Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

ADHD a praca...

Moderator: Moderatorzy

Wiolka

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 24-08-2005 06:19

Hmm, moim problemem także jest zbieractwo, jak żeście to nazwali. Czy mogłabym gdzieś się dostać do pracy w TV? :D

olajaksa

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 24-08-2005 06:23

Myślę, że do "galerii ludzi pozytywnie zakręconych" ? :D

stworzonko

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 24-08-2005 20:05

To nie jest żaden problem :P To jest bardzo milutka rzecz, nazywa się pasja do nauki :)
Nie mylić czasem nauki ze szkołą :D
"Gdybym był rybą z Ukajali, to oczywiście wciąż bym śpiewał.
Rodacy by mnie się słuchali i podziwiali jak Szopena. Uma uma um."

Aska

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 24-08-2005 21:16

Babsy, ale mnie zaskoczyłaś :shock: Researcher. Hmm... to brzmi ciekawie :wink:
Stworzonko, za dnia to muszę zarobić na chlebek i chcę pobyć trochę z moim dzieckiem. Dla mnie zostaje już tylko noc... :wink:
Olajaksa, ta pasja do nauki zagraca moje małe mieszkanko i zżera mój jeszcze mniejszy budżet domowy.
Kiedy ja zmądrzeję? :jestes_wielki:
Wiolu, witaj w klubie :piwko:

olajaksa

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 24-08-2005 22:19

Bo ja wiem czy to przejdzie :??: Sama mam mieszkanie "zagracone'' książkami i potrzebnymi mi materiałami. Taki człowiek-takie życie. :wink:
Ważne jest jaki jest cel w tej całej hecy :wink:

jarek

Post 25-08-2005 12:30

Researcherem, czy Aska jest zwiazana z mediami?
Bo trudno właśnie trafić w tą rolę o tak, mając takie zdolności i pasje.
Jest to de facto jak stopień w hierarchi redakcji.
"dziennikarz" to oficjalny zawód, z którym można wykonywać funkcję researchera.

Osoba o takim profilu może być także info brokerem lub "web info brokerem", taki zawód ( profesja) obecnie powstaje, przede wszsystkim poza mediami, w firmie lub jako independent, a więc samodzielny - na własny rachunek.
Są już tacy w Polsce, pracujący dla firm zagranicą za pośrednicwem internetu.
pozdrawiam

Aska

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 26-08-2005 21:22

jarek pisze:Researcherem, czy Aska jest zwiazana z mediami?

Absolutnie nie. Nawet TV nie oglądam i gazet nie czytam. No oprócz Zwierciadła.
Ale to miło mieć świadomość, że jest taki zawód :lol:

babsy

Awatar użytkownika

Post 28-08-2005 09:56

Asiu, niestety, ja też myślałam, że są w tym kraju zawody przyjazne adhdowcom. Np. media, gdzie każdy jeden, to jakiś świr ;). Niesetety, myliłam się. Nasze cechy nie są dobrze widziane. I nawet nie dlatego, że są złe, w końcu ADHDowcy są inteligentni, przedsiębiorczy, kreatywni, itd. Tylko że te cechy też są nieporządane. A dlaczego? Bo stanowią ZAGROŻENIE dla współpracowników w firmie. Taki kadrowy myśli: Po co mam zatrudniac sobie konkurecję. I Cię oleje. Tak było ze mną, przynajmniej po części. Dlatego teraz śmiem twierdzić, że lepiej szukać pracy za granicą, gdzie nietuzinkowych ludzi się docenia. Pamiętacie Hallowella, który pisał, by PRZYZNAWAĆ SIĘ pracodawcy, że się ma ADHD? Wyobrażacie sobie coś takiego w POLSCE? Wywaliłby was bez dwóch zdań, bo po co mu "nienormalny" w robocie!
Du bist nicht allein,nicht allein!Wir sind millionen und wir werden bei dir sein!

Wiolka

Awatar użytkownika

Post 21-05-2006 09:48

A mnie wczoraj poniosło do tego stopnia, że powiedziałam dyrektorowi (bo jest totalne zamieszanie i brak organizacji lub może raczej olewanie decyzji przez pracowników), że ja nie mogę tu siedzieć i patrzeć się w sufit nic nie robiąc. I wiecie jaka byla reakcja? Aż mnie zatkało <jak się pani nie podoba to może P. iść do domu>. Wiecie, że gdyby nie umowa to poszłabym do domu. A co się okazało, że te wszelkie niedociągnięcia, dysorganizacja są powodem złego podejścia pracowników. Szlag mnie mało nie trafił jak zobaczyłam co niekórzy robią w pracy, a mają najwięcej do powiedzenia i jeszcze chcieli mi dołożyć pracy. Wiecie jaki język ciśnie się na usta?!?! Można policzyć na palcach ilość pracowników, którzy pracują tak jak powinni. W tej pracy jest potrzebny adhdowiec pozytywny. Żałuję, bo jest ich garstka tylko.

deprim

Awatar użytkownika

Post 24-05-2006 13:32

a ja się niedoczekałem na odpowiedz od szefa i podziałalem na własną rękę :) i wyszło - jak zwykle rzekłbym za 150 razem - ale zawsze :)

pozdr
Obrazek

ad-hoc

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 05-01-2008 13:57

moim problemem do pewnego momentu było również "zbieractwo" a raczej "niewidztwo" niepotrzebnych przedmiotów i rzeczy. Bałam się ich pozbywać. Od kiedy nauczyłam się obserwować...to było trudne, ale udało się....zauważyłam, że wielu przedmiotów nawet nie dotykam...więc stworzyłam pewnego rodzaju "poczekalnię", umieszczam tam rzeczy, które mają szansę na powrót do domu, z którymi związane są jakieś wspomnienia, uczucia i powiem wam tylko tyle: nic z niej nie wraca do domu 8) .
Moją filozofią jest minimalizm. Czysta przestrzeń. Jeśli chodzi o ubrania, dobrze skrojone w kolorach czerni, sadzy, bieli, bleu-ciel. Zawsze mam co na siebie włożyć.
Poprzednia

Wróć do Praca, nauka