Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Studia podyplomowe

Moderator: Moderatorzy

anka-niko

Awatar użytkownika

Wsparcie i Łowca Talentów

Dzieci: młody dorosły z ADHD (wbrew pozorom)

Ja: takie sobie coś ;)

Post 04-10-2008 19:10

no i uczeń przerósł mistrza :)
Obrazek
mama super syna - KĄT-owicza z ADHD, dysgrafią... i pasją

Jerzy Liebiert
Uczyniwszy na wieki wybór// w każdej chwili wybierać muszę... Jeździec

Uczę się ciebie człowieku.//Powoli się uczę, powoli.//Od tego uczenia trudnego//Raduje się serce i boli. *** (Uczę się ciebie, człowieku...)

Magdalena Cieszyn

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 04-10-2008 19:15

A nie można od razu na drugi semestr wskoczyć - może wtedy ciekawiej by było :wink:

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Dzieci: Synowie: 16 lat - ZA z cechami ADHD, 9 lat

Post 04-10-2008 20:38

Ja w przyszły weekend zaczynam drugi semestr. I to taki lekko konkretniejszy niz poprzedni, więc już się cieszę.
Obrazek
Agnieszka -starszy syn lat 16 - ZA, drugi - lat 9 - takie sobie zwykłe, niezwykłe dziecko.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 04-10-2008 20:56

Magdalena Cieszyn pisze:A nie można od razu na drugi semestr wskoczyć - może wtedy ciekawiej by było :wink:
No tak, ale to nie jest jedyny przedmiot. Może reszta będzie ciekawsza.

Magdalena Cieszyn

Awatar użytkownika

Post 04-10-2008 21:02

Szczerze życzę. :D

Ja zaczynam w środę :?

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 11-10-2008 19:13

A ja dzisiaj zaczęłam drugi semestr, ale pierwszy dzień nudno było troszkę. Dalej wydaje się że będzie lepiej.
Obrazek
Agnieszka -starszy syn lat 16 - ZA, drugi - lat 9 - takie sobie zwykłe, niezwykłe dziecko.

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 28-10-2008 14:59

Coraz częściej myślę o powrocie do pracy w szkole, chciałabym to zrealizować w ciągu 1-2 lat.

Na razie mam dyplom ukończenia studiów (powiedzmy, że dały mi one przygotowanie pedagogiczne ;) ) sprzed kilkunastu lat, więc obawiam się, że uprawnienia mogły mi się "ciut" przedawnić.

Myślę o stanowisku nauczyciela przedmiotowego, chociaż dużo chętniej pracowałabym jako pedagog lub psycholog szkolny.

Studia, na których uczy się Nieszki są "kwalifikacyjne", więc mogłabym chyba po nich pracować jako pedagog szkolny. Studia Anny nie są "kwalifikacyjne", więc chyba nie wpłynęłyby w żaden sposób na moje możliwości pracy w szkole? Tego do końca nie wiem.

Mamy na forum trochę osób pracujących w szkołach, mam do Was kilka pytań:
1) Czy są szanse, aby bez znajomości i po wielu latach przerwy, dostać pracę w szkole?
2) Jak jest z tym przedawnianiem uprawnień - czy może są dożywotnie?
3) Znalazłam studia psychologiczne o statusie kwalifikacyjnych, czy ktoś wie, czy można być po takich studiach psychologiem szkolnym?
4) Czy są jakieś szanse aby szkoła lub Urząd Pracy pomógł w sfinansowaniu takich studiów, jeśli tak, to jak to się załatwia?
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

maciej

Awatar użytkownika

Post 28-10-2008 19:21

Dosia do szkoły, brawo :clapping:

Magdalena Cieszyn

Awatar użytkownika

Post 28-10-2008 21:11

Brawo za odwagę!
Choć akurat w twoim przypadku, to logiczne posunięcie = musisz pomóc oświacie.
Dosiu, ja jako niepoprawna optymistka próbować będę dostać się do szkoły lub choćby przedszkola właśnie bez znajomości.
Sama sprawdzałam ostatnio na UŚ-u czy "uprawnienia" nauczyciela się przedawniają i tak nie jest.
W tej chwili dokształcam się zawodowo (co prawda dzięki wolontariacie, ale się udało) w kierunku oligofrenopedagogiki, żeby moje CV było troszkę bogatsze niż dotychczas.
Jako pracownik szkoły można upraszać się o dofinansowanie dokształcania, ale dokładnie nie wiem na jakich zasadach, bo pracownikiem oświaty stricte nie jestem, więc sama finansuję taki kurs (o zgrozo 1800 zł) a niektóre koleżanki również nie dostały na razie pieniążków, ufają jednak, że później otrzymają dofinansowanie.

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 29-10-2008 19:56

Magdalena Cieszyn pisze:Choć akurat w twoim przypadku, to logiczne posunięcie = musisz pomóc oświacie.
Nie, chcę to zrobić dla siebie a nie dla Marcina czy tym bardziej dla oświaty. Ja lubię pracę z dziećmi, zawsze tak było. Dotąd wystarczały mi moje, są jednak coraz mniej dziećmi, za 6 lat będę już miała w domu samych dorosłych. Kiedyś nie wytrzymywałam w szkole z powodu hałasu, teraz widzę, że na złą szkołę trafiłam (albo mi się słuch stępił ;) )

Magdalena Cieszyn pisze:Sama sprawdzałam ostatnio na UŚ-u czy "uprawnienia" nauczyciela się przedawniają i tak nie jest.
Super, dziękuję - to dobra wiadomość :) .

Magdalena Cieszyn pisze:więc sama finansuję taki kurs (o zgrozo 1800 zł) a niektóre koleżanki również nie dostały na razie pieniążków, ufają jednak, że później otrzymają dofinansowanie.
Mój będzie trwał aż 3 semestry, więc droższy. Ale chyba też zacznę bez oglądania się na oświatę, muszę jeszcze nad mężem popracować ;) .

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

midianka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 15-01-2009 11:09

Dosia pisze:Coraz częściej myślę o powrocie do pracy w szkole, chciałabym to zrealizować w ciągu 1-2 lat.

Mamy na forum trochę osób pracujących w szkołach, mam do Was kilka pytań:
1) Czy są szanse, aby bez znajomości i po wielu latach przerwy, dostać pracę w szkole?
2) Jak jest z tym przedawnianiem uprawnień - czy może są dożywotnie?
3) Znalazłamo statusie kwalifikacyjnych, czy ktoś wie, czy można być po takich studiach psychologiem szkolnym?
4) Czy są jakieś szanse aby szkoła lub Urząd Pracy pomógł w sfinansowaniu takich studiów, jeśli tak, to jak to się załatwia?

Dosiu, znalazłam ten wątek dopiero teraz.
Według mojej wiedzy to jest tak:

1.U nas do szkół średnich dotarł niż demograficzny.
Nie ma pełnego naboru, kilku nauczycieli skorzystało z ostatniego roku
pomostówek i przeszło na emeryturę, a i tak zwolnione zostały 3 osoby.
2.Musiałabym znać Twój stopień awansu zawodowego, by Ci odpowiedzieć
na kolejne pytanie.
3.Psycholog szkolny: w Łodzi są to osoby zatrudnione w dzielnicowych PP.
W określone dni tygodnia mają godzinne dyżury w szkołach podst. i
gimnazjach . W liceach nie ma psychologów.
4.Dofinansowanie? Urząd zatrudnienia studiów nie dofinansuje.
Jeśli będziesz pracować w szkole, będziesz mogła skorzystać z 50%
dofinansowania studiów podyplomowych i 70% dofinansowania innych
kursów i szkoleń. Ponieważ dofinansowanie jest przychodem, więc Urząd
Skarb. zabiera z tego swoją dole.
Sprawa wysokości dofinansowania doszkalania nauczycieli jest
regulowana Uchwałami Rad Miasta lub Powiatów, starostw itd. Ich
wysokość może być rózna, bo uzależniona jest od dochodów miast
i gmin.
Jeśli miałabyś jeszcze jakieś pytania to proszę .
Nawet jeśli czegoś bym nie wiedziała, to dopytam i Ci odpowiem.
mój syn marzył o lataniu, a tu tak trudno twardo stanąć na ziemi, a co dopiero odbić się .. (Tak było 5 lat temu)

"Wszys­cy jes­teśmy aniołami z jed­nym skrzydłem: mo­żemy la­tać tyl­ko wte­dy, gdy obej­miemy dru­giego człowieka"Bruno Ferrero

Tomek już to umie!!
Również dzięki Wam:))

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 15-01-2009 13:55

OO, ja tez mam pytanko. Jestem z wykształcenia ekonomistą, robię studia podyplomowe kwalifikacyjne "edukacja i terapia dzieci z zab. rozwoju". Czy aby mieć uprawnienia do pracy z dziećmi wystarcza kurs pedagogiczny? SŁyszałam, że tak
Obrazek

midianka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 15-01-2009 14:12

Nieszki, ja pracuję w administracji szkoły więc zakres uprawnień nauczycieli , ich przygotowania do zawodu i finansów nie jest mi obcy.

Natomiast z dziećmi można pracować w wielu miejscach..
Doprecyzuj pytanie, moze zapytam moją panią Pedagog?
mój syn marzył o lataniu, a tu tak trudno twardo stanąć na ziemi, a co dopiero odbić się .. (Tak było 5 lat temu)

"Wszys­cy jes­teśmy aniołami z jed­nym skrzydłem: mo­żemy la­tać tyl­ko wte­dy, gdy obej­miemy dru­giego człowieka"Bruno Ferrero

Tomek już to umie!!

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 15-01-2009 22:50

Dziękuję Ci bardzo za informację, Midianko :D !

midianka pisze:2.Musiałabym znać Twój stopień awansu zawodowego, by Ci odpowiedzieć
na kolejne pytanie.
Pracowałam tylko w sumie 1,5 roku (w tym rok praktyki w czasie studiów), nie mam więc żadnego stopnia awansu.

Czy w związku z tym uprawnienia mi się przedawniły? Jeśli tak, to w jaki sposób je mogę odnowić?

midianka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 16-01-2009 09:16

Dosiu, nie będę Cię przepytywała jakie studia skonczyłaś.
Dośc istotne jest czy masz przygotowanie pedagogiczne.
Tego się nie traci.
Po prostu przed Tobą cała ścieżka nauczycielskiego awansu zawodowego.
Znajdziesz pracę,to zaczniesz od nauczyciela stażysty..

Chyba najłatwiej będzie Ci to zrozumieć jak znajdę link do obowiązującej tabeli wynagrodzeń nauczycieli.
Tam będą dane o wykształceniu i stopniu awansu zawodowego, oraz należnym wynagrodzeniu zasadniczym.
Sama zobaczysz jak to wygląda i co przed Tobą.

http://bip.men.gov.pl/akty_prawne/rozpo ... 080311.pdf

Tomek już to umie!!

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 16-01-2009 19:29

midianka pisze:Dosiu, nie będę Cię przepytywała jakie studia skonczyłaś.
Dośc istotne jest czy masz przygotowanie pedagogiczne.
Tego się nie traci.
Acha, to się cieszę.

Kierunek "Matematyka ogólna" na UW ale dodatkowo wydawali zaświadczenie, że był to kierunek pedagogiczny. Wiem, że cała ścieżka przede mną, tego nie przeskoczę.

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 16-01-2009 21:28

midianka pisze:Nieszki, ja pracuję w administracji szkoły więc zakres uprawnień nauczycieli , ich przygotowania do zawodu i finansów nie jest mi obcy.

Natomiast z dziećmi można pracować w wielu miejscach..
Doprecyzuj pytanie, moze zapytam moją panią Pedagog?

chciałabym po skończeniu studiów podyplomowych pracować jako terapeuta od dyskalkulii. Nie wiem gdzie znajdę pracę, czy w szkole, czy w poradni. Czy indywidualnie będę prowadziła, ale podejrzewam, że obojętnie gdzie muszę mieć jakiś kurs pedagogiczny.
Obrazek

midianka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 06-02-2009 21:20

Nieszki :oops: , przykro mi, ale nie udało mi się dowiedzieć nic na Twój temat.
Nasza p. Pedagog jest w wieku emerytalnym i pracuje z potrzeby duszy.
Nie zna tego typu przepisów.
:(

Tomek już to umie!!

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 03-04-2009 20:30

Wracam do tematu studiów podyplomowych, tym razem to potrzeba, a nie typowe dla mnie zachcianki :P .

Potrzebuję rozszerzyć kwalifikacje o informatykę. Wiedza pewnie by mi wystarczyła, ale papier jest mi potrzebny.

Najbliżej dostępne mam studia podyplomowe na politechnice, przeznaczone dla nauczycieli - 3 semestry, i dopiero od października.

Może się orientujecie:
- gdzie jeszcze mam szansę na takie rozszerzenie kwalifikacji? Możliwie niedrogo i możliwie szybko.
- jakie są szanse na to, aby zaliczono mi przedmioty matematyczne ze studiów (kierunek informatyka ma sporo wykładów typowo matematycznych)?
- czy zaliczone 3 semestry informatyki na uniwersytecie, niestety daaawno temu mogą się na cokolwiek przydać?
- jak wygląda ewentualny tok indywidualny studiów? Czy uczelnie coś takiego robią? Przecież teraz studenci cały czas mają potrzebne mi wykłady, mogłabym na nie chodzić jako "wolny słuchacz" a potem zdawać zgodnie z planem... Kiedyś i na uniwersytecie instytucja "wolnego słuchacza" i "wolnego zdawacza" istniała, sama z niej korzystałam, teraz ponoć nie. A może istnieje, tylko na złej uczelni pytam?

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 03-04-2009 22:16

Uczelnie prywatne, a przynajmniej te, które poznałem, mają zasady:
1. Student ma zapłacić
2. Student ma zapłacić
[...]
n-1. Student ma zapłacić
n. Student ma zdać, złożyć pracę,
n+1 Student dostaje papier

gdzie n jest dość duże :)

Generalnie nie robią problemów ze studiami eksternistycznymi. Bo jak studenta nie ma na zajęciach, to lepiej, wygodniej i jak się więcej takich zbierze to taniej.
A nie daj boże, żeby taki przemądrzały znalazł się na sali i zaczął pytać. Kadra nie zawsze jest w stanie sprostać takiemu. Wiem coś na ten temat :)

Nulka

Awatar użytkownika

Pieniacz urzędowy

Post 03-04-2009 22:22

Dosieńko, nie wiem ale może to Ci się przyda, wiem, że nauczyciele z naszego rejonu cenią tą placówkę.

Ja mam mieszane uczucia co do nich, ale to dotyczy Piotra, więc nie jestem obiektywna :D

http://www.oeiizk.waw.pl/
Mama 16-letniego Aspi i 10-letniej naśladowniczki :)

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 07-04-2009 15:29

Dziękuję Ci bardzo za tę informację. Dzwoniłam tam, ale niestety w lutym nie uzbierali wystarczającej liczby chętnych nauczycieli, więc nie uruchomili edycji studiów. Następny nabór w październiku, będę próbowała :) .

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 25-04-2009 11:34

Znalazłam studia podyplomowe kwalifikacyjne dla nauczycieli o nazwie "Nauczyciel Zawodu z Przyszłością", mające kształcić między innymi w kierunku "teleinformatyka". Są tam również inne kierunki, wszystkie związane z nauczaniem jakiegoś zawodu.

Studia są bezpłatne, finansowane przez EFS. Są organizowane przez Wszechnicę Śląską, która jest wspierana przez Uniwersytet Śląski. Termin składania wniosków został przedłużony do dnia 9 maja włącznie.

Podaję link do strony informacyjnej o tych studiach: http://nauczyciel.us.edu.pl/

gaja7

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 25-04-2009 17:17

Bardzo ciekawe studia. Szukałam informacji, czy trzeba mieć wykształcenie pedagogiczne i nie znalazłam. Odniosłam wrażenie, że można zdobyć zawód nauczyciela dorosłych :) i to by mi odpowiadało:) Dzięki!

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 25-04-2009 18:44

gaja7 pisze:Odniosłam wrażenie, że można zdobyć zawód nauczyciela dorosłych :) i to by mi odpowiadało:)
Chyba masz rację, jedynym wymogiem, w zakresie wykształcenia, jest dyplom ukończenia studiów wyższych :D . Może się na nich poznamy ;) .

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 01-05-2009 20:16

Dosiu,
zajrzyj proszę:
http://edu.rsei.umk.pl/iwe2009/

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 01-05-2009 20:46

Nareszcie coś, z czego uda mi się skorzystać :D. Termin taki, że dyrektora nie muszę prosić o zgodę a przenocuję sobie u rodzinki. Dziękuję, Żonko :D !!!

gaja7

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 02-05-2009 07:49

Dosia pisze:
gaja7 pisze:Odniosłam wrażenie, że można zdobyć zawód nauczyciela dorosłych :) i to by mi odpowiadało:)
Chyba masz rację, jedynym wymogiem, w zakresie wykształcenia, jest dyplom ukończenia studiów wyższych :D . Może się na nich poznamy ;) .

Rozumiem, że wybierasz sięna teleinformatykę?

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 12-05-2009 08:50

gaja7 pisze:Rozumiem, że wybierasz się na teleinformatykę?
Nie zauważyłam, że odpowiedziałaś - tak, na teleinformatykę.

Zapisy znów przedłużono do 22.05.2009r. Studia się odbędą, gdy będzie wymagana minimalna ilość kandydatów.

W ogóle ich nie reklamują :( .

Tu jest link do wszechnicy śląskiej, która organizuje te studia:
http://www.wszechnica.us.edu.pl/

stworzonko

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 12-05-2009 20:21

Niaf, niaf, niaf... to dziennikarstwo, które robiłam parę lat temu... obroniłam na pięć! :)
Zwlekałam z obroną 1,5 roku, więc cieszę się, że mam to już za sobą :) Dumna i blada.
"Gdybym był rybą z Ukajali, to oczywiście wciąż bym śpiewał.
Rodacy by mnie się słuchali i podziwiali jak Szopena. Uma uma um."

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 12-05-2009 20:26

stworzonko pisze: obroniłam na pięć! :)
[smilie=mylove.gif]

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 12-05-2009 20:39

stworzonko pisze:Niaf, niaf, niaf... to dziennikarstwo, które robiłam parę lat temu... obroniłam na pięć! :)
Słoneczko, jesteś genialna.
Duża buźka

BasikM

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 12-05-2009 20:49

stworzonko pisze:Niaf, niaf, niaf... to dziennikarstwo, które robiłam parę lat temu... obroniłam na pięć! :)
Dumna i blada.

Moje gratulacje! Masz być z czego dumna i blada! :brawo:
Mam siostrę i siostrzeńców z ADHD

Magdalena Cieszyn

Awatar użytkownika

Post 12-05-2009 21:09

:super: :brawo:

stworzonko

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 12-05-2009 21:18

Dzięki wszystkim ^^ Powiedzieli mi nawet, że dostałabym szóstkę, gdyby była w skali :)
Na dyplomie będzie pewnie średnia ocen, a te są różne - ale jest bardzo ok :) I to miło móc się czasem tak nieprzystojnie pochwalić :)
"Gdybym był rybą z Ukajali, to oczywiście wciąż bym śpiewał.
Rodacy by mnie się słuchali i podziwiali jak Szopena. Uma uma um."

janet

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 12-05-2009 21:48

Przystojnie, przystojnie i z rumieńcem też! Gratuluję! :)
Co jest najśmieszniejsze w ludziach:
Zawsze myślą na odwrót: spieszy im sie do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem. Tracą zdrowie, by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze, by odzyskać zdrowie. Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli.

adamino

Awatar użytkownika

Post 12-05-2009 22:04

Zwlekałam z obroną 1,5 roku, więc cieszę się, że mam to już za sobą :) Dumna i blada.

Brawo Stworzonko, możesz być z siebie dumna.
[smilie=mylove.gif] :brawo:
Mama 9-letniego Adama z ADHD.

Anna

Wsparcie

Post 13-05-2009 09:50

Gratulacje :brawo:
syn 14 lat

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 13-05-2009 09:53

A chwal się ile Ci sił starczy. Masz powód i to ogromny.
GRATULUJĘ.
Obrazek

Iwona651

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 13-05-2009 22:15

stworzonko pisze:^^ Powiedzieli mi nawet, że dostałabym szóstkę, gdyby była w skali :)

jednak szkoda, że nie przewidzieli szóstek...

Gratuluję [smilie=mylove.gif]
Mama wspaniałego syna.

"Właśnie dziś jestem szczęśliwa"

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 25-05-2009 22:30

Kurczę, byłam pewna, że już Ci gratulowałam, Stworzonko. W każdym razie jeszcze raz gratuluję :D !

zonadreptaka pisze:Dosiu,
zajrzyj proszę:
http://edu.rsei.umk.pl/iwe2009/
Zarejestrowałam się, dzisiaj był pierwszy dzień zapisów :) . Jeszcze raz dziękuję, Żonko, zapowiada się to wszystko pasjonująco :D .

Anna

Wsparcie

Post 25-09-2009 16:30

Dostałam dziś potwierdzenie, że zostałam przyjęta na pedagogiczne studia podyplomowe na UW.
Cieszę się, bo późno wysłałam dokumenty, a decydowała kolejnośc zgłoszeń.
syn 14 lat

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 25-09-2009 16:52

Super :)

smoczydlo

Awatar użytkownika

Forumoholik

Post 25-09-2009 19:15

Gratuluję :).
Człowiek jest wielki,
nie przez to, co ma, lecz przez to kim jest,
nie przez to co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 25-09-2009 19:56

Wspaniale Aniu.

Magdalena Cieszyn

Awatar użytkownika

Post 28-09-2009 19:25

Re: Studia podyplomowe

:super:

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 29-09-2009 08:42

Re: Studia podyplomowe

No to jeszcze ja, za póltora tygodnia rozpoczynam studia podyplomowe "Przygotowanie pedagogiczne". A potem do roboty.
Obrazek

Magdalena Cieszyn

Awatar użytkownika

Post 29-09-2009 13:32

Gratuluję Nieszki. Zazdroszczę wytrwałości :)

Tej roboty też.

W grudniu do starej muszę wrócić, ale może uda się mi znaleźć pracę w szkole w przyszłym roku.
(Dopiero wtedy na następny kurs się zapiszę, bo już nie mam skąd pieniędzy brać na te samokształcenie.)

Babcia Ola

Awatar użytkownika

certyfikowany killer

Dzieci: Konrad 19 lat - ZA z cechami ADHD

Ja: Babcia - ADHD z cechami ZA

Post 04-10-2009 03:37

Gratuluje obu studentkom podyplomowym, :D

mama Maciusia

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Dzieci: Maciej 13 lat ,autyzm ,zespół tourette'a,padaczka

Post 05-10-2009 08:39

gratulacje ogromne !!! :powodzenia:
,,Prawdziwi przyjaciele to ci, którzy są przy tobie, gdy dobrze ci się wiedzie. Dopingujący cię, cieszący się z twoich zwycięstw.
Fałszywi przyjaciele to ci, którzy pojawiają się tylko w trudnych chwilach, ze smutną miną, niby solidarni podczas gdy tak naprawdę twoje cierpienie jest pociechą w ich nędznym życiu".
— Paulo Coelho
PoprzedniaNastępna

Wróć do Praca, nauka