Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

praca magisterska o uczniu z adhd

Moderator: Moderatorzy

anetka-ck

Post 26-10-2010 21:10

praca magisterska o uczniu z adhd

Witam piszę prace magisterską na temat ADHD a konkretniej chcę ocenić przystosowanie dziecka z ADHD do grupy i wymagań szkoły. Potrzebuje pomocy przede wszystkim rodziców,którzy mają dzieci z ADHD w szkole podstawowej i którzy mogliby mi pomóc w umożliwieniu przeprowadzenia badań. Udało mi się narazie znleźć niewielką liczbę dzieci z orzeczeniem Adhd a potrzebuje trochę więcej. Zdaję sobie sprawę z ochrony danych osobowych ale wiem ze jesli zgodzą sie rodzice to jest to możliwe. Nie potrzebuję danych osobowych dziecka chodzi mi tylko o wypełnienie ankiety przez nauczyciela na temat dziecka z ADHD. Jeśli jest ktoś w stanie mi pomóc proszę o jakiekolwiek informacje na e-maila.
Ostatnio zmieniony 26-10-2010 21:37 przez Tomaszek, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: Usunąłem adres e-mail.

Tomaszek

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 26-10-2010 21:34

Przeczytaj regulamin.

Edit:

Nawet Ci się nie chciało na moment skupić by napisać post bez błędów. Liczysz, że ktoś Ci pomoże, chociaż Tobie nie chciało się przeczytać tego co napisałaś?

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 27-10-2010 07:32

A tak z drugiej strony, nawet jak znajdziesz rodziców, to nie jestem przekonana, że oni Ci pomogą w wypełnieniu przez nauczyciela ankiet. Rodzice dziecka z ADHD, nie są nauczycielami tego dziecka i nie mają wpływu na nauczycieli, zastanów się czy dobrze przemyślałaś temat.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

olabaimow1

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Ja: Olek ZA

Post 22-10-2012 13:54

Takie prace powinny być bogate w wiele pomocy naukowych.

Jak wiadomo, pisząc jakąkolwiek prace należy się głównie skupić na zebranym i sklasyfikowanym przez siebie materiale, określeniu się w pokaźnej (dużej ilości) materiału bibliograficznego, jak i źródłowego, ustawieniu swojej pracy tak, by zachować w niej logiczną całość oraz by była tak "strawna" (by dowolna osoba czytająca taką prace mogła zrozumieć cel podjęcia się takiego badania naukowego) dla innych czytelników.
Z tego co przypuszczam, nie jest zbyt wiele materiałów na temat adhd, lecz jeżeli się za coś człowiek się bierze to należy być wytrawnym poszukiwaczem (wiedzieć co i jak powinno się podbierać, ustawiać zgromadzone materiały pod taką prace) by swobodnie później sypać cytatami autorów, którzy posiadają takową wiedze w tym zakresie lub przy powoływaniu się na danych autorów lub przy korzystaniu ze stron internetowych, artykułów bądź innego zaplecza wiedzy.
Przypuszczam, że rodzice dzieci z adhd mogą mieć wątpliwą wiedze na taki temat, chociaż nigdy nie wiadomo, czasem może i pomoc się przydać, kto wie...
Dlatego, kto chce pisać takową prace, to należy się ustawić, że sporo się należy obszukać i czasu na to poświęcić, by później módz pod kontrolnym okiem promotora przejść bezboleśnie przez taką niełatwą ścieżke.

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 22-10-2012 14:32

Olku, to jest temat sprzed 2 lat.
Poza tym dziewczyna nie prosiła nas o wykład, jak pisze się pracę, tylko o wypełnienie ankiet.
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

olabaimow1

Post 22-10-2012 14:44

To tak dla przypomnienia napisałem

Hej Dosiu, wiem, że o ankietach, lecz napisałem tak dla aktualizacji generalnych zasad. Nie wiedziałem, że to już jest stara sprawa. Chciałem tylko doradzić i nic poza tym.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 22-10-2012 15:57

Ale komu chciałeś doradzić?
Ta osoba dawno juz o nas zapomniała!

olabaimow1

Post 22-10-2012 19:26

Szanownej Pani Anetce.

Chciałem tylko po prostu doradzić osobie aktualizując tyle co pamiętam ze studiów o pisaniu prac mgrskich, choć nie wiedziałem lub nie wiem czy osoba, która poruszyła tutaj temat pracy o uczniu adhd już ją napisała, czy nie.
Panie Administratorze, prosze mi wybaczyć, ale niestety nie byłem zaznajomiony sprawą Szanownej Pani Anety (przy czym widziałem, że ma jednego posta na forum) przed moim pojawieniem się tutaj na forum.
Na ostatnim spotkaniu Panie Administratorze wyliczyliśmy z Haliną, że jestem już tutaj na forum od pół roku, jak dla mnie klimat tego forum jak widać mi bardzo odpowiada, więc nie rozumiem dlaczego Panu przeszkadza moja troska dla innych.
Wobec tego przyznaje się szczerze, że pewnych informacji o innych osobach mogę nie wiedzieć, bo nie miałem jeszcze przyjemności z nią rozmawiać.
Jako że to jest forum Panie Administratorze, pozwoliłem sobie chyba niepotrzebnie na przypomnienie o pisaniu prac magisterskich osobom, które szukają pewnie pomocy lub porady do napisania takiego dzieła.
Jednak ja jakoś o tym forum nie chce zapominać Panie Administratorze.

Wróć do Praca, nauka