Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Wypalenie zawodowe

Moderator: Moderatorzy

makkie

Awatar użytkownika

Ja: ADHD

Post 12-12-2018 21:23

Wypalenie zawodowe

Czy dokucza wam problem z skupieniem się na obowiązku podczas waszej pracy zarobkowej ponieważ jest on tak przejmująco nudny, że macie ochotę zająć się wszystkim, chociaż tym co jest za oknem, nie mówiąc już o po prostu chodzeniu po biurze? U mnie to prowadzi do ciągłego stresu, przekonania pracodawców o tym że się nie staram i jestem leniwy, radzenia sobie w jakiś cwaniacki sposób co tylko pogarsza mój jednocześnie ciągły lęk przed zwolnieniem, niechęć do jakiejkolwiek pracy i poczucie nie radzenia sobie. Moja zawodowa kariera przez to leży i kwiczy. Do niedawna myślałem że jest to wynik lenistwa i rozwiązuje się to wysiłkiem, ale problem mam cały czas, wszędzie, i nie mogę tego zmienić. Dopiero niedawno zacząłem myśleć że może być to wywołane zdiagnozowanym u mnie za dziecka ADHD, nigdy nie leczonym, o którym po prostu zapomniałem (nie żebym chciał leczyć, bo nie czuję się z tym źle).

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 13-12-2018 22:21

wystarczy zabrać się za coś, co człowieka fascynuje.
Wtedy koncentracja poprawia się zdecydowanie.
Dla mnie oznacza to, że wykonuję już trzeci zawód. Poprzednie zmieniałem z racji braku fascynacji.

makkie

Awatar użytkownika

Ja: ADHD

Post 17-01-2019 10:39

Dopiero niedawno do mnie dotarło że mam z tym poważny problem. W szkole i na studiach myślałem o sobie że jestem po prostu lekkoduszny i roztargniony, i że zawsze sobie jakoś radziłem i poradzę, nigdy nie miałem jakichś szczególnie dobrych wyników nauki, ale wydawało mi się że będę w stanie utrzymać w sposób stabilny jakąkolwiek pracę. Niestety okazało się inaczej. Znowu jestem bezrobotny i nie wiem gdzie będę mieszkał za miesiąc jeżeli nie znajdę jakiejkolwiek pracy pozwalającej mi zarobić więcej niż na kredyt. Poza tym szczerze mówiąc mam już naprawdę dość podejmowania jakiejkolwiek pracy której nienawidzę, byle tylko przetrwać kilka miesięcy więcej, a mam już 30 lat i całe życie tak funkcjonuję. Nie wiem, nie wyobrażam sobie jak inni ludzie sobie z tym radzą. Praca mnie nie fascynuje i nie daje żadnej satysfakcji, a nie jestem na tyle dobrym pracownikiem żebym mógł dostać coś fascynującego.

Wróć do Praca, nauka