie jest do tej pory.Nie mówię że jest zawsze idealnie ale klasa go zaakceptowała a i on myślę że się trochę zmienił.Nie martw się , idz z malym do Poradni niech zrobią mu badania psychologiczno-pedagogiczne,postaraj się o diagnozę, a potem o orzeczenie z Poradni i syn może iść do lkasy integracyjnej.Ja nabrałam do tego wszystkiego dystansu i tobie też radzę.Takie są nasze dzieci i nic tego nie zmieni.Pozdrawiam. :lol:

Dom_i_nika

Post 25-02-2006 20:22

Tylko nie we wszystkich klasach integracyjnych są świadomi problemu nauczyciele (nawet pedegodzy specjalni często nie rozumieją istoty zaburzenia). Ja sama czasem nie rozumiem dlaczego tak się dzieje...
Czy znacie jakąś fachową literaturę (oprócz klasyki czyli Wolańczyka), którą możnaby obłaskawić babcię, panią przedszkolankę. opiekunkę (Nikodem w wyniku wielokrotnych sugestii pań nie chodzi do przedszkola w pełnym wymiarze godzin a ja pracuję na pełnym etacie więc byłam zmuszona ją "zatrudnic". Ciekawe jak długo wytrzyma:)?

Pozdrawiam, buziaki!!!

teresa66b

Post 25-02-2006 23:06

poznajmy się

Znasz książkę-Jak mówić, by nasze dziecko słuchało i jak słuchać ,by nasze dziecko do nas mówiło ? Nie wiem czy tak brzmi orginalny tytuł, ale taki jest sens. Niestety autora też nie znam. Jest tam dużo konkretnych przykładów z życia wziętych .Sprawdzonych przeze mnie.Polecam. Może fachowcy podpowiedzą orginalny tytuł :)
pozdrawiam -Teresa

golombek

Wsparcie

Post 26-02-2006 06:24

Halina

Awatar użytkownika

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Post 26-02-2006 08:52

wątek o literaturze

Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Halina

Awatar użytkownika

Post 26-02-2006 09:04

A teraz wracając do tematu na prezent dla nauczycielki najlepsze pozycje to:
''Mały nieszczęśliwy człowiek''-Iwona Górka
"Wszystko o ADHD" Linda J.Pfiffner

Wszystko o ADHD, to podstawowa instrukcja obsługi ADHDowca w szkole, a Mały nieszczęśliwy człowiek jest impesją na temat dziecka z ADHD pozwalającą zrozumieć jego psychikę, tę książkę powinni przeczytać wszyscy, nie tylko ci, którzy mają bezpośredni kontakt z ADHDowcem
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Dom_i_nika

Post 26-02-2006 20:32

Dziekuję, przekonują mnie te tytuły (zwłaszcza "Mały, nieszczęśliwy człowiek")!!Zainwestuję przy najbliższym zastrzyku gotówki i spędzę kilka godzin przy kserokopiarce, żeby co bardziej wartościowe teksty rozpowszechnić (to jest chyba karalne??). Jeszcze jednym pytaniem Was udręczę: Jak wygląda praktycznie sytuacja dziecka z ADHD w Anglii?Może ktoś wie?
ps. Jutro idę z Nikosiem do laryngologa... Ciekawe jek zniesie zaglądanie do noska...Pa

Dominika

teresa66b

Post 29-03-2006 17:20

poznajmy sie

Dzis o 21.00 audycja w lubelskim radiu katolickim ER FM 88 o ADHD
pozdrawiam -Teresa

justa12

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Dzieci: Adrian 14 lat ADHD

Ja: PROFESIONALE WITCH

Post 30-03-2006 08:29

witam mam 7 letniego synka z adhd jestem z okolic poznania chetnie porozmawialabym co do biurokracji w naszym kraju co do nauki naszych dzieci z adhd czy u was tez jest taki problem z klasa integracyjna
syn Adrian 13 lat ADHD-owiec "wyjątkowe dziecko"

Iwona76

Post 31-03-2006 09:32

Witaj Justa.Mój syn ma 9 lat, chodzi do pierwszej klasy integracyjnej , bo został odroczony i ma zdiagnozowane ADHD od stycznia tego roku. Jaki masz problem z klasą integracyjną i z nauką dziecka?

Elaikonrad

Post 31-03-2006 13:57

Witam jestem mamą 10 letniego Konrada.Leczony neurologicznie,psychologicznie i logopedycznie od 5 lat.Stwierdzone ADHD.Jesteśmy po kilku terapiach indywidualnych i rodzinnych.Konrad od 2 lat jest na lekach.Ja,mąż,rodzeństwo Konrada,rodzina i nauczyciele uczymy się żyć z Konrada chorobą i współpracować.Jest wiele problemów i nie mam z kim porozmawiać. Elaikonrad :)
Elaikonrad

Halina

Awatar użytkownika

Post 31-03-2006 14:01

Elu, znam jedną mamę w Twoim mieście z podobnym problemem, zapraszam w czwartek 6. kwietnia na konferencje do Dąbrowy Górniczej może uda się coś Ci pomóc.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Gość

Post 31-03-2006 14:03

Witaj Halinko, ta Pani z Nowego Sącza nie odezwała się - zostawiłam jej wiadomość. Baśak

Elaikonrad

Post 02-04-2006 12:58

Witam.Halina serdecznie dziękuję za odpowiedź,niestety nie mogę przyjechać do Dąbrowy.Ale dziękuję za wiadomość.Pozdrawiam.
Elaikonrad

Wróć do Poznajmy się