Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Przedstawmy się sobie

Moderator: Moderatorzy

Zagubiona

Dzieci: Córka 7 lat ADHD

Post 25-09-2016 15:52

Wyć mi się chcę, dziś znów godzinna akcja Młodej i komentarze sąsiadów, żyjemy jak na kruchym lodzie :cry: Ten strach o to kiedy ktoś wpadnie do domu i jakie będą konsekwencje paraliżuje. Bieganie od okna do okna i strach przed domofonem. Horror, którego nie da się opisać, a przecież nic złego nie robię. Zabiera mi to siły na walkę z chorobą, do tego walka o byt i to, że nie mam z kim o tym wszystkim porozmawiać, wyżalić się.
Córka poza akcjami jest ideałem, inteligentna, wesoła, chętna do wszystkiego, kiedy nagle stanie na drodze nagła zmiana humoru, staje się butna i cokolwiek i jakkolwiek bym nie zrobiła skończy się histerią, furią, agresją na miarę trzeciej wojny światowej. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

paniwalewska

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Dzieci: Daniel 14 lat ZA , Kasia 12 lat ZA, Mateusz 9 lat ADHD

Post 26-09-2016 15:56

Na władzę najlepiej działają "papierki" - diagnoza, zaświadczenie o terapii itp. Tu nie ma co się bać tylko spokojnie tłumaczyć, że mamy taki problem i w związku z tym to i to robimy. Na sąsiadów niewiele można poradzić, ale czasem wystarczy przeczekać. I w ogóle tu jest konieczny spokój i cierpliwość. Nerwy i strach szkodzą. Spróbuj znaleźć pomoc dla siebie, bo to ty jesteś na pierwszej linii frontu i czasami musisz być "specjalistką od rzeczy niemożliwych". Mi bardzo pomogły warsztaty dla rodziców. Nie wiem, czy dobrze wytłumaczyłam, ale tu po prostu trzeba nie przejmować się sąsiadami i robić to co trzeba.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 27-09-2016 07:35

Napady furii daje się wyeliminować.
Proponuję warsztaty dla rodziców. Jest wiele miejsc, gdzie robią to sensownie.

Malgo_2016

Dzieci: Maks 10 lat ADHD

Post 28-09-2016 11:18

witam wszystkich:)

Mam na imie Małgosia, mam 42 lata i jestem mama samotnie wychowującą 10 latka z ADHD. Szukałam wsparcia w internecie i natknęłam sie na to forum.

Marynia

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Dzieci: Syn 16 lat - ZA

Post 29-09-2016 15:47

Małgosiu:) witamy serdecznie! Tutaj na wsparcie zawsze można liczyć :)

higher44

Post 19-10-2016 22:36

Witam jestem Arek trafiłem na to forum przypadkowo

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 20-10-2016 08:40

Co to znaczy "przypadkowo"?
czegoś szukałeś?

malinka54

Dzieci: Kuba 13 ADHD

Post 29-10-2016 19:13

Witam

Witajcie ,mam na imię Agnieszka mam 33 lata i jestem mamą Jakuba 13lat ze stwierdzonym ADHD od lat 4.

Mila11

Dzieci: Michał 7 lat hiperkinetyczność

Post 04-12-2016 16:33

Witam

Trafiłam na forum poszukując jakiś informacji jak pomóc mojemu synkowi 7 latkowi, ma stwierdzone zaburzenia hiperkinetyczne od 5 roku życia, w grupie rówieśników. Nie będę tu rozpisywać problemu bo myślę że każda mama dziecka z ADHD je zna. Synek jest coraz starszy i coraz więcej rozumie, nie potrafię wytłumaczyć mu jednak dlaczego dzieci odpychajago od siebie. A rodzice nie akceptują. A widzę że już teraz za wszelką cenę próbuje i zależy mu na tym, by mieć przyjaciół. Nie mam na myśli tłumaczenia że zachowanie syna powoduje niektóre sytuacje, bo to nie działa. Jego umysł tego nie odbiera mam wrażenie na zasadzie przemyślenia i zadziałania. Przy następnej rozmowie dziecko informuje mnie, że nie wie dlaczego to czy to zrobił, broni się że przecież oddał tylko koledze który pierwszy zaczął. Ale wiemy, jak nasze dzieci oddają, to nie jest muśnięcie motyla lecz wyrzucenie emocji.
Czy macie może swoje doświadczenia. Będę wdzięczna za każdą pomoc.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 05-12-2016 08:22

Witamy na naszym forum :)
Mam wrażenie, że wszyscy mamy te same doświadczenia!

Aditi

Dzieci: Miki 8 lat ADHD

Post 10-12-2016 18:13

WITAM WSZYSTKICH

Mam na imię Ania.
Miło mi dołączyć do Was:). Jestem Mamą 8-śmio letniego chłopca, u którego miesiąc temu zdiagnozowano ADHD.
Cieszę się, że mogłam trafić na ADHD.org.pl i być z Wami, prosić o pomoc i porady, dzielić się z Wami wszystkim co dotyczy choroby.
Jestem obecnie strasznie zdesperowana, załamana, nieporadna już chyba nawet.
Mój Synek Miki, na zlecenie lekarza psychiatry, zaczął otrzymywać Concertę. Lekarka tak szybko ją odstawiła, jak szybko ją przepisała.
Obecnie, od 8 dni Miki przyjmuje lek o nazwie Strattera. Lek bardzo drogi ale szczęście i spokój mojego Synka, jest dla mnie bezcenne.
Na razie przyjmuje najmniejszą dawkę- 18 mg. Nie widzę specjalnie różnicy w Jego zachowaniu, nadpobudliwości, problemów z koncentracją, nauką itp. Moim zdaniem, potrzebna jest też terapia dla dzieci z tą jednostką chorobową i jakieś warsztaty radzenia sobie z Dzieckiem dla rodzica. Niestety nigdzie państwowo nie mogę znaleźć miejsca, gdzie owe terapie się odbywają i bardzo proszę Was o pomoc.
Sama wychowuję Mikiego. Jest mi bardzo ciężko. Daję radę...ale.....
Pozdrawiam Was serdecznie i czekam na Wasze odpowiedzi na mój powitalny post.
Aditi.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 10-12-2016 20:54

A chociaż w jakim mieście szukasz pomocy?
Państwowo to dość trudno...

Loviatar

Dzieci: Tymek 6 lat ADHD z cechami ZA

Post 14-12-2016 12:40

Witam serdecznie.
Jestem mamą 6 - letniego Tymka :D obecnie jesteśmy w trakcie diagnozy i czekamy na opinię PPP. Pani w PPP wstępnie stwierdziła ADHD.
Troszkę podczytałam forum przed rejestracją i naprawdę ze łzami w oczach stwierdziłam, że to tak jak bym czytała o sobie i moim Tymku.
Mam nadzieję, że znajdę tu wiele odpowiedzi.
Jestem z Gliwic i obecnie poszukuję jakiejś fachowej pomocy w swoim mieście.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 19-12-2016 07:58

W Gliwicach działa stowarzyszenie Akceptacja.
https://gliwice.eu/dla-mieszkancow/info ... /ngos/adhd

Fajni ludzie :)

Loviatar

Dzieci: Tymek 6 lat ADHD z cechami ZA

Post 19-12-2016 10:59

Dzięki za info. Dziś się tam przejdę bo w sumie mieszkam niedaleko.

Pixels

Awatar użytkownika

Dzieci: Oliwier 9 lat - ADHD lub ZA - w trakcie diagnozy; Bartek 6 lat - mały nerwus

Ja: niestwierdzono

Post 27-01-2017 12:33

Witam! Mam na imię Kasia, mam też dwóch synków. Starszy Oliwier lat 9 - w trakcie diagnozy (ADHD lub ZA), młodszy Bartek lat 6 - wszędzie go pełno, nie badany ale nie sprawia kłopotów wychowawczych jak starszy. Oliwier to tykająca bomba - inteligenty, wrażliwy, delikatny chłopiec, bardzo lubi dzieci lecz nie umie się z nimi przyjaźnić. Gdy przegrywa, gdy nie jest pierwszy lub coś nie jest po jego myśli - dostaje furii, wtedy płacze, rzuca czym popadnie, ucieka, chowa się (np. w szkole) pod ławki czy za szafy itp.... Gdy ktoś go szturchnie czy niechcący przewróci oddaje z taka mocą, że strach się bać, a jak rozmawiamy dlaczego? "mamo ja tylko mu oddałem, bo on zaczął....", że niby lekko... :( Wychowawczyni wyrywa włosy z głowy, próbujemy mu pomóc ale bez "papierka" od lekarza to można tłumaczyć i tłumaczyć a w szkole i tak swoje powiedzą... Bardzo lubi czytać i śpiewać - a z matmy jest świetny. Jego charakter to mieszanka mojego i męża po połowie :) Bardzo chcę mu pomóc, czekamy na eeg głowy i wyniki z krwi (morfologia, cukier, tsh) - wtedy może coś ustalimy z panią doktor... co mu jest... pani doktor twierdzi, że to ewidentnie ADHD, a wychowawczyni upiera się, że ma zadatki na ZA przez swoją pedantyczność i dokładność i powolność i schematy w zachowaniu. Myślę, że znajdę tu odpowiedzi na pytania bez odpowiedzi i że znajdę wsparcie wśród rodziców. Pozdrawiam serdecznie!

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 28-01-2017 19:28

Dobrze robisz!
Zawsze należy zacząć od badań podstawowych, potem kombinować z ADHD :)

MADWIKA

Dzieci: Wiktor 9 lat ADHD, Darek 1,5 roku nie wiem

Post 22-02-2017 12:58

Przedstawiam się

Cześć wszystkim mam na imię Magda mój syn Wiktor ma 9 lat a właściwie w kwietniu 10 zdiagnozowano u niego ADHD jakieś trzy lata temu od tamtej pory często chodzimy do psychologa i psychiatry jest leczony lekami ale niestety żadne nie pomagają. W szkole sobie nie radzą z jego impulsywnością i agresją zastanawiam się czy nie byłoby dla niego lepsze nauczanie indywidualne. Mam też młodszego syna który ma półtora roku i niestety też widzę u niego niektóre objawy ADHD. Domyślam się ze maja to po mężu tez jest nadpobudliwy i impulsywny.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 22-02-2017 16:38

A coś oprócz leków stosowaliście?
Byliście na warsztatach dla rodziców?
Dziecię było na jakiejś terapii?
Leki bez terapii z reguły nic nie dają!

MADWIKA

Dzieci: Wiktor 9 lat ADHD, Darek 1,5 roku nie wiem

Post 22-02-2017 16:50

Chodził na terapię dalej chodzi ale niestety nie widzę rezultatów wszyscy w najbliższym otoczeniu stosują się do rad i zaleceń psychologa. Robiliśmy tez różne badania zalecane przez psychiatre i neurologa i generalnie one są w normie. Niestety u nas w Chojnicach nie ma co liczyć na konkretną u neurologa byliśmy w Słupsku. Psychiatra mamy na miejscu.

Mika77

Awatar użytkownika

Dzieci: Witek 10 lat ADHD i Maja 6 lat

Post 13-05-2017 20:50

Witam wszystkich.
Jestem Monika - 40-letnia kobitka z dwójką dzieci: Witek ma 10 lat i Majka ma 6 lat. U syna miesiąc temu zdiagnozowano ADHD. Córcia jest bardzo żywiołowa, ale chyba bez obciążeń. Całą rodzinką mieszkamy w Pile. Syn chodzi do 3 klasy, a córka jeszcze do przedszkola.
Szukając różnych informacji o nadruchliwości znalazłam tą stronkę. Mam nadzieję, że uda mi się tu znaleźć wiedzę i wsparcie, którego na pewno cała nasza rodzina potrzebuje. Jak na razie czeka mnie sporo czytania różnych wątków i tematów, które mogą nam się przydać.

TolaJoasia

Dzieci: Antek 8 ADHD

Post 26-05-2017 11:00

Witam Wszystkich,
Jestem mamą ośmiolatka z ADHD. "Leczymy się". Naszym największym problemem, jest nie ADHD a brak zrozumienia i wsparcia ze strony otoczenia. Ale walczymy.
Pozdrawiam :)

Hania Ania

Dzieci: Tomek 10 lat ADHD

Post 13-06-2017 17:28

Jestem mamą 10 latka, zdiagnozowanego z ADHD. Starszy syn miał tylko objawy, więc nie było tak zle,za to młodszy jest "brykającym tygryskiem". Uczy się dobrze ale nie może zapanowac nad impulsywnością i nadruchliwością. Przez to ma kłopoty w szkole. Mam nadzieję, że znajdę tu szereg informacji, które przydadza mi się. W zamian mogę podzielić sie doswiadczeniem ze starszym synem. Chodziłam z nim na terapię, sama również uczestniczyłam w spotkaniach z rodzicami, które bardzo mi pomogły.Dziś jest już mężczyzna (25 lat) i nie ma śladu po "kłopotach" z dzieciństwa.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 13-06-2017 21:26

Duży sukces z tym starszym :)
Poprzednia

Wróć do Poznajmy się