Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Pielegniarka?

Moderator: Moderatorzy

jonaska

Awatar użytkownika

Wsparcie rozkwitające

Dzieci: Karol - V klasa

Post 25-03-2013 16:33

Pielegniarka?

Kochani, macie w rodzinie pielęgniarki? Wsrod znajomych?
Jak jest z pracą zaraz po studiach? Rozważam możliwość zmiany zawodu, ale chcialabym pracować w szpitalu.
Zastanawiam sie jak to jest z praca. Niby pielęgniarek brakuje, ale czy przyjmują bez doświadczenia? Nie mam znajomości, musiałabym liczyć na siebie. :D
Załózmy,że jak ukończe licencjat będę miała 35 lat.

marion

Wsparcie

Post 27-03-2013 00:56

tak naprawdę nie wiem jak to się ma na obecną chwilę.
Dużo szpitali ma ciągle problemy z płynnością finansową lub po prostu bankrutują i się je zamyka w jakiejś części - przykład Szpitala Wojewódzkiego w Tychach.
Moje bliskie znajome musiały długo czekać, żeby znowu wskoczyć po urlopach wychowawczych, niektóre już się nie załapały. Koleżanka pracuje w piekarni tzn. w sklepie.
Większe możliwości zatrudnienia daje u nas szpital psychiatryczny, ale do tego rodzaju pracy trzeba mieć przekonanie, że "to jest dla mnie".
Jednak nie można wykluczać że się nie dostanie posady bo akurat można jakoś natrafić na przysłowiową lukę i tam się wkręcić.
Porozglądaj się jak u was w okolicy działają firmy świadczące usługi pielęgnacyjne odpłatne można tym dorabiać gdy nie dostanie się pełnego etatu.
Za granicą jest może szybciej, ale to żaden miód. Tam jest wiele sprywatyzowanych szpitali i chcą ujechać na jednej pielęgniarce w nocy na oddział z ponad 50 pacjentami co przypuszczam i u nas tak będzie gdy nastąpi prywatyzacja. Lepiej będzie jedynie w placówkach z dodatkowym pakietem ubezpieczeniowym lub w szpitalu prywatnym.
Zapytam moje znajome jak to wygląda na dziś.

jonaska

Awatar użytkownika

Wsparcie rozkwitające

Dzieci: Karol - V klasa

Post 02-04-2013 17:34

2 znajome pielegniarki - uwazaja,ze to bardzo dobry pomysł. W Warszawie brakuje pielegniarek podobno..

Ja bardziej martwie sie, czy dam rade. Anatomia, biochemia itp itd, podobno to bardzo ciężkie studia.
Patrze na grafik AWFu i zajecia nawet do 19tej, to bardzo długo, a kiedy mama bbedzie w domu?

Najlepszy grafik dla mnie ma Uczelnia Warszawska, zawsze maks do 17tej zajecia, głównie do 16tej. Tylko czy po prywatnej, zupełnie niemedycznej uczelni znajdę prace?

AWF ma fajny projekt z Medicoverem, podobno świetny sprzet, warunki.

Wróć do Praca, nauka