Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Niedługo nadejdzie ONA... SESJA!!! O RETY!!! CO ROBIĆ???

Moderator: Moderatorzy

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 04-09-2008 16:15

Halinko, staraj się nie zawstydzać pozostałych studentów. Przecież tak nie można! Daj im szansę się wykazać!
A i tak będziesz dobra, bo masz w sobie to coś... Więc postaraj się nie dostać piątki "mimochodem" :)

Ostatnio na zajęciach (bo ja też studiuję) spostrzegłem, że tylko ja dyskutuję z wykładowcą, reszta siedzi cicho w kącie. I zacząłem się powstrzymywać.
Sami wiecie jak jest trudno. Zwłaszcza jak ja znam z praktyki to, co wykładowca zna tylko teoretycznie.

smoczydlo

Awatar użytkownika

Forumoholik

Post 04-09-2008 22:08

Halinko gratulacje oby tak dalej :!: :!:
dreptak pisze:Ostatnio na zajęciach (bo ja też studiuję) spostrzegłem, że tylko ja dyskutuję z wykładowcą, reszta siedzi cicho w kącie. I zacząłem się powstrzymywać.
Sami wiecie jak jest trudno. Zwłaszcza jak ja znam z praktyki to, co wykładowca zna tylko teoretycznie.

[smilie=to funny.gif] [smilie=to funny.gif] [smilie=to funny.gif]
Człowiek jest wielki,
nie przez to, co ma, lecz przez to kim jest,
nie przez to co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Ja: tego nie wiadomo

Post 04-09-2008 22:12

dreptak pisze:Ostatnio na zajęciach (bo ja też studiuję) spostrzegłem, że tylko ja dyskutuję z wykładowcą, reszta siedzi cicho w kącie. I zacząłem się powstrzymywać.

Ja tam się nie powstrzymywałam od gadania i zadawania pytań wykładowcom. W związku z tym uważana byłam za najbardziej zorientowaną i najmądrzejszą na roku ;) Była jedna koleżanka, która miała lepsze ode mnie oceny, ale ona nie była tak "ludzka" jak ja (raczej cyborg :lol: ).
Stowarzyszenie Akceptacja Gliwice
Klub Rodziców Autyzm HELP Fundacji JiM

maciej

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 05-09-2008 15:50

Ja też jestem pierwszy do zadawania pytań na zajęciach. :wink:

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 05-09-2008 16:19

Zadawanie pytań to mały pikuś, ale manie własnego zdania i to w dodatku innego niż zdanie wykładowcy to dużo większy kaliber przestępstwa!

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 05-09-2008 16:20

Zwłaszcza na pedagogice, nieprzychylne zdanie na temat nauczycieli.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

maciej

Awatar użytkownika

Post 05-09-2008 17:10

Ha ha ha :lol:
Nieprzychylne zdanie o nauczycielach,jak to możliwe ?! :wink:

Pudelek

Awatar użytkownika

Post 12-08-2011 12:34

co robic ??

Moimi sposobami na nauke sa :

- zmniejszenie jakichkolwiek puntkow rozkojarzenia
(w praktyce czesto klade sie pod stolem, biore tam tylko lampke i ksiazke. Pozwala mi sie to skupic :lol: )
P.S. Dobrze, ze mieszkam sama :?
- kiedys chcialam schowac sie do szafy i tam siedziec, ale niestety za gruba jestem
- bardzo wazny jest tez minutnik ( nastawiam sobie zawsze na 10-20 min i w takich blokach czasowych zmuszam sie do koncentracji) nie spogladajac ciagle na zegarek
- mapa marzen (metoda marchewki i kija) naklejam sobie zdjecie kogos kto jest dla mnie autorytetem, wzorem do nasladowania.
Bardzo lubie konkurowac z innymi, wiec dobrym pomyslem jest takze zdjecie jakiejs madrzejszej studentki :wink:
- podzielenie sobie materialu na czesci plus minutnik - najlepiej na tym wyszlam noc przed matura, bo oczywiscie wczesniej nie moglam sie za to zabrac. Zaczelam o 22.00 i na kazda epoke przypadala jedna godzina, mialam wtedy motywacje i jasny plan. Skonczylam o 07:30 a na 09:00 mialam egzamin maturalny :OK:

Innych technik nie pamietam, ale za wszystkie bardzo dziekuje :lol:

Impulsywny

Awatar użytkownika

Wsparcie rozkwitające

Ja: zdiagnozowane ADHD

Post 13-08-2011 11:59

Pudelek pisze:- zmniejszenie jakichkolwiek puntkow rozkojarzenia
(w praktyce czesto klade sie pod stolem, biore tam tylko lampke i ksiazke. Pozwala mi sie to skupic :lol: )
P.S. Dobrze, ze mieszkam sama :?

Cholera, może powinienem do tego wrócić! Teraz już wiem, jakim cudem udawało mi się za dzieciaka połykać książki. Tyle że siedziałem nie pod stołem, a we wnęce w kanapie. :)
Pudelek pisze:- kiedys chcialam schowac sie do szafy i tam siedziec, ale niestety za gruba jestem

Uwielbiam Cię :D

Metoda z minutnikiem ciekawa, muszę wypróbować!
W dowodzie dorosły. ADHD od małego.

Pudelek

Awatar użytkownika

Post 13-08-2011 17:03

Dziekuje za uwielbienie :D

moge jeszcze dodac kilka pomyslow:

zamkniecie sie w rygorystycznym klasztorze, do dyspozycji cela z materacem i ksiazka.

zamkniecie przez kogos pod kluczem w szafie np. na 4-5 godziny i masz do dyspozycji tylko ksiazke i lampke. Niewygodnie zeby spac a z nudow zaczniesz w koncu czytasz. Nie zwarzajac na nasza blagania dopiero po wyznaczonym czasie ktos przychodzi i otwiera drzwi. :glawa w sciane:

wynajecie takiego pokoju cichej nauki w bibliotece. Wiem, ze i w Polsce w bibliotekach uniwersyteckich sa oddane do dyspozycji. A tam tylko ksiazka, stol i atmosfera nauki :wink:

Ida

Awatar użytkownika

Lady Chaos

Post 17-08-2011 18:55

Moja rada:
-uczyć się ze zrozumieniem tego co najważniejsze i potrzebne (można sie tego dowiedzieć od dzięciołów z roku)
- Pozostałą resztę w formie regułek zrymować i nauczyć się jak wiersza.
czy macie pojęcie o pracy jaką chcecie wykonywać po tych studiach? Jeśli tak, to sami oddzielicie ziarna od plew.

Oprócz muzy dobre zatyczki do uszu ( w aptece 2.4 ok) albo uczenie sie jak wszyscy śpią).

Ważne:
Sprawdź czy jesteś wzrokowcem czy słuchowcem i tak dobieraj tryb nauki!

EDIT: Ja do tej pory pamietam definicje np. atomu w ujęciu mechaniki kwantowej. tj. o "dualizmie korpuskularno-falowym") i nawet wiem o co chodzi, ale fizyk ze mnie jak z koziej rzyci waltornia. czyli da się odwalić "pamięciówe" jak się ładnie napisze/złoży ale nie trzeba jej rozumieć tak do końca.
Chociaż ja z tym dualizmem to akurat zrozumiałam i nawet wzory umiem podstawiać.....ale obliczenia zostawiam mądrzejszym.
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię na swój poziom, a potem zabije doświadczeniem."

Nekroschizofrenik

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Ja: prawdopodobnie ADHD

Post 07-01-2015 02:56

Sesja tuż tuż, prace, egzaminy i znów ten sam schemat co rok temu. Wtedy nawet nie przystąpiłem do egzaminów.
Może trzeba zorganizować kółko samopomocy dydaktycznej dla studentów z ADHD? hihihi

kapi

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Ja: ADHD

Post 07-01-2015 16:29

Nekroschizofrenik wiadomo ciężko się zebrać i uczyć systematycznie...
Kołko by się przydało :wink: tylko co by to nam dało i jak miałoby to wygladać ? Nikt sie za nas nie nauczy i nie zaliczy sesji, a byloby tak pieknie :D

Do sesji jeszcze niecaly miesiąc więc bierz sie za zaliczanie ćwiczeń i zbieranie notatek z wykladów.

Na jakim jesteś kierunku ?
"Co jest najśmieszniejsze w ludziach: Zawsze myślą na odwrót: spieszy im się do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem. Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli."
Paulo Coelho

Nekroschizofrenik

Post 08-01-2015 19:32

Podałem ten pomysł trochę żartobliwie.
Oczywiście, sami musimy to wszystko zaliczyć, ale czasem przydałaby się mała pomoc w zaczajeniu o co chodzi, np. z głupim rachunkiem prawdopodobieństwa :evil: .

Studiuję kognitywistykę.
Cholercia, muszę jeszcze szybko napisać pracę zaliczeniową na jeden przedmiot, zabranie się do tego to tragedia... Mam może 1/7 z tego.

tama

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 08-01-2015 21:31

No tak, sesja się zbliża a mój sym gra w jakieś gry. Zauwazyłam przelączanie ekranu jak wchodzę do pokoju. W sumie pełnolwtni jest, chyba ma wyrzuty sumienia.to jego pierwsza sesja, no ale jakoś nie mam pojecia jak zmotywować do nauki..
syn już studiuje rocznik 95; dysgrafia, dyslekcja stwierdzone, ADHD niestwierdzono, ale ma wszelkie objawy

kapi

Post 08-01-2015 22:30

Ile ja bym dała za prace zaliczeniowe na studiach, to najlepsze co moze być :D
U mnie niestety wogole ich nie ma :opada: za to jest masa kolokwiów niby fajnie bo można sie na nie nauczyc i umieć to do egzaminu ale żeby to mieć czas zeby się z wszystkiego przygotować tak dobrze jakby sie chciało

Syna raczej nie zmotywujesz, on sam musi zaskoczyć jak to będzie wyglądać. Pierwsza sesja skończy się pewnie poprawkami, ale zobaczy jak to wszystko wygląda tak naprawde, zawsze to jakiś plus :wink:
Pewnie nie zabiera sie za nauke bo patrząc na to ile tego jest to go to przeraza, nie wie od czego zacząc zeby ze wszystkim zdażyć. Jak do tego podejsc zeby sie nauczyć... to są najczestsze problemy. A do tego śmiadomosc ze został jeszcze prawie cały miesiąc wcale nie pomaga w nabraniu motywacji do pracy
"Co jest najśmieszniejsze w ludziach: Zawsze myślą na odwrót: spieszy im się do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem. Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli."
Paulo Coelho

Nekroschizofrenik

Post 10-01-2015 14:52

Ile ja bym dała za prace zaliczeniowe na studiach, to najlepsze co moze być :D

No najpierw muszę tę pracę napisać, hehe...

Sedilin

Awatar użytkownika

Post 11-01-2015 13:26

u mnie już się sesja zaczela na politechnice w rzeszowie
może ktoś tez tam studiuje ?

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 12-01-2015 23:07

Obrazek

kapi

Post 13-01-2015 00:35

hahaha Dreptaku tak wlasnie wyglada moj pokoj w tej chwili wszędzie pełno ksiażek, notatek, skryptow :lol: W srode pierwszy egzamin wiec czuje już tą presje czasu ale plan nauki zrobiony. Jak zwykle na ostatnią chwile no ale inaczej to chyba nie potrafie, lvla dotyczacego systematycznej pracy jeszcze nie osiagnęłam :mrgreen:
Paulo Coelho

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 13-01-2015 07:55

kapi

Post 13-01-2015 12:29

To jak już się tak wymieniamy filmikami to ten uwazam za najlepszy :D

Paulo Coelho

kapi

Post 10-02-2015 17:58

No niby wszystkie egzaminy za mną ale jeden w plecy, a tym szczęściarzem jest genetyka :glawa w sciane:
Nie ma to jak dowalić studentowi dodatkowego stresu tuż przed egzaminem, weszłam na egzamin zero nerwów, stresu (pomyslalam co będzie to będzie).
Tuż przed rozdawaniem prac wykładowca powiedziała, że poprawa będzie ustna, o czym cudownym trafem nie wspominała na żadny z wykładów ani ćwiczen :shock:
No i w tym momencie panika zapukala do mych drzwi, słabo sie zrobiło, potem gorąco, gdzies tam w glowie rownolegle z pisaniem egzaminu prze glowę przeleciala myśl teraz to już na pewno nie zdam.
Nie mogłam się skupić na pisaniu, a wizja tego że mam tylko 1 godzinę na 5stronicowy egzamin wcale nie pomagała :(

Żeby było jeszcze ciekawiej, masa osób na sali, jakieś 5minut do końca czasu a Pani nam oznajmia z uśmiechem, że paytania zamknięte mogą być jedno albo wielokrotnego wyboru. Nawet nie wiedziaalam ze mozna osiągnąc jeszcze wyzszy poziom zalamki, no ale mi się udało :glawa w sciane: Pilnowała nas jeszcze druga babka od ćwiczeń i nie wytrzymała i odezwała się po wczesniejszym komunikacie że są zadania wielokrotnego wyboru; powiedziała coś w stylu że teraz to ich pogrązyłas, widziałam że było jej nas szkoda. No ale co mogła poradzić, myślała że wiemy o ustnej poprawce i o tych odpowiedziach (w końcu to nie ona prowadziła wykłady i to nie do niej należało by nas o takich rzeczach informować).

Ludzie oddając prace komentowali i mówili im że bylo zbyt mało czasu, a one zdziwione: jak to mało ? :opada:

Chyba się nie powstrzymam i na poprawce ustnej podziekuje jej serdecznie za idealne wyczucie czasu by nas o takich rzeczach poinformować :twisted:
Mieliście kiedyś podobnie?
Jak przetrwać ustny egzamin, jak do niego podejsc, jak się przygotować ? Nastawiać sie bardziej na teorie czy rozwiązywanie zadań też może sie pojawić? Jak sądzicie?

Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi

EDIT:Właśnie się dowiedzialam ze osoby na ktore czekalismy ponad 20min zaliczyły ten egzamin :glawa w sciane:
Paulo Coelho

Aneta

Awatar użytkownika

Dzieci: 19 miesięcy

Post 10-02-2015 20:12

Kapi, przed samym egzaminem nie da się już przygotować, generalnie zrobić należy jak najlepiej tzw przygotowywać się do tego tak jak potrafisz najlepiej ale na spokojnie, bo panika w niczym nie zadziała. :D :OK: za egzamin :) Gratuluje Tobie.
Nie ma potrzeby złościć się ani na siebie, ani na sytuację. Często zdarza się nam mówić: "Złości mnie ta sytuacja". Musimy jednak mieć świadomość, że sytuacje tworzą ludzie, za każdą sytuacją ktoś stoi i nic złego się nie stanie, jeśli poczujemy do niego złość. :)

kapi

Post 13-02-2015 23:08

Dziekuje Kari za odpowiedź, na Ciebie zawsze mozna liczyć [smilie=kiss of love.gif]
Paulo Coelho

Aneta

Awatar użytkownika

Dzieci: 19 miesięcy

Post 27-02-2015 23:36

Pewnie, bo wiem co czujesz kochana, widzę iż jesteś zagubiona dlatego chce ci pomagać :D
Nie ma potrzeby złościć się ani na siebie, ani na sytuację. Często zdarza się nam mówić: "Złości mnie ta sytuacja". Musimy jednak mieć świadomość, że sytuacje tworzą ludzie, za każdą sytuacją ktoś stoi i nic złego się nie stanie, jeśli poczujemy do niego złość. :)

kapi

Post 28-02-2015 09:18

Egzamin z genetyki zaliczony, wyszlo na to ze byl pisemny bo stwierdzila ze tylu osob nie da rady przepytac :D
Znowu wymyslila ze mamy na to tylko godzinę :opada: no to nie wytrzymalam i mowie jej czy nie mozna troche czasu przedluzyc... odpowiedz byla krotka:nie przedluze i przecież mowilam zanim rozdalam prace ze macie godzinę. Powiedzialam do kolezanki na tyle glosno zeby babka uslyszala ze wystarczyłoby dodatkowe 10minut. No i czas wydluzyla o 15minut, jak wychodzilam z sali to pytala jeszcze czy tyle czasu mi wystarczyło. Wyszlo na to ze jej korona z glowy nie spadla ,swiat sie nie zawalil a ja chociaz raz zdazylam zrobic wszystkie zadania :D
Paulo Coelho

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 28-02-2015 11:32

Bardzo ładnie!
I wilk syty i owca cała :)
A genetyka przy okazji zdana.
Gratulacje dla wszystkich studentów! Sesja zakończona :OK: :OK: :OK:
(Mam nadzieję, że z samymi sukcesami. )

Nekroschizofrenik

Post 30-03-2015 19:07

No niestety. 2 poprawki - logika i matma - z czego matmę zaliczyłem, a logiki nie. Zadania były identyczne/prawie identyczne z tymi w pierwszym terminie, ale cóż... Czeka mnie warunek, ale boję się, że dojdą kolejne z drugiego semestru.

kapi

Post 07-07-2015 23:01

Dwa ostatnie miesiące to była mówiąc lekko mała mordęga. Nagle gruchnęły wszystkie zaliczenia i poprawy a gdy chciałoby się już odpocząć to nadeszła radośnie sesja. Na 4 egzaminy zdane 2 więc źle nie poszło (wiem, wiem uczyłabym się regularnie to byłoby pozdawane od razu no ale wiadomo jak to z tym wychodzi). Poprawki były w czerwcu, pozdawałam i mam z głowy; jeszcze tylko troche papierologii dotyczacej praktyk, poprawić sprawozdania i kolejny semestr odhaczony 8) .

A jak Wam poszło?
Paulo Coelho
Poprzednia

Wróć do Praca, nauka