Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Ideałów pewnie brak, ale wciąż dążymy do doskonałości

Moderator: Moderatorzy

antosia

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Ja: zdiagnozowane ADHD

Post 06-08-2012 12:45

Mam propozycję.Może poprzyjmy teorię konkretnymi przykładami. Pochwalcie się,czym wasze ukochane drugie połówki zdobył wasze serca. :)

olabaimow1

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Ja: Olek ZA

Post 06-08-2012 14:00

Mówiłem, że mam problem z krytyką w ZA!!!

Skoro każde moje zdanie jest rozdzielane, analizowane na części pierwsze to jak widać - stresuje mnie, że podkreślacie każde zdanie, i czego nie zrozumieliście bez końca krytykujecie. Trudno mi łatwiej zobrazować moje myśli.
Nie jestem nawet nowicjuszem w wypowiadaniu się na forach, a tym bardziej, kiedy cokolwiek bym tutaj nie powiedział na dowolny temat jest ZAWSZE ZŁE lub w większości przypadków spotykam się z niezrozumieniem - to mnie najbardziej boli, że inni nie potrafią zrozumieć co im odpisuje.
Jeśli chodzi Wam o rzucanie Foch przeze mnie, to robiłem to dla własnej obrony (a wychodzi mi to naprawde kiepsko), i później z moich wypowiedzi wychodzi miks, bo nie tyle, że każde zdanie jest analizowane, a o wielu sprawach naraz myśle, i wtedy tok mojego myślenia nie nadąża nad pisaniem, i się potem dziwicie i głowicie co miałem na myśli. Nie jestem specem od szczegółowych debat, a z szczególnością kiedy dopatruje się, analizuje się każdy fragment/część zdania. Dlatego sprawy wole przekazywać osobiście niż na piśmie nawet na forum.
Wiem, jestem wyjątkowo TRUDNYM NIEUDACZNIKOWYM ZA-owcem, ktorego błędy w wypowiedziach pisemnych są po prostu fatalne.
Wcale nie należe/nie należałem do Waszej watachy (grupy przyjaźni) z adminem, a trudniej jest jeszcze w tym uczestniczyć: w sporze czy on uważa się za IDEAŁA czy też nie. Skoro jak twierdzicie IDEAŁÓW nie ma, a admin się do tego nie podpisuje, to już się jego pytajcie co on uważa, a tak na koniec powiem: NIE POTRAFIE się odnaleźć w Waszych gierkach i dowcipach przyjazno-ironicznych, z czego następnie powstają niedorozumienia.
Moje myśli/rozumowanie było, jest i zawsze będzie błędne, bo mam ZA, dlatego z pewnością ŻADNA TERAPIA mi z pewnością NIE pomoże, bo szkoda Waszego czasu i życia, by go poświecać dla takiego byle kogo i zupełnie nic nie wartego człowieka jak ja.

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Ja: tego nie wiadomo

Post 06-08-2012 14:19

Ta jak to nazwałeś "analiza każdego zdania", a sądzę, że chodzi Ci o moje cytowanie, to tylko i wyłącznie ułatwienie dla Ciebie i dla mnie, żebyśmy dobrze się zrozumieli i wiedzieli na jaki temat konkretnie rozmawiamy, czyli w tym wypadku, do którego z Twoich zdań, czy fragmentów wypowiedzi się odnoszę. Dla Ciebie to atak na Twoją osobę :shock: Generalnie wydaje mi się, że mocno nadinterpretujesz i cokolwiek bym nie napisała, to będziesz uważał, że zrobiłam to złośliwie.
Nie zgadzam się, że terapia nic nie pomoże. Z pewnością nie pomoże szybko, ale są rzeczy, których można się po prostu nauczyć i wytrenować.
Tego posta napisałeś jakoś lepiej, łatwiej mi się czytało.
Stowarzyszenie Akceptacja Gliwice
Klub Rodziców Autyzm HELP Fundacji JiM

anka-niko

Awatar użytkownika

Wsparcie i Łowca Talentów

Dzieci: młody dorosły z ADHD (wbrew pozorom)

Ja: takie sobie coś ;)

Post 06-08-2012 14:24

czytam, myślę.. i normalnie boję się odpisywać, żeby nie być posądzoną o atakowanie...

Olek, może napisz czego od nas oczekujesz? bo normalnie się gubimy o co Ci chodzi.

[UWAGA: to nie jest atak, to jest chęć zrozumienia]
Obrazek
mama super syna - KĄT-owicza z ADHD, dysgrafią... i pasją

Jerzy Liebiert
Uczyniwszy na wieki wybór// w każdej chwili wybierać muszę... Jeździec

Uczę się ciebie człowieku.//Powoli się uczę, powoli.//Od tego uczenia trudnego//Raduje się serce i boli. *** (Uczę się ciebie, człowieku...)

olabaimow1

Post 06-08-2012 14:59

Nie jestem tutaj by tworzyć przed sobą wrogów.

Z całego serca nie chce żebyście Drogie Panie myślały i bały się o jakikolwiek atak. Nie jestem ani żadnym złośnikiem, nie chce byście myślały źle o mnie. Szukałem deski ratunkowej, a z czasem zamiast niej buduje się mur konfliktów i niedorozumień głównie z mojego powodu. Sam poszukuje właściwej drogi w życiu, tyle że na pisaniu postów nie jest moją mocną stroną. Wole słownie powiedzieć myśl niż coś źle napisać, co zdarza mi się zbyt często, i powstają później z tego powodu ogromne góry niejasności i niedomówień czy złych interprtacji.
Jeśli chodzi Wam o moją nadinterpretacje to wynika z mojej pewnie nadwrażliwości co mnie potem denerwuje, że inne tutaj osoby NIE POTRAFIĄ zrozumieć co mam na myśli. Nigdy nie staram się i nie miałem zamiaru tworzyć armii wrogów, a wręcz przeciwnie ludzi z kim można podyskutować o wszystkim. Niestety rozmawianie na forach jak pisałem wyżej nie idzie mi dobrze. Najciężej jak zauważyłyście radze sobie z przyjmowaniem krytyki -NIESTETY.
Wiadomo, terapia potrzebuje czasu, tylko po co ją na mnie marnować lepiej wykorzystajcie ją dla swoich dzieci czy innych chętnych, mi ona pewnie i tak już nic nie pomoże.
Naprawdę szkoda Waszego trudu, wysiłku wydawać na mnie. Terapie przeznaczcie dla bardziej potrzebujących takiej terapii. Jestem już i tak na straconej pozycji, więc skoro jak już pisze tutaj jakiś czas, to może jak sie wyrejestruje, a ktoś bardziej potrzebujący będzie potrzebował pomocy to niech z niej skorzysta.
Wcale nie użalam się nad sobą, tylko mówie, że inni bardziej skorzystaliby z takiej terapii (szybciej opanują swoje zaburzenia) niż ja.

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Post 06-08-2012 15:23

To, że masz trudności nie oznacza, że nie zasługujesz na pomoc i skoro są osoby, które na Twoje posty reagują i odpowiadają, to znaczy, że chcą z Tobą rozmawiać. Z pewnością to forum nie jest grupą terapeutyczną. Jest tylko miejscem gdzie można wymienić się poglądami i POZWOLIĆ innym zauważyć co denerwuje lub wymaga pracy. Na terapię musisz się zapisać sam, w poradni.

olabaimow1

Post 07-08-2012 07:27

Na terapie i tak chodze:)

Witam:) Wiem, dokładnie co się robie na forumach. Chciałem tylko powiedzieć, i podkreślić, że mimo bardzo wielu wymienionych przeze mnie słabych punktów, wcale nie powinienem uważać się za kompletnie denną i bezużyteczną osobę. Cieszy mnie fakt, że ludzie tutaj staraja się mi pomagać na ile są w stanie. Kiedyś opowiadałem, i rozmawialiśmy, że każdy z nas raz lepsze raz gorsze dni. Wczoraj był pewnie ten gorszy, chociaż jakoś tych dobrych dni wcale nie zauważam. Całkiem możliwe, jeśli nie ma się tzw. "drugiej połówki" wiadomo to czasem jest trudniej znosić wszelkiego typu sprawy, które wynikają z ciągu dnia.
Na terapie kolejną nie wiem czy powinienem się zapisywać, bo na jedną już chodze. Dziękuje za Wsparcie oraz bardzo przepraszam jeśli wczoraj byłem zbyt opryskliwy.

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Post 07-08-2012 07:52

Raczej w dołku wczoraj byłeś, ale widzę, że lepiej dzisiaj? :OK:

Druga połówka jest pewnie ważna, ale... nie za wszelką cenę i nie na siłę. Spokojnie, znajdzie się. Znam wielu facetów, którzy żony znaleźli dobrze po 30-ce :wink: Jednemu się nawet niedawno syn urodził.

olabaimow1

Post 07-08-2012 08:08

Wszystkim jakoś się trafia druga połówka.

Dziękuje za pocieszenie. Możliwe, że miałem dołka. Dzisiaj zbieram siły po wczorajszych zapaściach emocjonalno-społecznych, tylko czy cos dzisiaj z tego wyjdzie:):)-chyba nie bardzo. Jeśli chodzi o 2 połówke wszędzie gdzie sie nie spojrzy jest mnóstwo nowych par tylko z całą pewnościa nie po 30stce, choć nie wykluczam takie pary też się zdarzają, są jeszcze z pewnością gdzieś jakieś samotne duszyczki:) Na siłe naprawde nie szukam, a samemu jako facetowi bardzo kiepsko idzie podchodzenie w poszukiwaniach kobiet na towarzyszke życia. Kiedyś moooże strzeli strzała amora, lecz jeszcze nie teraz, ten czas pewnie nadejdzie, bo innym jakoś łatwo się w tym połapać. Może ze mnie jest taka niezdara życiowa, sam już nie wiem jak jest.

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Post 07-08-2012 08:36

Uwierz mi, że innym wcale nie jest tak łatwo jak się wydaje :OK: Jest lato, wakacje, to i par dużo się widzi. Skończy się laba i ciepełko, to i te letnie zauroczenia osłabną. Tak to już jest. Jeśli Twoja połówka gdzieś tam jest, to się kiedyś znajdziecie :OK:

olabaimow1

Post 07-08-2012 08:54

Jednak nie wszyscy mają wakacje:)

Tak, racja czas na gorące uczucia, sentymenty, ciepłe słówka, lecz patrząc na szarą polską codzieność nie u wszystkich jest kolorowo - każdy z nas by chciał się wygrzewać z napojem pod palmami, lecz jak się jest na służbie to nie ma rady. A o szukanie 2 połówki nie martwie się tylko czasem sie tak rozmarze lub głośno myśle. Zdarzają się i latem takie zachcianki, że chciałoby się mieć kogoś u boku, lecz jeszcze nie nadeszła ta pora, chociaż kto wie..
Czasem wpadam w 2 sklonności raz chce bym był z kimś a raz zupełnie sam -z tym drugim to coraz rzadziej.
Mamy sierpień który równie szybko przemija, a po wrzesniu polecą tak liście na wietrze jak i letnie gorące marzenia.

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Post 07-08-2012 09:06

A na jaką terapię teraz chodzisz?

olabaimow1

Post 07-08-2012 09:12

Do psychologa.

Jesli chodzi o terapie to chodze do Pani psycholog. Jest okey. Jest bezproblemowo, i super się po nim czuje.

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Post 07-08-2012 09:15

:OK:

olabaimow1

Post 07-08-2012 11:50

Terapia pomaga uporządkowywać nadmiar myśli.

Terapia- najprościej ujmijmy to tak: spotkanie polegające na ukierunkowaniu się na problemach związanych z własnymi problemami osobowosciowymi oraz próba reagowania w sytuacjach kryzysowych. Można się otworzyć z własnych problemów, napięć które wynikną z różnych życiowych sytuacji.
Mimo wszystko po za nią musimy i podejmujemy sami wyzwania niezależnie od nastroju, chęci do działania.
Bardzo optymistyczne jest to, że w końcu tworzą się takie gabinety, gdzie można pójść po porady do różnych specjalistów, a ich nam nie brakuje, i jako klienci mamy prawo do wyboru psychologów.

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Post 07-08-2012 12:57

Ważne, żeby trafić na odpowiadającą nam osobę :OK:

olabaimow1

Post 07-08-2012 14:25

W sumie niby o to chodzi:)

Trafić na człowieka z pasją, który działa w tym kierunku, zna temat, potrafi doradzić, zaangażować się w problemy, które u mnie występują, chęci pomocy i to by było z tego wątku wszystko. Wydaje mi się, że znalazłem odpowiednią osobę na właściwm stanowisku.

anka-niko

Awatar użytkownika

Wsparcie i Łowca Talentów

Dzieci: młody dorosły z ADHD (wbrew pozorom)

Ja: takie sobie coś ;)

Post 07-08-2012 14:48

To masz DUŻO szczęścia :OK:
Obrazek
mama super syna - KĄT-owicza z ADHD, dysgrafią... i pasją

Jerzy Liebiert
Uczyniwszy na wieki wybór// w każdej chwili wybierać muszę... Jeździec

Uczę się ciebie człowieku.//Powoli się uczę, powoli.//Od tego uczenia trudnego//Raduje się serce i boli. *** (Uczę się ciebie, człowieku...)

olabaimow1

Post 08-08-2012 12:45

Możliwe, że i mam szczęście:)

Takie terapie obojętnie jakie by nie były są lepsze niż samo studiowanie książek, co też daje do zastanowienia się nad sobą, i zmianą podejścia do społeczeństwa w różnych sytuacjach naszego życia.
Poprzednia

Wróć do Praca, nauka